automaat Assurantiekantoor Raaimakers Bromfietsverzekering wa 170,- versnelling WA 520,- Aphrodite I n Indoor-sportcentrum ’Stokeind’ INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Tel. 013-5132280 Koninginnedag: Bingo voor bejaarden Eerste Fiets-3-daagse Koninginnedag: Optocht Gemeenteraads vergadering Restauratie dak kerk voltooid Thuiszorgwinkel op weg naar 1000-ste abonnee voor personenalarmering Ouderenreis 1996 Hb Tot ziens aan de start! Op koninginnedag wordt er ’s morgens in ’t Draaiboompje voor de bejaarden een ’gratis’ bingomorgen met leuke prijzen gehouden. Aan vang 10.15 uur. De koffie en/of thee met grote koek staat er voor u klaar. Het vervoer van zowel de kerk en het bejaar denhuis de Reuselhof en Huize Stanislaus wordt verzorgd. Het is wel prettig als u van te voren aan een van de onderstaande adressen kenbaar maakt dat men gebruik wil maken van het vervoer. Bij mevr. Trees Verhoeven, Burg. Maeyerstraat 21, tel. 5131814 of bij hr. Th. Jansen, Mispel- bos 2, tel. 5132059. ligt u deelname kaart dan klaar. Inschrijving bij vertrek kan uiteraard ook, de deelname kosten bedragen in dat geval 6,- per deelne mer en voor kinderen tot en met 10 jaar 3,-. Alle deelnemers ontvangen een toepasselijk aandenken van deze eerste Moergestelse Fiets- 3-daagse. 8, 9 en 10 mei 1996 S.V Roef!, afd. Handbal organiseert de eerste Moergestelse Fiets-3-daagse. De start vindt dit jaar plaats op woensdag 8 mei. U doet toch ook mee? Gezelligheid en sportiviteit staan voorop bij deze recreatieve fietstocht. Zo kunt u zelfs per dag de keuze maken voor de korte, 15 km of de langere, 30 km rit. Bij de controle post zal er uiteraard een, gra tis, versnapering zijn, met dank aan onze spon sors. Gezelligheid staat voorop, vandaar de oproep om met familie, vrienden, buurt- of andere verenigingen deel te nemen. De Fiets-3-daagse start elke dag vanaf het Roeflterrein, Stokeind 13 Moergestel, waar tevens ook de finish is. U kunt starten tussen 18.00 uur en 19.00 uur. Vanwege de benodigde voorbereidingen vra gen we u vooraf in te schrijven. Dit kunt u doen door een briefje met uw naam, adres en geboortedatum tezamen met het inschrijfgeld, in te leveren bij Franky van Boxtel, de Aan- stede 16 te Moergestel, tel. 013-5133103. De voorinschrijving, 5,- per persoon, kinderen tot en met 10 jaar half geld, 2,50. Bij de start In de optocht is er iets unieks te zien. Mevr. Margaret Jurgens uit Middelbeers geeft tij dens de optocht een demonstratie schapen drijven. Dit gebeurt met een Border Collie, een intelligent en energiek hondenras. Na de optocht wordt er op de sportvelden bij ’t Draai boompje nog een demonstratie gegeven, om een idee te geven van het nut van deze honden bij het houden van schapen. Omdat de ruimte in de optocht en op het ter rein niet erg groot is gebruikt men voor deze demonstratie een van nature vrij rustige Hamshire Down schapen. Na de demonstra tie heeft u nog de gelegenheid om vragen te stellen aan mevr. Margaret Jurgens. Donderdag 11 april om 19.30 uur in het ge meentehuis. Op de agenda o.a. het voorstel tot vaststelling straatnaamgeving plan Papenacker II; het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de geschiedschrijving van Moer gestel; het voorstel tot het verlenen van een aanvullende subsidie 1996 voor de stichting Jeugdvakantiewerk en het voorstel tot vaststel ling van de Bouwverordening Moergestel. ning gehouden met eventuele overlast voor de omwonenden en het vooroverleg hiervoor is zeer harmonieus verlopen. De doorgaande route voor fietsers en voetgangers op het Stok eind blijft gehandhaafd. Vanaf 1 september zijn er dus meer moge lijkheden om sport en wedstrijd-sport te bedrijven die voorheen niet mogelijk waren. Wij denken hierbij aan zaalvoetbal, handbal, korfbal, basketbal, volleybal, hockey en badminton. De zaal is deelbaar zodat ook kleinere groepen op een