Pieter Smit 1 MAKREEL GRATIS! Ze zijn er weer... HOLLANDSE NIEUWE! Audacia pupillen en junioren kampioen! Ouderenreis 1996 -> O Vrijdag op de markt en nu al bij ons in de winkel Tennisbanen zomer 1996 JB V*t 11-, Bij aankoop van 4 Hollandse Nieuwe: Aan bewoners die van plan zijn binnen tien jaar na aankoop hun premie- koopwoning te verkopen Aantasting en overlast door eikeprocessierups JHHMfltMNNlNMMMNHiMHlHMÉHHHHHIi Dienstverlening omtrent bouwzaken Moergestel Samenwerking met Oisterwijk Inzamelactie landbouwfolie kosten 0,20/kg aangeleverde folie geldt voor kuilfolie en zakgoed. S E o o O O o PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 29 ME11996 8 n •a- er :n ii n or je ze >s- n- o- te Op de kunstgrastennisbanen in sportpark D’n Donk aan de Moergestelseweg is er nog volop gelegenheid te tennissen gedurende het zo merseizoen dat loopt tot en met 31 oktober a.s. Inlichtingen telefonisch: 013-5291267, Mevr. V. van de Snepscheut of aan balie 7 op het ge- meentekantoor, de Lind 44 te Oisterwijk. )0 at id >r les le- la- •k- n- jk ld li- ig in je rij o O O e- in e- ti- li- li- n- )U in e, is- lo- rer 1st en >n. an kt :n. te n- or en en ns plaatsen waar de overlast dreigt te ontstaan, de nesten met behulp van speciale apparatuur, zoals gasbranders, vernietigen. Zowel branden als opzuigen dient alleen te worden uitgevoerd door daartoe geïnstrueerd en vakbekwaam personeel. De laatste jaren zijn reeds enkele natuurlijke vijanden van de processierups waargenomen. Wanneer voldoende sluipwespen en/of sluip- vliegen aanwezig zijn, zal door deze natuurlij ke beheersing de overlast verminderen. Indien in uw omgeving nesten met processie- rupsen voorkomen wordt het afgeraden om zelf de bestrijding ter hand te nemen, maar daarvan melding te doen aan de afdeling groenvoorziening of plantsoenendienst van de gemeente (tel. 5131235, toestel 239). Zoals reeds aangekondigd, voert de ouderen reis ons dit jaar naar het Rijk van de duizend eilanden. We vertrekken op vrijdag 21 juni a.s. om 08.30 uur vanaf het St. Jansplein en rijden via Den Bosch naar de omgeving van Utrecht, waar de koffie (2x) en gebak klaar staan. Via Amster dam en Alkmaar komen we vervolgens bij Broek op Langedijk, waar U een heerlijke koffietafel wordt geserveerd. Na de lunch gaan we naar de veiling; één van de oudste ter wereld. Groenten, fruit en bloe men worden er nog op een schuit in de hal aangevoerd. Een lust voor het oog! Zelf maken we uiteraard ook een boottocht om het veilinggebouw heen, langs het oude kerk je, de molen en de Broekersluis. We komen dan in het Oosterdelgebied (en niet Oosterscheldegebeid zoals eerder abusievelijk is vermeld), dat het laatste ongerepte deel van het Rijk van de duizend eilanden is. Na de boottocht rijden we terug om Amster dam heen naar de omgeving van Zaltbommel. Hier genieten we ter afsluiting van een mooie dag van een voortreffelijk diner. De kosten van deze dag bedragen 68,- per persoon, die bij aanmelding moeten worden voldaan. We hebben twee bussen gereserveerd. Deelname is mogelijk voor Moergestelse in woners, die 65 jaar of ouder zijn en, gezien het veilingbezoek, nog redelijk ter been. Voor echtparen en begeleiders geldt: als één van beiden 65 jaar is of ouder. Opgaven tot uiterlijk 14 juni a.s. bij Piëta Heijkants, Rootven 16; Cor Spaninks, Hof- akker 8; Cees Jansen, Past. v.d. Boogaard- straat 2; Jo van Os, Pr. Beatrixstraat 14. loon- «n ttamp»ru>*onK De gemeente wil eigenaar-bewoners van pre- mie-koopwoningen waarschuwen. Bij de aan koop van premie-koopwoningen is aan veel eigenaren een boete-regeling bij verkoop in de eerste tien bewoningsjaren opgelegd. De boete-regeling komt erop neer dat bij verkoop binnen de eerste tien bewoningsja ren u een deel van de winst moet afdragen aan de gemeente. Hoe hoger de winst, hoe hoger het bedrag dat u moet betalen. De boeteregeling staat expliciet vermeld in de eigendomsakte. Ook hebben veel eigenaar-bewoners van pre miekoopwoningen te maken met een ver- vreemdingsverbod. Een vervreemdingsver- bod is een verbod om binnen zeven jaar na aanvang bewoning de woning te verkopen. Het college van Burgemeester en Wethouders kan ontheffing verlenen van het yervreem- dingsverbod. Bij de bouw van premiekoopwoningen wordt de eerste eigenaar op twee manieren