GB en PGB fuseren I I f Tankwagen over de kop... INDOOR. TENNIS IN MOERGESTEL Aphrodite - g De Zonnebloem Damesvoetbal in Moergestel Peuterspeelzaal Janneke zoekt nieuw bestuurslid ’Crescendo’-nieuws ’Basta’ op ’Survival’ in de Ardennen 14e Jazzweekend Oirschot Videofilm over het werk van Zr. Laura Berkers in Brazilië K is Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Ja, het is zover! Audacia heeft toestemming gegeven om een damesteam te vormen. Daar om vragen we of er meisjes zijn die interesse hebben om mee te doen met damesvoetbal! Dus ben je tussen de 8 en 16 jaar, reageer dan zo snel mogelijk, dan kunnen we na de vakantie al meedoen aan de competitie. Je kunt je opgeven bij: Emelie Helmer, Oister- wijkseweg 52, tel. 5132484 of bij Nico Oerle- mans, Pater Helmerplein 22, tel. 5131283. WOENSDAG 5 JUN11996 - 21e Jaargang - Nr. 911 ’n Sensationele aanblik bood deze tankwagen die vorige week dinsdag met ruime snelheid de rotonde aan de T31 opreed en daarna op z’n kop ging... In verband met het aftreden van een van onze bestuursleden zoekt peuterspeelzaal Janneke op korte termijn een nieuw bestuurslid, geheel op vrijwillige basis. Onze voorkeur gaat uit naar een man of vrouw met enige bestuurlijke ervaring, juridische achtergrond en enige affiniteit met peuterspeelzaalwerk. Bent u geïnteresseerd dan kunt u tot 15 juni a.s. voor verdere informatie contact opnemen met Cas Lapien, tel. 5132619 of met Wilma van Gorkum, tel. 5133418 (na 20.00 uur). Daarmee zouden GB en PGB uitkomen op 8 zetels in de nieuwe gemeenteraad van Oisterwijk en grote invloed kunnen uitoefe nen in het besturen van de nieuwe gemeen te. Bij een dergelijke vertegenwoordiging van de Partij Gemeente Belangen ligt het voor de hand dat de nieuwe lokale partij deel zal gaan uitmaken van het dagelijks bestuur. De gefuseerde partij Gemeente Belangen is een onafhankelijke partij voor de kernen Heu- kelom, Moergestel en Oisterwijk. Gemeente Belangen staat los van elke politieke, maat schappelijke of godsdienstige stroming. Zij kan haar beleid bepalen, toegesneden op de belangen van alle burgers in de nieuwe ge- De lokale politieke partijen, Gemeente Belangen uit Oisterwijk en de Partij Gemeenschappelijke Belangen uit Moergestel hebben besloten een fusie aan te gaan. De leden van PGB hebben hiertoe besloten op een ledenvergadering van 7 mei jl. en de leden van GB op hun ledenvergadering van 30 mei jl. Het besluit tot fuseren is door de leden van beide partijen in volstrekte unanimiteit genomen. Voorafgaande aan deze besluitvorming heeft nauw overleg plaats gevonden tussen vertegenwoordigers van beide lokale partijen, welke steeds in goede harmonie en in alle openheid zijn gevoerd. Na de fusie zullen beide partijen verder gaan onder de naam Gemeente Belangen. Zonnebloemloterij De jaarlijkse Zonnebloemloterij is weer van start gegaan. De vrijwilligers van de Zonne- bloemafdeling Moergestel zullen in de perio de van 9 tot en met 16 juni bij u aanbellen om loten te verkopen. De loterij is een belangrij ke bron van inkomsten voor de Zonnebloem. De opbrengst dient ter ondersteuning van het landelijke en plaatselijke werk van de vereni ging ten behoeve van langdurig zieken, licha melijke gehandicapten en hulpbehoevende ouderen van alle gezindten. Mede dankzij deze loterij kan onze afdeling weer verschillende activiteiten organiseren. Met de loterij zijn aantrekkelijke geld-prijzen te verdienen. De