ncln - ix 6 Dames starten Biljartmarathon van 36 uur Rabobank-directeur Piet Huijben ’informeel’ in de bloemetjes gezet Velen hebben afgelopen vrijdag in ’Den Boogaard’ van de gelegenheid ge bruik gemaakt om de Rabobank-directeur en zijn gezin te feliciteren van wege het feit dat Piet Huijben op de kop af 25 jaar in dienst was van Rabobank Moergestel, ’n Uitermate sfeervolle en (bijna volledig naar wens van de Aphrodite INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL /zzz 0 f *1 h I in hun thuishaven: Café ,’t Centrum’ aan het Rootven. M.O. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! a.s. Zaterdag vanaf 9.00 uur De dames die zaterdag aan de biljartmarathon beginnen: Rianne Krist, Lia Biesheuvel, Ted Outmayer, Eugenie Hobbelen, Monique Wolfs en Sepke Wernsen. ’n Viertal jaren geleden hielden ze het 24 uur vol, de dames van Biljart vereniging ,’t Krijtje’, a.s. Weekend gaan ze proberen de 36 uur vol te maken Bijna feest zonder jubilaris... Als de laatste bal zondag 26 mei (le Pinkster dag) om 21.00 uur gestoten is hebben ze ’n prestatie van formaat geleverd. De ploeg be staat uit zes dames: Monique Wolfs, Lia Bies heuvel, Rianne Krist, Ted Outmayer, Eugenie Hobbelen en Sepke Wernsen. Steeds zijn drie dames van het gezelschap actief: terwijl er bil jarten is de derde dame aan het tellen en schrijft de standen bij. Zo wisselen ze elkaar elk half uur af. In het kort komt het er op neer dat na elk half uur spelen en/of schrijven men ’n half uur rust heeft. Lichamelijk en mentaal hebben de dames zich de laatste weken degelijk voorbereid, niet in het minst dankzij de zorg van de moeder van twee van de speelsters: Doortje Hobbelen. Ook zij heeft een aktief aandeel gehad in de voorbereiding die moet leiden tot het eindresultaat: het voltooien van de jubilaris) ’informele’ avond die, zoals later op de avond Frans van der Poel zou zeggen, bijna niet door had kunnen gaan... Officieel Het kan niet anders of zo’n avond begint met de traditionele toespraakjes. Ceremoniemees ter Frans van der Poel gaf daartoe als eerste het woord aan Wim Helmer, voorzitter van het bestuur van Rabobank Moergestel. Hij prees de jubilaris met name waar het zijn fijne neus betrof voor het aantrekken van deskundige medewerkers en het handhaven van de sfeer onder hen. Daarnaast maakte Piet Huijben zich sterk en voelde hij zich in zijn element op het gebied van bedrijfsfï- nanciering, een kolfje naar zijn hand. ’Dat kwam hem en ons bij de bouw van onze nieuwe Rabobank dan ook goed van pas. Om de kosten in de hand te houden rekende hij vaak tot achter de komma’, zo vertelde Wim. Wim vroeg tot slot aan Angela (de vrouw van Piet Huijben, red.) om haar man de zilveren speld van verdienste van de Rabobank op te spelden, terwijl Wim Helmer zelf een boeket bloemen aan haar overhandigde. Geen Piet Modaal De volgende in het rijtje van sprekers was de heer S. de Waard, adjunct-regiodirecteur van Rabobank Nederland voor de regio Zuid-Ne- derland. Op uiterst smeuïge wijze haakte hij in op het door de jubilaris gevraagde ’informele’ ka rakter van de avond, daarbij natuurlijk niet voorbijgaand aan het welverdiende schou derklopje. ’Piet is geen gewone man uit de rij, er bestaat dus ook geen Piet Modaal’, was een van zijn kemachtige uitspraken. 100-Jarig bestaan NCB Tijdens het jubileumjaar is er in het Boeren- bondsmuseum te Gemert een, mede door de NCB, verzorgde expositie te bezichtigen over de boeiende geschiedenis van honderd jaar Noordbrabantse Christelijke Boerenbond. De tentoonstelling brengt de wisselwerking in beeld tussen het werk van de boerenbond en de ontwikkeling van het agrarisch bedrijf. Op het buitenterrein van het museum wordt een levensecht beeld gegeven van zowel oude als nieuwe produkten, werktuigen, machines en werkmethoden. In de binnenruimtes komt het werk van de boerenbond aan bod. Een deel gaat over de ’oude tijd’ van 1896 tot 1950, het andere over de ’moderne tijd’ van 1950 tot he den. De expositie is onlangs geopend en sluit in het najaar van 1996. Het hele seizoen door worden er demonstraties gegeven en agrari sche festiviteiten georganiseerd. Misschien een idee voor een dagje uit voor uw gezin. In het boekje ’NCB-100 jaar een ploeg’ zitten 2 vrijkaartjes! Dit boekje heeft U ontvangen samen met de kalender Buiten leven in Brabant. M Huidverzorgingsinstituut Gil rarMu- nodiging voor de avond te sturen. ’We mogen dan ook van geluk spreken dat ze vanavond hier zijn’, aldus Frans. Hij bedankte namens alle