Voetbalvereniging EDN ’56 uit Haghorst viert 40-jarig jubileum 40 Overzicht programma 31 mei t/m 2 juni 1996 Bondsbeker H.S.V. ’De Rietvoorn’ Nieuwsbrief van E.H.B.O. vereniging ’St. Christoffel’ Collecte voor epilepsiebestrijding JAAR A '56 edn Het legendarische le elftal van EDN '56 na het behalen van het kampioenschap in de 3e klasse Brabantse Bond (seizoen 1962-1963). Jubileum ’Asterius’ Oisterwijk 31 mei 1996: 19.30 - 19.45 uur: Opening met medewerking van Showband Taxandria. 19.45 - 20.30 uur: Optreden seniorenorkest ’de Meijerij’ op de kiosk op de Lind. 21.00 - 24.00 uur: Beierse Avond met de Pa- relmuzikanten, Ron Robben en de Grenska- pel. Entree 5,-. 1 juni 1996: 20.00 - 22.00 uur: Concert Koninklijke Har monie Thorn o.l.v. Jan Cober. Entree 12,50. 22.00 - 24.00 uur: Optreden Oude Stijl Jazzge- nootschap ’Ons Genoegen’. 2 juni 1996: 12.00 - 22.30 uur: Harmonieënfestival. Tijdens dit festival treden de volgende elf be vriende verenigingen uit de verre of nabije regio op. Zij voeren elk een programma uit van ongeveer één uur. Overzicht: 12.00 - 13.00 uur: Cromvoirtse Fanfare; 13.00 - 14.00 uur: Harmonie Orkest Oister wijk; 14.00 - 15.00 uur: Muziekvereniging ’Prinses Juliana’, Moergestel; 15.00 - 16.00 uur: Harmonie ’Arti et Amici- tiae’, Oirschot; 16.00 - 16.45 uur: Koninklijke Harmonie ’EUnion’, Bladel; 16.45 - 17.45 uur: Muziekvereniging ’Sint Gregorius’, Haaren; 17.45 - 18.30 uur: Harmonie ’Kunst Adelt’, Helvoirt; 18.30 - 19.30 uur: R.K. Gildenbonds Harmo nie, Boxtel; 19.30 - 20.30 uur: Koninklijke Stadsharmonie Phileutonia, Helmond; 20.30 - 21.30 uur: Koninklijke Harmonie ’Concordia’, Hilvarenbeek; 21.30 - 22.30 uur: Harmonie Orkest, Tilburg. Twee gezelschappen maken gebruik van de mogelijkheid tot jurering van hun optreden, namelijk ’EUnion’ uit Bladel en Muziekver eniging Sint Gregorius uit Haaren. Deze jure ring zal plaatsvinden door de heer D. Ooster- man, docent directie aan het Sweelinck Con servatorium te Amsterdam en dirigent van onder meer de Nationale Jeugdfanfare en onze vereniging. De entree is gratis. In september is het precies veertig jaar geleden dat de Haghorstse voetbal vereniging EDN’56 werd opgericht en dat zal in de eerste 2 weekenden van juni op passende wijze gevierd gaan worden. Zondag 2 juni is het zover, dan wordt de eerste wedstrijd vervist meetellend voor het alge meen klassement. Deze wedstrijd, de Bondsbeker, zal worden vervist op het Blekven hier in Moergestel. De aanvang is 8.30 uur en het eindsignaal zal om 11.30 uur klinken. Inschrijven bij J. Rokven, tel. 013-5133122 of H. van Esch, tel. 0499-571189. In tegenstelling tot andere jaren is de inschrij ving nu ook open voor onze jeugdleden, dus jonge heren schrijf je in, voor jullie is er een apart klassement. Inschrijfgeld te voldoen bij inschrijving of 's morgens bij café de Klaore. Wil iedereen wel denken aan de geldende voerbeperking voor het Blekven, voor je het weet ben je gediskwalificeerd. Rest ons iedereen een goede vangst te wensen en graag tot ziens aan de waterkant. Het bestuur. digde van de bond het veld had (goed)gekeurd was het een feit: EDN ’56 WAS OFFICIEEL AANGESLOTEN BIJ DE KNVB. Vurige wens EDN bleek onder een gelukkig gesternte te zijn geboren want de vereniging groeide in een hoog tempo uit, en het veld in ’t Stuk zou al snel te klein worden. Zo schetste voorzitter Karei Verhoeven tijdens de jaarvergadering van 1972 de groei van de vereniging naar tien elftallen -I- een damesteam. Mede door deze grote groei werd de wens voor een nieuwe was- en kleedgelegenheid steeds vuriger. Het toenmalige gemeentebe stuur van Diessen was echter van mening dat een eigen complex wel wat veel van het goede was, maar ze hadden duidelijk buiten de overredingskracht van de toenmalige voorzitter gerekend. De aanleg en het onderhoud van de velden zou voor rekening komen van de gemeente. De vereniging zou zelf de bouw van de kleed-ac- commodatie en kantine voor haar rekening gaan nemen. Om de benodigde gelden in te zamelen werd er een spekcommissie in het le ven geroepen, die een en ander door het orga niseren van verschillende activiteiten zou gaan bewerkstelligen. Een ander actiepunt van deze commissie was het plan om elk lid boven de 16 jaar, 20 uur gratis aan de te realiseren kan tine en kleedlokalen te laten werken. Mede dankzij de geweldige inzet van de eigen ach terban kon in augustus 1974 het nieuwe com plex officieel in gebruik worden