hoofdprijs is 25.000,-. De prijs per lot is 2,50 en ieder lot biedt twee kansen op één prijs. De trekking is in november en winnaars krij gen persoonlijk bericht. Als u de Zonnebloem een warm hart toedraagt steun dan dit werk en koop loten! Voorleeskast in de bibliotheek Voorlezen: Ja doen!! Voorlezen is leuk en leerzaam voor kinderen. Maar voorlezen is vooral leuk om te doen. Kinderen kruipen meestal dicht tegen de voorlezer aan en vinden zo’n rustpunt op een drukke dag heerlijk. Ook voorlezen bij het naar bed gaan kan een gezellig ritueel zijn. Voor alle peuters en kleuters die zo genieten van voorlezen hebben wij goed nieuws. Spe ciaal voor jullie (en jullie ouders) hebban we een voorleeskast ingericht. Deze kast kun je vinden in het hoekje bij de prentenboeken. Op de boeken is een ’voorleessticker’ geplakt. Het wordt nu vast een stuk makkelijker om een mooi of gezellig voorleesboek te vinden. Dus neem je papa, mama of oppas mee naar de bibliotheek en laat ze al die mooie boeken zien. a.s. Zaterdag 8 juni zal gemengd zangkoor ’Crescendo’ de H. Mis van 19.00 uur verzor gen. Deze H. Mis wordt onder andere opge dragen voor onze overleden oud-voorzitter Bernard Oerlemans. In deze H. Mis kunt u ook horen onze gast-sopraan Jolande Ansems. Verder gaat ’Crescendo’ naar Gilze en wel op zaterdagavond 15 juni. Daar geeft ’Con Amo- re’ uit Gilze een concertavond. ’Con Amore’ heeft ook ’Crescendo’ daar uitgenodigd. Ook in dit concert kunt u genieten van het optre den van de sopraan Jolande Ansems. Dit con cert wordt gegeven in de Schakel in Gilze, Kerkstraat 104, aan vang 20.00 uur. Het zou erg leuk zijn voor de koorzangers als er sympathi santen meegaan. Tot ziens dan in Gilze. Bestuur en leden Crescendo. Met deze fusie ontstaat één sterke lokale partij welke kan bogen op jarenlange politieke en bestuurlijke ervaring in de gemeente Oister wijk en Moergestel. Partijen die bestuurlijke verantwoordelijkheid nooit uit de weg zijn gegaan. Het wordt een grote partij die zich zal inzetten voor de belangen van de bewoners van drie kernen: Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in 1994 haalde GB en PGB samen bijna 4400 stemmen, ongeveer 35% van alle uitgebrachte stemmen. meente Oisterwijk, zonder daarbij te worden gehinderd door richtlijnen van bovenaf. Deze lokale partij staat dicht bij de burgers van heukelon, Moergestel en Oisterwijk. Zij heeft daarom al vertegenwoordigers in alle wijken, maar ook in het buitengebied van- Oisterwijk en zal dit principe ook in Moerge stel en Heukelom uitbreiden. Deze vertegen woordigers zijn direct aanspreekbaar voor de burgers, met problemen, klachten en ideeën. Daardoor kunnen de burgers nagenoeg recht streeks via Gemeente Belangen het besturen van de gemeente beïnvloeden. Nu de fusie een feit is, zullen alle krachten worden gebundeld om te komen tot een ster ke verkiezingscampagne. Er zal één verkie zingsprogramma voor Gemeente Belangen worden gemaakt. Dit programma wordt samengesteld na ge hoord te hebben de instellingen uit het sociaal en maatschappelijk leven, onderwijs en eco nomische zaken, vertegenwoordigers uit het verenigingsleven, zowel op cultureel- als sportgebied en de individuele burger. In Oisterwijk heeft inmiddels een zoge naamde ’inloop’avond plaatsgevonden. In Moergestel en Heukelon zal dit nog in de maand juni plaatsvinden. Badmintonsclubs uit omgeving opgepast! Badmintonclub ’Basta’ (de