Piet Huijben: 25 jaar Rabobank Moergestel INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL Aphrodite Dubbel vier generaties in Moergestel 14e Wandel- avond- vierdaagse Cees Mulderij overleden M.O. A Zilveren dienstjubileum directeur wordt vrijdag gevierd van 4 tot en met 7 juni 1996 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Vrijdag 17 mei a.s. is het precies 25 jaar geleden dat de huidige directeur van de Rabobank, Piet Huijben, in dienst kwam als le assistent afd. administra tie bij de toen nog geheten Boerenleenbank Moergestel. a.s. Vrijdag wordt het jubileum officieel gevierd met o.a. een receptie. De groei van de bank is in de balanstotalen gigantisch; de beperkte groei daartegenover van het aantal personeelsleden heeft na tuurlijk te maken door automatiseringsont wikkelingen en efficiency. toedoen van Piet Huijben heeft weten te be reiken zijn werkelijk imposant te noemen. In 1971 bestond het personeelsbestand uit 8 per sonen en ’n balanstotaal van 15 miljoen; in 1982 was dat 16 personen en ’n balanstotaal van 63 miljoen; nu, in 1996 is dat 24 personen en ’n balanstotaal van liefst 161 miljoen! En dat komt natuurlijk niet zo vaak voor. Tweeling Manon en Maddy Knijpers werden geboren op 23 november 1995. Oma is Mia van de Laak (49) en woonachtig aan het Rootven 54. Moeder van Manon en Maddy is Lonneke Knijpers-Erven (29). Zij woont met de tweeling in Esbeek. Voor de 14e wandelavondvierdaagse in Moer gestel, die gelopen wordt van dinsdag 4 juni tot en met vrijdag 7 juni, kan men weer in schrijven voor de 5-10-15 km. De inschrijf- periode is van 28 mei tot en met 3 juni elke avond tussen 18.00 uur en 21.00 uur op de vol gende adressen: Krijtestraat 17, Griete Velde- ke 6, De Stappert 49 en de Hoefkens 39. Ook Piet Huijben Na ’n korte periode als medewerker bij stoom weverij van Besouw in Goirle besloot Piet (ge boortig in Alphen N.Br.) de stap richting toen malige Boerenleenbank te zetten. In Moerge stel werd hij aangenomen in al eerder ver noemde functie. In de loop der jaren was hij achtereenvolgens werkzaam bij de afdeling kas/balie, algemene zaken en bedrijven. Piet, die niets méér in het koffer had dan het U.L.O.-diploma kreeg de smaak van het stu deren echter goed te pakken. Liefst 15 jaar avondstudie voltooide hij en dat heeft hem zeker geen windeieren gelegd. In ’slechts’ elf jaar tijd groeide hij door van le medewerker naar directeur. Een beeld van de explosieve groei geven we later. Op 8 oktober 1982 trouwt Piet met Angela, en juist tijdens de huwelijksreceptie werd Piet ingaande 1 maart 1983 tot directeur van Rabobank Moergestel benoemd als opvol ger van Toon Dirkx. Management De functie van directeur is in de loop der jaren behoorlijk veranderd. Was het in het begin veelal nog bezig zijn met uitvoerende zaken, momenteel is de directeur meer nog manager, ’n taak waarin hij aanstuurt, stimuleert en voor waarden schept om de gehele bank op de juiste manier te laten functioneren. Personeel en omzet De resultaten die de Rabobank o.a. door het Op de foto zien we ze beiden in handen van overgrootmoeder Mevr, van de Laak-van den Branden (81), Rootven 30. Klant- en verenigingsvriendelijk Ook hiervoor maakt directeur Piet Huijben zich graag sterk. ’Wat we de afgelopen jaren steeds meer zien’, zegt hij ’is een terugtreden de overheid. Dit dan in de zin dat naast priva tisering de gemeentes zeker niet guller wor den met subsidies’. ’De weerslag hiervan merken wij natuurlijk ook, want in de vorm van sponsoring, recla meborden, subisidie en een scala aan bijdra gen worden door onze bank plaatselijke ver enigingen en instellingen voor vele duizen den guldens jaarlijks ondersteund'. Op onze vraag of dat in de toekomst nog mo gelijk blijft zegt Piet: ’Als het ligt binnen onze mogelijkheden en de subsidie-verzoeken zijn goed onderbouwd, dan ondersteunen wij die gaarne, want ook wij hechten aan een bloeiend verenigingsleven’. 