genomen. In 1979 kwam ook het dames-korfbal in Hag horst van de grond. Deze zou gaan opereren onder de vlag van EDN en daardoor ook ge bruik gaan maken van het nieuwe sportcom plex, met als gevolg dat deze weer snel uit z’n jasje zou groeien. In het zilveren jubileumsjaar 1981, werd het complex verder uitgebreid tot datgeen wat het nu is: een goed geoutilleerde accommodatie voor voetbal- en korfbalvereni ging met een gezellige kantine. Sportief succes Ook op het sportieve vlak blies EDN een aar dig deuntje mee, zoals bijvoorbeeld het kam pioenschap van het eerste elftal in 1963 en de successen van het legendarische dameselftal uit het begin van de jaren ’70. Dit team behoorde in die tijd tot de absolute top van het damesvoetbal. Ook in de jaren ’80 kende de vereniging de nodige succes sen zoals het kampioenschap van het twee de en promoties van de dames en het eerste elftal. Dit laatste team ’pendelde’ in die periode re gelmatig op en neer van de 3e naar de 2e klas se Brabantse Bond en vise versa. Daarnaast kende de vereniging ook nog kampioenschap pen van o.a. het 3e elftal en diverse jeugd- en pupillen-elftallen. Hoewel de hoofdmacht van EDN ’56 zich thans met een bescheiden positie in de 3e klas se Brabantse Bond tevreden moet stellen ziet men de toekomst met alle vertrouwen tege moet. Een toekomst die begin juni op feeste lijke wijze zal worden ingezet met een gran dioos jubileumfeest op sportpark Den Haan in Haghorst. Dat het sportieve karakter van de activiteiten in het kader van dit jubileum de boventoon voert ligt natuurlijk voor de hand. In grote lijn ziet dit programma er als volgt uit: Zaterdag l iuni: Jeugd toernooi voor E en F- pupillen en D/C-junioren met deelname van Wat aanvankelijk begon als een vriendenclub je dat op zondag graag eens een keertje tegen de bal trapte groeide al snel uit tot een echte voetbalclub die na veel wikken en wegen in september 1956 officieel door de KNVB werd erkend. Onder de toepasselijk naam £nde JJespereert Mi et (wat zoveel betekend als: en wanhoop niet!) zou de Haghorstse vereniging met, toen nog slechts één team, deel gaan ne men aan de competitie. Inmiddels is EDN uit gegroeid tot een volwaardige vereniging die zijn bestaansrecht al lang heeft bewezen. In een speciaal uitgebracht jubileum-boekje wordt de geschiedenis van EDN ’56 uitgebreid belicht. Balletje trappen Om te weten te komen hoe deze vereniging tot stand kwam en uitgroeide tot de grootste sportvereniging van Haghorst, moeten we te ruggaan naar het eind van de jaren ’40 en be ginjaren ’50. In 1947 vestigde ene Karei Verhoeven uit Dus- sen zich als kleine zelfstandige in het ontgin- nersdorp Haghorst. Op zoek naar wat ont spanning voor zijn kinderen kwam hij al snel terecht bij het voetbal. In Dussen was hij im mers zelf enige tijd lid geweest van de plaatse lijk voetbalclub. Op een naast zijn bedrijf ge legen weiland werd elke zondag een aardig balletje getrapt. De vonk sloeg ook over naar de pas geopende school, (die werd geleid door ’meester’ Bertrand Verhelst sr.) waar het ’voet- bal-virus’ zich snel meester maakte van de Haghorstse schooljeugd. Het ethousiasme waarmee de jeugd voetbalde spoorde Karei Verhoeven, ’meester’ Verhelst en Piet van Bij- sterveldt (Pietje de Koster) aan tot het oprich ten van een voetbalclub. Piet van Bijsterveldt ging de jongens trainen en in 1952 vond de eerste historische daad binnen de nieuwe ver eniging plaats: men kocht een ECHTE VOET BAL. Het bestuur van de kersverse vereniging kreeg al gauw in de smiezen dat niet alleen de jeugd te porren was voor een partijtje voetbal maar ook de volwassenen. Vandaar dat er voor hen ook diverse vriendschappe lijke wedstrijden georganiseerd werden. Men kreeg de smaak te pakken en de wens om deel te gaan nemen aan een officiële competi tie werd steeds groter. Maar daarvoor moest men wel aangesloten zijn bij de KNVB. Deze was echter van oordeel dat de club zich maar aan moest sluiten bij RKDSV in Diessen. De voorzitter en secretaris van de Haghorstse voetbalclub waren het daar natuurlijk niet mee eens, gezien het eigen karakter wat Haghorst inmiddels had (eigen school, kerk en vereni gingsleven). Er moest de nodige overredings kracht aan te passen komen, maar uiteinde lijk zou het bondsbestuur toch overstag gaan. De Haghorstse club moest echter wel kunnen beschikken over een goedgekeurd terrein met de nodige accommodatie. In ’know time’ wer den in Haghorst