KVOgg -radio Samengestelde menwedstrijden te Hilvarenbeek Recordshow en ballonreis Veerkes 10-01 toernooi in Moergestel Beste biljartliefhebbers Moergestels Judo- succes in Haaren Loop loop, zij, sluit Stichting Cue weer gestart Oproep historisch materiaal van Driekoningenzingen Elke zondag van 11.00-13.00 uur De terreinen welke de parcourbouwer Jan van Spaandonk op Beekse Bergen Resort tot zijn beschikking heeft zitten vol met allerlei mo gelijkheden. Er is volop water, heuvels, bos sen en ook de accommodaties voor rijders en publiek zijn optimaal. Mensport Beekse Ber gen zal een jaarlijks terugkerend evenement worden, voor 1997 en 1998 is reeds een wed- strijddatum gereserveerd. Ruud Timmermans vertelt over zijn ervaringen... Met Koninginnedag was er een recordshow bij het Draaiboompje. je mocht meedoen als je twaalf jaar of ouder was. Ik ben 13 dus ik deed mee. Ik begon bij forward hold. Daar had Jeroen Vughts al een record staan van 36 sec. Dat was daar toen het record, en dat was nog zo toen ik wegging, want ik hield het maar 9 sec. vol. Bij het paraplu hangen ging het beter, ik zette daar een record van 1.10 en later nog zette ik het op 1.17 en dat verbrak bijna nie mand. Ik had ook mijn record staan bij koe- melken: 150 ml. en dat werd verbeterd door iemand anders naar 175 ml. dus verbrak ik het maar weer naar 200 ml. en dat bleef zo tot het afgelopen was. Maar toen kwam Bart van den Crommen- acker, hij verbrak mijn record bij het parapluhangen, dus moest ik het bij gaten schieten winnen, ik schoot de eerste keer mis, maar de tweede en de derde keer in de vijftien, samen 30, dus weer twee records. Bart zette nog vlug een record bij forward hold, dus had Bart ook twee records. Dat werd kampen bij het parapluhangen. Ik verloor, dus ik dacht: geen ballonreis!! Maar daar kwam Trees met goed nieuws: Dat ik toch met de ballon meemocht. Ik was zo blij!!! Ik moest mezelf melden om 7 uur bij Trees. We vertrokken om half acht vanaf het voetbalveld. Je kon echt alles zien: kerktorens en het In terpolisgebouw. We vlogen vlak over ons huis. We zaten in de ballon van Fuji. En we hoor den alles wat er op de grond gebeurde. Na een uur en 5 minuten landden we achter op de Locht. Op Spoordonks grondgebied. Toen we alles opgeruimd hadden kregen we champag ne. We moesten op ons knieën in het gras gaan zitten, toen doopte onze piloot Jan ons. Hij leg de gras op ons hoofd en deed er champagne over. Toen we alles dicht gedaan hadden re den we terug naar het Draaiboompje, daar dronken we nog wat, en kregen we nog een luchtbrevet met alle gegevens van de vlucht. En natuurlijke praatten wij nog na over de onvergetelijke ervaringen met de luchtballon. Ruud Timmermans. bak. Alle hindernissen zijn zeer goed te vol gen voor het publiek. Op zaterdag 11 mei a.s. begint de dressuur en vaardigheid om 09.30 uur en zal duren tot on geveer 17.30 uur. De toegang tot de wedstrij den op deze dag is gratis, indien men met de kinderen ook Speelland Beekse Bergen wil bezoeken bedraagt de toegang 12,50 p.p. Op zondag 12 mei a.s. worden de eerste rijders om 09.30 uur in de hindernissen verwacht en om ongeveer 17.00 uur zal de laatste rijder de hindernissen verlaten. De entree tot de wed strijd op deze dag bedraagt 12,50 p.p. waar bij men tevens gratis toegang heeft tot alle at tracties van Speelland Beekse Bergen. Op Hemelvaartsdag, 16 mei a.s., vindt op de velden bij ’t Draaiboompje in Moergestel het Jubileumtoernooi van ’De Veerkes’ plaats. ’De Veerkes’ (kampioen uit regio-competitie B) heeft acht bevriende horeca-teams uit Moergestel uitgenodigd en samen zullen zij strijden om de John