16 juni n Moergestel - 013 - 5*131665 Opening Mignon sieraden in Oisterwijk - w in Avondvierdaagse weer succes voor organisatoren Voetbal: 'en Natuurtheater Oisterwijk 60 jaar Het St. Elisabeth Ziekenhuis geeft kunst en cultuur meer kans Wat als u ziek bent en u heeft een oproepcontract Zomeravondcompetitie Bezoekerscentrum Oisterwijk rCENTPUH Uitslagen: De Klaore - Terrasvogels FC Verkooyen - De Klaore D’n Draai - ’t Draaiboompje Terrasvogels - VC.H Stand: 1D’n Draai 2. V.C.H 3. FC Verkooyen 4. De Klaore 5. De Veerkes 6. ’t Draaiboompje 7. Terrasvogels Programma 12 juni: ’t Draaiboompje - De Klaore D’n Draai - V.C.H. De Veerkes - Terrasvogels FC Verkooyen vrij. 1-1 1-2 5-1 1-2 is belangrijker dan de inhoud van de overeen komst. Indien het volgende op u van toepassing is, kunnen we bijna zeker spreken van een nor male arbeidsovereenkomst: - u bent verplicht aan de oproep gehoor te ge ven; - u maakt nauwelijks of geen gebruik van de mogelijkheid een oproep te weigeren; - u bent verplicht een minimum aantal uren per week of maand te werken. In dit geval moet dus de werkgever u gedu rende de ziekte periode doorbetalen. Tevens heeft u alle andere rechten, zoals recht op va kantiedagen, vakantiegeld, ziekenfondsverze kering en dergelijke. Ook heeft u recht op ont slagbescherming. Dit betekent dat de werkge ver niet zo maar kan zeggen dat u niet meer hoeft te komen werken. Hij zal eerst een ont- slagvergunning moeten aanvragen. Veel hangt af van de feitelijke situatie en vaak is er veel in de CAO geregeld. Mocht u nog vragen hebben kom gerust langs of bel. De Rechtswinkel, Stadstraat 2 (zijstraat Bis- schop Zwijsenstraat), tel. 013-5353135, spreekuur maandag tot en met donderdag van 14.00 uur tot 20.00 uur. 9-21 (24-10) 8- 16(22-17) 9- 14(24-18) 9-12(18-19) 8-9(15-15) 8-8(13-20) 9-3 (-26) Dit jaar bestaat het Natuurtheater van Oister wijk 60 jaar. Het is het oudste en wellicht mooi ste Natuurtheater van Nederland temidden van bossen en vennen. Er worden in Oisterwijk sinds 1914 open luchtspelen gebracht, in het verleden op ver schillende plaatsen tot in 1936 de bouw van het nieuwe Natuurtheater plaats vond. Het af gelopen jaar heeft de gemeente Oisterwijk het theater een opknapbeurt gegeven. De Ver enigde Oisterwijkse Spelers staan weer klaar om middels 6 voorstellingen vele bezoekers te laten genieten van ’Midzomernacht in Oister wijk’, een komedie voor de openlucht bewerkt door Minou Bosua die tevens de regie voert. Al een groot aantal jaren spelen de Verenigde Oisterwijkse Spelers hun stukken in de Bra bantse taal. Dat er gelachen wordt staat buiten kijf, want Oisterwijk beschikt over een groot aantal toneelspelers en speelsters die als het ware geboren zijn om dit genre stukken op een uitstekende manier voor het voetlicht te bren gen. Het openluchtspel zal met ruim 50 medewer kers weer een lust voor oog en oor zijn in het ’Diamanten’ Natuurtheater. Traditioneel zijn de openluchtspelen in Oisterwijk geschikt voor jong en oud. De speeldata zijn: zondag 16, 23 en 30 juni, aanvang 14.30 uur en zaterdag 22 en 29 juni, avondvoorstelling, aanvang: 20.30 uur. Spe ciale midzomernachtvoorstellingop: vrijdag 21 juni, aanvang 21.30 uur, einde midder nacht. Onze dorpsgenote Elly van Esch heeft afgelopen zaterdag officieel de deuren geopend van haar winkel in sieraden aan de Dorpsstraat 24 in Oisterwijk. Zij runt de zaak samen met haar com pagnon Hanny Habraken met wie Elly al jarenlang heeft samengewerkt in een soortgelijke winkel. Naast de verkoop van een uitgebreid assortiment horloges en sieraden kunt u op het adres uiteraard ook terecht voor reparatie daarvan. De winkel is uiteraard de gehele week geopend. Telefonisch te bereiken onder nr. 52 16570. Uiteraard wensen we vanuit Moergestel Elly en Hanny van harte alle succes toe met hun nieu we zaak! Dit is het motto waaronder in het St. Elisa beth Ziekenhuis jaarlijks een aantal evene menten georganiseerd wordt. In het zieken huis komen dagelijks een paar duizend men sen, zowel patiënten en hun bezoekers als medewerkers. De centrale gang en het ontmoetingscentrum van het ziekenhuis vormen een belangrijk ontmoetingspunt, dus bij uitstek een gelegen heid om aandacht te geven aan uitingen van kunst en cultuur. Van 3 juni tot en met 12 juli 1996 exposeert Lis Heffels-van Weereld een 29-tal werken in de hoofdgang van het ziekenhuis. Zij vindt het plezierig om alles uit haar omge ving op papier te zetten. Stillevens en land schappen zijn steeds weer geliefde onderwer pen, maar ook portretten en fïguurstudies schuwt zij niet. In haar tekeningen