medewerkers Piet voor de uiterst fijne samenwerking in de af gelopen periode en bood hierna namens het personeel een kado aan. Volledigheidshalve vertelde Frans erbij dat bij de inzameling voor het kado de samenwerking was gezocht met het Bestuur en de Raad van Toezicht en oud-collega’s om ook een duit in het zakje te doen, waarna het beoogde kado inderdaad kon worden gegeven: een fiets. ’Geheel pas send in de promotie-aktiviteiten van de Ra bobank: wielrennen’. Frans bood de fiets aan met de opmerking die een duidelijke boodschap bevatte. ’Ikzelf’, zei Frans, ’vind fietsen gezonder dan roken. Piet: fiets ze’! Uiteraard mocht Angela delen in een bloe menhulde. ’Lijdend voorwerp’ Uiteraard was hierna het slotwoord voor de jubilaris zelf. ’Daar sta je dan’, zei hij, ’lijdend voorwerp bij je 25-jarig jubileum’. Dat geeft dus aan dat Piet niet zo houdt van dergelijke aangelegenheden, als het erom gaat dat hij zelf in de schijnwerper wordt gezet. ’Het personeel weet dat ik altijd kort van stof ben en die tra ditie wil ik liever niet doorbreken’, klonk hij heel overtuigend. Vervolgens bedankte hij de schenkers van de fiets en wees daarbij even in de richting van zijn kinderen: ’n Fiets waar van ik hoop dat ie van mij blijft’. Daarna bedankte hij iedereen naast en achter hem voor de ondersteuning in de afgelopen 25 jaar en keek hij al weer vooruit naar de tijd die komen gaat. Tn mijn kantoor hangt een foto die in 1980 gemaakt is door Louis van den Meijdenberg die daarmee een vooruitziende blik moet hebben gehad. De foto namelijk laat de kerk van Moergestel zien met op de voorgrond het St. Jansplein. En net dat beeld van die foto wordt straks het uitzicht van mijn nieu we kantoor’... Hij liet niet onvermeld dat met de nieuwbouw een lang gekoesterde wens in vervulling is ge gaan. Tot slot bedankte hij namens Angela en ’de kids’ iedereen voor alle blijken van waarde ring die hem en hun ten deel waren gevallen. Zijn slotwoorden leidden het begin in van een drukbezochte receptie die uitgroeide tot een uiterst gezellige en de daarmee bedoel de ’informele’ avond, ’t Is ongetwijfeld een avond geworden die Piet Huijben en zijn gezin niet licht zullen vergeten... marathon van 36 uur. Tijdens de marathon worden de dames, voor wat betreft muziek en inwendige versterkin gen bijgestaan door Bob de Kruyf en Marcel Oerlemans. Het geheel wordt uiteraard gesponsord, want er is maar één doel: geld bijeen krij gen, en dan niet alleen voor de eigen vereni ging, maar liefst de helft van de totale op brengst komt ten goede aan de drie Moer- gestelse basisscholen en de Peuterspeelzaal. Wilt u de dames aan komen moedigen of ge woon maar eens een kijkje komen nemen, dan bent u uiteraard van harte welkom. Café ,’t Centrum’, Biljartmarathon 36 uur door zes dames, van zaterdag 25 mei 9.00 uur tot zondag 26 mei (le Pinksterdag) 21.00 uur. Natuurlijk wenst ’Moergestel-Nieuws’ de da mes van harte sukses! Angela Huijben krijgt de speld uit handen van Wim Helmer waarna ze hem bij Piet zou opspelden. Hij besloot zijn woorden met het overhandi gen van een pennenset. De heer J. van Ras sprak als voorzitter van de Vereniging van Directeuren van Rabobanken afdeling Tilburg. Hij kende Piet blijkbaar al wat langer en ging met name in op het grote proces van verandering sinds het moment dat Piet directeur werd. ’De directeur is de stu wende kracht achter dit dynamische bedrijf. Dat maakt de baan zo boeiend’, aldus de heer van Ras. Tenslotte moedigde hij Piet aan niet al te be scheiden te zijn: ’laat het allemaal lekker over je heen komen en geniet van vandaag’! Namens de collega-bankdirecteuren overhan digde de heer van Ras een envelop met inhoud (hoe origineel) en natuurlijk een boeket bloe men aan Angela Huijben. Vergeten Namens het personeel nam daarna Frans van der Poel zelf het woord. Heel verrassend be gon hij met te zeggen dat men het voor deze avond uitstekend voor elkaar dacht te hebben, tot er iemand ontdekte dat men de jubilerende directeur en zijn gezin vergeten was een uit- Schoolstraat 5 MOERGESTEL t /VU® WOENSDAG 22 ME11996 - 21e Jaargang - Nr. 909 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Noordbrabantse Christelijke Boerenbond H 3 7U Schoolstraat Tel. 013-513 1474 fp. q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j Aanmelding of informatie over baanhuur, tennislessen of diverse competities: Mare de Groot, Tilburg: (013) 467 82 31 bij geen gehoon (06) 52 79 36 66 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1