avond er gebruik van kunnen maken. De hal is 24 x 44 meter groot en kan desgewenst in een 1/3 en 2/3 gedeelte worden gesplitst. Er is een kleedac- commodatie en een kantineruimte. Een verrijdbare tribune is ook voorzien. Ook op zaterdag en zondag zal de hal te gebruiken zijn met uitzondering van de officiële feestdagen. Men kan ook gebruik maken van de kantineruimte De indeling zal gemaakt gaan worden aan de hand van de inschrijvingen die nu binnen gaan komen. Men zal wel rekening te moeten houden met een zekere efficiëntie om de prij zen naar de toekomst toe beheersbaar te hou den. Vanaf 1 september zal er ook een nieuw reglement van kracht worden wat als bijlage bij de nieuwe contracten, die vanaf eind mei verstuurd worden, zal worden bijgevoegd. Met deze sporthal annex tennishal (waarover wij U reeds eerder op de hoogte stelden en waarvan de reserveringen reeds in volle gang zijn) is Moergestel weer een enorme sportac- comodatie rijker. Mooi gelegen in een rustige omgeving waar het goed vertoeven is als men een actief sportbeoefenaar is of er graag naar kijkt. Vorige week werd door Dhr. W. van Boxtel uit Escharen van het bedrijf ’Leibo’ de laatste hand gelegd aan het dak van de kerk. Het was een grote klus waar vanaf eind november tot en met de hele maand maart aan gewerkt is. Door de lange winter zijn er nogal wat vorst- dagen geweest waarop niet gewerkt kon wor den. Maar vader en zoon van Boxtel zijn sa men met nog één man extra, toch ruim vier maanden intensief bezig geweest aan de noordzijde van de kerk. ’Maar het was ook hard nodig’, vertelt Dhr. van Boxtel. ’De lei steen was op veel plaatsen kapot en ook het hout dat er onder zat hebben we op veel plaat sen moeten vervangen, dat was soms helemaal verrot’. De leisteen die gebruikt is, is afkom stig uit Wales en volgens de leidekker de beste kwaliteit die er is. ’Dat komt omdat het een laag kalk- en pirietgehalte heeft. Dat zijn stof fen die vocht aantrekken en dat moet je net niet hebben want dan is de kans op kapotvrie zen in de winter natuurlijk extra groot. Hoe minder kalk en piriet hoe beter. Ze noemen deze lei wel de ’Mercedes’ onder de leisteen’. Het leidekkersbedrijf van Dhr. van Boxtel is een echt familiebedrijf en bestaat al meer dan 150 jaar. ’De fijne kneepjes van het vak wor den van vader op zoon doorgegeven. Kwali teit is voor ons het belangrijkste: We gebrui ken alleen - ook op voorschrift van het bis dom - de allerbeste materialen: goede lei, roestvrij stalen leihaken en koperen nagels. Het geheel moet nu weer zo’n 60 a 80 jaar mee kunnen. ’Zijn volgende klus is de kerk in Ber- kel-Enschot. ’Toch ben ik niet alleen op kerk daken te zien, wij werken ook wel voor parti culieren’, aldus de vakman. Ons dak ziet er in ieder geval weer piekfijn uit en het kan weer lang mee. Aan het dak zal het niet liggen J Huidverzorgingsinstituut n Het aantal aansluitingen voor personenalar mering in Midden-Brabant stijgt gestaag. Was het aantal aansluitingen in 1994 nog 687, eind 1995 sloot de Thuiszorgwinkel Midden-Bra bant af met niet minder dan 890 abonnees. In de loop van 1996 wordt dan ook de duizendste abonnee verwacht. De Thuiszorgwinkel biedt klanten een hoop handige artikelen voor jong en oud. Een aan tal van die artikelen is gericht op de onder steuning van de zelfstandigheid van ouderen, die daarmee zo lang als mogelijk in de eigen vertrouwde omgeving kunnen blijven wonen. Personenalarmering is daar een voorbeeld van. Het is een alarmeringssysteem dat men sen kunnen gebruiken in noodsituaties. Door middel van een druk op de draadloze alarm knop is het mogelijk hulp in te roepen. Deze alarmknop wordt gedragen aan een halssnoer of aan een eigen kettinkje. Het alarmsignaal van de draadloze zender wordt opgevangen door de alarmmelder in de woning. Deze treedt onmiddellijk en volledig automatisch via de telefoonlijk in contact met de meldka mer van de GGD. De hulpverleners van de GGD weten direct wie zij moeten waarschu wen: de mantelzorg (buten, familie) of - in noodsituaties - de huisarts of de ambulance. 