gesloten! Poirters Goede Vrijdag 5 april a.s. is ons kantoor Wij wensen u prettige paasdagen 2e Paasdag zijn wij open! Rabobank Moergestel RADIO r.'-omroep brabant r LET OP!!! TV Minitron nieuwe attractie in Autotron De avondopenstelling komt hierdoor te vervallen. Schaatsdiploma’s voor jeugdleden van ’De Vennen’ Seizoen ’96 van start KOM MAAR EENS KIJKEN... MODEHUIS Donderdag 4 april 20.30 u.: Deze uitzending wordt nog 'n keer extra herhaald op 1e Paasdag (7 april) om 13.00 uur! De band van deze uitzending is ook te leen in de bibliotheek. Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het TV-kanaal Alle schaatsertjes worden hartelijk gefelici teerd met hun diploma. Met de schaatsproeven kwam een einde aan een weer zeer geslaagd seizoen jeugdschaats- lessen in Tilburg en Eindhoven. Ook volgend seizoen zal er weer schaatsles gegeven worden aan kinderen van 6 tot 12 jaar. Kinderen die hieraan willen deelnemen, maar nog geen lid zijn van Schaatsclub ’De Vennen’, worden ver zocht zich hiervoor reeds nu aan te melden bij John Schepens (013-5132027). Deze lessen zijn nl. steeds erg snel volgeboekt. In verschillende niveaugroepen kregen on derstaande leden van Schaatsclub ’De Ven nen’ een schaatsdiploma uitgereikt: In Eindhoven: Sjoerd Boogers, Remco Bruurs, Nikki de Groot, Paul de Groot, Theun Hens, Guus Hens, Hylke Hooghiemstra, Jel- mer Hooghiemstra, Adriaan Kastelijn, Noor- Zaterdag 16 maart jl. werden de jeugdschaats- lessen van het seizoen 1995/1996 volgens tra ditie afgesloten met een schaatsproef. Van sep tember 1995 tot maart 1996 hadden de jeugd- schaatsertjes van Schaatsclub ’De Vennen’ elke zaterdag, op de kunstijsbaan in Eindhoven of in de Pellikaanhal te Tilburg, les gehad. Voor sommigen was het de eerste kennismaking met de schaatssport, anderen namen reeds voor de tweede, derde of zelfs vierde keer deel aan deze schaatslessen en kregen daarom les in een gevorderde groep. De afsluitende schaatsproef bestond uit 3 on derdelen: de start-remproef, de slalom-proef en de uithoudingsproef. Naarmate de niveau groep hoger werd, werden ook de eisen waar aan de jeugdschaatsertjes moesten voldoen hoger gesteld. Chauffeur van de bisschoppen en jonge beroepsmilitairen in ’Oorzaken’ van Omroep Brabant In het achtergrondprogramma ’Oorzaken’ van Omroep Brabant op 7 april wordt aandacht besteed aan Gerard Ketelaars. Deze 63-jarige Tilburger heeft 39 jaar gewerkt voor de bis schoppen. Gedurende die jaren was hij chauf feur en persoonlijk begeleider van mgr. Bek kers, mgr. Bluyssen en mgr. Ter Schure. De laatste jaren was hij vooral actief in de druk kerij van het bisdom Den Bosch. Ketelaars vertelt over zijn hectische tochten met bis- schop Bekkers, zijn filosoferen met bisschop Bluyssen en over de ups en downs van 39 jaar werken met bisschoppen. Een ander onderwerp in ’Oorzaken’ gaat over jongeren die graag het leger in willen, maar te jong zijn. Het Spectrum College uit Breda heeft in samenwerking met het ministerie van Defensie een oplossing bedacht voor dit pro bleem. Voor toekomstige militairen biedt de school een cursus aan die een prima voorbe reiding is op de selectie-procedure van de Ko ninklijke Landmacht. Ook krijgen de cursis ten een voorproefje van de opleiding tot be roepsmilitair. Verslaggever Rob Bartol praat met cursisten en met een docent. (Omroep Brabant, zondag 7 april, tussen 12.05 uur en 13.00 uur.) tje van Kollenburg, Nikki de Kort, Steffi de Kort, Marieke de Laat, Rens Matheeuwsen, Anouk van de Meydenberg, Sanne van de Meydenberg, Jolien van de Meydenberg, Paul van Puijenbroek, Ron van Puijenbroek, Luc van Puijenbroek, Yvonne van Puijenbroek, Wendy Ratelband, Erik Ratelband, Martine van de Schoot, Anne van de Schoot, Kevin Smolders, Sean Smolders, Imke van de Steen, Jelmer van de Steen, Mathijs Terwindt, Inge Terwindt, Bart van Trier, Claire van Trier, Gui do van de Wiel, Judith Willems, Saskia Wil lems, Tessy Willems, Niels Willems, Natalie Willems, Michaëla Zuman, Tim Zuman. In Tilburg: Lieke Biemans, Tess Bierhuizen, Ivo Bierhuizen, Carlijn Biesheuvel, Nieke Biesheuvel, Anne van Gelswijk, Pauline Ko len, Daphne Marcus, Dagmar Marcus, Renee Outmayer, Tessa Schut, Juliën van Velthoven. Rosmalen - Autotron begint in Rosmalen aan alweer zijn tiende seizoen. Zaterdag 6 april opent het