FOTOGRAFIE S.V. Roef! Handbal Kindertoneel in Natuurtheater Algemeen Belang S.V. Roef! A 11-10/6-0 7-6 7-7 16-7 22-17 9-14/8-17 De Oisterwijkse toneelgroep Trappaf brengt dit seizoen in het oudste openluchttheater van Nederland, weer een aantal leuke voorstellin gen voor kinderen vanaf 4 jaar. Mede ih het kader van 200 jaar Brabant ont stond het idee om voor een Tijl Uilenspiegel verhaal te kiezen. Het verhaal is bedacht en geschreven door Frits Kooijmans, voorzitter van de toneelgroep, en de regie van deze 8e openluchtproduktie is in handen van Gemma Copal. Het stuk kreeg als titel ’Tijl’s Water- Uitslagen: MJC: DESK-Roef!1-18 JJC: Roef! - DESK14-4 GJD: Taxandria - Roef!14-2 MJB: Havedo - Roef! 20-15 DJA: Avanti 2 - Roef.16-6 HJA: Roef - DESK13-10 MJB: Tachos - Roef 11-5 HES: Groene Ster - Roef24-14 Bijna alle wedstrijden zijn gespeeld in deze le helft van de veldkompetitie. De resultaten zijn zeer goed. Er moeten nog 2 wedstrijden ge speeld worden en wel op: zaterdag 18 mei 12.00: GJB ODI - Roef, zondag 19 mei 11.00: HJA GHV 2 - Roef Houd 1 en 2 juni vrij! Toernooi bij Were Di en in Wijchen. Handbal is altijd raak! WisseWasje’ en is geschikt voor kinderen van af 4 jaar maar ook ouders en begeleiders van de kinderen zullen aan deze voorstelling veel plezier beleven. Alle kinderen ontvangen een kleurplaat waar mee een aantal leuke prijsjes te winnen zijn. De uitvoeringen die ruim een uur duren wor den gegeven op donderdag 16 mei (Hemel vaartsdag), zondag 19 mei, zondag 26 mei en maandag 27 mei (2e Pinksterdag) en begin nen telkens om 14.30 uur. De entree bedraagt voor zowel ouders als kinderen 2,50. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij boscafé ’de Rode Le lie’ op het terrein van het natuurtheater en voor aanvang van de voorstellingen aan de kassa van het theater. Dierenmishandeling Twee jongens van resp. 16 en 17 jaar uit Oister- wijk en Moergestel zijn door de politie stevig aan de tand gevoeld nadat ze in Oisterwijk vanuit de woning van de Oisterwijker met een buks zo’n 20 tot 25 schoten hadden gelost op een konijnenhok en het daarin zittende konijn van de buren. Het konijn raakte daarbij ge wond en moest ter verzorging naar een die renarts. De achterzijde van het konijnenhok bleef doorzeefd te zijn met kogels. De daders verklaarden dat ze niet met opzet het konijn hadden proberen te raken, doch het op de wa terreservoirs te hebben gemunt. Daar de jon gens niet eerder met de politie in aanraking waren geweest zijn ze verwezen naar het bu reau HALT. De eigenaar van de buks, de 17- jarige Moergestelnaar, deed vrijwillig afstand van de buks. Tevens zullen de knapen de scha de aan het hok en konijn moeten vergoeden. Grote alcoholcontrole Vanuit het politieteam Oisterwijk werd er don derdagavond 10 mei een grootschepse alcohol controle gecoördineerd. 25 Politiemensen uit alle teams van het district controleerden zo’n 850 bestuurders op mogelijk gebruik van al coholhoudende drank. De controle ving om streeks 20.00 uur aan en duurde tot vrijdag nacht 02.30 uur. Veertien personen werden na een blaastest aangehouden en voorgeleid aan een hulpoffi cier van justitie. Op het politiebureau Oister wijk werden zij nader aonderworpen aan een ademanalysetest. Tien bestuurders werd een proces-verbaal aangezegd. Twee daarvan ont vingen een transactiemogelijkheid van 650 gulden, twee van 850 gulden en vijf van 350 gulden, al naargelang de gemeten hoogte van het alcoholpromillage. Een automobilist zal zich zeker moeten verantwoorden voor de rechter omdat zijn promillage te hoog was voor een transactie. Tevens werd deze bestuur der zijn rijbewijs ingevorderd. Algemeen Belang houdt een ledenvergadering op dinsdag 21 mei om 20.00 uur in de zaal van H. de Brouwer. Honk-, Soft-, Peanutbal Uitslagen: Zwijndrecht - SB Sen. 1 HB Jun. - Hazenkamp HB Asp. - DVS HB Pup. Heren - Knuppelaars HB Pup. Dames - Red Sox SB Jun. - Hazenkamp Programma 18 en 19 mei: 18 mei 11.00: Roef Peanuts - Ducks 18 mei 10.00; Blue Sox - Pup. C Dames 18 mei 12.00: All In - Pup. C Heren 18 mei 12.00: Blue Sox - Asp. 1 18 mei 11.00: DVS - HB Jun. (gesp. 13 mei) 18 mei 10.30: Knuppelaars - SB Jun. 18 mei 17.00: SB Sen. 2 - PSV. (vervalt, PSV teruggetrokken) 18 mei 17.00: HB Sen. 2 - Stealers II 19 mei 11.00: HB Sen. 1 - Nuenen III 19 mei 11.00: SB Sen. 1 - Chrysler Euro Stars Nieuwe