stma Fonds I 55055 GGD' Aspiranten korfbal S.V. Roef, kampioen! D E E T MEER L I E N T E N U C H T SPONSOR VECHTERS Audacia-nieuws Bowlingtoernooi Voetbal: G E A S T M A P A Zomeravondcompetitie 5 Om gezond te zijn en gezond te blijven is een goede voeding onontbeerlijk. Gelukkig kun nen gezond en lekker hand in hand gaan. Er zijn enkele regels die u in uw achterhoofd kunt houden: - eet dagelijks ruime porties brood, aardappe len, groente en fruit; - neem per maaltijd niet meer dan één vet ge recht; - kies zoveel mogelijk halfvette, halfvolle of magere produkten; - sla geen maaltijden over; - lees de verpakking van levensmiddelen; - let erop welk vet u eet. 1-0 Voor meer informatie kunt u terecht bij de GGD. zondag overdag met een uitwijkmogelijkheid naar donderdag 20 juni ’s avonds en vrijdag 21 juni ’s avonds. Bij voldoende deelname wordt er door 32 deel nemers een finale gegooid op zondag ca 18.00 uur en dan worden de vele mooie prijzen ver deeld. Inschrijving sluit op 28 mei. Haal een in schrijfformulier bij Bowling en partycentrum Kempenhof te Hilvarenbeek of bel voor na dere informatie J. van de Velden, tel. 0499- 460432 (’s avonds) of tel. 013-5134013 (over dag). U bent van harte welkom. AUDACIA PUPILLEN Zaterdag 18 mei zijn er geen pupilenwedstrij- den. Programma zaterdag 25 mei: Audacia D2 toernooi Hiernoymus. Vertrek 8.45. De overige pupillen zijn vrij. Seizoenafsluiting voor junioren en pupillen Zoals we de laatste jaren gewend zijn houden we ook dit jaar weer de seizoenafsluiting voor de jeugd van Audacia en wel op dinsdag 28 mei om 18.30 uur. Alle spelers krijgen nog bericht hierover. Houd deze avond vrij. Ook alle jeugdleiders en natuurlijk de ouders worden op deze avond verwacht. Lid worden bij S.V. Audacia Wil je er zeker van zijn dat jij het nieuwe voet balseizoen voetbalt, geef je dan nu op als jeugdlid van S.V. Audacia. Vanaf de vijf jaar mag je mee trainen, maar ben je zes jaar dan mag je op zaterdag me voetballen. Wil je in lichtingen, of nog liever lid worden, bel dan naar N. Oerlemans, Tel. 513 1283. AUDACIA JUNIOREN Al zondag 19 mei thuistoernooi. Ie wedstrijd 10.30 uur; aanwezig 9.45 uur BI zaterdag 18 mei thuistoernooi. Ie wedstrijd 10.30 uur; aanwezig 9.45 uur. C2 zaterdag 18 mei toernooi Sarto. Ie wed strijd 10.00 uur; vertrek 9.00 uur. Lekker met minder vet Ieder mens heeft elke dag vet nodig. Vet komt zichtbaar in onze voeding voor zoals bijvoor beeld in boter, olie, room, vetrandjes aan vlees. Onzichtbare vetten zitten in koekjes, gebak jes, snacks, kaas, volle melkprodukten. Er be staan twee soorten vetten: verzadigde- en on verzadigde vetten. Verzadigd vet is ongezon der dan onverzadigd vet. Verzadigd vet ver hoogt namelijk het cholesterol-gehalte. Een verhoogd cholesterol-gehalte is een risicofac tor voor het krijgen van hart- en vaatziekten. Onverzadigd vet verhoogt het cholesterol-ge halte niet. Het heeft zelfs een gunstig effect op het cholesterol-gehalte. Verzadigd vet vinden we vooral in dierlijke produkten zoals: vlees, kaas en melkproduk ten. Maar ook in een aantal plantaardige produkten zit verzadigd vet, bijvoorbeeld in cacao- en kokosvet. Plantaardig is dan ook geen garantie voor onverzadigd vet. In tegenstelling tot vlees bevat vis weinig ver zadigd en veel onverzadigd vet. Door deze bij zonder goede vetsamenstelling kunt u naast de magere vissoorten (kabeljauw, schol) ook vette vis (haring, makreel) eten. Vettere produkten mogen, maar geadviseerd wordt deze te combineren met magere pro dukten. Daarnaast is het belangrijk om zo min mogelijk verzadigd vet te gebruiken. Vaak wordt gedacht dat een eetpatroon met minder vet een dure aangelegenheid is. Hoewel ma gere produkten (magere vleessoorten) en pro dukten die verrijkt zijn met onverzadigd vet (dieetmargarine) wel wat duurder zijn, zullen de totale kosten van een gezonde voeding niet veel hoger zijn. Snacks e.d. vervallen name lijk. Aanranding en verkrachting Aanranding en verkrachting komen erg veel voor. 1 op de 3 meisjes wordt wel een keer aan