7U Schoolstraat 5 p Huidverzorgingsinstituut Bouw/verbouw/nieuwbouw In de loop der jaren maakte Piet twee interne verbouwingen mee, alsmede de laatste forse uitbreiding van het gebouw in 1980. Pratend met hem over hoe de nieuwbouw uiteindelijk tot stand is gekomen, gaat hij eens ’verzitten’ en zegt dan: ’Daar zou ik ’n heel boek over kunnen schrijven’. Die ruimte hebben we echter niet beschikbaar, vandaar dat we ons maar moeten beperken tot het noemen van enkele details. Onderhande- lingen over de nieuwbouw zijn al gaande van af 1988; de koopakte werd getekend in 1992, en zoals het er nu naar uitziet nadert het nieu we gebouw zo rond de bouwvakvakantie (1996) zijn voltooiing. Trots Dat Piet samen met zijn medewerkers trots is op het nieuwe bankgebouw aan de Raadhuis straat staat natuurlijk buiten kijf. Het wordt een schitterend gebouw en op die plaats waar het is neergezet zonder meer een aanwinst voor de dorpskom van Moergestel. Verwacht wordt dat op 9 september a.s. de bank voor de cliënten kan worden geopend. Ongetwijfeld zal er vóór die tijd echter nog veel moeten gebeuren, maar onder leiding van deze sympathieke directeur zal dat ze ker tot een goed einde worden gebracht, daar twijfelen we niet aan. Tot slot wensen we Piet met zijn gezin en per soneelsleden van ’zijn’ bank a.s. vrijdag een feestelijke dag toe waarbij de nieuwbouwbe- sognes maar eens even moeten worden verge ten... voor groepen kan men op elk adres terecht. Een groep bestaat minimaal uit 10 personen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per persoon. Bij de start bedraagt het inschrijfgeld 6,- per persoon. Omdat wij weer dezelfde formule hantéren betreft het afhalen van de wandelaars op vrijdag 7 juni zijn de starttijden op vrijdag als volgt vastgesteld: de 15 km wandelaars ver trekken om 17.30 uur, de 10 km wandelaars om 18.00 uur en de 5 km wandelaars om 18.30 uur. Ook dit jaar heeft de organisatie zich weer voor 100% ingezet om weer mooie routes te maken. Wist u overigens dat wandelen een van de ge zondste sporten is, en wat u ook heel lang kunt blijven doen. Wilt u meer informatie, bel 5132207 (18.00 uur en 21.00 uur). De Stichting Wandelavondvierdaagse Moer gestel. Op woensdag 8 mei jl. is op 82-jarige leef tijd in Diemen overleden Cees Mulderij. Voor veel, wat oudere, Moergestel naren zal de naam Cees Mulderij nog zeker tot de ver beelding spreken. Hij was namelijk een van de vier personen die de politiemacht uit maakten ten tijde van de oorlog (samen met Piet van Rooij, Richard van Geersaem - met wiens familie men nog steeds contacten onderhoudt - en Bert van Zuilen). Samen met Richard Van Geersaem was hij zeer ak- tief in het verzet. Hij kwam op 17 novem ber 1943 naar Moergestel en zou er blijven tot 19 november 1946. Vanwege zijn verdiensten werd Cees Mul derij meerdere malen onderscheiden. Zo kreeg hij de Eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud met de zwaarden; het oorlogsherinneringskruis met de gesp en het verzetsherdenkings- kruis. Maandag 13 mei jl. werd Cees Mulderij in Amsterdam gecremeerd. T’ i WOENSDAG 15 ME11996 - 21e Jaargang - Nr. 908 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Aanmelding of informatie over baanhuur, tennislessen of diverse competities: 1 Mare de Groot, Tilburg: (013)467 82 31 bij geen gehoon (06) 52 79 36 66 1 p i iuiu vui lui yii lyon loiiii MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J !jl Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en VG.Z.)]|j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1