ers m i Verzekeringen Hypotheken jut.1* F NOUWENS VERHUIZINGEN Artikel stuit Ondernemend Moergestel tegen de borst Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. op Internet Tennisseizoen weer open Jesus Christ Superstar door Jongerenkoor Vleuten Op zaterdag 23 maart om 20.15 uur zal het Jongerenkoor uit Vleuten in de kerk van St. Jans Onthoofding de rockopera ’Jesus Christ Superstar’ uitvoeren. Nieuwe carnavals- motto 1996/1997 B-MODEHUIS- A.J.M. van der Sande Rootven 82 5066 AX Moergestel Telefoon: 013 - 513 1795 Afgelopen week heeft het College van burge meester en wethouders en de gemeenteraad een brief ontvangen van Ondernemend Moer gestel, waarin zij haar ongenoegen uitspreekt over een artikel in de rubriek ’Uit het gemeen tehuis’ in ’Moergestel-Nieuws’ van 14 februa ri jl. Ondernemend Moergestel schrijft in haar brief’het triest te vinden dat in de onderhan delingsfase Moergestel al gedegradeerd is tot een ’woonwijk’, zoals zij uit het artikel vernam. ’Een leefgemeenschap als Moergestel heeft toch echt wel een meerwaarde boven een wille keurige wijk in Oisterwijk’. Verder zegt Ondernemend Moergestel in de brief dat ’als u, zoals u in hetzelfde artikel zegt er voor te zullen waken om de eigenheid voor Moergestel te bewaren, dan zult u uw onder handelaars toch moeten terugfluiten en op het juiste spoor zetten’. 10.00 uur tot 16.00 uur op internet aanwezig zijn en de deelnemers zullen ook in de gele genheid worden gesteld het ’World Wide Web’ te betreden. Behalve demonstraties is er ook een practicum dat behalve de genoemde onderwerpen ook de mogelijkheid bied de computer geschikt te maken voor muziek. Hiervoor is een deskun dige aanwezig die behalve advies geven, ook geluidskaarten en interfaces installeerd. Entree voor de hele dag: 10,-. Alleen toegankelijk voor leerlingen van de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. Meer in formatie: Streekmuziekschool Oisterwijk e.o., tel. 5282753. Zaterdag 23 maart wordt er in de Streekmu ziekschool Oisterwijk e.o. een computerdag georganiseerd. Op deze dag zullen alle facet ten van het gebruik van de computer en mu ziek aan bod komen. Naast demonstraties over hoe je een compleet arrangement in je eentje kunt inspelen wordt er ook aandacht besteed aan internet. De Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. zal van Vanaf 31 maart gaan de poorten van de Moer- gestelse tennisvereniging ‘Stokeind’ weer open. Het belooft een ietwat bijzonder seizoen te worden. Op de eerste plaats is het bestuur voor een groot gedeelte gewisseld. Onder aan voering van de nieuwe voorzitter Frans Tol boom zal het nieuwe bestuur de sinds jaren degelijke geplaveide weg van MTV ‘Stokeind’ op zijn minst zorgvuldig proberen te onder houden. een frisse wind zal zeker gaan waaien. Merkbaar is dat al aan het nieuwe jeugdbeleid dat in het vorige seizoen reeds opgestart is en in het komend jaar zal worden uitgevoerd. Dit is dan ook de tweede reden om extra aandacht te vragen. De jeugdleden komen vanaf dit sei zoen bijzonder goed aan hun trekken. Werden ze misschien in het verleden wat aan hun lot overgelaten, nu is het dan zo dat voor hen we kelijkse aktiviteiten worden georganiseerd die het plezier in het tennis alleen maar zullen gaan verhogen. De kinderen op basisschool leeftijd worden op de woensdagmiddag ont vangen om samen spelenderwijs het tennissen onder de knie te krijgen. Met minitennis en andere oefenspelletjes werken zij onder lei ding van trainer Mark de Groot langzaam toe naar het behalen van een bal- en slagvaardig- heidsdiploma. De oudere jeugdleden van 12 tot 18 jaar krijgen ook hun technische bege leiding van de trainer. Op de vrijdagavond Jet Jongerenkoor bestaat uit ongeveer 40 per sonen en wordt voor deze uitvoering bijge staan door 10 musici. Sinds 1979 treden zij met veel succes op in het hele land. In 1990 is het koor op toernee gewest in Polen. De rockopera beschrijft de laatste weken van Jezus’ leven op aarde. U ziet en hoort onder andere de intocht in Jeruzalem, de tempelrei niging, het laatste Avondmaal, het verraad van Judas, de berechting door Pilatus en de krui siging. De rockopera is in de loop