Froggy's Voor het eerst naar school! AUTOMOBIELBEDRIJF meentehuis Bazar Hogar San Pedro Voortzetting dorpsvernieuwing (f i) officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. DONKERS Volkswagen Groep Graaf van Urselschool Kloosterlaan 32 Telefoon 513 1560 Hertog Janschool Duyvekotstraat 19 Telefoon 513 1886 Ook voor verkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 013-513 1110 Nicolaas van Eschsfraat 14a Oisterwijk (naast Doe-Land) Tel. 013-52 85058 Gezond werken werkt ’t best De laatste jaren is er in toenemende mate aan dacht voor het bevorderen van gezondheid van werknemers en werkgevers op de werk plek. De werkende bevolking brengt immers een belangrijk deel van haar tijd door op de werkplek. Dit hangt voor een deel samen met het tot stand komen van de ARBO wet, waar in duidelijk aandacht wordt besteed aan voor lichting over veiligheid, gezondheid en wel zijn van werknemers. stoelen, kleine kastjes, radio’s, tv’s, schemer lampen, antieke voorwerpen, sportartikelen, schilderijen, potten, pannen, manden, spelle tjes, ansichtkaarten, goede bruikbare schone kleding, coupons, muziekinstrumenten, com puters, grammofoonplaten, typemachines, brillen, scheerapparaten, boeken, scharen, messen, hoeden, petten, speelgoed en wat u zelf geschikt acht. Bel het onderstaand telefoonnummer, dat u een en ander hebt klaar staan dan komen wij deze gratis bij u ophalen. Moergestel: 013-513 1440. Wij gaan ervoor en wij zijn er klaar voor. Intensive Care.... De telefoonstroom begint langzaam op gang te komen, verschillende telefoontjes hebben ons inmiddels bereikt dat wij langs kunnen komen om spullen voor de bazar op te komen halen. Nou blijkt het woord ’spullen’ te vaag te zijn, vandaar dat wij onderstaand met name enkele ’spullen’ noemen welke wij goed kunnen ge bruiken. Gehele inboedels, klein meubelwerk, goede Het nieuwe schooljaar komt weer dichterbij en daarmee ook de schoolkeuze. De schoolteams willen u daarom graag enige informatie geven over het on derwijs en de gang van zaken op de basisscholen; de Graaf van Ursel en de Hertog Jan. Daarom nodigen beide scholen u uit op dinsdag 26 maart voor een nadere kennismaking tijdens de Open Dag. delde. Ook op de resultaten in het vervolg onderwijs kunnen we trots zijn. Om goed te kunnen functioneren moet je lek ker in je “vel” zitten. Daarom wordt er veel aandacht geschonken aan het sociale klimaat. Belangrijk daarbij is dat we elkaar accepteren zoals we zijn. Wanneer naar de basisschool? In Nederland zijn kinderen vanaf vijfjaar leer plichtig. Ze zijn echter al vanaf de dag dat ze vier jaar worden van harte welkom! Gewoonlijk komen ze in de weken voor hun officiële entree al enkele keren een morgen of een dag op kennismakingsbezoek. Zoiets wordt natuurlijk altijd tevoren met de ouders en de betrokken leerkracht besproken: het begin van een belangrijk kontakt. Open Dag en Informatie Op de Open Dag kunt u samen met uw kind de school binnenlopen om te zien hoe de leer lingen en de leerkrachten bezig zijn. Tevens kunt u de sfeer proeven in de klas en kennis maken met leermiddelen en materialen. Ver der wordt er ’s avonds uitgebreide (±30 mi nuten) informatie gegeven over de algemene gang van zaken op de school. We zijn dan graag bereid op al uw vragen in te gaan. Op dinsdag 26 maart bent U van 9.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur van har te welkom op de Open Dag van de Hertog Jan en de Graaf van Ursel. De algemene informatie wordt gegeven: op de Graaf van Ursel om 18.30 uur. op de Hertog Jan om 19.00 uur. Inschrijven kan op de Open Dag wanneer uw kleuter voor 1 augustus 1997 vier jaar wordt. Leer beide scholen echt kennen door op de Open Dag een kijkje te komen nemen. We heten U dan zeker van harte welkom. Namens beide teams Milieustraat Oisterwijk Op de milieustraat aan de Veldweg 8 in Oister wijk kunnen burgers uit Oisterwijk en Moer gestel de volgende huishoudelijke afvalstoffen gratis afgeven: oud papier/karton; schoon puin (tot max. */z m3); koelkasten; perso nenautobanden (max. 5); textiel; glas (ook vlakglas); asbest (verpakt in folie); metalen; sloophout; tuinafval (stammen tot 10 cm). Al deze afvalstoffen