Badmintonclub van Huize Stanislaus) gaat komend weekend de teamgeest versterken door zoals vele pro fessionele verenigingen te werken aan team building. Op vrijdag 14 juni vertrekken zij voor 3 dagen naar de Belgische Ardennen. Bij het Belgisch middeleeuwse stadje Durbuy hebben zij 2 bungalows gehuurd op bungalow park ’Sunclass Grandhan’ via de familie van de Wijdeven uit Moergestel. Het ’Survival team’ bestaat uit 8 vrouwen en 1 man. Of de moeilijkste survival zal zijn stroomafwaarts over de Ourthe of langs de Ourthe op een ter rasje in het culinaire Durbuy? Wij zullen het later misschien nog horen. Mocht het team er conditioneel niet echt op vooruit gaan, de geest binnen het team zal er zeker door versterkt worden. De zusters van Huize Stanislaus zul len er in ieder geval wel bij varen. Van 18 naar 22 orkesten: Dit jaar is het programma weer uitgebreid. 22 Groepen waaronder 3 Streetparades, zullen zowel binnen als buiten optredens verzorgen. Alle optredens zijn gratis toegankelijk voor het publiek en de samenstelling van het pro gramma is zo breed opgezet dat de liefhebber van de Jazzmuziek kan genieten van diverse soorten Jazz. Zaterdagavond maken 8 orkesten hun op wachting, op zondag kunt u 14 orkesten be luisteren. Jazzloop op zaterdagavond De traditionele Jazzloop vindt plaats op zater dagavond, de atleten kunnen inschrijven voor 3,6,9,12 of 15 km. De organisatie van deze Jazzloop is in handen van de Oirschotse Atletiekvereniging. In schrijven kan in café de Beurs vanaf 18.00 uur. Koopzondag tijdens het Jazzweekend In goede samenwerking met de Oirschotse winkeliers is besloten om op zondag tijdens het Jazzweekend de winkels te openen voor het publiek. De openingstijden zijn vanaf 13.00 uur tot 18.00 uur. Het is de bedoeling dat de winkeliers hun eta lages inrichten naar het thema: Jazzweekend Oirschot. Oirschots centrum autovrij: Tijdens de Jazzloop zaterdagavond en op zon dag vanaf 12.30 uur is het centrum afgesloten voor alle verkeer, behalve voor fietsers en voet gangers. Wie treden er voor u op? Zaterdag 8 juni: The Noisy Oysters, The Madie Grass Band, Dixie Dandies, Blow Out, Back to Basic, The Plausible Pleasure Ragtime Band, Caledonia Jazz Blues Band. Zondag 9 juni: De Diksie Street Jazzband, David Livingstond Jazzmessengers, The Savoy Jazzmen, The Bermuda Triangle, Big Band Beaufort 9, Lamarotte, Jazzcollection, Freeteim Old Dixie Jassband, The Jazz-hall Streetparades, Evergreen Jazzband, Amina Figarova Band, The Melissa’s, Paulus Potter, The Blues Masters, Street Wise. Huidverzorgingsinstituut In januari 1995 ging Zr. Laura Berkers naar Brazilië om in de stad Santa Rita te gaan wer ken in een project voor moeder en kind. Zr. Laura is tijdelijk terug in Nederland en wil voordat zij weer naar Brazilië vertrekt voor belangstellenden een video tonen van haar werk. Ook zal zij een en ander over haar werk vertellen. De avond wordt gehouden op 10 juni a.s. in het parochiecentrum en begint om 19.00 uur. Mensen die belangstelling hebben voor Zr. Laura en haar werk worden hierbij uitgeno digd aanwezig te zijn. M.O.V.-groep Moergestel. Schoolstraat 5 MOERGESTEL -* Tel. 013-513 1474 J B j 'I Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Aanmelding of informatie over baanhuur, tennislessen of diverse competities: Mare de Groot, Tilburg: (013) 467 82 31 bij geen gehoon (06) 52 79 36 66 O ■e, J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1