Cornelissen-bokaal. Vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur bent u van harte welkom om de wedstrijden te aanschouwen. Aansluitend vindt de prijsuitreiking plaats in ’De Veerkes’. Op vrijdag 19 april vonden de finales voor de persoonlijke Moergestelse biljartkompe- titie plaats in café ’t Centrum. De openingsstoot op deze avond werd verricht door de heer van Loosveld waarvoor nog har telijke dank. De eerste finale van de avond was die in de E-klasse tussen Ad van de Wouw en Monique Wolfs, de enige dame in het gezel schap. In het begin van de partij wilde het voor beide spelers niet zo lukken en dit resulteerde in een stand 11-9 na 10 beurten in het voor deel van Ad. Hierna gaf Ad echter wat gas en kon Monique het niet bolwerken. Ad speelde de 25 caramboles in 18 beurten bij elkaar en werd zodoende de eerste kampioen van de avond, Monique eindigde op een totaal van 15 caramboles. De finale van de D-klasse ging tussen Cees Cornelissen en Bart van Dobbelsteen. In het begin van de partij ging Cees zeer voort varend van start en na 4 beurten had hij een voorsprong van 16-8. Waarschijnlijk moest de diesel bij Bart eerst wat warm draaien. Bart speelde in 10 beurten zijn partij uit tot 35 caramboles waarbij Cees bleef steken op de 22 caramboles. Een voor deze klasse uitzonder lijke prestaties. In de C-klasse hadden Jan Jansen en Johan Oerlemans zich geplaatst voor de finale. In deze partij speelden beide spelers goed tegen elkaar op. Johan bereikt als eerste de benodig de 50 caramboles in 31 beurten, maar dat je van Jan nog niet gewonnen hebt totdat de laat ste bal gestoten is bleek deze vanavond weer. In de nabeurt wist hij zijn 5 nog benodigde caramboles te maken zodat de stand 50-50 was en er een verlenging noodzakelijk was. In deze verlenging over 10 caramboles bleek Jan de sterkste en zo werd hij de nieuwe kampioen. Johan behaalde in de verlenging 7 carambo les. De finale van de B-klasse tussen Ted Verhof en Martin van den Aker kende op voorhand een gedoodverfde winnaar. Ted was niet voor niets al menige keer kampioen geworden in deze klasse. Martin ging echter als een raket van start en stond na 4 beurten op een voor sprong van 23-8. Omdat ook Ted zijn draai gevonden had werd het een spannende partij waarbij Martin telkens net een voorsprong wist te behouden, in de 21ste beurt wist Ted de stand gelijk te trekken 64-64. Maar Martin had in de gelijkmakende 21ste beurt het antwoord resoluut klaar en tikte met een serie van 11 caramboles de partij uit, hierdoor werd hij voor het eerst kam pioen in deze klasse. Na deze enerverende partijen was het de beurt aan de matadoren van de A-klasse. De strijd ging tussen Tini Derksen en Henk Smolders, Henk begon zeer sterk aan zijn par tij en wist telkens het heft in handen te hou den, na 15 beurten had hij zijn 60 caramboles in het libre bij elkaar, Tini stond toen op een totaal van 54 caramboles. Ook in het bandsto- ten gaven beide spelers niet veel op elkaar toe en na 22 beurten was het Henk die als eerste met het driebanden mochten beginnen. Tini bereikte dit een beurt later maar kwam tijdens het driebanden niet in zijn spel. Omdat Henk regelmatig een driebander produceerde werd hij de verrassende kampioen na in totaal 45 beurten. Met een gemiddelde van ruim 2.2 over drie spelsoorten is dat een geweldig re sultaat. Hierna vonden de diverse prijsuitreikingen plaats waarbij biljartvereniging Picobello tot de nieuwe Moergestelse kampioen bij de verenigingen werd gekroond, nadat de Kla- ore dit 3 seizoenen achtereen geworden was. Bij deze willen we de gemeente Moergestel nog bedanken voor het schenken