Vaderdag... Abraham, Sara of iets anders te vieren? SS Jubilarissen bij Damesgymclub Van de Loo O NOUWENS VERHUIZINGEN /WTK S1WKEIND Fiets-3-daagse groot succes! Schoolverlater, het arbeidsbureau helpt je op weg -- Q KORFBAL^ 3-2 2-4 10.00; vertrek 9.10 1-4 Diverse zalen, geschikt voor AL uw feesten! Tot ziens bij ons in de zaak of... bij u thuis! HILD 1 - MOERGESTEL - TELEFOON 013 - 513 1315 3-3 3-3 3- 3 4- 2 Wimbledongen 4 - Stokeind 2 Zondag gemengd senioren: TC Boemerang 1 - Stokeind 1 Stokeind 2- TV Hambaken 4 Stokeind 3 - Asmunt 1 Zondag heren: LTC Goirle 4 - Stokeind 1 Zondag gemengd 35+ TV Bokt 2 - Stokeind 1 Stokeind 2 - TV Ammerzoden 2 3-2 2-3 0-4 2-2 4-0 4-2 1-5 5-3 0-8 o 8 Jeugdwerkgarantiewet Als je niet meer naar school gaat en je zou na 6 maanden nog geen werk gevonden hebben, dan kun je in aanmerking komen voor een baan via de jeugdwerkgarantiewet (JWG). Hoewel een JWG-baan geen vaste baan is, kun je wel werkervaring opdoen. Het arbeidsbu reau vertelt of je in aanmerking komt voor een JWG-baan. Vraag vrijblijvend informatie over de vele mogelijkheden van onze catering-service. 1-4 .2-2 2-0 11-2 3-16 Afgelopen woensdag 8 mei ging de eerste Moergestelse Fiets-3-daagse van start. On danks de koude en harde wind waren er meer dan 150 deelnemers aan de start verschenen. Dat fietsen door iedereen gewaardeerd wordt blijkt wel uit de leeftijden van de deelnemers. De jongste deelnemer was net 1 jaar terwijl de oudste volgende week 76 wordt. Zeer positief was men over zowel de korte als de lange rou te door de mooie omgeving, dank dan ook aan de fietsersbond ENFB, voor het uitzetten van de routes. Vanwege het koude weer werd de warme koffie onderweg met een eierkoek of wat groenten en fruit zeer gewaardeerd. Dit werd mede mogelijk gemaakt door onze gulle sponsors: ’t Draaiboompje, Eldorado, J. van Hulten, van Dijk Kramenverhuur, H. Kerk hof en E Theuns. De fiets-reparatiespullen, ter beschikking gesteld door Frank Vogels, heb ben we gelukkig niet hoeven te gebruiken. De herinnering, een medaille, gaf de deelnemers veel voldoening voor het trotseren van het winderige en soms ook regenachtige weer. Ook dank aan de Rabobank voor hun bijdra ge aan de eerste Fiets-3-daagse. Al met al een zeer geslaagd evenement welke wij, Roef! afd. Handbal, volgend jaar ongetwijfeld weer zul len organiseren. Zeker nadat de deelnemers massaal te kennen hebben gegeven volgend jaar weer mee te doen. Uitslagen week 19 Dinsdag dames: LTV Udenhout 1 - Stokeind 1 Stokeind 2 - Racketclub W’wijk Donderdag dames-dubbel: Stokeind 1 - De Ypelaer H. 2 Stokeind 2 - Breakpoint 2 Mattenkloppers 7 - Stokeind 3 Zaterdag jongens t/m 14 jaar: Stokeind 1 - Pellikaan T. 2 Zaterdag jongens t/m 17 jaar: Tios 1 - Stokeind 1 Stokeind 2 - De Schans 1 Boemerang 1 - Stokeind 3 Stokeind 4 - TC Heyhoef 2 Zaterdag heren: Stokeind 1 - LTV Haaren 2 Stobblek 5 - Stokeind 2 Zaterdag gemengd senioren: Stokeind 1- Mattenkloppers 2 Vakantiewerk Vanaf je 15e jaar mag je in de vakantie werken of kranten bezorgen. Een vakantiebaan helpt je aan een aardig zakcentje en vaak kom je erachter welk werk je leuk vindt. Je kunt ook een baan vinden via een uitzendbureau, bij voorbeeld Start. Informatie over