c Scouting Aan alle leden van Bore Midzomemacht in Oisterwijk Zo is er maar één! Audacia-Jeugd pasfoto’s Wie houdt er niet van muziek? Open Dag bij de biologische boer en tuinder De Hulpcentrale/ SOS-dienst zoekt nieuwe centralisten Voetbal: Zomer-avondcompetitie S.V Roef. Naam team: Adres: Tel: 10-21 (24-16) 9-19(28-17) 10-15(22-22) 9-14 (24-18) 9-9(15-20) 9-8 (16-24) 10-6(15-26) 3-4 0-5 geen uitslag 9-7 15-13 23-9 geen uitslag Zoals al een aantal jaren gebeurd is, wordt ook dit jaar Duik Holland Schoon georganiseerd. De bedoeling van dit landelijk evenement is om met zoveel mogelijk duikverenigingen de Nederlandse duikplaatsen van rommel te zui veren. Door het blad ’Duiken’ wordt de ’Dui ken Junk trofee’ uitgereikt aan de vereniging die de meeste kubieke meter troep uit het wa ter weet te halen. Degene die vorige jaren hebben meegedaan weten hoeveel rommel er door mensen in het water wordt gegooid. Afgelopen jaar, tijdens de door Bore georganiseerde actie ’Duik Hel mond Schoon’, werd ruim 30 kuub uit het water gehaald. Daarnaast was er een groot eve nement dat voor al het publiek (ruim 8.000 bezoekers) te bekijken was. Het succes was compleet doordat Bore uit handen van John Neuschwander (hoofdredacteur van het blad ’Duiken’) en Mike de Jong (landelijke organi sator ’Duik Holland Schoon’) de ’duiken Junk- trofee’ kreeg. Bore heeft hiermee bewezen dat zij de belangen van de onderwatersport in de regio Eindhoven zeer goed behartigt. De or ganisatoren kunnen terug kijken op een zeer geslaagd evenement dat alleen mogelijk ge worden is door vele enthousiaste medewerkers en duikers. Dit jaar zetten we heel Weert op z’n kop Op zondag 23 juni organiseert Bore in samen werking met de stichting ’Levende Aarde’, ’Duik Weert Schoon’. Dit jaar is het landelijk thema: Havens. Bore heeft daarom gekozen voor de lokatie: Industriekade van het haven tje tot sluis 16. Gezien de belangstelling van vorig jaar reke nen we ook dit jaar weer op ruim 8.000 bezoe kers. Alle aktiviteiten om het duiken heen worden door de ’Stichting Levende Aarde’ georganiseerd. Met goed weer is succes verzekerd, maar ook met minder weer kan het niet stuk. De Verenigde Oisterwijkse Spelers presente ren in het Natuurtheater aan de Gemullehoe- kenweg het komische openluchtspel ’Midzo- mernacht in Oisterwijk’, een stuk bewerkt en geregisseerd door Minou Bosua. Het stuk is geschikt voor jong en oud. Speeldata zijn: Zondag 16, 23,30 juni, aanvang 14.30 uur; Zaterdag 22, 29 juni, aanvang 20.30 uur; Vrijdag 21 juni speciale Midzomer-voorstel- ling, aan vang 21.30 uur. Toegangsprijs 12,50 per persoon, kinderen en 65+ en minder-validen half geld en een gezinskaart Ouders met kinderen tot 12 jaar: ƒ25,-. Tot ziens in het oudste en mooiste theater van Nederland. Afsluiting seizoen ’95-’96 Op vrijdag 21 juni sluiten wij ons KPJ-seizoen weer af. Dit willen we doen met een mini-voet- baltoernooi en een barbecue. Als je mee wilt voetballen dan moet je om 19.00 uur aanwezig zijn bij de sportvelden van ’t Draaiboompje (met sportkleding). KPJ zorgt voor shirtjes en deelt je in in een team als je nog geen team samengesteld hebt. Het voetbaltoernooi is al leen voor leden, maar niet-leden kunnen wel tegen een vergoeding van 15,- per persoon meedoen met de barbecue bij D’n Tob. Voor leden is de barbecue gratis. Aanvang barbe cue: 21.30 uur. Plaats: D’n Tob. Tot dan! Waterskiën Op de volgende vrijdagen kun je mee gaan waterskiën bij Aqua Best: vrijdag 2 juli, vrij dag 16 juli en vrijdag 30 juli. Er wordt op die avonden gewaterskiëd door KPJ-Moergestel van 21.00 uur tot 22.00 uur. Er wordt rekening met je gehouden als je nog nooit hebt gewa terskiëd, de snelheid van de boot wordt daar op afgesteld. Een pak kun je daar huren voor ongeveer 5,-. Wil je mee? Bel dan even naar Judith Ketel aars: 5131262. Kosten voor leden: 10,- per persoon per avond en niet-leden 25,- per per soon per avond. Bevernieuws Een tijdje geleden