ncbi o* Zo is er maar één! De Zonnebloem Volksfeest Biest- Houtakker 1996 Bestuursvergadering Bibliotheek Zwembad de Leye Rabo-zomertournooi Lezing Ouderen vereniging Pharos Zonnebloemloterij Peuterspeelzaal Janneke zoekt nieuw bestuurslid Lezing over klokkengieterij Fietstocht CV ’De Dorstvlegels’ Ik neem deel aan de fietstocht met Uitnodiging voor de bestuursvergadering van de Stichting Openbare Bibliotheek Moerge stel op maandag 3 juni 1996 om 20.00 uur in de bibliotheek. Agenda: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stuk ken; 4. Mededelingen van de bibliotheek; 5. Stand van zaken in verband met het samen gaan met Oisterwijk; 6. Collectiebeleid; 7. Rondvraag; 8. Sluiting. 1 1 In verband met de jaarlijkse personeelsreis van de gemeente Oisterwijk is op vrijdag 31 mei a.s. Geen rekreatief zwemmen van 20.30 - 22.30 uur. Het dagrooster blijft onveranderd. Tot ziens in de Leye. ’Over de riks’ Vrijdag 31 mei gaan de deuren van D’n Tob om 21.00 uur open. We spelen dan een paar keer het spel ’Over de riks’. Dit spel kennen we allemaal van TV. Het heeft dan ’Over de roooie’, maar wij doen het met rijksdaalders i.p.v. duizend gulden. Durf de weddenschappen aan en kom vrijdag naar D’n Tob. Alleen toegankelijk voor leden! Dorpszeskamp ’96 Ook dit jaar organiseren wij weer ons jaarlijks terugkerende Dorpszeskamp. Na het grandio ze succes van het afgelopen jaar willen we dit jaar dit evenement houden op zondag 16 juni. Teams bestaande uit 8 personen en 1 coach kunnen zich vanaf nu opgeven bij Miranda van Korven, tel. 5133322. Er moeten minimaal 3 dames of minimaal 3 heren deelnemen in 1 team. Inschrijfgeld bedraagt: 25,- per team. Aanvang: 11.30 uur bij de Sportvelden van ’t Draaiboompje (kleedkamers en douche aan wezig). Voor nadere informatie over dit eve nement en opgave kunt U bellen naar Miran da van Korven, tel. 5133322. Aanstaande zaterdag 1 juni is het weer zover. Op de velden van Audacia strijden zeven vriendenteams om de Rabo-wisselbokaal. De deelnemende ploegen zijn: De Poekeltjes, KPJ, De Jonge Klaore, De Ouwe Klaore, De Brouwer JR, VEW (Vrienden en Wal) en DMG. Vanaf 10.00 uur beginnen de wedstrij den. Dit jaar wordt er een halve competitie gespeeld, dus alle teams spelen tegen elkaar. Rond half zes ’s avonds zal in de kantine be kend worden gemaakt wie de Rabo-wisselbo- kaal over mag nemen van De Poekeltjes en, zeker zo belangrijk, wie de sportiviteitsprijs heeft gewonnen. We verwachten, zoals alle andere jaren, weer volop sportiviteit en gezel ligheid op en rond de velden en in de kantine. Dus kom even langs om je favoriete ploeg aan te moedigen of om hoogstaand voetbal te kij ken. Tot ziens, tot zaterdag. Tentoonstelling de Botanische Tuin voor u Van 30 mei tot en met 18 juni is in de biblio theek Moergestel een tentoonstelling te zien over de Botanische Tuin. Groene oasis is een steeds meer verstedelijkt Nederland zijn verademingen om te bezoeken. Een tuin heeft vele redenen om naar toe te gaan! Voor ontspanning en rust, om je plan tenkennis te vermeerderen, als trefpunt voor ontmoetingen en als voorbeeld voor je eigen tuin. Ook is het bekend dat groene planten een positieve invloed op de psyche van de mens hebben. Nederland heeft vele soorten tuinen: heem- en kruidentuinen, arboretums, roasaria en sorti- mentstuinen, maar ook een vijftiental botani sche ruinen. Een botanische tuin verzamelt, beheert en be studeert een representatieve doorsnede van het plantenrijk verspreid over de gehele we reld en toont dit aan het publiek. De foto-expositie toont aan wat een botani sche tuin