Jeans geaccepteerd door iedereen IJ MODE Echte meisjesmooie Maritiem leven Coverage siesmode Sportief internationaal G-Star Wrangler Feestkleding Pepe Jeans Kleuriger collectie Landelijk blauw I p I Iggg Bi MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 20 MAART 1996 PAGINA 8 Jeanscollecties in vogelvlucht bekeken gede- Zonnige kleuren voor jonge modekinderen De belangrijkste materialen zijn katoen en linnen. Die zijn ver werkt in veel varianten, zoals kant, ajour, elastine, jersey en nylon voor de jacks. De kleuren zijn zonnig, zoals warm oranje, safraan geel, zee groen en mint, rood, blauw en natuurlijk wit. Als dessin kiest VEM vaak voor brede- en Bre tonse strepen, ikat, ruiten en zo merse bloemen. fortabel en ideaal om te combi neren. De spijkerbroek is al vele jaren niet meer uit het wereldbeeld weg te denken. Op Nederlandse middelbare scholen lijkt deze kleding tot schooluniform te zijn gekozen. Het is daarom niet verwonderlijk dat spij- kerkleding niet meer gezien wordt als uitsluitend werk- mansgoed maar mensen uit alle sociale klassen dragen het goed met veel plezier. Op veel gele genheden is het dragen van spijkerbroeken ‘normaal’ geac cepteerd. Ook in de modellen zitten ver nieuwingen. Een denim matro zenbroek, een overall met knie stukken, drie verschillende bat tlepants en een zwaar afgewas sen chino. is er de neo jean. Baggy broe ken, shorts en tuinbroeken voor jongens en een strak rokje, hot pants en halterjurkjes voor mei den. Opvallend is de echte meisjesmode. Het jurk je voor elke gelegenheid is in ie der thema terug te vinden van feestjurk tot een jurk voor een sportief dagje uit. Ruimvallende tee’s en sweaters met grafische opdrukken, ber muda’s, jeans, ’sailor’jacks met oliefinish met en zonder opge stikte zakken met plooiverwer- king en kleppen en pólo’s. Com- Een jong en enthousiast eigen stylingteam heeft voor dit sei zoen een veelzijdige collectie, De ontwerpers van de verschil lende jeans-merken doen er al les aan om qua modellering en uiterlijke vormgeving hun merk de boventoon te laten voeren. De mode-tendens lijkt wat min der ‘slordig’ te worden; sterker nog de hang naar regels ook bin nen dit mode-segment wordt duidelijker. Ook in de jeansmo- de is de roep naar klassiek en basic sterk aanwezig. De spijkerbroeken stralen een vrolijke speelsheid uit. Iedere jeans fabrikant heeft een basicprogramma in zijn collectie met daar naast merkgebonden nieuwe ontwikkelingen. We zien veel techni sche stoffen zoals nylons, stretch en gecoate materialen waarvan bijzondere jeanswear wordt gemaakt. de aandacht voor Zomerse kleuren en koele ma terialen zijn verwerkt in de kin derkleding. Er zijn vier spre kende thema’s, die qua styling, dessinering en kleur meisjes en jongens tot ongeveer 16 jaar ze ker zullen aanspreken. Deze sportieve kleding bestaat uit overhemden in grote ruiten, t-shirts, sweats, ruimvallende jacks met bijpassende debar- deurs, jeans, bermuda’s, over gooiers en jerseyjurkjes met bloemetjes print. bestaande uit multi-functionele jacks, sweatshirts, truien en hemden, gemaakt. De jeanskle- ding van Coverage heeft een re laxte, stoere en zelfverzekerde uitstraling. De tops zijn in ver schillende stofkwaliteiten ver krijgbaar, ze zijn met en door el kaar te dragen. De belijning is veelal stoer terwijl voor de fit de loose- en comfort fit bepalend is. De kleding is uitgevoerd in felle kleuren of in pastels. Uiter aard zijn indigo en het zomerse ’cement’ basiskleuren. Op het gebied van het gebreide goed zien we dubbelface rib- en ter- rykwaliteiten, de overshirts in een corduroy of snelle heringbo- ne en jacks met een zeer tailleerde verwerking. Ieder jaar weer weet het eigen zinnige G-Star zich te onder scheiden van de andere merken. Geen invloeden uit work, street- of sportswear maar wel bottoms en tops met de zo eigen handtekening. Er is voor de zo mercollectie een fraaie balans gevonden tussen de trendy-stuff en de basics. Dominant aanwe zig in tops zijn kleur en materi- aalmix, waarbij minder dan voorheen gebruik is gemaakt van strepen. Het kleurenpallet bestaat uit koele, grijzige nuan ces, heldere