hebben de Moergestelse Bevers weer een fantastisch weekend beleefd in D’n Donk. De bevers gingen ditmaal het land bezoeken, dat ook Alice in het sprookje van ’Alice in Wonderland’ had bezocht. Het weekend begon op vrijdagavond met het op maken van de bedden en het afscheid nemen van de papa’s en mama’s. Zoals in het verhaal van Alice in Wonderland gingen de bevers, daarna op zoek naar een konijn. Na een hele speurtocht werd het konijn gevonden achter de deur van de grote zaal. Het konijn zat langs een lange tunnel, waarin de bevers met een zaklamp een kijkje gingen nemen. De tunnel eindigde in het tranenmeer waar de bevers onder een golf heen moesten lopen en waar natuurlijk het spel ’2 emmertjes water halen’ werd gespeeld. Na een kampvuur was het rond 21.00 uur bedtijd. Voordat de bevers echt gin gen slapen, kwam natuurlijk ook dit jaar Klaas Vaak nog even langs. Op zaterdag werd er door de bevers een grote reis ondernomen, ’s Morgens vroeg werden de bevers door enkele vrijwilligers op het station van Oisterwijk afgezet, waarvandaan we met de trein naar Den Bosch vertrokken. In Den Bosch werd vervolgens voor ons een bus voorgereden die ons bracht naar ....’t Land van Ooit. De reis was een prachtige belevenis voor de kinderen, want bijna niemand had ooit in een trein gezeten. In het Land van Ooit was het natuurlijk feest voor de kinderen, want zij waren hier, volgens de gouverneur van Ooit, de baas en wij hadden weer eens helemaal niets te vertellen. Rond 20.00 uur waren wij weer in Moergestel voor het eten, ’s Avonds werd er door de kinderen nog druk gerepe teerd voor de voorstelling op zondag. De zon dag begon met nog een kleine reis naar een speeltuin in het Wonderland. Na de reis en wat eten, was het tijd voor de voorstelling voor de ouders. Tijdens de voorstelling brachten de kinderen onder andere een playback-act en een toneelstukje dat zij helemaal zelf ingestu deerd hadden. Het werd een leuke voorstel ling, waarbij vooral het plezier van de kinde ren voorop stond. Na de voorstelling begon voor ons nog het opruimen van D’n Donk, waarna wij zeer uitgeput op een terrasje in Moergestel neervielen. Bij deze willen wij Petra van Haaren, Kees van de Loo, Frank Bergman, Frans van de Loo en Kris van Alphen heel erg bedanken voor hun hulp tijdens ons weekend. Jullie helpende handen kwamen ons dit weekend weer erg goed van pas, bedankt. Tot slot nog een mededeling voor alle bever- ouders. De Bevers draaien dit seizoen nog door (met nog enkele leuke en avontuurlijke programma’s) tot en met zaterdag 6 juli. Hier na gaan wij met vakantie tot eind augustus. Suzanne Helmons, Frank Smits, Sandra van de Wiel en Danny van de Loo. Een flink aantal junioren en pupillen moeten een pasfoto inleveren. De pupillen omdat zij van de E- naar de D-pupillen, voor de junio ren omdat zij in het nieuwe seizoen van de C- junioren naar de B-junioren overgaan. Deze B krijgen een nieuwe legitimatiekaart en wel groen. Vorige week heeft er al een flink aantal in ’Moergestel Nieuws’ gestaan, nu nog een aanvulling voor de junioren: Jos Ligtvoet, Harm Denissen, Jorn de Laat, Jelmer Smits, Paul Tikken, Rob Kiessens, Maurice Bouw- mans, Bart van Baardwijk. Graag zo spoedig mogelijk een nieuwe pasfo to inleveren bij Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22. De pupillen hebben in het laatste clubblad gestaan voor de pasfoto. Verschillende zijn er al binnen maar nog niet allemaal, dus allemaal even snel handelen. Nieuwe jeugdleden van harte welkom In augustus begint weer het nieuwe voetbal seizoen, hopelijk met veel nieuwe jeugdleden. Heb je zin om te gaan voetballen geef je nu dan op als jeugdlid van AuSacia, dan ben je er zeker van dat je in augustus mee mag doen. Ook meisjes kunnen zich aanmelden als lid. Bij Audacia proberen wij ook met meisjesvoet bal te starten. Al vanaf de zes jaar mag je mee trainen en op zaterdagmorgen ook mee voetballen. Wil je lid worden geef