Herinrichting Raadhuisstraat Kopij eerder inleveren... Boomplantdag op de Graaf van Ursel Wc INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL 3 Aphrodite hhi RADIO Aktie Jantje Beton Open Dag Scouting Wandel- avond- vierdaagse 1996 Scouting St. Jan. De leiding. g Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 27 MAART 1996 - 21 e Jaargang - Nr. 901 Voor de kinderen is er vervolgens een trakta tie, die net als de boom, ter beschikking is ge- Voor de krant van volgende week vragen we u om zoveel mogelijk de kopij daarvoor a.s. vrijdag ingeleverd te hebben, zodat we die vrijdagavond kunnen verwerken. Ook de advertenties voor de krant van volgende week zijn vrijdag al welkom, zodat we die a.s. zaterdag kunnen verwerken. Mogen wij op uw medewerking rekenen? Donderdag 28 maart 19.00 u.: - Regionale brandweercompetitie - Boomplantdag - Fiets-3-daagse - Sport: biljarten -Verlichting kerk: Brabant 200 jaar - Reis met de 'Henri Dunant’ - Koninginnedag 1996 - 'Wè zut zèn’? - Uit het archief van MTV - De natuur met Gerard Kuijpers Deze uitzending wordt herhaald op zondag 7 april om 13.00 uur en donderdag 11 april om 20.30 uur. Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. Op woensdagochtend 20 maart, toen de mist een beetje begon op te trekken, heeft de hele schoolbevolking van de Graaf van Ursel op een bijzondere manier boomplantdag gevierd. Om half tien zijn alle kinderen in de voortuin van de school verzameld rond het plantgat voor een boom. De dorpsvernieuwing nadert zijn voltooiing. Sinds de start begin jaren ne gentig zijn het aanzien en de inrichting gewijzigd van het Rootven, de Tilburgseweg, Oisterwijkseweg, Kerkstraat en de Schoolstraat voor een be langrijk deel. Huidverzorgingsinstituut Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal Sluitstuk dorpsvernieuwing De totale reconstructie dient dit jaar te zijn afgerond. In dat verband eisen thans het St. Jansplein en de Raadhuisstraat alle aandacht op. Aan het St. Jansplein en de omgeving van de kerk is bij de vernieuwingsplannen een belangrijke functie gegeven. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de voorbe reidingen op dat onderdeel. Daarna zal het college van B&W de gemeenteraad in zijn ver gadering van donderdag 9 mei a.s. een voor stel doen. Herinrichting Raadhuisstraat Voor de uitvoering van de werkzaamheden aan de Raadhuisstraat is in de raadsvergadering van 7 maart jl. een krediet beschikbaar gesteld. Begin deze week zijn de activiteiten voor dit gedeelte van de dorpsvernieuwing gestart. De reconstructie van de Raadhuisstraat zal in twee fasen worden gerealiseerd. Het eerste ge deelte loopt vanaf de aansluiting op het Root ven tot en met de kruising Kloosterlaan/Pos- telstraat en duurt tot 1 juli 1996. Vervolgens wordt de tweede stap vanaf dit kruispunt tot Branche Dienstverlening Time-management is afgelopen week het eer ste onderwerp geweest op de (inmiddels twee de) bijeenkomst van de branche dienstverle ning. Geïllusteerd met voorbeelden uit de praktijk van alledag, gaf Jan Vriens in heldere lijnen aan, hoe iedere ondernemer meer profijt van zijn uren kan hebben, en dat met een nog gro tere mate van dienstverlening naar de klant. Samenvoeging Moergestel-Oisterwijk was het tweede onderwerp, speciaal met betrek king tot Ondernemend Moergestel. Onduidelijkheid over de stand van zaken be treffende de samenvoeging, moeilijke toegang tot het gemeentelijke apparaat, en welke poli tieke partijen voor Ondernemend Moerge stel het meest zouden kunnen betekenen, wa ren de meest in het oog springende items van de discussie. Geopperd werd de (of enige) politieke partijen de gelegenheid te geven hun betekenis voor Ondernemend Moergestel te komen toelich ten, dit ook met het oog op de aanstaande ver kiezingen. Dit laatste wordt door de brancheafgevaardig- de als voorstel aan het bestuur van Onderne mend Moergestel doorgegeven. Namens Scouting St. Jan willen wij jullie be danken voor de gift aan Jantje Beton, die heeft 2.400,- opgeleverd. Ook willen wij onze collectanten