Het eerste perkgoed is er weer voor de tuin! i Directie-wisseling bij St. Stanislaus INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL Mm Oillems Aphrodite 'Moergestel-Nieuws' en Koninginnedag... 'Moergestel-Nieuws' gaat gewoon door...! 'Moergestel-Nieuws' gaat gewoon door...! BLOEMISTERIJ TV RADIO De Zonnebloem Ook diverse struiken... Wisseling permanente exposities Fotogroep FoMo Eerste Fiets-3-daagse Heteluchtballon 30 april Koninginnedag ’Eine Nacht in Venedig’ door ’Con Amore’ Henrie Bouwmans volgt Jan Wolfs op Hb r Henrie Bouwmans Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en’t MTV-kanaal kinderen tot en met 10 jaar 3,-. Tot ziens aan de start. Het Kloosterbejaardenoord St.Stanislaus heeft een nieuwe directeur. Als opvolger van Jan Wolfs die onlangs in de VUT ging trad Henrie Bouwmans aan. Gepokt en gemazeld in de verpleging en verzorging begon hij op 1 maart j.l. aan deze nieuwe uitdaging. Wij zochten hem op en stellen hem graag aan U voor. Donderdag 25 april 19.00 u.: - Sport: voetbal - Hondenpoep -Trekking ballonvaart Koninginnedag - Bibliotheek gaat digitaal - Onze omroepsters - Naar Santiago de Compostella... - Expositie Kees Ketelaars - Eerste steenlegging sporthal - 'Wè zut zèn’? - Uit het archief van MTV - De natuur met Gerard Kuijpers Deze uitzending wordt herhaald op zondag 28 april om 13.00 uur en donderdag 2 mei om 20.30 uur. Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. Alles uit eigen kwekerij! WOENSDAG 24 APRIL 1996 - 21e Jaargang-Nr. 905 Meimaandviering De Zonnebloem regio Den Bosch organiseert een meimaandviering in de Kathedrale Base- liek van de Sint Jan te ’s-Hertogenbosch. Afd. Moergestel is voor deze viering uitgenodigd op maandag 13 mei aanstaande. Aanvang viering 10.00 uur. Voorganger is pas tor Jansen. Het senioren-koor ’De Herfstzon’ verzorgt de gezangen. Onkosten vervoer 5,-. Opgave voor 5 mei bij de volgende personen: A. Hoppenbrouwers, tel. 5132248, L. Huijsmans, tel. 5131529 en J. van Beers, tel. 5132368. Elk kwartaal wisselt fotogroep FoMo haar per manente exposities op diverse plaatsen in Moergestel en in Tilburg. Begin april heeft er weer zo’n wisseling plaatsgevonden. Zo is op de Rabobank van Moergestel nu werk te zien van Co Mei uit Oisterwijk, bij Dr. Terwindt heeft Ton van Elsdingen uit Moergestel nieu we foto’s gehangen. Bertus van Berkel even eens uit Moergestel laat een viertal werken van zijn hand zien in de Moergestelse bibliotheek, terwijl Jan Geerts bij de DIV in Tilburg expo seert. Sinds 1 april hangen er ook foto’s van FoMo bij de fysiotherapie-praktijk van van de Meijdenberg. Deze periode betreffen het daar foto’s van Jolanda Jansen uit Tilburg. 8, 9 en 10 mei 1996 Moergestel De eerste deelnemers hebben zich al inge schreven voor de Moergestelse Fiets-3-daag- se, georganiseerd door S.V Roefl, afd. Hand bal. De routes zijn klaar en lopen door de prachti ge omgeving van Moergestel. Zin om ook mee te fietsen! Even de feiten op een rij: Starten tussen 18.00 uur en 19.00 uur vanaf het Roef! terrein, Stokeind 13 Moergestel. Dagelijks vrije keuze uit twee afstanden, 15 of 30 km. Op elke route een pauzeplaats met een gratis consumptie. U bepaalt zelf het aantal dagen dat u mee fietst. Voor alle deelnemers een aandenken. Opgave, bij voorkeur vooraf door middel van opgave naam, adres en geboortedatum teza men met het inschrijfgeld: 5,- per persoon, kinderen tot en met 10 jaar 2,50, inleveren bij Franky vaiTBoxtel, de Aanstede 16 te Moergestel, tel. 5133103. Inschrijving bij vertrek kan uiteraard ook, houdt u echter wel rekening met eventueel extra oponthoud, de deelnamekosten bedra gen in dat geval 6,- per deelnemer en voor i in verband met Koninginnedag moeten teksten (en zoveel mogelijk ook de advertenties) voor de krant van komende week a.s. vrijdag 26 april om 19.00 uur in ons bezit zijn. De reda ktie Geboren op 11 april 1959 in Aarle-Rixtel streek hij neer in Mariahout. Hij is getrouwd met Jet Briels en zij hebben 3 kinderen Kate- lijn (10), Emmeliek (8) en Mirte (6). Hij is reeds een 4-tal jaren directeur van het Kloos terbejaardenoord Huize Mariëngaarde van de Zusters van Liefde in Aarle Rixtel. Zijn taak in Moergestel betekent dus een aanzienlijke uitbreiding van zijn werkzaamheden. Zijn opleiding als verpleegkundige is hij in dertijd gestart in het Lambertus Ziekenhuis in Helmond wat het latere Elkerliek-Zieken- huis is geworden. Zijn voorkeuren tijdens de opleiding gingen uit naar de psychiatrie of de intensive