Gekleed tot in de perfectie Symbolen uit verleden en heden vertaald in sieraden Verschillende gezichten komen opmerkelijk aan bod I Cv MODE Modesnufje in tassenland Handige tips voor blijvend mooie sieraden Symbolen Haast breekbaar Nautisch Casual Spiritualiteit Tropische kleuren Madison MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 20 MAART 1996 PAGINA 21 leden en heden en door de aan dacht voor het vakmanschap. Lente en zomer zijn voor heel veel mensen seizoenen waarnaar Elegante, aansluitende kleding kenmerken de lente-collecties. Lichtgrijs, antraciet en zwart worden opgehaald door deze te combineren met champagne, optisch wit en ecru. Een stijlvol beeld bieden de geruite krijt- kleurige jasjes gedragen op wij de broeken of lange gerende rokken. Monte Carlo is een opwekkend en fris zomerthema met afzon- met korte gebreide truitjes of samengeknoopte blouses met shorts. De trend waarin de symbolen en de identiteit centraal staan gaan dieper in op de individuele nor men en waarden die zich uiten in oude en nieuwe symbolen. Ook staat deze trend stil bij de toenemende behoefte ’de eigen ik’ te ontdekken. Een trend die in het sieraad wordt verwoord door het gebruik van vele ver schillende symbolen uit het ver- Wijde rokken en strakke lijfjes geven dit thema een vrouwelijke perfectie, geschikt voor het sei zoen van de zomerfeesten. Schitterende, delicate jurken, gemaakt van organza, die aan breekbaar porselein doet den ken in de kleuren lilac en zilver. Zoals elke zomer is ook het nau tische thema opvallend aanwe zig. Katoenen en linnen vrij- etijdskleding in donkerblauw en wit. Witte broeken en ruige ka- beltruien, katoenen, tricot rok jes met opengewerkte vestjes, blazers met enkelvoudige slui ting en bijpassende broeken vormen tezamen een ontspan nen zee-thema. Voor broeken, rokken, jurken, blouses, T-shirts, piqué polo’s en sportieve truien kiest Andres voor een sportieve, nonchalante total look, met jonge, comforta bele stoffen als katoen, stretch- katoen en denim in frisse, zo merse kleuren. De ruitjesdessins moeten wedijveren met vrolijk borduurwerk, dat een nieuw thema brengt: ‘Oswald is here!’. Zo eenvoudig als zwart en wit is een thema waarbij de ietwat mannelijke krijtstreep broek- pakken in linnen een opvallend tegenwicht vormen voor de sluikvallende, vrouwelijke jur ken van zijde eh crêpe georgette. De ontwerpers van het Vlaamse modehuis Andres kijken uit naar een zonnige zomer vol va riatie. In de vier thema’s die het merk presenteert komen de ver schillende gezichten van de vrouw aan bod, van zakelijk tot romantisch, van sportief tot nonchalant of sexy. Maar altijd elegant - noblesse oblige! reikhalzend wordt uitgekeken. Vrolijke kleding, zonnige warm te, mensen met een plezierig hu meur! Sieradentrends passen zich aan de algemene mode trends aan. Bij een vrolijke mode passen fleurige accessoi res. Bloemen, harten en vlinders domineren in veel collecties. De kleuren rose, geel, rood, groen woordigd door broekpakken, soepelvallende blouses, jurken en rokken met veel minidessins. De favoriete materialen zijn wol-kasjmier, wafelstof en zij- de-viscose, uiteraard in marine blauw. Geel wordt vaak als ac- centkleur gebruikt. Deze spor tief- chique look wordt aange vuld met elegante ensembles in Fifties-stijl: korte blouses met lichte rokjes in minidessins. De derde trend met een focus op het spirituele en de natuur draait om de levenscyclus. Het samengaan van hemel en aarde, water en vuur; om de eenwor ding van geest en natuur. Een visie die streeft naar eenheid tussen enerzijds rijkelijk gede coreerde oppervlakten en an derzijds puur essentiële lijnen. Onregelmatige vormen en on verwachte kleuraccenten vinden hun weg in rijk en goed gepro portioneerde sieraden. De allure van gekleurde strass komt goed tot zijn recht bij deze bloemvormige