ft Vanaf zaterdag 4 mek.. m i Zonder toren geen ’Gestel’ Moergestelnaren zijn geen extremisten. Wij vinden vrede bij: ’leven en laten leven’. Wij gunnen iedereen zijn plekje onder de zon. Daarbij is onze wijsheid: houd de kerk in het midden. Geschiedkundig zou je dat letterlijk kunnen nemen. ’Gestel’ bestond in de oudheid uit wat plukjes volk. Een plukje op de Broek- zijde, een plukje in de Heuvel, een plukje op het Stokske, een plukje op de Heikant en ver der nog een paar plukjes hier en daar. Moergestelse Jaarmarkt HYPOTHEKEN INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL PERKPLANTEN Toon van Gils lijsttrekker CDA bij verkiezingen p Aphrodite Boomkwekerij ’De Paardebloem Nationale Herdenking op zaterdag 4 mei 1996 Met het Nationaal Comité 4 en 5 mei zijn wij van mening, dat het passend is jaarlijks de slachtoffers ook plaatselijk op waardige wijze te herdenken. I.V.N. -wandeling Spreekuur Wethouders en woningzoekenden V OP MAAT GESNEDEN AJ.M. van der Sande Rootven 82 5066 AX Moergestel Telefoon: 013-5131795 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen - Chris van Raak - Kadoboetiek Carola - Kadoshop Broers - Wim Willems - Modarina - Ligtvoet Nimco - De Korenmaaier - Modehuis Poirters - Boetiek Bonita WOENSDAG 1 ME11996 - 21e Jaargang - Nr. 906 PERSOONLIJK ADVIES Onderstaande winkels zijn tijdens de Jaarmarkt geopend: Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Huidverzorgingsinstituut Geopend: maandag tlm vrijdag 9.30-18.00 uur; zaterdag 9.30-16.30 uur Moergestel kan ook de toon aangeven Wie denkt dat bij een gemeentelijke herinde ling het kleine broertje wordt opgeslot door grote broer komt in ieder geval bij het CDA bedrogen uit. Reeds in een vroeg stadium leg den de besturen van de afdelingen Oisterwijk en Moergestel kontakten en betrokken daar later ookHeukelom bij. Verder lieten zij zich van advies dienen door het regionale bestuur van deze landelijke partij. In een gezamenlijke ledenvergadering deed het interim-bestuur het voorstel om Toon van Gils tot lijsttrekker te benoemen voor de gemeenteraadsverkiezingen die in no vember worden gehouden om per 1 januari 1997 te beschikken over een raad voor de nieuwe gemeente. Met grote meerderheid werd daartoe besloten. En dat was zeker geen zoethoudertje, want la ter besloot diezelfde ledenvergadering dat naast Toon nog drie Moergestelnaren zulen prijken op de lijst bij de erste tien. De namen hiervoor zullen worden vastgesteld op de le denvergadering van 5 juni a.s. Reeds nu worden organisaties en verenigin gen uitgenodigd wensen en suggesties naar voren te brengen die dan zoveel mogelijk kun nen worden meegenomen in het verkiezings programma. Al die plukjes waren zeer verschillend van aard. Ze kwamen van alle kanten; opgejaagde mensen, angstige vluchtelingen die op de dro ge plekjes in dat drassige ’Gestel’ een veilige plaats hoopten te vinden. Want veroveraars van toen roofden en moorden naar hartelust. Onderling leefden ze nu ook niet zo vredig met elkaar. Het ene plekje is nu eenmaal beter dan het andere en wie wil niet het beste plek je. Later, veel later, kregen de paters van Tonger- loo het prachtige idee, om tussen al die pluk jes volk een kerk met een hoge toren te bou wen. Hadden ze dat niet gedaan, dan was er misschien nooit een Moergestel geweest. Mis schien hadden dan de mensen van de Heuvel en de Broekzijde samen met de Westrik een Biestgestel gevormd. En de mensen van ’Over 't Waeter’ waren mogelijk uitgegroeid tot Stokgestel. Wie weet. Maar op het einde van een strook droge grond werd een kerk gebouwd. Het plukjes-volk kreeg een centrum: het kerkeinde. De toren kon je van alle verten zien. Hij trok de mensen naar elkaar toe. Hij stond er als symbool van eenheid en vrede. En hij staat er nog steeds, ondanks alle stormen, die over hem heen gegaan zijn. Hij heeft ook nog zijn oude functie. Nu Moergestel op papier Oisterwijk wordt, blijft de toren de opgeheven vinger: ’Hier leeft een gemeenschap van contente mensen.’ Het zijn geen dwarsliggers. Je kunt er alle kanten mee op. Tenminste, als je erkennen wil, dat rond de toren een hechte gemeenschap leeft. De toren moet goed zichtbaar blijven, ook van uit Oisterwijk. Elke rechtgeaarde Moergestel- naar doet mee, diepgeworteld of wortelschie- tend. De helft van het benodigde bedrag dat nodig is om de toren in het volle licht te zet ten, is ongeveer bij elkaar. Nu de rest nog. Want: De toren in ’t licht... zet Gèssel in ’t zicht. Bank: 13.45.03.279 of giro: 10.69.112 t.n.v. Gemeente Moergestel o.v.v. aanstraling to ren. nq o.a.: GERANIUMS LOBELIA VLIJTIGE LIES BEGONIA’S enz. enz. BEMESTE TUINGROND Zondag 5 mei a.s. is het weer zover. Voor de 19e keer organiseert C.V. ’De Dorstvlegels’ een grootse jaarmarkt. Ruim 200 kramen zullen er staan met een grote keuze aan verkoopwaar. Traditiegetrouw zijn er ook weer de standwer kers die al hun talenten op de markt brengen om hun koopwaar aan u kwijt te raken. Natuurlijk is er ook weer aan de jongeren ge dacht. Vele kinderattracties zullen zijn opge steld en de prijzen zijn uiteraard vriendelijk gehouden. De markt vangt aan om 11.