gesubsi dieerd. Ten eerste kan hij/zij in aanmerking komen voor een inkomensafhankelijke pre mie en ten tweede heeft hij/zij de grond voor een zeer lage prijs van de gemeente mogen kopen. Een kavel van vergelijkbare grootte in de vrije sector had de eigenaar veel meer ge kost. De reden voor deze dubbele subsidiring is om mensen met de smalle beurs in de gele genheid te stellen een eigen woning te kopen. Het is dus niet de bedoeling dat de eerste eige- naar-bewoner de meerwaarde van de woning meteen te gelden maakt. Gekozen is voor een termijn van tien jaar waarbij de eigenaar in het eerste jaar 100% van de winst aan de gemeente dient af te dragen; in het tiende jaar moet nog maar 10% van de winst afgedragen worden. Het geld dat op deze manier terugvloeit naar de gemeente wordt gebruikt om elders weer betaalbare nieuwbouwwoningen te realiseren. De gemeente verzoekt eigenaar-bewoners van premiekoopwoningen die overwegen hun woning te verkopen, zich eerst te mel den bij de gemeente om na te gaan of zij met een boete-regeling en/of met een vervreem- dingsverbod te maken krijgen. I ■<-' H houtkrullen en andere verontreinigingen; inhandzame pakketten (max. 20 kg) met touw gebundeld te worden (zakken ’stapelen’ en binden met touw, dus niet in elkaar stop pen i.v.m. uitsorteren); verschillende soorten afzonderlijk gebundeld; op de dag van inzameling voor 07.30 uur langs de doorgaande openbare weg waar ook de brievenbus staat (dus niet op het erf) te lig gen. Betreft het een doodlopende openbare weg dan dient de folie bij de brievenbus te lig gen. Alleen bij bedrijven die op tijd de deelname- kaart ingestuurd, gemachtigd hebben en het plastic volgens de voorschriften aan de weg hebben gezet wordt het plastic meegenomen. Voor nadere inlichtingen kunnen belang hebbenden contact opnemen met de Dienst Milieu- en Bouwzaken van De NCB te Til burg, tel. 013-5836213 of met de afdeling VROM in het gemeentekantoor te Oister wijk, tel. 013-5291285. De eikeprocessierups Vanaf 1991 wordt een groot aantal gebieden in Noord-Brabant en Limburg van mei tot en met augustus geconfronteerd met de eikepro cessierups. Deze rupsen leiden tot grote over last. Vroeg in het voorjaar verschijnen de eerste rupsjes. Deze verblijven aanvankelijk boven in de boom. Na een aantal vervellingen komen groepjes rupsen samen en vormen dan grote nesten op de stammen van eikenbomen. Deze nesten bestaan uit een dicht spinsel van spinseldraden, brandbaren, vervellingshui- den en uitwerpselen. Vanaf dit tijdstip kan veel overlast ontstaan door verspreiding van brandbaren. Een volgroeide rups bezit onge veer 700.000 brandbaren. Deze brandbaren kunnen gevolgen hebben voor de gezondheid. Gezondheidsaspecten De lichamelijke reacties die op kunnen treden na direct of indirect kontakt met de brandba ren zijn zeer divers. Behalve klachten aan huid, ogen en bovenste luchtwegen kunnen ook klachten van algemene aard optreden. Behandeling In het algemeen verdwijnen de symptomen spontaan binnen enkele dagen tot weken. Om te voorkomen dat de brandbaren zich verder over het lichaam verspreiden is het van be lang dat de huid goed met water wordt gewas sen en dat aangedane ogen goed worden ge spoeld met water. Ómdat haren moeilijk uit kleding zijn te ver wijderen wordt derhalve aanbevolen deze zeer grondig met water te reinigen. Bij lichte symp tomen kan met bovenstaande behandeling worden volstaan. Bij hevige jeuk kunnen anti- jeukmiddelen zeker verlichting geven. Indien de klachten ernstiger zijn is het raadzaam zich in verbinding te stellen met de huisarts of de GGD. Advies Probeer direct kontakt met rupsen, (oude) brandbaren, spinselnesten en vervellingshui- den zoveel mogelijk te vermijden. Attendeer kinderen op het gevaar van de eikeprocessie rups. Vermijd wegen waar eikenbomen met processierupsen staan. Ook oude nesten van voorgaande jaren bevatten veel brandbaren. Denk er aan bij het bekijken van de nesten vooral niets aan te raken; zelfs het kleinste kontakt kan reeds vervelende gevolgen heb ben. Bestrijding Een volledige bestrijding van de processierups is niet uitvoerbaar. Medewerkers van plantsoe nendiensten en/of groenbedrijven zullen op Y U j1 1 1 11*? j___| stel aankloppen, kunnen slechts gedeeltelijk worden geholpen. De oorzaak hiervan is, dat er