aan taken heeft. Naast de boven genoemde redenen waarom je een tuin zou willen bezoeken heeft de botanische tuin ook een wetenschappelijke, een educatieve, een culturele en een sociale taak. De botanische tuinen hebben gezamenlijk maar ook individueel over de gehele wereld contacten met andere tuinen. Tussen de tui nen vindt een intensieve zadenuitwisseling plaats. De tentoonstelling ’de Botanische Tuin voor U’ is tijdens de openingsuren van de bibliotheek voor iedere belangstellende vrij toegankelijk. Tot ziens in de bibliotheek! Pharos, de landelijke vereniging van ouders van hoogbegaafde kinderen, regiogroep Til burg, nodigt eenieder; ouders, leerkrachten, verzorgers en andere belangstellenden uit voor het bijwonen van een lezing. Janneke Baars zal, op donderdagavond 6 juni, een le zing houden met als thema: ’Motoriek en in telligentie, een haat - liefde verhouding’. Lokatie: O.B.S. ’Gesworen Hoek’, Bemmel- straat 6 te Tilburg, aanvang 20.30 uur. Toegang voor leden gratis, voor niet-leden 2,50. Na afloop is er ruimte voor het stellen van vra gen, tevens zal er de nodige dokumentatie ver krijgbaar zijn. Telefonische inlichtingen: 013-5702982, 013-5345524, 013-5348334. De jaarlijkse Zonnebloemloterij is weer van start gegaan. De vrijwilligers van de Zonne- bloemafdeling Moergestel zullen in de perio de van 9 tot en met 16 juni bij u aanbellen om loten te verkopen. De loterij is een belangrij ke bron van inkomsten voor de Zonnebloem. De opbrengst dient ter ondersteuning van het landelijke en plaatselijke werk van de vereni ging ten behoeve van langdurig zieken, licha melijke gehandicapten en hulpbehoevende ouderen van alle gezindten. Mede dankzij deze loterij kan onze afdeling weer verschillende activiteiten organiseren. Met de loterij zijn aantrekkelijke geld-prij- zen te verdienen. De hoofdprijs is 25.000,- De prijs per lot is 2,50 en ieder lot biedt twee kansen op één prijs. De trekking is in november en winnaars krij gen persoonlijk bericht. Als u de Zonnebloem een warm hart toedraagt steun dan dit werk en koop loten!! Zonnebloemafdeling Moergestel. In verband met het aftreden van een van onze bestuursleden zoekt peuterspeelzaal Janneke op korte termijn een nieuw bestuurslid, geheel op vrijwillige basis. Onze voorkeur gaat uit naar een man of vrouw met enige bestuurlijke ervaring, juridische achtergrond en enige affiniteit met peuter- speelzaalwerk. Bent U geïnteresseerd dan kunt U tot 15 juni a.s. voor verdere informatie contact opnemen met Cas Lapien, tel. 5132619 of Wilma van Gorkum, tel. 5133418 (na 20.00 uur). =x volwassenen enkinderen. Inleveren voor zondag 2 juni a.s. Op donderdag 30 mei a.s. houdt Bert Augus tus, campanoloog bij de klokkengieterij Ko ninklijke Eijsbouts in Asten een lezing over de klokkengieterij. Dat de klokkengietkunst in ons land een rijke geschiedenis kent, zal een ieder bekend zijn. De klokkengieterij Kon. Eijsbouts is relatief jong. Naast het gieten van klokken houdt de gieterij zich vooral bezig met de restauratie van klokken. Aan de hand van dia’s en overhead projecties wordt een beeld geschetst van historische me thoden bij belangrijke restauraties. In de na oorlogse periode zijn zeer verschillende klok ken en beiaarden gerestaureerd en zijn uiteen lopende methoden gebruikt. De lezing wordt gehouden in gemeenschaps huis ’De Schalm’, Eikenbosch 1 te Berkel-En- schot. De aan vang is om 20.00 uur. De toegang is gra tis. Introducees zijn van harte welkom. Vrijdag 31 mei 1996: Brabantse avond De negentiende aflevering van het Volksfeest Biest-Houtakker gaat op