Aantrekkelijke vliegvakanties, scherp geprijsd! Bij de Rabobank natuurlijk Rabobank Moergestel 3) JUNI 1996 Tijdens de Open Dag ter kennismaking: J DE SCHOONHEID Kreta GRATIS Turkije Dataman Mexico Cancun 1 1 Deze week: Appartement: Sina Suites Gemeente Moergestel. Gemeentebestuur Moergestel J Vertrek 20 en 23 juni voor 15 dagen Appartement: Kritzas Beach en natuurlijk hebben we ’n lekker kopje koffie voor u klaar... Epileren óf Wimpers óf wenkbrouwen verven óf Electrisch ontharen óf Harsen Rabobank Vertrek: 18 en 25 juni voor 15 dagen Appartement: Evin Vertrek: 18 en 25 juni 9 dagen vanaf 1.345,-p.p./ 16 dagen vanaf 1.475,- p.p. Gemeenteraadsvergadering Donderdag 6 juni om 19.30 uur. De agenda: 1. Opening; 2. Trekking stemmingsnummer; 3. Vaststelling van de notulen van de openba re vergadering van 9 mei 1996; 4. Ingekomen stukken en mededelingen; 5. Voorstel tot het verstrekken van een krediet middengedeelte van de berm grondbewerking plaatsvinden. Dit jaar is er een mengsel van diverse soorten inheemse kruiden ingezaaid, zoals klaproos, bolderik, korenbloem en gele ganzebloem. Verder wordt bij de molen een gedeelte van het grasveld als hooiland beheerd. Dit houdt in dat er één keer per jaar wordt gemaaid en het maaisel zal worden afgevoerd. Zodoende kan de aanwezig flora in stand worden gehou den. Daarnaast zijn ook in de bosstrook gelegen in het grootbungalowpark in het voorjaar van 1995 diverse werkzaamheden verricht om de natuurwaarde te verbeteren. Daar liggen op diverse plaatsen houtrillen en dode boom stammen, die als schuilplaats voor dieren en groeiplaats van mossen en paddestoelen van belang zijn. Doordat er diverse bomen gerooid zijn, is er meer lichtinval gekomen. Dat heeft tot gevolg dat er op diverse plaatsen wilde planten beginnen te groeien. Dit zijn dan enkele plaatsen in het dorp waar ecologisch, ofwel natuurlijk beheer wordt toe gepast en waar diverse soorten wilde planten en dieren te zien zullen zijn. Het loont daar om zeer de moeite hier regelmatig te gaan kij ken en te constateren dat ecologisch beheer een belangrijke meerwaarde aan het openbaar groen geeft. Bovendien draagt deze manier van werken bij tot een milieuvriendelijke woonomgeving. Ecologisch groenbeheer De afgelopen jaren zijn in de gemeente Moer gestel diverse projecten aangepakt om de kwa liteit van de openbare ruimte te verbeteren. De maatregelen daartoe komen mede voort uit het groenstructuurplan Moergestel. De uitvoering zal ertoe bijdragen dat het openbaar groen in architectonisch en ecologisch opzicht mooier wordt. In het kader van de projecten ter verbetering van de ecologische kwaliteit van het groen is dit voorjaar begonnen met de bosstrook gele gen tussen de Akkerweg en de Krijtenbogt- straat. Hier zijn diverse maatregelen getroffen om de natuurwaarde van deze bosstrook op een hoger peil te brengen. Tevens zal het on derhoud erop gericht zijn om natuurontwik keling mogelijk te maken. Op meerdere plaatsen in het dorp wordt het openbaar groen ecologisch beheerd. Dat wil met andere woorden zeggen, op een natuur vriendelijke manier. Een voorbeeld hiervan is het trapveldje in de wijk Oistelvoirt. Hier wordt een gedeelte van het grasveld extensief gemaaid en worden de randen van het bos plantsoen niet meer geschoffeld. Daardoor zal de omgeving van het trapveldje een natuur lijk aanzicht krijgen. Een ander voorbeeld betreft de hoek Oister- wijkseweg-Akkerweg. Daar zal jaarlijks op het L» Hondepoep weg uit Moer gestel! Aanpak hondenpoepprobleetn Iedereen ergert er zich aan en haalt er zijn neus voor op: de hondepoep. De overlast die onze trouwe viervoeters veroorzaken, vormt al lang een bron van aanhoudende zorg. Inmiddels hebben proeven elders aangetoond, dat het plaatsen van een aantal hondenpoepcontainers voor dit probleem uitkomst biedt. Gezien de gunstige resultaten met de honden- poepcontainer in andere plaatsen, heeft de ge meenteraad op 7 december