van de nieu we wisselbeker. Ook was er nog een aardig heidje voor Gerrit Vermeulen weggelegd, hij werd gekroond als de poedelspecialist tijdens de persoonlijke. Met 21 poedels per partij in de voorronden wist dit record niemand te ver breken. Onder het genot van de nodige hapjes en drankjes (hiervoor bedankt Bart en Moni que) werd er tot in de kleine uurtjes afscheid genomen van weer een geslaagde avond en biljartseizoen. Tijdens de zomermaanden is het even rus tig aan het biljartfront maar in het najaar gaan we weer van start met een nieuwe kompetitie. Mensport Beekse Bergen 11 en 12 mei 1996 In samenwerking met menvereniging ’De Postkoets’ uit Berkel-Enschot, organiseert Beekse Bergen Resort een grote Nationale Sa mengestelde Menwedstrijd: Mensport Beek se Bergen op zaterdag en zondag 11 en 12 mei a.s. Ongeveer 100 rijders zullen aan deze specta culaire wedstrijd deelnemen. Onder hen be vindt zich de nationale top van de vier- twee span- en tandemrijders. Ook Mieke van Ter- gouw die vorig jaar in Polen wereldkampioe ne tweespan paard is geworden zal aan de start verschijnen. Het beste nieuws is natuurlijk, dat Ijsbrand Chardon, voldoende is hersteld van zijn ski-ongeluk en in Hilvarenbeek met zijn vierspan, zijn tweede wedstrijd van het seizoen zal rijden. De meest spectaculaire dag van deze wed strijd is ongetwijfeld zondag 12 mei, als de marathon wordt verreden. Op de terreinen van Beekse Bergen Resort zullen 7 specta culaire hindernissen door de rijders geno men moeten worden waaronder een water- Zondag 28 april j.l. was Judovereniging St.-Jan met 18 judoka’s goed vertegenwoordigd op het toernooi van Judoclub “De Valbrekers” in Haaren. Van de 18 judoka’s vielen er maar liefst 11 in de prijzen. Ie plaats: Wendy Ratelband, Noël op ’t Hoog en Jorg v.d. Mierde 2e plaats: Niels v.d. Broek en Raoul op ’t Hoog 3e plaats: Frans Hooi jen, Twan v.d. Broek, Sander Ratelband, Paul de Groot, Pepijn Gaal- man en Nick Lapien. Ook de judoka’s die niet in de prijzen vielen hebben uitstekend judo laten zien. Proficiat allemaal! Bestuur Judovereniging St.-Jan Moergestel. Gympies, gymschoenen, schoenen, spijker broeken, korte broek, het maakt niet uit. Op de danslessen van Akzo (Aktiviteiten voor Kinderen in Speciaal Onderwijs) mag je ko men zoals je bent. 10 Proeflessen worden er gegeven in De Schuur in Oisterwijk. Een nieuw initiatief van Akzo waaraan ook leden van de VOGG deelnemen (Vereniging van ouders en verwanten van mensen met een ver standelijke handicap). In Tilburg dansen al 8 jaar leden van de VOGG af bij dansschool Kuiper in Tilburg. Sjoerd Ferwerda en Coleta Snoeren geven samen met vrijwilligers dans les aan verstandelijk gehandicapten op een ontspannen stimulerende manier. De Foxtrot, Weense Wals, Cha cha cha, ieder kiest zijn partner en de voeten schuiven mooi aan. Terwijl de dansen worden geoefend pra ten de ouders gezellig met elkaar. Deze groep verstandelijk gehandicapten hebben deze les sen als zéér fijn ervaren. In september hopen ze met de echte cursus van 25 lessen te begin nen. Mocht U geïnteresseerd zijn, bel dan met Christel Touw (Akzo), tel. 013-5287578. Ook de contactpersonen van de VOGG kunnen u informatie van deze en andere activiteiten ge ven. Ook willen zij helpen als U andere vra gen omtrent uw verstandelijk gehandicapt kind hebt. Riet de Laat, tel. 013-5132293. Jo Snoeren schrijft opvolger Oliver Twist Er is beloofd dat in het voorjaar van 1996 meer bekend zou worden overlie opvolger van het succesvolle Oliver Twist. Voordat we daar iets over vertellen willen we eerst graag laten we ten dat we blij zijn dat Stichting Cue Oister wijk