■I s Audacia-nieuws S.V. Roef! Handbal Nieuwe gemeente lost niet alles op... Nogmaals De kat op het spek!! Schoolkorfbaltoemooi S.V. Roef! Open Dag familiebedrijf Onbehoorlijk bestuur 1 1 1 14 1 Handbal is altijd raak! AUDACIA PUPILLEN Derde overwinning op rij... AUDACIA JUNIOREN Onroerende-zaakbelastingen Kwijtschelding Bezwaren PAGINA 11 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 20 MAART 1996 Huup 2 Fans. 14.30 11.30 12.30 12.30 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 Afgelopen week lazen we bijgaand bericht in het weekblad ’Kerkklokje’, waaruit blijkt dat we ons misschien toch niet te zeer moeten ver kneukelen aan de komende samenvoeging met Oisterwijk. Met name het ambtelijk apparaat laat volgens bijgaand artikel nogal wat steekjes vallen... 1-2 1- 2 2- 1 5-5 1-0 0-6 1- 3 3- 1 0-3 2- 1 5-0 2-1 4-0 2-2 13.30 13.30 11.30 12.15 Aanwezig: 17.45 17.45 9.30 9.15 10.00 10.00 9.30 10.45 8.45 11.45 Aanwezig: 9.30 9.30 10.00 10.00 9.30 10.15 10.00 10.45 11.00 11.15 Uitslagen: Mini’s: Roef - DESK8-0 MAB: Roef! - Elshout10-7 MAA: Roef! 1 - Elshout10-2 JAA: Roef! - ODI14-13 MAA: Roef! 2 - Tachos5-14 DJB: Roef! - Rhelico2-32 HJB: Roef! -GHV16-10 HES: Roef! - Internos 319-13 HES: Roef 2 - EMZ29-20 De zaalkompetitie zit erop. We hebben alle maal voor de laatste keer in Hercules Diessen gespeeld. Het volgende seizoen spelen we in onze nieuwe sporthal. We hebben goed tot zeer goed gepresteerd in deze kompetitie. We hebben zelfs 2 kampioe nen! De veldkompetitie begint op 13 en 14 april. En bent u er inmiddels al uit wat ’mio marito’ en ’mia moglie’ precies betekent, of waarom nou net, dat ene schilderij steeds op de grond viel?? Nu, wij snappen het nog steeds niet precies....maar gelachen dat we hebben....tot ’tranens’ toe; echt weer een ouderwets avond je toneel met zowel bekend als nieuw talent. ’t Talent kwam deze keer zelfs van ver over de grenzen en bezat een vlotte Italiaanse babbel en wat bezat ze al niet meer??? Dit leidde dan ook geregeld tot de nodige mis toestanden, wat David en niet te vergeten Kate af en toe helemaal tot wanhoop dreef. Goed dat moeder alles nog in de juiste banen wist te leiden. ’Ik geloof, dat ze zelfs een oogje had op die Italiaan - het was ook wel een mooie jongen, te mooi geloof ik - en dat op haar leeftijd!’ Graag danken wij de redaktie van ’Kerkklok je’ die ons toestemming gaf tot publicatie van deze column. Programma zaterdag 30 maartAanwezig: Audacia Al - Hilvaria Al Audacia BI -JPS B2 NEO ’25 Cl - Audacia Cl Audacia C2 - VOAB C5 Programma woensdag 3 april Audacia Al - LONGA A2 (comp.) Audacia Cl - NOAD Cl (beker) Uitslagen: Audacia Dl - Beerse Boys 26-1 Audacia D2 - Velocitas ’3110-1 Sarto 3 - Audacia El4-1 Audacia E2 - Oirschot Vooruit 23-0 Audacia E3 - SC ’t Zand 80-3 Audacia E4 - Sarto 105-2 Zigo 6 - Audacia E50-8 Zouavia 1 - Audacia F11-1 Audacia F2 - Nemelaer 24-1 Audacia F3 - Ons Vios 3 6-2 Programma zaterdag 30 maart:Aanwezig: Beerse Boys 2 - Audacia Dl 10.15 Velocitas ’31 - Audacia D29.15 ’En wat te denken dan van die taxi-chauffeur of was het nou eigenlijk een politie- agent....nee, toch een inbreker geloof ik.’ ’En die ene dan; wat bracht hij ook al weer... het heilige licht of een lichte boodschap of zoiets...wat een stuk zeg!!’ ’Trouwens, wat ze daar allemaal in die badka mer aan het uitspoken waren...mevrouw de loodgieter zag het geloof ik ook allemaal niet meer zo zitten.’ En voor de huisbazin werd het steeds moeilijker om de orde te handhaven... Iets wat de regisseuse uiteindelijk wel gelukt is. Een knap stukje werk, op alle fronten! Freya, Ewold, Brigitte, Anita, Maikel, Tristan, Frank, Mayke, Jolanda en natuurlijk ook ach ter de schermen: Yvonne, Maria, Mia, Anne- rnarie, Dennis, Bas, K.EJ. Mannen, Adrie en last but not least Marlies! Hartstikke bedankt, voor dit leuke avondje en hopelijk tot volgend jaar! nuari van het belastingjaar doorslaggevend is bij de aanwijzing van degene die de onroeren- de-zaakbelasting moet betalen. Wie op 1 ja nuari een onroerende zaak bezit en/of ge bruikt, is belastingplichtig voor de onroeren- de-zaakbelasting. Met wijzigingen in de loop van het belastingjaar mag geen rekening wor den gehouden. Wet WOZ Op 1 januari 1995 is de Wet WOZ (waarde ring onroerende zaken) in werking getreden. De Wet WOZ legt de verantwoordelijkheid voor de waardebepaling en de waardevaststel- ling van onroerende zaken voor belastingen bij de gemeenten. De gemeenten gebruiken de vastgestelde waarden voor de onroerende- zaakbelasting, de waterschappen voor de wa- terschapsomslag gebouwd en de Belasting dienst voor de controle van het huurwaarde- forfait en de waarde van de eigen woning in het kader van de vermogensbelasting. Voor meer informatie kunt U contact opne men met de sectie financiën en belastingen, tel. 5131235, toestel 226. Were Di - Audacia1-2 De wedstrijd die Audacia afgelopen zondag moest spelen was er een uit de tweede periode, waarin zij niets meer te winnen heeft. Wel is dat het geval in de derde periode, zij het dat daar nog een theoretische kans bestaat. Het is dus steeds zaak je van tevoren te oriënteren welke belangen er op het spel staan. Were Di was ook bij verlies vrijwel zeker van de titel uit de tweede periode (opvolger van Oirschot Vooruit). Gelukkig laat het spel zich niet be palen door de belangen die er op het spel staan. Er wordt gewoon gevoetbald naar eigen kun nen en Audacia trok nu aan het langste eind. Serene de Kok kon in de 28e minuut van de eerste helft Wre Di op en 1-0 voorsprong bren gen omdat Jan van Beers (wat hem zelden overkomt) verzuimde voor buitenspel te vlag gen. De overigens goede scheidsrechter kon toen niet anders dan de treffer toekennen. In de laatste minuut van de eerste helft was het Dirk van Abeelen, die met en afstandsschot (hij heeft dat wel eens meer gedaan) Audacia op gelijke hoogte bracht. De steeds sjouwende spits Gregor Janssen kwam dan plots in vrije positie in de 7e mi nuut van de tweede helft aan de bal en dan is hij uiterst koel: 1-2. Koelbloedig keepen van Niki Op ’t Hoog en verder nuchter verdedi gen van de Audacia-ploeg hield een aandrin gend Were Di op afstand en was de derde zege op rij een feit. Uitslagen: Were Di 1 - Audacia 1 Audacia 2 - WVO 2 Audacia 3 - Broekhoven 2 Nemelaer 4 - Audacia 4 Audacia 5 - RKDVC 7 Audacia 6 - Sarto 9 EDN ’56 3 - Audacia 7 VCB 4 - Audacia 8 SET 10 - Audacia 9 Audacia 10 - EDN ’56 5 Programma zondag 31 maart: Audacia 1 - Spoordonkse Boys 1 Virtus 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Jong Brabant 3 Were