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Al met al reden genoeg om op deze dag een bezoek te brengen aan de 19e Moergestelse jaarmarkt. Tot ziens op zondag 5 mei. Ten aanzien van de Nationale Herdenking op zaterdag 4 mei 1996 stellen wij het op prijs dat de volgende richtlijnen in acht ge nomen worden: 1. Bij de Nationale Herdenking worden alle burgers en militairen herdacht, die sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog tot op heden, wanneer of waar ook ter we reld, in het belang van het Koninkrijk of tij dens vredesmissies van internationale orga nisaties zijn gevallen, dan wel door oorlogs handelingen en terreur zijn omgekomen. De Nationale Herdenking is niet alleen her denken van diegenen die hun leven verlo ren, maar houdt ook bezinning in op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkom sten vormen zowel een appèl op de indivi duele als collectieve verantwoordelijkheid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, discriminatie en onver draagzaamheid. Vrijheid vraagt ook onder houd. 2. Van ’s avonds 18.00 uur tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlag gen halfstok worden gehangen. Particulie ren worden verzocht deze gedragslijn te vol gen. 3. Van 19.45 uur af tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken lui den. 4. Van 20.00 uur tot 2 minuten daarna zal op de herdenkingsplaatsen en naaste omgeving volkomen stilte in acht worden genomen. Ook elders wordt men verzocht deze plech tige stilte algemeen in acht te nemen. 5. Met het oog op het karakter van deze Natio nale Herdenkingsavond is het wenselijk, dat er die avond geen openbare vermakelijk heden worden geboden. Daar de horecabe drijven hun normale dienstverlenende functie moeten kunnen blijven vervullen, impliceert het voorgaande niet, dat sluiting van deze bedrijven kan worden voorge schreven. Wel dient van 19.30 uur tot 20.30 uur de exploitatie zodanig te geschieden, dat hieraan elk vermakelijkheidsaspect ont- '3ree^t- Gemeente Moergestel Brillen Contact lenzen De Lind 35a Oisterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond We hebben lang moeten wachten, maar ein delijk is de lente toch echt begonnen. En wat gaat het dan ineens snel! In de tuinen staan ineens allerlei bomen en struiken in bloei en de vogels zingen om het hardst. Tijd dus om heerlijk buiten te zijn! I.V.N. afd. Oisterwijk e.o. heeft voor zondag 5 mei een natuurwandeling op het programma staan, die start vanaf het bezoekerscentrum aan de Van Tienhovenlaan te Oisterwijk om 14.00 uur. Natuurgidsen staan dan voor u klaar en ver tellen u graag over het Oisterwijkse bossen- en vennengebied in lentetooi. Deelname is gratis. Op maandagavond 6 mei a.s. komt zowel het spreekuur van de wethouders, als het spreek uur voor woningzoekenden te vervallen. De wethouders zijn normaal wekelijks op maandagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur bereikbaar in het gemeentehuis. U dient hier voor dan de hoofdingang aan de Raadhuis straat te gebruiken. Voor het inwinnen van nadere informatie op het gebied van woningaanvragen, kunt u in beginsel elke eerste maandag van de maand tijdens het reguliere spreekuur van 19.00 uur tot 20.00 uur in het gemeentehuis terecht. Daartoe is dan tevens de ingang van de ge meentesecretarie aan de Kloosterlaan open. Overigens kunt u ook overdag tijdens de kan tooruren uw vragen persoonlijk of telefonisch bij het bureau Burgerzaken stellen. Het eerstvolgende maandelijkse spreekuur voor woningzoekenden vindt plaats op maandag 3 juni 1996, van 19.00 uur tot 20.00 uur in het gemeentehuis. Q 7U Schoolstraat h iel. uia-51314/4 «z p n q Oirschotseweg 26, MOERGESTEL, Telefoon 013-513 1497 oer Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Aanmelding of informatie over baanhuur, tennislessen of diverse competities: Mare de Groot, Tilburg: (013)467 82 31 bij geen gehoor. (06) 52 79 36 66 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G Z.)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1