oorbellen en bro ches. De gewaagde kleurencom binatie, zoals rose met smaragd groen, maken deze sieraden bij zonder (foto Yves Saint Laurent). Botanische dessins in opvallen de, tropische kleuren op optisch wit, hot pink en mimosa zijn de vinden in de vakantiegarderobe. Herinneringen aan de Rivièra in de jaren vijftig: wijde jurken met ronde hals, kokette rokjes Witte broeken en ruige truien zijn elke zomer opvallend aanwezig(foto Laura Ashley). In de Manhattan Titanic-lijn ontmoet de wereld van het kan toor die van de pakketboot. Klassieke, gestructureerde tail leurs en nieuwe mantelpakjes met jurk en jasje, uitgevoerd in fijn geruite crêpe-gabardine of viscose/crêpe en wof worden ge combineerd met heel vrouwelij ke blouses, effen wit of met fijne dessins, of ook met body’s van polyamide. Een variant: harmo nieuze, elegante jurken. De do minante kleur van dit thema is zwart, met als accentkleur rood. De marinesfeer wordt vertegen- Trends in het sierraaddesign ontstaan niet zomaar. Ze zijn een weerspiegeling van het verleden en het heden. De trends die de World Gold Council voor de komende jaren voorziet, zijn ontstaan uit diverse elementen. Die overlappen of raken elkaar en gaan in sommige gevallen sa men. Het zijn daardoor geen strikt gescheiden trends, maar richt lijnen die in eikaars verlengde liggen. Vrouwelijkheid en verleidelijk heid komen aan bod in dit mooie pastelthema, aangevuld met grijs en wit. Bij kokette pakjes (kort jasje en rokje in de nieuwe 62 cm-lengte) worden satijnen blouses en body’s van piqué ge dragen. Opvallend zijn de linge- riejurkjes en de vrouwelijke je ans van satijn/katoen stretch. Andere materialen: satijn-visco- se met bloemenprints, futuris tisch lurex-linnen en koel wol- linnen. De trend ’balans en harmonie’ kan in twee woorden omschre ven worden. De charme van het imperfecte. Dit uit zich in sie raden met vloeiende, golvende lijnen, rond en plooibaar, nooit scherp omlijnd, maar altijd vrouwelijk zacht. derlijke te combineren linnen kledingstukken in poederblauw en optisch wit. Jasjes met sjaal- kraag tezamen met getailleerde jurkjes, capri broeken of korte, rechte rokjes geven een jeugdige invulling. Een geinige handtas voor de jonge vrouw met kijk op mode- snuisterijen. Hebben we het in de kledingmode over transpa rante stoffen, de ontwerpers van deze handtas hebben die door zichtige trend heel letterlijk op gevat in hun vertaling voor de tassenmode. ’Laat zien wat je hebt’, lijkt deze tas uit te schreeuwen. Een com binatie van leer en doorzichtig of gekleurd plastic is hiervan een voorbeeld (tas: Papillon; kleding: Joye Fun; foto: Messe Offenbach). Oriëntaalse invloeden zijn her kenbaar in soepel vallende kle dingstukken van zijde, satijn of linnen in fijne bloemenprints van zijde, satijn of linnen. De kleuren hemelsblauw, apricot en ecru zijn te vinden in jasjes met Nehru-kraagjes, lange jur ken in A-lijn, smal toelopende pantalons en Jacky O. hemd- jurkjes. Het is het beste om sie raden niet los in een lade of doosje te leggen. Sieraden kunnen elkaar beschadigen. Berg elk sieraad apart op om krassen te voorkomen. Draag geen sieraden bij huishoudelijk of ruw wer*k en bij het sporten. Sieraden kunnen beschadigen door bepaalde schoonmaakmid delen (cfïloor/zout) en door te hard stoten. Daarnaast bestaat de kans de sieraden te verliezen. Make-up, haarlak en par fum bevatten stoffen die, als ze in aanraking komen met de goudlegeringen, vlekken kunnen veroorza ken op huid en kleding. Het is het beste om sieraden pas op het allerlaatst om te doen. Laat sieraden tenminste een keer per jaar door een juwelier nakijken. Hij con troleert het sieraad op losse zettingen en tekenen van slijtage. Meestal krijgt het sieraad dan gelijk een pro fessionele schoonmaak beurt.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 21