Di 3 - Audacia 4 Audacia 5 - Baardwijk 4 SVSSS 6 - Audacia 6 Audacia 7 - Netersel 2 Oisterwijk 4 - Audacia 8 Audacia 9 - Spoordonkse Boys 7 Nevelo 8 - Audacia 10 Uitslagen: ZIGO Al - Audacia Al JSPB2-Audacia BI Audacia Cl - NEO ’25 Cl VOAB C5 - Audacia C2 Door de afd. Korfbal van S.V. Roef! zal in de paasvakantie wederom een schoolkorfbaltoer- nooi worden georganiseerd. Dit toernooi zal plaatsvinden op woensdag 10 april a.s. in de sporthal ’De Vonder’. Dit toernooi wordt ge organiseerd voor de meisjes van de groepen 2 tot en met 8 als ook voor de jongens van de groepen 2 tot en met 4/5. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot 15.30 uur. De deel name aan dit toernooi is geheel gratis en ver plicht tot niets. Bovendien, en dat is eigenlijk het belangrijkste, is het erg gezellig en leuk. Het is daarbij niet nodig dat de deelneemster/ nemers reeds enige ervaring of kennis hebben van het korfbalspel. Het zal duidelijk zijn dat de organisatie vooraf wil weten hoeveel meisjes en jongens er ko men. Via de basisscholen in Moergestel zijn daartoe inschrijfformulieren verspreid. Het is nog mogelijk om je op te geven tot uiterlijk vrijdag 5 april op onderstaand adres. Je krijgt dan nog nader bericht over de teamindeling. Indien geen inschrijfformulier is ontvangen (bijv, omdat men buiten Moergestel naar school gaat), kan kontakt worden opgenomen met mw. Corrie Schilders, tel. 5132326 en met mw. Corien Vrijhoeven, tel. 5133455. Als men voorafgaande aan dit toernooi alvast nader wil kennismaken met de korfbalsport is dit natuurlijk ook mogelijk. Iedere maan dag vanaf 18.00 uur trainen wij in ’De Von der’, vanaf 1 april trainen wij weer buiten op het Roef! terrein op dezelfde tijd. Ook is het mogelijk om op zaterdag en/of zon dag eens een keer naar een korfbalwedstrijd te komen kijken. Wanneer en door wie er wordt gespeeld kun je lezen elders in dit blad. Vrijdag 29 maart 1996 houdt de familie Ver meer van 10.00 uur -15.00 uur voor geïnteres seerden een open dag op hun nieuwe bedrijf in Biervliet. De melkrundveehouderij bestaat uit een moderne loods, ligboxenstal en een woning. De stal heeft een maximale capaciteit van circa 90 stuks melkkoeien en circa 60 stuks vrouwelijk jongvee. Het bedrijf voldoet uiteraard aan alle gestelde milieu-eisen. De familie is in oktober 1995 met hun melk rundveehouderij van Moergestel (Noord-Bra- bant) verhuisd naar Biervliet (Zeeuws Vlaan deren). In Moergestel waren er geen uitbrei dingsmogelijkheden meer voor het bedrijf omdat het bedrijf in een natuurgebied lag. Daarnaast lag de melkrundveehouderij in de Groene Hoofdstuctuur. Het oude bedrijf (25 ha), dat bestond uit drie lokaties waarin de die ren waren gevestigd, was niet praktisch inge richt. Op het nieuwe bedrijf is dit aangepast. De BBL (natuurontwikkeling) bood de mo gelijkheid om een nieuw bedrijf te beginnen. Om toekomstige ontwikkelingen niet af te wachten besloten Kees en Marijke Vermeer, beiden 34 jaar, het bedrijf voort te zetten el ders in Nederland. Biervliet bood voor hen de beste mogelijkheden. Het bedrijf omvat nu 31 ha. Adres: Lange Betteweg 10, Biervliet. U heeft eind maart 1996 van de gemeente een aanslag onroerende-zaakbelasting ontvangen. Het bedrag dat op die aanslag vermeld is, kunt U in 3 