jl. besloten de hondepoep in Moergestel ook op deze manier te lijf te gaan. Hondenpoepcontainers Ter bestrijding van het hondenpoepprobleem staan sinds eind maart, verspreid over de be bouwde kom, in totaal 25 hondenpoepcon tainers. Dat brengt voor degenen die een hond uitlaten de verplichting mee, dat zij de uit werpselen van hun hond onmiddellijk oprui men en deze in de speciale poepcontainer doen. De hondenpoepcontainers worden we kelijks door de reinigingsdienst van de ge meente Oisterwijk geledigd. Aanlijngebod U zou zich in dit verband nog de vraag kun nen stellen wat er met de drollen van loslo pende honden moet gebeuren. Het antwoord daarop is eigenlijk vrij eenvoudig. In verband met de verkeersveiligheid en de openbare orde is het immers op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) reeds ver plicht honden aan de lijn te houden. Op open bare plaatsen binnen de bebouwde kom van Moergestel dienen honden dan ook altijd aan gelijnd te zijn. Toezicht Als een hond losloopt of hondendrollen niet worden opgeruimd, dan betekent dat een over treding van een bepaling uit de APV. Daarvoor kan de politie u een bekeuring geven. De ach terliggende gedachte bij het uitdelen van een verbaal is niet zozeer de stok achter de deur, maar meer het aankweken van mentaliteits verandering. Uitlaatplaatsen Ook op de uidaatplaatsen voor honden, zoals deze met blauwe stippen op de plattegrond van Moergestel staan aangegeven, geldt het aan lijngebod en de verplichting de hondepoep op te ruimen. Verre reizen en vaccinaties Reizen naar (sub)tropische landen is een boe iende ervaring. Een dergelijke reis kan echter risico’s voor de gezondheid met zich meebren gen. In de eerste plaats is er in (sub)tropische landen een ander voedingspatroon en vaak is de hygiëne minder dan u thuis gewend bent. Dit geldt ook voor landen rondom de Middel landse Zee, zoals Spanje, Tunesië, Marokko, Grièkenland en Turkije. Een groter risico vor men de tropische gebieden zoals Afrika, het Midden-Oosten, Azië en Midden- en Zuid- Amerika. In deze gebieden komen infectie ziekten voor die bij ons door maatregelen op hygiënisch gebied (waterleiding, riolering, keuringsdiensten) bijna geheel verdwenen zijn. Een dergelijke reis vraagt heel wat voorberei dingen, met name op het terrein van de gezondheid. U kunt zelf veel doen om infec tieziekten te voorkomen door een goede lichaamshygiëne en hygiënisch gebruik van voedsel. Bovendien kunt u zich laten vaccine ren. Enkele landen stellen bepaalde vaccina ties voor binnenkomende reizigers verplicht. In het belang van de gezondheid worden som mige vaccinaties sterk aangeraden. Niet alle infectieziekten komen in alle (sub)tropische landen voor. Bovendien kan dat in de loop der tijd veranderen. Informeer daarom minstens 5 weken voor het begin van uw reis welke vac cinaties bij het betreden verplicht zijn en wel ke voorzorgsmaatregelen u het beste kunt ne men. De vaccinaties zijn niet kosteloos, u dient deze zelf te betalen. In veel (sub)tropische gebieden komt malaria voor. Het risico van malaria is zo groot, dat consequent gebruik van tabletten in malaria- gebieden noodzakelijk is. Voor meer informatie kunt u terecht bij de GGD. Aanrijdingen met letsel In de afgelopen week hebben er diverse aan rijdingen plaatsgevonden, waarbij bestuurders of inzittende letsel opliepen. Op de Rijksweg 58 reed op 27 mei een auto, met daarin 4 inzet- tenden, van het talud af, waarna de auto over de kop sloeg. Daar er een inzittende gewond was geraakt, waren de mensen, inwoners uit Goirle en Breda, op eigen gelegenheid naar het ziekenhuis gegaan. Daar kregen zij onenig heid met het verplegend personeel, waarop de hulp van de politie werd ingeroepen. Het feit dat niemand van hen de aanrijding had ge meld, maakte de zaak verdacht. Uit onderzoek bleek dat de auto niet was verzekerd en de be stuurder geen rijbewijs had. Op dezelfde weg vond in de vroege ochtend van 1 juni