de krachten gebundeld en in de bossen van ’t Stuk werd een prachtig veld aangelegd. Acht dagen nadat een afgevaar- Zaterdag 1 en zondag 2 juni exposeren Joop en Gonny Scheuerman o.a. aquarellen en te keningen in het Oude Kerkje van Middel- beers. Het kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. In het Natuurtheater Oisterwijk treedt za terdag 8 juni om 20.00 ur en zondag 9 juni om 14.30 uur Operettevereniging ’Con Amnore’ uit Moergestel op met de operette 'Eine Nacht in Venedig’. Toegangskaarten voor deze voor stellingen zijn in Moergestel verkrijgbaar bij Slagerij J. van Zon. Beste mensen, Om onze vaardigheden te testen, en om een ieder die daar belangstelling voor heeft een blik te gunnen hoe onze hulpverleners kun nen werken, organiseren wij op 30 mei om 20.00 uur een oefening. Deze zal plaatsvinden op en rondom het plant soentjes bij Pastoor van Doornstraat/Schout van de Wouwstraat. Er worden ongevallen in scene gezet, waarbij de E.H.B.O.-ers hun kennis kunnen testen. De betrokken E.H.B.O.-ers zijn niet op voor hand op de hoogte, van wat men zoal kan ver wachten. Dit om een zo realistisch mogelijk beeld te scheppen! Dus buurtbewoners, dit is een oefening. De politie of GGD bellen is natuurlijk niet no dig!! Tevens willen wij u erop attenderen dat er in september 1996 een nieuwe cursus van start gaat. Bent u hierin geïnteresseerd, en denk erom ’een ongeluk zit in een klein hoekje’, neem dan contact op met: bestuur E.H.B.O. St. Christoffel, Jan Zoontjes, tel. 5131447; G. van Gisbergen, tel. 5133329 of A. Fonken, tel. 5133187. teams uit de regio. Aansluitend zal er 's avonds in de feesttent op sportpark ’de Haan’ een feestavond gehouden worden voor alle senio- ren-leden van EDN. Zondag 2 iuni; Voetbaltoernooi senioren voor 3e, 4e en 5e elftal met deelname van gelijk waardige teams uit de regio. Speciaal voor dit toernooi is er een ’sterren-elftal’ geformeerd van oud-selectiespelers van EDN die er onge twijfeld op gebrand zullen zijn, om een goed resultaat neer te zetten. Vanaf 15.00 uur gezel lige en informele afsluiting van deze sportieve meeting in de feesttent m.m.v. disco-show. Zaterdag 8 iuni; Grandioze jeugddag met sport, spel en spektakel voor de jongste EDN- leden. ’s Avonds receptie in de feesttent voor alle (oud-)leden, sponsors, bevriende verenigingen en inwoners van Haghorst. Aansluitend een knallende feestavond met een optreden van het allround Top 40 orkest Kwint met een speciale tropische verrassing in de vorm van de Braziliaanse dans- en zang groep “Os Marlandos”. Deze avond is voor iedereen gratis toeganke lijk. Zondag 9 iuni; Voetbaltoernooi senioren voor le en 2e elftal met deelname van teams uit de regio. Ook hier zal vanaf 15.00 uur een disco show de stemming verhogen. Van 3 tot en met 8 juni 1996 zal in ons land de jaarlijkse nationale collecte voor epilepsiebe strijding worden gehouden. Meer dan veertig duizend vrijwilligers zullen de straat op gaan om een ieder in de gelegenheid te stellen een bijdrage voor dit belangrijke werk te geven. Ook in onze regio zullen zij bij iedereen aan kloppen. Het is te weinig bekend dat in ons land zo’n 100.000 mensen epilepsie hebben. Dat beïn vloedt hun dagelijks leven in niet geringe mate. Dank zij de voortschrijdende kennis over epilepsie en nieuwe behandelingsmetho den is er voor de meesten met epilepsie goed te leven. Een forse groep mensen ondervindt echter grote problemen en moet zeer intensief begeleid en behandeld worden. Onder hen zijn heel wat kinderen. De overheid betaalt slechts een klein deel van de kosten, verbonden aan de epilepsiebestrij ding. Vandaar dat het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine, op vele pun ten bijspringt. Bijvoorbeeld om het weten schappelijk epilepsie-onderzoek te finan cieren. Daarnaast gaat veel geld naar voorlich ting en persoonlijke hulpverlening, speciaal onderwijs en rekreatie-aktiviteiten voor men sen met een ernstige vorm van epilepsie. De financiële steun van alle goede gevers is onontbeerlijk. Als volkomen onverwacht het noodlot toeslaat en iemand geconfronteerd wordt met epilepsie, dan is het goed te weten, dat men op z’n medemens kan rekenen! Voor gedetailleerde informatie over de collec te in onze regio kunt u bellen met S. Rey- rink, tel. 5132328. PAGINA 7 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 29 ME11996 t SPORTVERENIGING f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7