zoveel los gemaakt heeft in Oisterwijk. Verschillende deelnemers hebben hun weg gevonden naar andere toneel- of theatergezel schappen, een theaterschool start dit najaar bij de muziekschool en het orkest van Oliver Twist begeleidt De Frankenstein Monster Show van Durendael. Zomaar drie voorbeel den waar de stichting best een beetje trots op is. Voor de eerste keer een grote produktie op de planken zetten en dan al zoveel mooie ef fecten naar de toekomst. Gewoon geweldig! We wensen iedereen veel succes met hun ini tiatieven. Wat gaat het worden? Wie volgt Oliver Twist op? Wanneer kan ik me opgeven? Het zijn vragen die ons de laatste tijd steeds vaker gesteld worden. U zult nog even geduld moe ten hebben omdat het stuk nog niet klaar is. Inderdaad, er wordt speciaal voor deze tweede produktie een nieuwe musical geschreven. Oisterwijker Jo Snoeren, schrijver van voorna melijk blijspelen, kluchten en toneelstukken is vol enthousiasme aan het werk gegaan en de eerste resultaten zien er veelbelovend uit. Het nu nog ruwe materiaal zal zeker een schit terende musical opleveren. Jo Snoeren heeft de afgelopen tien jaar meer dan twintig stuk ken geschreven. Veel Oisterwijkers zullen hem overigens kennen vanuit zijn betrokken heid bij Toneelvereniging Eendracht Maakt Macht, waarvoor hij in 1995 het jubileumstuk ’Oren zonder Toekomst’ schreef. De afgelopen karnaval is hij door karnavalsverening de Zot te Mulders gehuldigd voor zijn ’grote kracht en inspiratie in de toneelwereld’. Een man dus in wiens creatieve geest het bestuur van Stich ting Cue Oisterwijk het volste vertrouwen heeft. De komende weken zullen we meer vertellen over de musical en hoe die tot stand komt, over het aantal deelnemers en het productieteam. Al die mensen die ons al gebeld hebben met de vraag of ze zich op konden geven moeten dus nog even geduld hebben. Via de plaatse lijke weekbladen zullen we u laten weten hoe u zich op kunt geven voor de opvolger van Oliver Twist. De Streek VW Hart van Brabant en het In formatiecentrum Volkscultuur in Utrecht wer ken samen aan een publikatie over de ges chiedenis van het Driekoningenzingen in Midden-Brabant. De schrijver daarvan is de journalist Paul Spapens. Ten behoeve van deze publikatie is de Streek VW dringend op zoek naar materiaal dat in geen enkel archief meer is te vinden. Dit nog ontbrekende materiaal zou de publikatie, die begin november ver schijnt, nog completer kunnen maken. In 1947 werd aan de groepen die voor de jury hadden gezongen, een oorkonde uitgereikt. Het jaar daarna bestond de prijs uit een teke ning die door de winnaars zelf kon worden ingekleurd. In de jaren vijftig en zestig zijn door Tilburgse kunstenaars, onder wie Henk Potters, gemaakte tegeltjes en tableaus aan de kinderen uitgereikt. Wie heeft nog een origi neel van deze oorkonden, tekeningen, tegel tjes en andere blijvende herinneringen aan het Driekoningenzingen? In het begin van de jaren zeventig zijn door amateurtekenaars en leerlingen van teken- en schilderopleidingen grote aantallen tekenin gen van Driekoningen gemaakt. Deze teke ningen zijn later ook geëxposeerd. Helaas zijn al deze tekeningen verdwenen. Wie beschikt nog over deze tekeningen? De Streek VW Hart van Brabant stelt het zeer op prijs wanneer u het gevraagde mate riaal tijdelijk ter beschikking wilt stellen, zodat er foto’s van gemaakt kunnen worden. Indien u wilt meewerken, graag een tele foontje aan medewerkster Kirsten Pulskens van de Streek VW Hart van Brabant, tel. 013-5351135. PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 8 MEI 1996

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 9