der jaren uitge- De vereniging raadt de politici dan ook aan om ’het fundament voor de eigenheid van ons dorp nu al vast te leggen om er straks in uw verkiezingsprogramma op verder te kunnen bouwen’. Ondernemend Moergestel sluit haar brief af met te stellen dat zij maar doel heeft: Moer gestel een welvarend dorp te laten zijn en blij ven waar het goed toeven, wonen en werken is’. komen zij bij elkaar in een voor hun geëigen de sfeer van wedstrijd, training en gezellig sa menzijn. Bovendien wordt elk competitiespel- end team extra geoefend in tactische en tech nische vaardigheid. In de jeugd wordt dus flink geïnvesteerd. En dat is goed met name ook omdat zij degenen zijn die de vereniging levendig, fris en gezond moet houden. Vermeldenswaard is ook dat sinds vorige week is gestart met de bouw van de tennis/sporthal tegenover het tenniscomplex op het voormali ge Roefterrein. Deze voorziening zal straks na oplevering door de Gebr. Janssen zeker ten voordele werken van de tennisclub. Het wordt immers dan een stuk makkelijker om bijvoor beeld wintertrainingen te gaan verzorgen en om geplande toernooien ook bij slecht weer te houden. De hal zal een aanwinst worden voor alle tennisliefhebbers. Er is dus alle reden om als MTV-er aan de vooravond van het tennisseizoen 1996 in een voorzichtige juichstemming te komen, zeker als hij weet dat de tennisclub naast een uitste kende accommodatie ook garant staat voor een mengeling van gemoedelijkheid, gezelligheid en fantastisch tennisplezier. En dat is voor u als lezer en als eventueel toe komstig lid een prettig gevoel. Als u belangstelling hebt om lid te worden kan dat vanaf nu, want een wachtlijst bestaat niet meer. Meldt u zich aan bij onze secretaris Jan Rij nen, de Scheerman 10, tel. 5131853. De PR. commissie. D’r is gin houwen aon... Afgelopen zaterdag werd in Café De Brouwer alweer het nieuwe carnavalsmotto gekozen voor het komende carnavalsjaar 1996/1997. Ja, inderdaad, zo vroeg al. ’n Drietal jaren gele den is deze mottoverkiezing gekomen in plaats van de tot dan toe gebruikelijke Halfvasten bals. De animo hiervoor was zo minimaal ge worden dat men, in goed overleg met de drie carnavalsverenigingen besloot, tot een nieuwe activiteit over te gaan. Motto’s kunnen dan ook door iedereen inge zonden worden. Deze worden op de avond van de verkiezing (voorzien van een nummer) op gehangen waarna de drie carnavalsprinsen sa men met ’n vierde toegevoegd jurylid zich gaan buigen over de ingezonden teksten. Na rijp en uitvoerig beraad kwam men tot de conclusie dat het motto ’D’r is gin houwen aon’ best mogelijkheden zou bieden en ook wel ’aardig’ klonk. Rond de klok van elf uur kon het dan ook wor den bekendgemaakt en werd tevens ook pas de inzender bekend. Frank Bertens was dit keer de gelukkige en hij mocht, naast de feli citaties, ’n fles geestrijk vocht in ontvangst nemen. groeid tot en volwaardig geheel. Decors en rekwisieten zijn sober gehouden; veel komt tot uiting door de kleding, passende muziek en sfeerbepalende belichting. De recencies zijn in het verleden, zonder uit zondering zeer lovend geweest, variërend van ’indrukwekkend’ tot ’publiek laaiend enthou siast’. Een raktie uit het publiek na een voor stelling: ’Aangrijpend is, wanneer het verhaal op zijn eind loopt, de geseling van Jezus in opdracht van Pilatus’. Hierbij wordt een mi nimum aan hulpmiddelen gebruikt: alleen een touw, passende lichteffecten naar juist daardoor is het effect extra groot. Dit, in com binatie met het professionele spel van de Je- zusfiguur, is voldoende voor een indrukwek kende sfeer. Het geheel duurt een kleine twee uur en belooft een heel bijzondere voorstel ling te worden. Kaarten voor deze rockopera zijn verkrijg baar op de avond zelf bij de ingang van de kerk. De toegangsprijs bedraagt 5,- p.p. en 10,- voor een heel gezin. PAGINA 5 INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 MAART 1996 o I g Poirters Onmiskenbaar Is deze foto gemaakt tij dens Carnaval in *Den Boogaard maar wie zijn het? De belde broers van vorige week waren Ben en Frans Mertens. De foto dateerde van 1945.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5