care. Het laatste is het ge worden. Hij kwam daarna te werken in het St. Willibrordus-ziekenhuis in Deume waar hij na verloop van tijd waarnemend hoofd werd. Intussen zat hij niet stil en studeerde verder aan voornamelijk management. Hij kreeg de kans om in Aarle Rixtel in de Witte Poort hoofd verzorging te worden. Het duur de daarna niet lang of het manage- mentswerk trok hem aan. Toen volgde on geveer 4 jaar geleden zijn benoeming tot di recteur van Huize Mariëngaarde in Aarle- Rixtel. Nu moet hij zijn tijd verdelen tussen Mariëngaarde en Stanislaus. Hierin heeft hij veel vertrouwen want hij trof hier in Moergestel een goed lopende organisa tie aan met fijne medewerkers. Hij twijfelt er dan ook niet aajt een vruchtbare tijd tegemoet te gaan. Hij spreekt met veel verve over het toekomstbeeld want de zorgsector is sterk in beweging. Weliswaar zullen er zeker meer te verzorgen mensen komen maar het werk zal nog meer bewonersgericht moeten worden en hiervoor is men afhankelijk van de mede werkers. Opleidingen en trainingen zullen dus zeker geen luxe zijn. Zij taak als manager zal steeds meer van bovenaf gezien dienen te wor den. Toch zal hij er middenin moeten blijven staan om de wensen van de ’klanten’ te kun nen waarnemen en dan te vertalen naar de werkvloer. Een kloosterbejaardenoord is dan ook nog meer gespecialiseerd dan een gewoon bejaardenhuis. Een kleinere populatie van uit een religieuze achtergrond die toch zin vol bezig is want familiebezoekjes zijn al miniem of worden in de loop van de tijd steeds minder gezien de leeftijd van de be woners. Broers en zussen zijn er niet meer of ook heel erg oud en deze taak wordt mis schien minder goed overgenomen door de neefjes en nichtjes. De mogelijkheden voor begeleiding van de bewoners zijn echter aanwezig en hij wil er dan ook op toezien dat dit op hetzelfde niveau blijft dan wel nog toeneemt. Ook ontspanning neemt een voorname plaats in. Men is dan aan het goede adres want een van de hobby’s van Henrie Bouwmans is optreden als gastheer en het presenteren van program ma’s tijdens carnaval of bij andere gelegenhe den. Ook mag hij graag een straatje omlopen als er over toneel gesproken wordt en niet in de laatste plaats omdat ook zijn echtgenote dit actief beoefent. In zijn spaarzame vrije tijd kijkt hij graag naar alle soorten sporten. Ook is hij nog politiek actief als lid van de Commissie Welzijn om de Gemeenteraad te kunnen adviseren. Het Jeugd Vakantiewerk in zijn woonplaats maakt eveneens gebruik van zijn kwaliteiten. Al met al een man die gemakkelijk praat en formuleert en heel bewust bezig is met zijn ’vak’ en hiervan ook echt iets probeert te maken. De twee Kloosterbejaardenoorden zullen hiervan hopelijk nog lang kunnen profiteren. Zo'n anderhalve week geleden verscheen er 'n artikel in 'Brabants Dagblad' dat hiér en daar blijkbaar onnodig verwarring heeft gebracht. Het weekblad 'Moergestel-Nieuws' blijft normaal verschijnen. Alle mogelijke andere berichten daaromtrent verwijzen we naar het rijk der fabelen. Tot onze adverteerders willen we met klem zeggen: laat u vooral niet misleiden door 'misplaatste verkooppraatjes' van anderen... De loten, met als hoofdprijs een onvergetelij ke tocht per heteluchtballon, zijn tot en met donderdag 25 april te koop tot 16.00 uur. ’s Avonds wordt tijdens de M.T.V. uitzending 1 of 2 loten getrokken, afhankelijk van het aan tal verkochte loten. Ook op zondag 28 april is de trekking weer te zien in de M.T.V. herhalingsuitzending. Als de winnaar(s) zich niet gemeld heeft dan wordt dit op Koninginnedag nog enkele ma len bekend gemaakt. life U vergeet toch zeker niet... De uitvoering vindt plaats in partycentrum Den Boogaard te Moergestel op zaterdag 27 april, aanvang 20.15 uur. Om een goede plaats in de zaal te garanderen wordt een beperkt aantal kaarten verkocht. Voorverkoop bij mevr. C. Willems, Kruysackerstraat 18, tel. 013 513 1378, Slagerij van Zon, tel. 013 513 1769 en bij partycentrum Den Boogaard, tel. 013 513 1665. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 E25B5£5BSB5B5B5E52SES25E52Si ji g5eS2525B5aS25B555E5E525e525g52S25 Aanmelding of informatie over baanhuur, tennislessen of diverse competities: Mare de Groot, Tilburg: (013)467 82 31 bij geen gehoor. (06) 52 79 36 66 Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Schoolstraat 31 5066 EC Moergestel Tel. 013-513 1442 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) [F

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1