Een aftrekpost en een leuk Ai Rabobank Moergestel bedrag voor later. Voorstel verkoop openbaar groen van tafel.... voor nu, da’s mooi meegenomen Mitra Slijterij nu goed bereikbaar... Zo is er maar éénl Rabobank Informeer snel naar de Rabo Koopsompolis. BB»;»-... MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 12 JUNI 1996 PAGINA 5 Maar naast dit fiscale voordeel heeft de Rabo Joost Wagemakers. Drie broers die hun afkomst niet verraden, waardoor het niet zo moeilijk moet zijn te ont dekken wie het zijn... Vorige week zagen we 5 kinderen Mulders in deze rubriek. V.l.n.r.: Denis, Sjaan, Lies (t), Ja nus (Canada) en Jan. Oranje Ook de oranje-koorts heeft toegeslagen bij de KPJ. Kom dus maar eens een kijkje nemen op vrijdag 14 juni in D’n Tob. Onze sportcom- missie zal dan aanwezig zijn, dit keer om u te trakteren op een lekker koud glas drinken. Aanvang: 21.00 uur. D’n Tobberd Het seizoen is bijna afgelopen. Dat betekent dat er weer een KPJ-krantje gemaakt wordt. Copy (dus stukjes, moppen, recepten, foto’s e.d.) kunnen worden ingeleverd tot 16 juni bij Monique van Daelen, De Stappert 36, tel. 5132900. Dorpszeskamp ’96 Ook dit jaar organiseren wij weer ons jaarlijks terugkerende Dorpszeskamp. Na het grandio ze succes van het afgelopen jaar willen we dit jaar dit evenement houden op zondag 16 juni. Teams bestaande uit 8 personen en 1 coach kunnen zich vanaf nu opgeven bij Miranda van Korven, tel. 5133322. Er moeten minimaal 3 dames of minimaal 3 heren deelnemen in 1 team. Inschrijfgeld bedraagt: 25,- per team. Aanvang: 12.30 uur bij de Sportvelden van ’t Draaiboompje (kleedkamers en douche aan wezig). Voor nadere informatie over dit eve nement en opgave kunt U bellen naar Miran da van Korven, tel. 5133322. Afsluiting seizoen ’95-’96 Op vrijdag 21 juni sluiten wij ons KPJ seizoen weer af. Dit willen we doen met een mini-voet- baltoernooi en een barbecue. Teams bestaan de uit 4 personen (dames/heren) kunnen zich vanaf vrijdag 7 juni opgeven bij D’n Tob. Dit kan ook telefonisch vanaf 21.00 uur, tel. 5133261. ES. Niet-leden kunnen tegen een ver goeding ook meedoen met deze activiteit (voetbal, ^barbecue). Eindelijk is de Mitra slijterij aan de Raadhuisstraat weer met de auto bereikbaar en hopen Bert en Joke van der Donk u weer snel te mogen begroeten in hun ruim gesorteerde winkel met een uitgebreid assortiment speciaal bieren, wijnen uit alle windstreken van de wereld, een uitgele zen assortiment gedistilleerde produkten en natuurlijk een ongekend assortiment kado-artike- len. Bert en Joke zullen u graag van advies dienen. ’Moergestel-Nieuws’ wenst hen uiteraard van harte alle succes toe in Moergestel. Slechts zelden heb ik zo geworsteld met het vinden van een passende titel boven mijn verslag van de gemeenteraadsvergadering als op donderdag 6 juni 1996. Het was een tamme vergadering en of dat nu kwam door het warme weer of door de wisselingen die er in de coalitie en daarmee in het college hebben plaats gehad, is mij niet geheel duidelijk. Herengoedstraat. Eenzelfde geluid laat de heer Stroucken (SPM) horen. De heer Oerlemans roert in de vergadering terloops aan de situa ties waarin bewoners de groenstrook ’illegaal’ in gebruik hebben. Wethouder Loosveld geeft de heer Gerlach gelijk. Hij legt vervolgens bij Wethouder Van Gils op het bordje aan te ge ven welke gedeelten van de groenstroken in de toekomst een trottoirfunctie kunnen krij gen. Dat wordt vervolgens meegenomen..., wat zoiets wil zeggen als De heer Gerlach benadrukt dat er uit het stuk geen eenduidig beleid valt af te lezen; dit voor stel zou kunnen leiden tot willekeur: in het ene geval wel toestaan, in het andere geval niet. De heer Smits is het hiermee eens. Zeker in de Herengoedstraat, waarlangs nogal wat ouderen vanuit zorgcentrum Reuselhof naar het dorpscentrum gaan, zou verkoop van groenstroken deze mensen dwingen over de rijweg te gaan lopen. Ook de heer Stroucken noemt het risico van willekeur: ’Waarom mo gen er een of twee criteria ontbreken en waar om dan niet drie of vier?’ Ten einde raad ver zucht de heer Loosveld, dat we nu criteria heb ben en als de raad dan niet flexibeler wil zijn, dan moet het huidige strenge beleid maar gehandhaafd blijven. Willekeur is inderdaad niet wenselijk. Het voorstel wordt teruggeno men en zal in juli in aangepaste vorm opnieuw op de agenda komen. Op het fonds inzake de Wet Voorzieningen Gehandicapten blijkt in Moergestel slechts in beperkte mate een beroep te worden gedaan. De heer Gerlach stelt voor om aan deze over schotten een bestemming te geven via kleine projecten. Hij noemt ondermeer aanleg trot toirs, verbetering verlichting fietspad naar Oirschot, en aanleg en renovatie kleine park jes. Toen tegen het einde van de vergadering het voorstel voor een krediet van 357.000,- voor de herinrichting van het St. Jansplein ter sprake kwam, bleken er twee verschillende tekeningen bij de vergaderstukken te zitten. Het gevolg hiervan was dat de discussie ei genlijk niet meer over het krediet zelf ging, maar veel meer over hoe het plein er nu uit moet komen te zien. De heer Van Gils suggereerde alsof er nog veel besproken moet worden over de concrete in richting van het plein. Diverse raadsleden ver meldden dat dit reeds in de Commissie Open bare Werken Natuur en Milieu ruimschoots aan de orde was geweest. Kortom: onduide lijkheid ten top. De heer Van Gils zegde tot slot toe: ’Dat zal worden meegenomen....’ Op de vraag van de heer Gerlach over ’waar heen en tot wanneer?’ kwam dan ook geen duidelijk antwoord. De toekomst zal het uitwijzen. U weet nu in elk geval wel waar mijn titel be trekking op heeft. Op de agenda stond een aantal voorstellen dat betrekking had op het verstrekken van kredie ten. Zo werden goedgekeurd de voorstellen voor de verstrekking van een krediet van 250.000,- ten behoeve van een aanbouw aan ver enigingsgebouw D’n Donk, 100.000,- voor verbetering van de verkeersveiligheid op de Schoolstraat in de buurt van de Akkerweg, een krediet van 79.000,- voor de reconstructie van het Stokeind en een voor de herinrichting van het St. Jansplein van 357.000,-. Waar gaat het dan precies over? Bij D’n Donk komt een aanbouw, waarin de KPJ-Moergestel en Stichting Open Jeugd- en Jongerenwerk ’t Kwartierke gevestigd gaan worden. Om de verkeersveiligheid in de Schoolstraat nabij de aansluiting op de Akkerweg te ver beteren komt er langs een deel van de Schoolstraat aan weerszijden een vrijlig- gend fietspad. Om te voorkomen dat fietsers vanaf de Heuvelstraat en de Akkerweg in de richting van Papenacker II, op de kruising Schoolstraat-Akkerweg in een bocht op de Schoolstraat moeten oversteken, wordt een gedeelte van het rijwielpad verlegd naar een recht wegvak in de Schoolstraat. Stokeind wordt gereconstrueerd in verband met de nieuwe sporthal. De partijen zijn het unaniem mee eens dat hierbij extra aandacht geschonken moet worden aan de verkeersvei ligheid van onze schoolkinderen op hun rou te naar die sporthal. Tijdens de vergadering werd ook door diverse raadsleden gehamerd op de onoverzichtelijke en daardoor gevaarlij ke bocht in de Industrieweg. Waarom dan toch gekozen voor deze titel bo ven het verslag zult u denken? Op de agenda stond een voorstel van het Col lege om ’soepeler’ te zijn bij de verkoop van zogeheten groenstroken in de gemeente aan belanghebbenden voor 25,- per vierkante meter. Normaal gesproken kan men in aan merking komen voor de aankoop van een groenstrook als voldaan wordt aan een zeven tal criteria (zoals: in de bebouwde kom, geen hondenpoepzone, direct grenzend aan het per ceel, geen kabels in de grond, toelaatbaar ge let op de verkeersveiligheid en niet voor be bouwing bestemd). Het college stelt voor om ook als aan vijf of zes van deze criteria wordt voldaan verkoop van de groenstrook mogelijk te maken, mits voldoende kan worden aange geven dat dit nergens tot problemen leidt. Als voorbeeld werd genoemd de Herengoedstraat. De WD is het eens met de verruiming van het beleid, maar wil een voorbehoud maken daar waar mogelijk in de toekomst trottoirs zouden kunnen komen. Dan zou de gemeen te namelijk de nu goedkoop verkochte grond, duur moeten terugkopen. De heer Smits beaamt hetgeen de heer Ger lach verwoordt, heeft dan ook zijn bedenkin gen bij de verkoop van de groenstrook aan de Koopsompolis ook een zeer hoog rendement. Om te bewijzen dat dit geen loze woorden zijn, vertelt onze financieel adviseur u graag wat een Rabo Koopsompolis u oplevert. Ook stemt hij de polis geheel af op uw persoonlijke wensen. Kom snel langs voor deskundig advies. De koopsompolis van de Rabobank is één van de meest aantrekkelijke aanbiedingen op dit gebied. Als u de polis vóór 1 juli afsluit, kunt u ‘m nog opvoeren als aftrekpost op uw aangifte formulier 1995.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5