vakantiewerk staat in de folder ’tips voor vakantiewerk’ die je bij het arbeidsbureau kun krijgen. Let er wel op hoeveel je mag bijverdienen zonder dat je kinderbijslag of je studiefinanciering in ge vaar komt. Bij het arbeidsbureau kun je hier meer informatie over krijgen of anders via de belastingtelefoon, 06-0543. Vraag dan ook even bij de belasting om een J-biljet. Hiermee kun je in sommige gevallen loonbelasting te rugkrijgen. *•'7' rA, Partyboerderij 't Draaiboompje Café Terras Restaurant Catering Acht belangrijke vragen over het arbeidsbu reau 1. Moet ik me als schoolverlater laten in schrijven bij het arbeidsbureau? Jazeker, want het arbeidsbureau kan je helpen bij het zoeken naar een baan. Bovendien heb je een inschrijvingsbewijs nodig als je ouders nog kinderbijslag krijgen of als je zelf een uit kering gaat aanvragen. 2. Wanneer moet ik me inschrijven? Zodra je van school komt en wilt gaan wer ken. Maar het mag natuurlijk ook eerder. Je hoeft nog niet klaar te zijn met je examens. Wacht niet tot de zomer voorbij is. Zorg er in ieder geval voor dat je binnen een maand na dat je van school komt, ingeschreven staat. Bovendien is het aantal vacatures beperkt, dus hoe eerder je je inschrijft, des te groter de kans op een baan. Vergeet niet een geldig identiteitsbewijs (pas poort of Europese identiteitskaart) mee te ne men en een bewijs van je Sofi-nummer (origi nele mededeling fiscaal nummer of een origi neel aangiftebiljet inkomstenbelasting/pre- mieheffing). 3. Moet ik me inschrijven als ik een oplei ding via het leerlingwezen ga volgen? Ja, want je gaat niet elke dag naar de streek school, dus kan het arbeidsbureau je helpen bij het zoeken naar een baan voor die andere dagen. Je hebt een inschrijvingsbewijs nodig voor je uitkering. 4. Moet ik me inschrijven als ik een vakan tiebaan of uitzendbaan heb? Ja, want een vakantiebaan of een uitzendbaan is tijdelijk en intussen kan het arbeidsbureau voor je blijven kijken naar een vaste baan. 5. Als ik het laatste jaar moet overdoen, moet ik met dan inschrijven? Nee, want je gaat nog hele dagen naar school en je bent dus niet ’beschikbaar voor de ar beidsmarkt’. 6. Als het arbeidsbureau een baan voor me heeft, moet ik die dan nemen? Niet altijd, maar bedenk wel dat je eerste baan niet je laatste is en dat je ervaring opdoet. Bo vendien is het met een baan makkelijker een andere, leukere baan te vinden. 7. Heeft het arbeidsbureau genoeg banen? Het arbeidsbureau heeft banen in allerlei rich tingen, zoals in de horeca, in winkels, in de verpleging, maar ook in de administratieve of technische sector. Het arbeidsbureau heeft dagelijks contact met werkgevers, maar er zijn zoveel werkzoekenden dat het aantal vacatu res niet genoeg is. Zorg dus dat je er snel bij bent en houdt jezelf op de hoogte van nieuwe vacatures. 