gerand in haar leven en 1 op de 7 keer gebeurt dat door een bekende. Verkrachting is als jij tegen je zin in gedwongen wordt om sex te hebben met iemand, en aanranding is als je gedwongen wordt om iemand aan te raken, of als iemand jou tegen je zin in aanraakt. Zowel vrouwen als mannen kunnen slachtoffer zijn van aanranding. Vaak voelen de slachtoffers zich rot; en smerig. Het is een soort viezigheid die zij niet onder de douche kunnen weg wassen, hoe hart ze ook schrobben. Bij een aanranding of verkrachting is het slachtoffer voor het hele leven bescha digt. Iedereen reageert anders op een aanran ding of een verkrachting. De één wordt heel bang en stil en sluit zich af, terwijl een ander heel erg woedend wordt en er veel over praat met anderen. Bijna iedereen die aangerand of verkracht is heeft behoefte aan een plaats waar hij of zij zich veilig voelt en waar iemand is die je begrijpt en naar je luistert. Het kan fijn zijn als dit mensen uit je eigen omgeving zijn, maar het gebeurt ook dat je daar niet terecht kan, of niet terecht wilt, of niet durft. Blijf dan niet alleen, maar bel naar de Kindertelefoon. Daar kun je altijd met je verhaal terecht en zij zullen naar je luisteren. Wil jij graag je verhaal kwijt over aanranding of verkrachting, of heb je vragen hierover, bel dan naar de Kindertelefoon. Natuurlijk kun je ook voor iets anders naar de Kindertelefoon bellen. De Kindertelefoon is iedere dag te be reiken van 2 tot 8 uur. Het telefoonnummer is gratis: 06-0432. Na het kampioenschap in de zaal is tevens de buitencompeti tie als eerste afgesloten. Van h°”te proficiat met het behaalde kampioenschap! le tussen Servet (tot 40 jaar) en Tafellaken (40 jaar en ouder) Duo Handicap Bowling- toemooi op 22 en 23 juni a.s. te Hilvaren beek Ook al bent U geen actieve bowler doch hebt U wel belangstelling voor de bowlingsport, houdt U van gezelligheid, vindt U deelnemen belangrijker dan winnen, schrijf dan in voor dit unieke gebeuren. De opzet van het toernooi is uniek omdat het de bedoeling is dat een junior? (onder de 40 jaar) samen gooit met een senior? (40 jaar of ouder). Men kan inschrijven als duo of indivi dueel. Iedereen mag meedoen dus zowel de actieve als de niet-actieve bowler. Er wordt gegooid op handicap basis wat wil zeggen dat er gewerkt gaat worden met extra bonuspunten waardoor eenieder kans heeft om te winnen. De voorrondes worden gespeeld op zaterdag. Aspiranten korfbal S.V. Roefl: staande: Jolanda Persoons, Marieke de Laat, Mariëlle Jonkers, Cheryl Werdmüller, Fieke Lemmens, Sanne Vrijhoeven, Esther Jonkers, Peter Vrijhoeven (coach). Zittend: Gemma de Vries, Nancy Rijnen, Diana Timmermans, Hilly van Gansen en Mariëlle Timmermans. Uitslagen: ’t Draaiboompje - V.C.H FC Verkooyen - De Veerkes D’n Draai - De Klaore Terrasvogels vrij. Programma 15 mei: ’t Draaiboompje - De Veerkes; Terrasvogels - FC Verkooyen; V.C.H. - De Klaore; D’n Draai vrij. Het belang van een uitstrijkje In Nederland wordt per jaar bij 1200 vrouwen, meestal in de leeftijd van 30 tot 60 jaar, baar moederhalskanker vastgesteld. Deze ziekte is op te sporen of te voorkomen door regelmatig een uitstrijkje te laten maken bij de huisarts. De kans op genezing is dan praktisch 100 Alle vrouwen van 30 tot 60 jaar in Midden- Brabant krijgen dan ook één keer per 5 jaar een oproep om zich te laten onderzoeken. Men krijgt een uitnodiging om een afspraak te ma ken met de huisarts en daar een uitstrijkje te laten maken. Het onderzoek is kosteloos voor ziekenfonds en particulier verzekerden. Voor meer informatie over het onderzoek kunt u zich wenden tot uw huisarts. Met vra gen over de oproep kunt u contact opnemen met de GGD, tel. 4643274. PAGINA 9 ’MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 15 MEI 1996 I Vecht met ze mee. Uw gift geeft Carapatiënten meer lucht. 1.6 Miljoen Nederlanders vechten tegen hun astma, bronchitis of longemfyseem. BEVOLKINGSONDERZOEK BAARMOEDERHALSKANKER 1- 2 2- 0 V van <*e maand giro ©tl

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 9