Rabo JongerenRekemng q Rabobank Moergestel slakikefj Het luxe f/ct CERTIFIT COSMETICS IN PRIJS VERLAAGD De Graaf van Ursel weer actief voor Tanzania NU MODEHUIS Diverse modellen met en zonder kant. Vanaf 19,95^ In wit, ivoor en zwart. S t/m XXL. 83% katoen, 17% elastomeer. Zaterdag 1 juni 1996 6e grote bazar Hogar San Pedro Na maandenlange voorbereiding is ’t dan ein delijk zover! Zaterdag 1 juni wordt in en rond om de Voorhof, Kerkstraat 64 te Oisterwijk vanaf 10.00 uur voor de 6e keer de grote Ho gar San Pedro Bazar gehouden. Hogar San Pedro is een medisch opvangcen trum voor de allerarmsten in Peru. Dit pro ject wordt al jarenlang gesteund door de Protestantse Gemeente in Oisterwijk. Het doel van deze bazar is voldoende geld bijeen te brengen voor de meest noodzakelijk appara tuur van een nieuw in te richten intensive care afdeling in dit centrum. Afgaande op de ingezamelde spullen zijn de verwachtingen voor een hoge opkomst deze keer wel erg hoog gespannen. Een grootse ba zar voor Oisterwijk en omgeving. Ook voor u is er vast iets bij dat u voor een aantrekkelijke prijs kunt kopen. Een kleine greep uit het as sortiment: stoelen, tafels, bankstellen, muziekinstrumenten, huishoudelijke artike len, aardewerk, boeken, goede kleding, tv’s, radio’s, computers, campingspullen, sport- en spelartikelen, serviezen, antiek en curiosa; ei genlijk teveel om op te noemen. De kinderen, maar natuurlijk ook volwasse nen, kunnen veel plezier beleven aan een aan tal Brabantse spelen zoals het Rad van Avon tuur. Voor deze spelen zijn door de Oisterwijk- se middenstand aantrekkelijke prijzen be schikbaar gesteld. Verder zijn er heerlijke hap jes. Kortom het wordt, weer een spectaculair gebeuren in en rondom de Voorhof in Oister wijk. Op woensdagmiddag 22 mei werd op de speelplaats van de Graaf van Ursel de bijna traditionele Tanzania-markt gehouden. De markt is bijna geheel georganiseerd door de kinderen. Zij waren de verkopers en samen stellers van de markt. Er waren rommeltjes, eigen gemaakte spulletjes, plantjes, limona de of koffie met eigen gebakken koek, het rad van avontuur, een grabbelton, prijs-en- veloppen, poppenkast, skelteren, pony-rij- den, blikgooien, kopgooien en nog meer. Het weer werkte mee, de zon liet zich zien, de temperatuur was aangenaam, zodat van het zitje gebruik gemaakt kon worden onder een muziekje uit verre landen. De gezellige druk te leverde het nettobedrag op van ruim f 900,- Dank aan iedereen die een bijdrage heeft ge leverd. Onverwacht bezoek Tijdens de markt kwamen Harrie en Truus Simons, de ontwikkelingswerkers uit Tanza nia, voor wie de opbrengst bedoeld is een kijk je nemen. Ze waren vergezeld van hun beide Tanzaniaanse pleegzonen Cosmas en Sefu. Met de beide jongens hebben we een rondje gemaakt door de school. Ze keken hun ogen uit in een zo rijk bedeelde school hier. Sefii ontdekte op een foto uit Tanzania, die een paar jaar geleden naar ons is gestuurd en nu in de gang hangt, een broertje en zusje van hem en nog enkele bekenden. Ze genoten ook van de markt. Vooral skelteren trok hen. Daarnaast reden ze een paar keer op de pony’s. Paarden zijn nauwelijks bekende dieren in hun streek, zeker niet om op te rijden. Aan het eind van de markt spreken we af, dat Harrie en Truus met de jongens begin juni te rugkomen voor een praatje in verschillende klassen. Dus met een tot ziens nemen we af scheid voor vandaag. Morgen kunnen we Tan zaniaanse koffie drinken. Van de jongens kre gen we namelijk een blik Tanzania-koffie. Het geld van de markt gaat naar de school van Harrie enTruus. Ze kopen er materiaal voor, potloden en schriften, een voetbal voor de jon gens en een handbal voor de meisjes. Reacties van kinderen Op de markt kon je plantjes en speelgoed ko pen, leerkracht gooien en aan het rad van avontuur meedoen. Het was heel gezellig. We hadden in twee uur bijna alles verkocht. - Anouk. - Er was een snoepkraam, een terras, schildpad denrace en nog veel meer. We verkochten heel veel. De mensen en kinderen vonden het zelf ook heel leuk. Zelf heb ik achter de snoep kraam gestaan. Het was leuk om zelf dingen te verkopen. - Linda v.d. Boogaart - Op de markt kon je spelletjes doen, iets ver kopen of kopen, iets eten en drinken. In stond ook achter een kraampje en ik heb ook nog wat gekocht. - Linda van Esch - Met Linda deed ik een fruitkraampje. We had den alles verkocht op een paar radijsjes na. Het was heel gezellig. - Sanne.- Neem een o PAGINA 5 MADE er TEN CAT£ Poirters MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 29 ME11996 met 1 oudt ming (kost. l-cd-17-dance-top-hit! N I E U li) Hartedief 1HK knuffelbaar lN I E U 11) Yakbak - 6 vreemde geluiden Fietscomputer, i NIEUW! Vijf kinderen uit één gezin en... niet al te moeilijk denken we. Wie zijn het? De beide broers van vorige week waren Leo en Frans op 't Hoog, beide zonen van Marinus op 't Hoog.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5