vrijdag 31 mei a.s. van start in de feesttent aan het Vossenhol in Biest-Houtakker. Vanaf 20.30 uur treedt dan de uit het Brabantse plaatsje Zeeland afkom stige formatie Kwartjesvolk op. De toegangskaarten voor deze avond zijn in middels allemaal al in de voorverkoop de deur uitgevlogen zodat de vrijdagavond dus een volle bak kent. Zaterdag 1 juni 1996: mega dance party Op zaterdagavond vindt er in de tent aan het Vossenhol een mega dance party plaats spe ciaal voor de jeugd uit Biest-Houtakker en de verre omtrek. Tal van uiteenlopende soorten muziek zullen hier voor veel dansplezier gaan zorgen. De verzorging van deze avond is in de vertrouwde handen van Patrick Leijten en zijn mannen. Aanvang: 20.30 uur. De entreeprijs bedraagt slechts ,- en kaartjes zijn uitslui tend aan de tent verkrijgbaar. Zorg dat je er bij bent!! Zondag 2 juni 1996: veel muziek, demonstratie, gratis kinderattracties enz... Zondagmiddag 12.00 uur is het startmoment voor het eigenlijke Volksfeest. Anders dan voorgaande jaren zal de in het Vossenhol ge plaatste jaarmarkt gratis toegankelijk zijn. Wie meer van het Volksfeest wil zien en dus verder het terrein op wil zal de entree van 3,- per persoon moeten betalen. Kinderen tot en met 12 jaar hebben echter gratis toegang en 65- plussers hoeven op vertoon van hun 65-(—pas je slechts 1,50 te betalen. Grote en dure attracties ontbreken dit jaar op het Volksfeest. Wel is er veel muziek. Het Volksfeest zou het Volksfeest niet zijn als niet ook aan de jeugdige bezoeker gedacht was: in de kinderhoek kunnen zij geheel gratis ge nieten van een ritje in de draaimolen of de minicars genieten terwijl in die hoek ook het kinderschminken, de kinderboerderij, het luchtkusen en een zeer fraaie dinosaurus (nieuw!) aanwezig zijn. Ook de liefhebbers van ponyrijden kunnen weer aan hun trekken ko men op het Volksfeest. Tenslotte is nog vermeldenswaard, dat ook in 1996 de traditionele rommelmarkt - een on derdeel dat ieder jaar weer zichzelf overtreft - deel uitmaakt van het Volksfeestprogramma. Tot ziens in de Biest-Houtakker! met Johan van Oosterhoud Het uitbundige voorjaar 117 ’t Was heel stil op die mooie lentedag in de Haagse duinen nabij Kijkduin. Het waren al leen de vogels, die hun hoogste lied zongen. Ook de nachtegaal deed z’n best. Ik maakte geen grote wandeling. Slechts een paar honderd meter want ik zag zoveel moois. Witte dovenetels, kruipend zenegroen, look- zonder-look en winterpostelein. Zo maar bij een gegroepeerd. Een plaatje. Goed kijken, goed bestuderen, dan blijft zo’n tafereeltje lang in je herinnering. De witte dovenetel, in de volksmond ook wel makke brandnetel genoemd, heeft lipbloe- men, die veel nectar bevatten. De plant groeit altijd groepsgewijs. Overigens zijn de vierkan te stengels van deze dovenetel kenmerkend bij de familie van de lipbloemen. Het kruipend zenegroen is ook lid van de lip- bloemenfamilie. Dit kruid heeft lange uitlo pers, die van wortels zijn voorzien. De vier kante stengels zijn behaard en de bloemen zijn blauw. Het look-zonder-look zou ik een keukenplant willen noemen. Rauw of gekookt is dit kruid eetbaar. Wrijf maar eens in de blaadjes en u ruikt duidelijk een knoflooklucht. De stengel is rond en geribbeld. Look-zonder-look heeft witte bloempjes. De plant geeft de voorkeur aan een kalkrijke bodem en komt in de dui nen veelvuldig voor. Massaal trof ik de winterpostelein aan. Het blad is schotelvormig en precies in het mid den van het blad staat de stengel. Deze vorm komt in de flora heel weinig voor. Ook weer in het midden van de bovenkant van het blad