je dan op bij Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22, tel. 5131283. van praktische aard kunnen mensen terecht bij de Hulpcentrale. Wat doet de centralist? Op de Hulpcentrale zijn altijd vrijwilligers aanwezig die luisteren, die een open oor heb ben, die de tijd nemen voor een gesprek door de telefoon of in de spreekkamer. De centra listen hebben een informatiesysteem tot hun beschikking om adressen en telefoonnumm- mers op te zoeken te bate van vragen over maatschappelijke dienstverlening. Een ande re taak van de centralist is het bemiddelen bij burenhulp. De centrale heeft een lijst van vrij willigers die zich inzetten voor mensen die praktische hulp nodig hebben en daarvoor in hun omgeving niet terecht kunnen. De cen tralist zoekt uit deze lijst een passende vrijwil liger bij een dergelijke aanvraag. Wat zoeken we? Bij het praten met de mensen aan de telefoon is het niet zo van belang of je een speciale op leiding gevolgd hebt. Het is veel belangrijker dat je open kunt staan voor problemen die medemensen hebben, het is belangrijk dat je de tijd wilt nemen, wilt luisteren, dat je er wilt zijn als anderen iemand nodig hebben. Natuurlijk is het niet zo dat je meteen in het diepe gegooid wordt: voor je begint met wer ken, krijg je een paar cursussen waar je bezig bent rond thema’s als ’luisteren’ en ’commu nicatie’. Je krijgt ook richtlijnen voor de prak tijk. Na deze cursussen ga je een serie dien sten draaien met steeds dezelfde, ervaren col lega, je mentor. Ook daarna sta je er niet al leen voor, want diensten draai je altijd met zijn tweeën. Wat is er zo leuk aan dit vrijwilligers werk? Binnen het werk kom je met allerlei soorten mensen en problemen in aanraking. Het ver breedt je kijk op het leven en ook op mensen in het algemeen. Daarnaast werk je met veel verschillende collega’s samen. Van studenten tot gepensioneerden, van mensen met een vol ledige baan tot mensen die geen betaald werk (meer) hebben, mannen en vrouwen, jong en oud. Ieder heeft er zijn eigen plek en werkt er op zijn of haar manier. Er groeit een speciale band tussen deze vrijwilligers die allemaal enthousiast en gemotiveerd dit zeer boeiende en afwisselendè werk doen. Aangezien de Hulpcentrale 24 uur per dag, 7 dagen in de week bereikbaar is, draaien de vrij willigers naast dagdiensten ook avond-, nacht en weekenddiensten. Per week vraagt dit werk gemiddeld 6 uur, die natuurlijk naast je eigen bezigheden buiten de Hulpcentrale in te passen zijn. Lijkt dit werk je wel wat? En woon je op een afstand van maximaal 15 kilometer van Til burg? Kom dan op onze informatie-avond op donderdag 20 juni of donderdag 29 augustus a.s. Deze avond vindt plaats op de Hulpcentra le van Stichting Contour, St. Annaplein 21, Tilburg. Wij verwachten dat iedereen op deze avond om 20.00 uur aanwezig is. Wil je vooraf meer informatie, bel hiervoor dan naar de Hulpcentrale, tel: 013-5441544. Naam contactpersoon: Honk-, Soft-, Peanutbal Uitslagen: Feyenoord - Roefl SB Sen. I Meppers - Roef! HB Sen. I Roef! HB Sen. II - Tilburg 3 Roef! HB Jun. - Starlights Nuenen - Roef! HB Asp Roef! Pup. C Hrn - Roef! Pup. C Dms 24-13 Roef! SB Sen. II - Knuppelaars 212-8 Hazenkamp - Roef! SB Jun9-18 Knuppelaars - Roefl Peanuts20-19 Roefl Recreanten - Studs11-15 Programma 23 en 23 juni: 23 juni 11.00: Roef! SB Sen. I - Nuenen 23 juni 14.30: Starlights - Roefl HB Sen. I 22 juni 17.00: Roef! HB Sen. II - HBS 22 juni 14.00: Roef! HB Jun. - Orioles Aspiranten zijn vrij 22 juni 11.00: Roef! Pup. C Heren - Red Sox 22 juni 11.00: HBS - Roef! Pup. C dames 22 juni 17.00: Roef! SB Sen. II - Condors 22 juni 11.00: Roef! SB Jun. - Knuppelaars Maar zelf muziek maken dat is heel iets an ders. Speel je al lang met de gedachte om een instrument te gaan bespelen? Zet dan die stap! Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ kan je daarbij helpen! De weg loopt via de Muziek school in Oisterwijk. Daar maak je kennis met verschillende instrumenten om na verloop van tijd je ’eigen’ instrument te kiezen. Na een jaartje muziekschool bel je al zover dat je je al bij het opleidingsorkest kunt aansluiten. En dat het leuk spelen is in een écht orkest erva ren iedere week zo’n 30 jongelui. Het opleidingsorkest geeft ook regelmatig concerten, samen met andere soortgelijke or kesten. Afgelopen week nog bij het 150-jarig bestaan van ’Asterius’ met meer dan 120 mu zikanten samen spelen was een echte beleve nis. Op 23 juni gaan we met alle aankomende mu zikanten naar Antwerpen en geven zelfs daar een concert midden tussen de olifanten. Is muziek je leven en spreekt bovenstaande je aan, informeer dan eens bij ons vereniging of meld je aan. Doe dat vóór 20 juni a.s. in ver band met de aanmelding voor de Muziek school. Voor informatie kunt u bellen naar Threes Smetsers: 513 1976. Kom kijken, proeven, ruiken en ge nieten op zondag 23 juni Steeds meer boeren in Nederland kiezen voor biologische landbouw. Dankzij een combiha- tie van traditionele en hoogmoderne kennis is het gebruik van bestrijdingsmiddelen, kunst mest en dieronvriendelijke technieken over bodig. Het resultaat kan iedereen op zondag 23 juni a.s. met eigen ogen aanschouwen. Dan hou den meer dan 140 biologisch werkende boe ren open huis. Er zijn rondleidingen, proe- verijen en leuke activiteiten voor jong en oud. Biologische produkten, zoals groenten, fruit, aardappelen, zuivel en kaas, zijn steeds beter verkrijgbaar. Verpakt zijn ze te herkennen aan het zwart-witte EKO-keurmerk, dat garant staat voor 100 procent biologisch geteeld. Bio logische produkten zijn gezonder voor mens en milieu, en worden gebruikt door vele top koks in de allerbeste restaurants. Zij kiezen voor biologisch vanwege de eerlijke smaak. Ook de overheid geeft de biologische land bouw steeds meer erkenning. Op weg naar duurzame landbouw geeft deze het goede voorbeeld. Binnen de biologische landbouw werken eco logische en biologisch-dynamische boeren. Ze gaan allebei uit van evenwicht en samenhang tussen bodem, plant, dier en mens. De bd-boe- ren zijn bovendien geïnspireerd door de an troposofie en betrekken de invloeden van de kosmos in hun werk. Bij de stichting Biologica (tel. 030-2300713) is een overzicht verkrijgbaar van alle deel nemende boerenbedrijven gerangschikt naar provincie. Ben jij iemand die kan luisteren als het nodig is? Wat is de Hulpcentrale? De Hulpcentrale/SOS-dienst is een plek waar mensen anoniem terecht kunnen om over al lerlei vragen en problemen te praten. Dit kan over veel verschillende zaken gaan, zoals pro blemen rond eenzaamheid, verslaving, het niet meer zien zitten, relatieproblemen, angst. Ook is het mogelijk om er informatie in te winnen of om advies te vragen. Ook voor problemen Uitslagen: ’t Draaiboompje - De Klaore D’n Draai - VC.H De Veerkes - Terrasvogels FC Verkooyen vrij. Stand: 1. D’n Draai 2. VC.H 3. De Klaore 4. FC Verkooyen 5. De Veerkes 6. ’t Draaiboompje 7. Terrasvogels Programma 19 juni: ’t Draaiboompje - Terrasvogels De Veerkes - VC.H. D’n Draai - FC Verkooyen De Klaore vrij. Eindelijk is het dan weer zover, het 4e jaarlijk se volleybaltournooi. In verband met de aan bouw van de nieuwe sporthal zal dit jaar ech ter niet worden gespeeld aan de velden van Roef! maar op het grasveld bij D’n Donk aan de Bosstraat. Hierdoor zal het dus ook niet mogelijk zijn met de Moergestelse kermis dit tournooi te organiseren, vanwege de kermis wagens. Daarom zijn we uitgeweken naar een latere datum, namelijk een week later op zon dag 14 juli. Heeft u zin om ook aan dit familie/ vrienden tournooi mee te doen, stuur dan on derstaande bon in en stuur hem op of geef hem af naar bij: Gerard Poppelaars, Raamacker- straat 7, 5066 XN Moergestel, tel. 513 2346. Kosten per team: 25,-. MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 19 JUN11996 PAGINA 11 >*6- 0-6 V jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 11