werkt zij figuratief, waar bij zij pen, pastelkrijt en kleurpotlood ge bruikt. Haar aquarellen zijn door kleur en sfeer impressionistisch van aard. Werken met pastelkrijt op papier Bezoekerscentrum Oisterwijk organiseert drie woensdagavonden buiten tekenen met pastel krijt. De avonden zijn gepland op 12,19 en 26 juni om 19.00 uur. Het bos ziet er op dit moment prachtig uit. Vooral in de vroege avond is er een bijzondere stemming te beleven. Wij kie zen dan ook voor dit tijdstip om buiten te te kenen. Het pastelkrijt is een tekenmateriaal dat zich bij uitstek leent om iets van die sfeer op het papier over te brengen. Met houtskool kun nen we eventueel aan onze tekening kracht bij zetten. We beginnen de avonden om 19.00 uur en het materiaal is aanwezig. De kosten zijn 3,50 per avond per persoon. U heeft geen voorken nis nodig in het werken met pastelkrijt en houtskool. Reserveren is gewenst: 013 - 5219209. Wandeling door de Oisterwijkse bos sen Op 16 juni om 08.00 uur start vanaf het Be zoekerscentrum Oisterwijk een wandeling van ongeveer 1 Vi uur. Voor leden van Natuurmonumenten kost de excursie 3,-; niet-leden 5,-. Voor kinderen t/m 12 jaar (wel of geen lid) 1,-. Reserveren: 013 - 5219209. Per 1 januari 1996 is er het een en ander ver anderd met de uitkering tijdens ziekte. Op die datum is de Wet uitbreiding loonbeta- lingsplicht bij ziekte (Wulbz), in werking ge treden. Dit betekent dat gedurende het eer ste jaar van de ziekte de werkgever het loon moet betalen. Voorheen moest de werkge ver, afhankelijk van het aantal werknemers, de eerste twee of zes weken van de ziekte betalen. Zeker voor mensen die werken op oproepba- sis, of die werken via een uitzendbureau kun nen er problemen ontstaan. Het probleem dat zich dan voordoet is o f de werkgever of de bedrijfsvereniging moet betalen tijdens ziek te. Als u werkt op basis van een oproepcon tract en ziek bent geworden op de dag dat u zou hebben moeten werken, moet de werkge ver doorbetalen. Bijvoorbeeld: u heeft afge sproken om twee dagen te gaan werken en u wordt op de eerste dag ziek, dan moet de werk gever u dus twee dagen uitbetalen. Als uw arbeidsovereenkomst gestopt is, moet de be drijfsvereniging uw ziekengeld betalen. Werkgevers wekken vaak de indruk dat als ze een oproepcontract met u sluiten, ze niet hoe ven te voldoen aan verplichtingen die ze te genover vaste werknemers in het bedrijf wel hebben. Door allerlei wettelijke bepalingen heeft u als oproepkracht wel degelijk rechten. Heel algemeen kan worden gezegd, dat hoe langer u werkt bij uw werkgever, hoe regelma tiger u werkt en hoe meer u werkt des te meer rechten u heeft. De wijze waarop in de prak tijk aan de overeenkomst vorm wordt gegeven De vorige week gehouden wandelavondvierdaagse mocht zich, dankzij het uitstekende weer, wederom verheugen in een grote deelname. Liefst 600 wandelaars lieten zich, veelal vooraf, inschrijven voor de door de organisatoren uitgezette wandelroutes van resp. 5,10 en 15 kilome ter. Vrijdagavond was er dan weer de feestelijke intocht waarvoor de wandelaars werden afge haald door onze harmonie die ze vervolgens naar het St. Jansplein bracht. met Johan van Oosterhoud Achilles wist het al 118 Het duizendblad is een composiet is een com posiet met gevederde blaadjes en is van ouds her bekend als een geneeskrachtig kruid. Dat wist de Griekse held Achilles al want hij ge bruikte het duizendblad als geneesmiddel bij verwondingen tijdens de oorlog tegen Troje. De plant is naar hem genoemd. De Latijnse naam is Achillea millefolium. Milia staat voor duizend en folium betekent blad. Het loof is heel fijn verdeeld, duizend blaadjes zou je kun nen zeggen. De bloemen zijn wit of lila en de bloei is van juni tot oktober. De werkzame bestanddelen zijn looizuur en bitterstof. Thee van het duizendblad helpt bij maag- en darmkwalen. Compressen van deze plant werden vroeger gebruikt bij verwondin gen. Omgezet in humus zou de werking van kalium en fosfor in de grond bevorderen. In Zweden wordt duizendblad gebruikt om er bier mee te kruiden. Vaak zijn aan wilde planten legenden verbon den. Ook bij het duizendblad. Jozef, die tim merman was, verwondde zich. Christus genas de wond door er duizendblad op te leggen. Sindsdien geneest het duizendblad alle won den. Een bruid, die duizendblad op haar trouwdag draagt is er zeker van, dat de eerste zeven jaren van haar huwelijk gelukkig zullen zijn. Wat daarna gebeurt vertelt de legende niet. PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 12 JUNI 1996 'I 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7