bevindt zich een stengeltje, dat een trosje wit te bloempjes met vijf meeldraden draagt. Dit plekje met witte en blauwe bloemen dra gende planten tussen het groene gras - mooier kan het niet! Stimuleringsprojecten in de land bouw De Stuurgroep Stimuleringsprojecten organi seert op woensdag 5 juni in Diessen een bij eenkomst over de Stimuleringsprojecten in de landbouw in uw regio. De Stimuleringsprojecten zijn drie jaar gele den opgestart door de N.C.B. in samenwerking met de provincie Noord-Brabant. Het doel was het stimuleren an een moderne land- en tuin bouw met duidelijke vermindering van nega tieve milieu-effecten. Centraal stond het terug dringen van mineralenverliezen en van het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen. Tijdens de bijeenkomst worden de behaalde resultaten gepresenteerd. De resultaten laten zien dat de landbouw ook in dit gebied goed bezig is, vaak zonder dat direct opvalt. Daarnaast wordt aandacht besteedt aan de toe komst van de Stimuleringsprojecten. Daaraan kunnen niet alleen boeren en tuinders maar ook gemeenten, milieu-organisaties en ande ren meedoen. Vertegenwoordigers van de pro vincie en van regionaal initiatief zullen een discussie over deze aanpak inleiden. Het programma ziet er als volgt uit: 17.30 uur: Verzamelen bij ’De Eikelaar’, Julia- nastraat 16 in Diessen. 17.45 uur: Vertrek van de bus. 18.00 uur: Bezoek aan het bedrijf van een van de deelnemers door genodigden. 19.15 uur: Broodmaaltijd, waarbij over het bedrijfsbezoek en project kan worden gespro ken met genodigden. 20.30 uur: Avondbijeenkomst ’Stimuleren in de toekomst’ met genodigden en deelnemers. Aanmelden bij Lian Kocx-Jonkers, tel. 513 2954 tot dinsdag 4 juni a.s. Voor meer infor matie kunt U ook contact opnemen met mevr. M. van Engelen van de N.C.B., tel. 013-5836358. ’Veteranen Sportdag’ In 1997 viert de KPJ Oirschot haar 75-jarig bestaan. In het kader hiervan heeft de afde ling Oirschot zich voorgenomen om een zoge naamde ’veteranen sportdag’ te organiseren. Deze sportdag zal plaatsvinden op zondag 22 juni 1997. Omdat zo’n groot evenement een gedegen voorbereiding vergt, zou het voor de organi satie makkelijk zijn om zicht te hebben op het aantal afdelingen dat aan deze sportdag zou willen deelnemen. De minimale leeftijd voor deelname is 35 jaar. Wilt U meer informatie en/of opgave, bel dan even met Lian Kocx, tel. 5132954 of met een van de organisatoren, te weten: Wim van Hout, tel. 0499-575098 of Tiny van de Ven, tel. 0499-572767. Op zondag 9 juni organiseren wij alweer voor de negende keer de inmiddels overbekende fietstocht voor jong en oud. Gedurende deze tocht van ongeveer 35 km komen we natuur lijk de voor ons bekende ingrediënten weer tegen, zoals: - Koffie en worstebroodstop; - Pitsstops; - De overheerlijke koffietafel. De kosten die aan deze fietstocht verbonden zijn bedragen: - 15,- voor leden; 32,50 voor niet-leden; - Voor kinderen tot 12 jaar i: s. We vertrekken vanaf café m 9.00 uur (verzamelen vanaf 8.30 uur We hopen dat iedereen op tijd aanwezig is, zodat we ook rond 9.00 uur kunnen vertrekken. U kunt zich voor deze fietstocht opgeven bij de volgende perso nen: - Paul Hobbelen, Regenbeemdeke 11 - Marcel Oerlemans, Pater Helmerplein 22; - Wim van Dijk, Oisterwijkseweg 56. Opgave dient te gebeuren voor zondag 2 juni door onderstaande strook ingevuld en wel in te leveren bij bovenstaande adressen. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 ME11996 ’II PAGINA 8 I i I Noordbrabantse- Christelijke Boerenbond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 8