wederom een ongeval plaats. De bestuurder van een auto kreeg op die weg een klapband. Vervolgens wisselde hij de band voor een zogenaamde ’thuiskomer’ en vervolg de zijn weg met een snelheid van zo’n 70 a 80 kilometer per uur. Enkele kilometers verder op werd hij dor een achteropkomende auto aangereden. Deze bestuurder had zich kenne lijk vergist in de snelheid van zijn voorganger. Het gevolg was wel dat de auto van de weg werd gereden en ineen sloot belandde. De drie inzittenden werden met verwondingen over gebracht naar het ziekenhuis. Op 31 mei reed een 45-jarige Tilburger over de Moergestelseweg. Hij sloeg linksaf de Honds- bergselaan in maar verzuimde daarbijn het te gemoetkomende verkeer vrije doorgang te ver lenen. Een 21-jarige Moergestelnaar reed vol in de flank van de Tilburger. Beiden raakten gewond. De Tilburger werd overgebracht naar een ziekenhuis. Autodieven aangehouden Op 27 mei probeerden 2 Algerijnen die in Gil- ze-Rijen verbleven, een auto te stelen vanaf bungalowpark ’De Stille Wille’. Een getuige wist te vertellen dat beide mannen met een witte Volvo waren gekomen en dat de daders, gestoord bij hun werk, inmidddels te voet wa ren weggelopen richting A58. Onmiddellijk werden enkele surveilliancewagens naar de opgegeven plaats gedirigeerd. Kort daarop werden de mannen aangehouden op de Paral lelweg. Uit het onderzoek bleek dat ook de witte Volvo, waarmee ze gekomen waren, in Gilze-Rijen was ontvreemd. Bij de voorgelei ding ontkenden beiden hun betrokkenheid. De arrestanten werden vervolgens overgedra gen aan het Politieteam Gilze-Rijen. van 250.000,- ten behoeve van een aanbouw aan verenigingsgebouw D’n Donk; 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs en beschikbaar stellen van gelden aan de Stichting het Katholieke Schoolbestuur van Moergestel voor de aanleg van een afgesloten fietsenstalling ten behoeve van de r.k.b.s. Her tog Jan; 7. Voorstel tot het vaststellen van de definitie ve subsidiebedragen 1995 voor de Moerge- stelse Sportverenigingen en de Moergestelse sociaal-culturele instellingen; 8. Voorstel tot vaststellen van aanvullend be leid op het Gemeentelijk Groenplan; 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 100.000,- voor het aanbrengen van maatregelen welke de verkeersveiligheid op de Schoolstraat in de omgeving van de aan sluiting Akkerweg verbeteren; 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 79.000,- voor de reconstructie van het Stokeind; 11Voorstel tot het vaststellen van het herin richtingsplan van het St. Jansplein en een aan vullend krediet beschikbaar stellen van 357.000,-; 12. Voorstel tot het vaststellen van de Be- stuursrapportage 1996-1; 13. Voorstel tot vaststelling van de jaarreke ning van de algemene dienst over het dienst jaar 1995; 14. Voorstel tot het benoemen van een beoogd gemeentesecretaris voor de nieuwe gemeente Oisterwijk; 15. Voorstel tot het opschorten van de kernta kendiscussie; 16. Sluiting. Huidverzorgingsinstituut ’Aphrodite’ Schoolstraat 5, Moergestel, Tel. 013-513 1474 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 5 JUN11996 A A aal voor u geselecteerde aanbiedingen voor vlieg vakanties heeft? Aantrekkelijke bestemmingen voor nog aantrekkelijkere prijzen. Loop snel eens binnen bij de reisverkopende Rabobank. Dat u bij de Rabobank reizen kunt boeken, is u vast al bekend. Maar weet u ook dat elke reisverko pende Rabobank iedere week speci- Reizen Voor alles is een eerste keer Ook voor professionele schoonheidsverzorging door een ANBOS schoonheidsspecialist. Of u nu jong bent of oud, man bent of vrouw, zaterdag 8 juni is speciaal gereserveerd voor u! Laat u vrijblijvend informeren en adviseren over uit eenlopende behandelingen door een gediplomeerde schoon heidsspecialist. U houdt er absoluut een goed gevoel aan over! nu vanaf 875,- p.p. nu vanaf 895,- p.p. nu vanaf f 1.345,-pp Open huis bij:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5