termijnen betalen: de eerste termijn voor 30 april 1996, de tweede termijn voor 31 mei 1996 en de derde termijn voor 30 juni 1996. Na betaling van een termijn ontvangt U telkens een vervolgacceptgiro, met daarop het nog openstaand bedrag. Kwijtschelding aanvragen kan degene die niet of slechts met zeer grote moeite de aanslag kan betalen. Een aanvraagformulier kunt U bij de sectie financiën en belastingen op vragen. Tegen de aanslag kunt U binnen 6 weken na dagtekening van het aanslagbiljet een be zwaarschrift indienen. Dit moet schriftelijk gebeuren, mondelinge bezwaren kunnen niet in behandeling worden genomen. Algemeen Voor de aanslag geldt dat de situatie op 1 ja- Audacia El - Sarto 3 Oirschot Vooruit 2 - Audacia E2 SC ’t Zand 8 - Audacia E3 Sarto 10 - Audacia E4 Audacia E5 - ZIGO 6 Audacia F1 - Zouavia 1 Nemelaer 5 - Audacia F2 Ons Vios 3 - Audacia F3 Programma zaterdag 6 april Audacia Dl - Velocitas ’31 Audacia D2 - ZIGO 1 L Jong Brabant 1 - Audacia El ZIGO 2 - Audacia E2 Audacia E3 - Gilze 4 Audacia E4 - Jong Brabant 4 GSBW 8 - Audacia E5 Audacia F1 - GSBW 2 Sarto 7 - Audacia F2 Nevelo 4 - Audacia F3 Programma woensdag 3 april: Deze woensdag 3 april is de tussenronde van 4 tegen 4 bij WSC in Waalwijk. De spelers van de El en E2 die me gaan naar WSC krijgen van de leiders bericht. Ook het vertrek wordt nog bekendgemaakt. Een groot artikel verleden week in het Kerkklokje. Het gemeente bestuur van Oisterwijk wordt be ticht van onbehoorlijk bestuur. Het bestuur van de Heemkundige Kring ’De Kleine Meijer ij’ en van ’De Drye Swaentjes’ verke- I ren nog steeds in de onzekerheid wat betreft het verdere gebruik van het pand ’In de Drye Swaen- I tjes aan De Lind, een voor cultu- I rele doeleinden benutte accom modatie. Het huurcontract is al I sedert 1 april 1994 verlopen. Al I sedert 1992 blijkt men in contact te zyn met de gemeente om tot een verlenging van het gebruik te komen. De mogelijkheden over het verdere gebruik, die de be sturen voor ogen hebben, laat ik hier nu even buiten beschouwing Wat echter kwalijk is is het feit, dat van gemeentewege gedane toezeggingen niet worden nage komen en brieven niet worden beantwoord. Wat hebben wij, in- woners van Oisterwjjk, aan dure verbouwingen, avondopenstel ling en slogans dat dit allemaal is om ’nog meer’ klantvriendelijk te kunnen optreden wanneer ele mentaire fatsoensnormen niet in acht worden genomen? Te vaak hoort men, dat instellingen, ver enigingen en burgers nauwelijks of geen behoorlijke reactie van de I gemeente op brieven krijgt en/of dat toezeggingen niet worden na gekomen. Wat is daarvan de oor- I zaak? Laksheid? Geen goede en I echte betrokkenheid bij de Ois- terwjjkse gemeenschap en bur gers? Onvoldoende verantwoor delijkheidsgevoel? Gebrek aan personeel? Gebrek aan kunde en kwaliteit? Onvoldoende motiva- I tie voor werk en taak? Onvol doende controle van de bestuur-' lijke en ambtelijke leiding? Wat ligt er bij de gemeente alle maal nog aan niet beantwoorde brieven, niet nagekomen toezeg gingen en niet tijdig afgewikkelde zaken? Eën ding is duidelijk: wat gebeurt met de besturen van de I Heemkundige Kring en ’De Drye Swaentjes’ kan en mag niet. Dat is inderdaad onbehoorlijk be stuur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 11