10% Van alle alarmmeldingen in 1995 hadden betrekking op noodsituaties. Voor een klein aantal van die alarmmeldingen was het noodzakelijk dat hulp werd verleend door de ambulance of de huisarts. In alle overige si tuaties kon de mantelzorg de gevraagde hulp bieden. Nadere informatie over personenalarmering is te verkrijgen bij de Thuiszorgwinkel: 06- 8806. De jaarlijkse reis voor Moergestelse 65-plus- sers vindt dit jaar plaats op vrijdag 21 juni a.s. Deze dagtocht, Rijk der Duizend Eilanden genaamd, brengt ons via het Oosterschelde- gebied naar Broek op Langendijk. Daar kunnen we de veiling volgen van groen ten, fruit en bloemen, die nog op schuiten de hal worden binnen gevaren. Een fascinerend gezicht. Zelf maken we ook een boottocht op de vaarten om het veilingge bouw heen een naar de Brouwersluis. Deelname is mogelijk voor Moergestelse in woners, die 65 jaar of ouder zijn en nog rede lijk ter been. Voor echtparen geldt: als één van beiden 65 jaar is of ouder. Nadere mededelin gen volgen. Zoals de bloembollen nu uit de grond schieten zo vordert ook de bouw van het nieuwe Sportcentrum ’Stokeind’. Het ligt in de bedoeling om rond 1 sep tember a.s. de deuren te kunnen openen van de sporthal annex tennishal. Van gemeentewege zijn er ook al de nodige voorbereidingen in gang gezet om straks zonder problemen over te gaan van ’de Vonder’, die straks geslo ten gaat worden, naar de sporthal van Sportcentrum ’Stokeind’. Het wordt beslist een prachtig sportcomplex en wij spraken daarover met wethouder Léon Loosveld en Hoofd Bureau Welzijn Victor Theeuwes. De exploitatie zal ook weer door de Gemeente ter hand worden genomen. Het beheer is in handen van hetzelfde team mensen dat nu ook al ’de Vonder’ runt. Af te sluiten contracten worden geregeld door de Gemeente maar mocht men eens een ruimte willen huren op een rustig tijdstip dan kan men straks altijd bij de beheerders terecht. Op dit moment wor den de huurders van de oude sporthal geïnfor meerd door middel van een brief. Zij moeten voor 26 april a.s. hun formulier ingevuld terugsturen. Mochten er echter liefhebbers zijn die los hiervan een contract willen afslui ten dan kunnen zij contact opnemen met de gemeente en wel op toestel 219 van Bureau Sociale Zaken en Welzijn. De huurprijzen per vierkante meter zijn concurrerend met de sportzalen in de omgeving dus zullen er ook wel mensen van buitenaf op af komen. De ope ningstijden liggen tussen ’s-morgens 8 uur en ’s-avonds 12 uur. Met de voorbereidingen is men niet over een nacht ijs gegaan. De landschappelijke inpas sing van het kolossale gebouw heeft nogal wat hoofdbrekens gekost. Men heeft duidelijk ge kozen voor niveau-verschillen aan het gebouw. Ook zal men straks met bomen en groen voorzieningen het geheel nog verder ver fraaien. De infrastructuur zoals de weg en de parkeerterreinen zullen verbeterd worden. Er kunnen dan ruim 100 voertuigen geparkeerd, worden. De entree ligt aan de weg recht tegen over de ingang naar de tennisvelden. Zo ook is rekening gehouden met de scholen die hier van gebruik maken. Er wordt gezorgd voor een veilige route voor de jeugd en een aparte ingang. Het spelprogramma en de materialen voor de scholen zijn aangepast aan de moder ne eisen van deze tijd. Er is ook terdege reke- 9, Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 10 APRIL 1996- 21e Jaargang - Nr. 903 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Aanmelding of informatie over baanhuur, tennislessen of diverse competities: Mare de Groot, Tilburg: (013)467 82 31 bij geen gehoon (06) 52 79 36 66 Jï 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ft

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1