in Moergestel geen bestemmingsplannen en bouwplannen meer aanwezig zijn. Boven dien kan de benodigde informatie praktisch gezien vak niet door slechte één persoon gege ven worden. Zo dienen bouwplannen bekeken te worden in relatie tot bestemmingsplannen en milieuvergunning. Beperkte loketfunctie in Moergestel De afgelopen periode heeft aangetoond dat de baliefunctie voor bouwzaken in Moergestel beperkt kan blijven tot het geven van infor matie en het voeren van overleg op afspraak. Deze handelswijze wordt ook gehanteerd voor zaken op het gebied van milieu en de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Advies In het kader van een goede dienstverlening naar de burger toe is het van belang, dat de gewenste informatie volledig kan worden ge geven. Daarom is het advies aan de bevolking van Moergestel voor overleg over bouwzaken eerste telefonisch een afspraak te maken met de gemeente Oisterwijk, tel. 013-5291311. Ui teraard kunt u ook altijd rechtstreeks op het gemeentekantoor van Oisterwijk aan de Lind 44 terecht. U bent in het nabije verleden al meer op de hoogte gesteld over de verregaande samenwer king van de gemeente Moergestel met Oister wijk. Reden hiervan is de gemeentelijke her indeling, die naar alle waarschijnlijkheid op 1 januari a.s. een feit zal zijn. In dat verband wordt op de vakgebieden Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) vanuit het gemeentekantoor in Oisterwijk ook voor Moergestel gewerkt. Op dit moment kunt u voor bouwtechnische zaken, waaronder vragen over welstand en het bouwbesluit, nog wel in het gemeentehuis van Moergestel terecht. De administratieve onder steuning en informatie over bouwplannen, schetsplannen en meldingen is echter vanaf 1 februari j. voor beide gemeente gebundeld in Oisterwijk. Afspraak voor overleg in Moergestel Inmiddels weten al veel mensen uit Moerge stel de weg naar het gemeentekantoor in Oisterwijk te vinden. Te constateren valt dat het aantal ’onaangekondigde’ bezoekers voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) aan de centrale balie in het gemeentehuis van Moergestel aanzienlijk is afgenomen. Over het algemeen vindt het con tact met het publiek in Moergestel op afspraak plaats. Degenen die voor bouwplan-informatie zon der afspraak bij het gemeenthuis in Moerge- Dit voorjaar organiseert de NCB een inzamel actie van landbouwfolie in de gemeente Moer gestel. Het doel van deze grootschalige inzamel- structuur is het inzamelen van plastic afval voor hergebruik. Evenals voorgaande inzamelacties, zal de landbouwfolie aan huis worden opgehaald en wel in de wek van 24 tot en met 28 juni 1996. De leden van de NCB hebben via hun organi satie een deelnamekaart ontvangen. Deze dient voor vrijdag 7 juni 1996 ingestuurd te worden naar Van Kaathoven BV te St. Oeden- rode. Alleen bij bedrijven die op tijd de deelname kaart ingestuurd en het plastic volgens de voorschriften aan de weg hebben gezet, wordt het plastic meegenomen. De inzameling is alleen bedoeld voor kuil folie en zakgoed (o.a. kunstmest- en veevoer- zakken). De kosten worden afgerekend op basis van de aangeleverde gewichtshoeveel- heid. Niet georganiseerde agrariërs kunnen op het gemeentehuis eveneens een deelna mekaart afhalen. Het plastic dient: schoon aangeleverd te worden; - zo schoon mogelijk te zijn, in ieder geval vrij van zand-/kleiresten en kuilvoerresten; - vrij te zijn van nietjes, stenen, ijzerdraad, I Een van de afgelopen weken werden weer 2 elftallen van Au- 1 dacia kampioen, ’n Pupillen- en ’n juniorenelftal. <- E5 PUPILLEN: staande v.l.n.r.: Freya van Elderen (leidster), Bjorn van Antwerpen, Niek op ’t Hoog, Paul I Denissen en Rob van Kerkoerle. Zittend v.l.n.r.: Roel de I Laat, Martijn Helmer, Youri Touwslager, Mark van Haaren en Jouri Jaszweski. Niet op de foto: leidster Jeanne Denissen. I Cl JUNIOREN: staande v.l.n.r.: Willy Tekath (leider), I Jelmer Smits, Luuk van Gils, Jos Ligtvoet, Ton van Houtert I (trainer), Rob van Assouw, Paul van de Sanden, Reinier van I Gils, Jorn de Laat, Kiske van Breda, Bernard Smits (leider), i Zittend v.l.n.r.: Harm Denissen, Rob van den Meijdenberg, I Rob Klessens, Paul Tikken, Maurice Bouwmans, Bart van 1 Baardwijk en Jouke Hooghiemstra. l. v i o O o O O

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 9