boeken in de bibliotheek Eenmaal per maand geeft de bibliotheek nieu we aanwinstenlijsten uit. Hierop staan de boe ken die de bibliotheek in de afgelopen maand gekocht heeft. Er is een aparte lijst voor de volwassenen en een voor de jeugd. Hieronder volgt een selektie uit beiden lijsten. Romans Benig, Irving: De Messias stenen. Een docent geschiedenis komt achter het be staan van de Messias stenen, die aan Mozes zijn meegegeven en de definitieve komst van de Messias voorspellen. Schaap, Peter: Het teken van het steppe- paard. Bij de dood van zijn vader begaat de zoon een grote vergissing door uit de grafkuil een amu let te ontvreemden die hij eerder, door een in nerlijke stem gedreven, afstond. Thijssing-Boer, Henny: Zeg me wie ik ben. Bart worstelt met een groot geheim, maar wan neer hij het aan Connie vertelt geeft zij hem troost en liefde; ze trouwen en worden geluk kig tot Barts zoon achter vaders geheim komt. Informatie volwassenen Devi, Phoolan: Mijn leven. Het leven van een eenvoudig boerenmeisje uit Noord-India dat zich na een reeks mishande lingen en vernederingen ontpopte als een he dendaagse ’bandietenkoningin’. Info 396.6. Huls, Bert: Grootse ideeën, mooie tuinen. Bespreking van de verschillende mogelijkhe den om tuinen te veranderen, achtergrondin formatie en de belangrijkste overwegingen bij het nemen van een beslissing. Info 638. Meyer, Marion: Stadswandelingen. Beschrijving van veertig wandelingen van an derhalf tot twee uur langs Nederlands cultu reel erfgoed. Info 983. Leeson, Nick: De bom onder de Barings Bank. Het eigen verhaal van de man die een van de oudste Britse handelsbanken ten onder liet gaan door onverantwoorde speculaties. Info 345.7. Jeugdleesboeken Uebe, Ingrid: Melinda en de zeeheks. Een zeemeermin en een kleine waterman pes ten de zeeheks. Zij tovert hem om in een zee paardje. Vanaf ca. 7 jaar. A leesboeken. Cramer, Stasia: Strippoker. Maaike voelt zich ellendig tijdens de werk week: haar beste vriendin is ziek en nu zit ze in een huisje bij vier populaire meiden. Ze wordt ook nog door een jongen in de maling genomen! Verhaal in korte zinnen en makke lijke woorden. B/C leesboeken. Groen, Els de: Na Pinkpop. Marnix gaat ondanks het verbod van zijn ouders naar Pinkpop; daar beleeft hij onver wachte dingen. Verhaal in korte zinnen en gemakkelijke woorden. Vanaf ca 12 jaar. B/C leesboeken. Naylor, Phyllis: Hoogtevrees. Tijdens hun kamp in de Rocky Mountains wil Jeroen een hoge Bergweide bereiken. Als hij niet tijdig terugkeert, probeert zijn jongere broer, ondanks zijn hoogtevrees, met de steun van een poema Jeroen in veiligheid te bren gen. Vanaf ca 12 jaar. B/C leesboeken. Bittner, Wolfgang: Beregezellig! Samen met papa beleeft Tobias op zondagoch tend allerlei avonturen. Prentenboek met kleurrijke, paginagrote illustraties. Vanaf ca 3 jaar. Informatief jeugd Holsonback-Windmolders, A: Van apedraf tot kikkersprong: een bewegingsboek voor kinderen. Aan de hand van humoristische, paginagrote illustraties in kleur wordt verteld hoe diverse dieren bewegen en hoe kinderen vanaf ca 3 jaar deze bewegingen na kunnen doen. AJ (feloranje). Wildsmith, Brian: Sint-Franciscus. Prentenboek met veelkleurige platen over het leven van Franciscus van Assisi (1181-1226) die als prediker rondtrekt en in eenvoudige taal tot de mensen en dieren spreekt. Info J245.5. Edmonds, William: Wat is ruimte? Door middel van tekst en veel gekleurde teke ningen wordt antwoord gegeven op de vraag wat tijd nu eigenlijk is. Vanaf ca 10 jaar. Info J514. Wilkes, Angela: Het fantastisch regendag- boek. Allerlei ideeën voor knutselwerkjes van gewo ne materialen. De aanwijzigingen worden on dersteund door kleurige foto’s. Vanaf ca 10 jaar. Info 624.9. De Bruycker, Daniel: Egypte en het Mid- den-Oosten. Aan de hand van tekeningen en foto’s in kleur wordt verteld over Afrika, het werelddeel dat door Kuifje wordt bezocht in het album ’Kuif je in Amerika’. Vanaf ca 12 jaar. Info J973. De bibliotheek gesloten op 16 en 17 mei aanstaande In verband met Hemelvaart is de bibliotheek Moergestel op donderdag 16 en vrijdag 17 mei de gehele dag gesloten. Tot ziens in de bibliotheek! Rootven 26, Moergestel, Tel. 013-513 1421 V I 1 8 Iflv PAGINA 8 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 15 ME11996 PAS FOTO’S

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 8