8. Welke uitkering geeft het arbeidsbureau? Een groot misverstand. Het arbeidsbureau geeft geen enkele uitkering! Je krijgt er alleen een inschrijvingsbewijs dat je nodig hebt om bij een andere instantie een uitkering aan te vragen. Je hebt hier al een aardige indruk gekregen van wat het arbeidsbureau voor je kan doen. Je hebt vast nog meer vragen. Loop gerust eens binnen bij het arbeidsbureau bij jou in de buurt. Veel succes bij het zoeken naar een leuke baan! Of je als schoolverlater wel of niet een baan vindt, hangt van veel dingen af. Heb je goede papieren, heb je al enige werkervaring en weet je hoe je moet solliciteren. Het allerbelangrijk ste is, dat je actief op zoek gaat, doorzet en zelf vertrouwen hebt. Het arbeidsbureau kan je helpen. Inschrijven Bij het arbeidsbureau kun je alles te weten komen wat met werken te maken heeft. Soms vind je er meteen vacatures waarop je kunt solliciteren, want het arbeidsbureau heeft da gelijks contacten met bedrijven. Wacht niet te lang met een bezoek, maar ga er vandaag nog heen. Het is verstandig om je in verband met je aanspraak op kinderbijslag of een uitkering van de Sociale Dienst zo snel mogelijk, doch uiterlijk voor 1 juli in te laten schrijven. Je krijgt dan een ’intake-gesprek’ met een medewerker van het arbeidsbureau. In dat gesprek kun je het hebben over de mogelijkhe den die er zijn met jouw opleiding. Vergeet bij de inschrijving niet een geldig identiteitsbe wijs (paspoort of Europese identiteitskaart) mee te nemen en een bewijs van je Sofi-num mer (originele mededeling fiscaal nummer of een origineel aangiftebiljet inkomstenbelas- ting/premieheffing), anders kunnen ze je niet inschrijven. Beroepsadvies Als je niet goed weet welk beroep bij jou en je opleiding past, kun je je daarover laten infor meren bij het arbeidsbureau. Soms is een be- roepskeuzetest nodig. In de meeste gevallen is zo’n test gratis, maar soms zijn er kosten aan verbonden. Informeer hiernaar, want het kan je zeker helpen bij je keuze. Solliciteren Het arbeidsbureau kan je ook helpen met sol liciteren, bijvoorbeeld met het opstellen van een ’curriculum vitae’ of met de voorbereiding op een sollicitatiegesprek. Neem in ieder ge val meteen de folder ’solliciteren’ mee als je bij het arbeidsbureau bent. Leerlingwezen Soms is het verstandig nog even naar school te gaan, omdat je niet alle diploma’s hebt die voor een bepaalde baan nodig zijn. Bovendien moet je, als je nog geen 16 jaar bent, toch nog een paar dagen naar school. Wil je toch graag aan de slag, dan is werken en leren tegelijk misschien iets voor jou. Je kunt dan terecht bij het Leerlingwezen. De bedoeling is dat je meteen in de praktijk brengt wat je op school hebt geleerd. Er zijn opleidingsmogelijkheden in allerlei richtingen. Voel je thuis in je sport Uitslagen: Mono’s: Roefl - DDW 4 Pup. 1Roef! - EDN Pup. 2: Roef! 2 - DDW 2 Asp.: Roef. - EDN 2 Sen.: Roef! - DDW 2 Programma 18 mei: Pup. 2: BIO - Roef! 2 Asp.: Rosoio 3 - Roef! 11.00; vertrek 10.15 Programma 19 mei: Sen.: De Corridor 3 - Roef! 10.00; vertrek9.00 Tijdens de jaarlijkse feestavond afgelopen week, werden 4 dames in de bloemetjes gezet vanwe ge hun langdurig lidmaatschap. V.ln.r.: Irene Loosveld (121/2 jaar); Corry Spaninks (25 jaar); Lisette van den Heuvel (12’/2 jaar) en Zus Kwinten (12*/z jaar). PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 15 ME11996 =8 0-6 INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS 0-6 6-0 2-6 Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 ju ■■■■■■V \l vtwxuis o xpau»

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7