felle kleuren en acidkleuren. Een leuk detail die bijna door de hele collectie is te rug te vinden, is de GSM-zakte- lefoonzak. Romantische en landelijke kin- dermode van gewassen linnen in blauw en wit. Losvallende hem den, kuitbroeken, bermuda’s met bretels, sportieve jasjes en over- jurkjes in Bretonse strepen. Voor kleine modemensjes zijn er bij passende clochehoedjes. Bij Wrangler blijven de basic jeans de collectie bepalen. Nieuw is voor meiden een slim- fit stretch jeans. Voor de tops kan je bij Wrangler terecht in drie verschillende trendthe- ma’s. Touch-Down is sportief naar de Amerikaanse sporten, Rough ’n Tough vertoont veel army- en tweedehands-invloe- den terwijl de Bright Side of Life een uitgesproken fris en kleurrijk thema laat zien. De echte, eerlijke Amerikaanse basics is ook buiten het land van de grenzeloze vrijheid draagbaar (foto Pall Mall American Clas sic). Feestelijk zijn de nostalgische jurkjes in bijna doorschijnend katoen met geborduurde motie ven en zömen, brede ajourran- den, strikjes, kraagjes en gerim pelde koordjes. Ze worden gecombineerd met gehaakte losvallende hesjes, on derrokken en kuitbroeken. De taille wordt geaccentueerd door tunnelkoordjes of door een plooi. De bekende clochehoedjes van katoen, versierd met roosjes en kant passen hierbij uitste kend. tonse strepen en ikat zijn de be langrijkste dessins voor losval lende overhemden, kuitbroeken, overjurkjes en bermuda’s met bretels. Voor kleine modebe wuste meisjes zijn er grappige clochehoedjes in ruit en uni. Vrouwen krijgen van de fabri kanten extra aandacht. Hun li chaam vraagt immers om ande re stileringen dan de jeansmode voor mannen. Veel merken voe ren specifiek op het vrouwenlijf toegesneden kledingstukken. Mannen dragen veelvuldig loo se- of comfort fit modellen. Qua kleurgebruik wordt dit seizoen vaak gebruik gemaakt van felle combinaties. De 5-pocketjeans is niet weg te denken uit de je ansmode, maar ook workers, battle- en flightpants hebben dit seizoen een belangrijke plaats verworven. De zomercollecties van veel merken zijn geïnspi reerd op de straat waar army-, work- en sportswear met elkaar worden gecombineerd. Natuur lijk heeft elk jeanslabel zijn ei gen specifieke kenmerken. Pepe Jeans een rebels en tegen draads Engels jeansmerk dat weigert zich aan te passen aan de gestelde normen. Ieder jaar ziet het kans-om bijzonder op te vallen. Dit keer was het de clip ‘Tumbling’ die door het popsta tion MTV werd gecensureerd. Jacks en outerwear zien we in innovatieve stoffen zoals ge coate rubber, kite nylon en van guard. Opmerkelijk is vytech, een gecoate papierkwaliteit met fluorescerende graphics. Het klassieke bowling hemd heeft gemixte schaduwruiten of Ha waii prints. Er zijn twee- en driekleurige shirts, zip tru’s (shirt met deelrits) terwijl het geribde tricot een transparante coating heeft. Naast basic blue shorts en broeken met veel au thentieke details. Naast de klassiek leren jacks zijn er veel nieuwe kwaliteiten en modellen. Leer met oily of waxy finishes. Nieuw zijn de le ren jacks voor de vrouwen met aangepaste pasvorm maar met dezelfde ruige uitstraling als de mannenjacks. In de ‘gewone’ jacks zien we veel materiaal mixen, contrast kragen en kleurmixen. Als materialen worden gebruikt canvas, cotelé, nylon met coating en twill met coating aan de binnenkant. In deze Amerikaanse collectie kan je de kleuren als volgt omschrij ven: Dutchblue (=Hollands blauw) maar ook roest, corn yel low maïs geel), zand en bruin. Dit seizoen heeft de jeanskle- ding van Pall Mall American Classic meer kleur in materialen en print-designs. De wassingen, keuze van materialen en prints/artwork van de lijn zijn zorgvuldig op elkaar afgestemd en dragen zichtbaar het basic Amerikaanse karakter. Naast de •normale five- pockets en chino’s omvat de Pall Mall collectie car go-pants, ook afgewassen pop lin, beachshorts, fine canvas *Veel aandacht voor het vrouwenlichaam. Rebelse en tegendraadse jeanskleding van Pepe. Romantisch en landelijk is dit gewassen linnen thema in bijna overwegend blauw en wit. Bre- I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 8