sfeervolle attractiepark de poorten voor wederom een enerverend jaar. Het park heeft met Minitron een unieke at tractie ontwikkeld, die zijn gelijke in de we reld niet kent. Alles wat rijdt, vaart, spoort en vliegt, heeft op schaal een plaatsje gekre gen in Minitron. Na 7 jaar onderdak te hebben geboden aan het befaamde ’Huis van de Toekomst’, hebben de laatste trends en technische snufjes op woon gebied plaatsgemaakt voor ’de grote wereld in het klein’. In Minitron is de gehele vervoers wereld in miniatuur te zien. In het in moder ne kleuren gestoken futuristische complex valt van alles te beleven. Diorama’s, model-spoor- banen, vitrines vol met miniaturen en schaal modellen en radiografisch bestuurde bootjes zorgen voor urenlang kijkplezier. Naast kijken staat ook zelfdoen centraal in de nieuwste Au- totron-attractie. Auto’s, vliegtuigen, bootjes, treinen....veel beweegt door een simpele druk op de knop. Of zoals dat tegenwoordig heet: Minitron is van onder tot boven interactief. Niet alleen voor de ’gewone’ bezoeker is een bezoek aan Minitron de moeite waard, ook voor de doorgewinterde verzamelaar valt er heel wat moois te zien. Minitron is er in ge slaagd verschillende unieke miniaturen aan te kopen. In de filmzaal wordt doorlopend aan de hand van historisch beeldmateriaal de geschiede nis van het vervoer belicht. Alle hoogtepun ten worden - vaak op humoristische wijze - op het witte doek gepresenteerd. Ook grap pige reclamefilmpjes over Engelse automer ken worden vertoond. Het populaire tekenfilmprogramma ’Wordt vervolgd’, dat op KinderNet te zien is, heeft voor 1996 Autotron als thuisbasis gekozen. Presentator Han Peekei neemt maar liefst twintig uitzendingen in Rosmalen op. Kinde ren die Peekei graag eens zouden ontmoeten, kunnen contact opnemen met Autotron. Onderhoudsmonteur en Autotron-gasth(b)eer Bumper ontbreekt ook komend seizoen na tuurlijk niet op het appel. Dagelijks is de vro lijke mascotte en kindervriend in het park te vinden. Waar de beer opduikt is het altijd ge zellig! De unieke collectie historische automobielen in de museumhal staat vanaf 6 april weer in vol ornaat in een geheel nieuwe opstelling te pronken. Diverse interessante aanwinsten, waaronder een collectie Formule I wagens: Lotus 1961, March zeswieler 1976, Fittipaldi 1977 en de Lola Indycar uit 1991, hebben een prima plaats gekregen. Een nieuwe attractie in het museum vormt een antieke autodraai- molen. Kinderen worden van harte uitgeno digd om voor een kwartje een ritje te komen maken. In het Autotron Theater in de Koepelhal wordt dagelijks een voorstelling verzorgd. Het enthousiasme waarmee de artiesten momenteel nog volop met de voorbereidin gen bezig zijn, belooft veel goeds. De lach salvo’s zullen zeker niet van de lucht zijn in het theater. Gaat dat zien, gaat dat zien! De enorme belangstelling voor de razendsnel le kartbaan in het eerste seizoen is aanleiding voor Autotron geweest een extra tweeper- soonskarts aan de renstal toe te voegen. Wie de smaak te pakken heeft - en dat bleken er vorig jaar velen - mag voor vijf gulden per rit net zo vaak aan de start verschijnen als hij of zij zelf wil. Nieuw dit jaar zijn ook de waterfietsen. De vaartuigen bieden plaats aan liefst vijf perso nen. Met name op warme dagen wordt het uit stekend toeven op het Autotron meer. Autotron is van 6 april tot en met 20 oktober geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur (juli en augustus van 10.00 uur tot 18.00 uur). Toegangsprijs: tot en met 3 jaar gratis, 4 tot en met 11 jaar 17,50 en vanaf 12 jaar 19,50. Parkeren: 5,- per auto. Meer weten over het gevarieerde attractie-aan- bod en/of de evenementen in 1996, bel dan met de Autotron Infolijn, 073-5219050. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 3 APRIL 1996 PAGINA 5 Regionale brandweercompetitie; Boom- plantdag; Fiets-3-daagse; Sport: biljarten; Verlichting kerk; Reis met 'Henri Dunant’; Koninginnedag; Wè zut zén?; Archief MTV (Rienk Kamer) en Natuur. Een ter plaatse bekend orkest uit de jaren '50/’60: 'De Melodisten'. Uit welke personen be stond dit orkest? Vorige week zagen we Henk, Ton en Kees Ketelaars, kinderen van Dien Ketelaars, destijds wonende aan de Olrschotseweg. De foto dateerde uit 1956.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5