bedanken voor hun inzet en ho pen volgend jaar weer op hun te kunnen reke nen. De helft van het bedrag is voor onze scouting, de rest voor ander projecten in ons land. Har telijk bedankt allemaal! a.s. Zaterdag is het eindelijk zover, dan is het open dag van Scouting. Alle groepen laten deze dag zien wat hun acti viteiten zijn. De volgende activiteiten zullen er o.a. te zien zijn: primitief koken, pionieren, knutselen, spelletjes, brood bakken op het kampvuur, enzovoorts. Als je een keer iets anders wil dan alleen ach ter de computer zitten kom dan zaterdag eens langs! Het begint om 11.00 uur en het zal tot ongeveer 16.00 uur duren. Ben je 17 jaar of ouder en lijkt het je leuk om leiding te worden dan ben je ook van harte welkom. de brug over het riviertje de Reusel onder han den genomen. De aanpak hiervan staat na de bouwvakvakantie gepland. Wellicht zal de her inrichting van het St. Jansplein hiermee sa menvallen, omdat de dorpsvernieuwing in zijn geheel voor de winterperiode gerealiseerd dient te zijn. Omleiding verkeer In de periode van woensdag 27 maart tot maandag 1 juli a.s. zal het verkeer via de Kloosterlaan worden omgeleid. Wat de bereikbaarheid van de aanwonenden betreft zal alles in het werk worden gesteld het bedie nend verkeer zo min mogelijk te hinderen. Over de verkeersmaatregelen tijdens de werk zaamheden voor het tweede gedeelte zal half augustus a.s. nadere informatie worden ver strekt. Nadere inlichtingen Mocht er voor u iets niet duidelijk zijn in dit kader, dan kunt u zich in verbinding stellen met de gemeente, tel. 513 1235. Gemeente Moergestel De eerste voorbereidingen van de avondvier daagse van 1996 zijn alweer begonnen. Deze wordt gelopen van dinsdag 4 tot en met vrij dag 7 juni 1996. Wij vragen belangstellenden deze data te re serveren. Tevens vragen wij de besturen van verenigingen en de directies van de scholen om op deze data geen activiteiten te organise ren, om iedereen in de gelegenheid te stellen aan deze wandeling deel te nemen. De Stichting probeert weer mooie routes uit te zetten, en zij hoopt dat het evenals de voor gaande jaren weer een paar mooie en gezellige avonden worden. De voorinschrijving is in de periode van 28 mei tot en met 3 juni a.s., het inschrijfgeld be draagt 5,- per persoon. Het is de bedoeling om op vrijdag 7 juni weer dezelfde formule te kiezen wat het inhalen betreft. In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moer gestel. steld door Jumbo Denissen. De kinderen van groep 7 en 8 planten in groepjes aan de achter zijde van de school daarna 10 lindebomen. Elke groep voelt zich al vlug een beetje ver antwoordelijk voor hun boom; de bomen krij gen namen: van de naam van de meester tot Wendy van Ursel. Vanaf vandaag wordt er voortvarend gewerkt aan de schooltuin in samenwerking tussen de gemeente en de school. Om de kosten in de hand te houden wordt ook hulp van ouders geboden. De schooltuin maakt deel uit van het groenplan Kloosterlaan-Kruysackerplein. We hopen dat er in de komende maanden een nieuw stukje groen ontstaat, waar velen voor verantwoordelijk kunnen zijn. Wethouder Gerlach vertelt de kinderen, dat vandaag door het planten van de boom op deze 40ste boomplantdag tevens een begin wordt gemaakt met het realiseren van een nieuwe schooltuin voor de Graaf van Ursel. Het moet een tuin worden, waarvoor de kinderen zelf voor een deel verantwoordelijk zullen zijn. De aanplant wordt heel anders dan de huidige tuin. Vervolgens kiest hij zes kinderen uit om met hem de boom, een es, te planten. Hij feli citeert de school met de boom en wenst succes met het tuinplan. Dank aan de wethouder voor zijn aanwezigheid en steun. pil m I OKZ, Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-5131474 Hj Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ij Aanmelding of informatie over baanhuur, tennislessen of diverse competities: Mare de Groot, Tilburg: (013) 467 82 31 bij geen gehoon (06) 52 79 36 66 tI I iuiu vuilvi yn 'you iouiuul ft oer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1