worden (na bewerking) hergebruikt. Overig grof huishoudelijk afval kunt u alleen tegen betaling van 10,- (incl. BTW) storten tot maximaal 1 m3. De milieustraat is geopend op dinsdag, don derdag en vrijdag van 13.30 uur tot 16.30 uur. Ook op zaterdag is de milieustraat geopend en wel van 10.00 uur tot 16.00 uur. Met de ’takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af Heeft u grof snoeihout, waarmee u geen weg weet, dan is de ’takkenronde’ dé manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samen spraak met de gemeente Oisterwijk en het Kringloopbedrijf Oisterwijk heeft het ge meentebestuur besloten, om tweemaal per jaar gratis grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de mini-contai- ner kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuilroute in de bruine mini-container moet worden aangeboden. Hoe aanmelden? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf maandag 1 april tot en met dinsdag 16 april 1996 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het 06-nummer van het Kring loopbedrijf: 06-8212248. Wanneer ophalen? De ’takkenronde’ wordt in Moergestel gere den op woensdag 24 april 1996. Wel aanmelden De ophaalronde van het snoeihout moet ge pland kunnen worden. Daarom is het verzoek te melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dat meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk wor den gewerkt. Aanmelden kan alleen bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk en wel vanaf 1 april 1996 tot en met 16 april 1996 (tel. 06- 8212248). Hoe aanbieden? Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aan bieden, dan moet u daarvan handzame pak ketten maken. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keu rig opgehaald. De mensen van de ophaalwa gen weten immers dankzij u melding vooraf precies waar ze moeten zijn. Zelf brengen U hoeft met u vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehe le jaar door snoeihout gratis afleveren op de milieustraat van het Kringloopbedrijf aan de Veldweg 8 te Oisterwijk. Kom eens een kijkje nemen naar onze nieuwe kollektie van tuinbeelden, fonteinen, bloembakken, etc. voor ongelooflijk lage prijzen! Een en al activiteit Wie beide scholen binnenstap ervaart een ge zellige bedrijvigheid. Er is altijd wel wat te doen. Bijvoorbeeld de creamiddag, waarbij leerlingen op speelse wij ze kennis maken met drama, muziek, techniek enz. Of een excursie naar bijvoorbeeld het Bra bants Dagblad, champignonkwekerij of Ois- terwijkse vennen. De teams voeren enthousiast op hun eigen manier een uitgekiend onderwijsprogramma uit. Dit gebeurt vanuit een katholieke levens visie, waarbinnen uiteraard ruimschoots ruimte is voor andere levensbeschouwingen. Zoals je van een eigentijdse school verwach ten mag bestaat er voor de ouders op allerlei niveaus mogelijkheden om mee te werken. Bijvoorbeeld in de ouder-kontaktgroep, in de klas, in de medezeggenschapsraad, ja zelfs tot in het schoolbestuur toe! De gezamenlijke inspanning van alle betrokkenen leidt tot een prima sfeer waarbinnen goede resultaten be haald worden op zowel sociaal- als op kennisniveau. Organisatie en werkwijze Er wordt bijzonder veel aandacht besteed aan het voortbouwen op de aanpak zoals die in de groepen 1 en 2 al jarenlang wordt gehanteerd. Ruim aandacht voor de individuele mogelijk heden van elk kind dus. Gestart wordt met een effectieve klassikale instructie, waarna de ver werking van de stof voor een groot deel door de leerlingen zelfstandig wordt gedaan. Op deze manier wordt de mogelijkheid geschapen om het programma, indien nodig, aan te pas sen aan de leerling individueel of aan kleinere groepen leerlingen. De vorderingen worden bijgehouden door een leerlingvolgsysteem. In groep 8 volgt de Cito-toets. De uitslag daar van ligt steeds ver boven het landelijk gemid- Tijdens de laatst gehouden vergadering van de gemeenteraad op 7 maart jl. is besloten, voor de reconstructie van het St. Jansplein een af zonderlijk plan te ontwikkelen. In eerste in stantie was het de bedoeling van het college van burgemeester en wethouders, de herin richting van het St. Jansplein voor een gedeel te samen met de werkzaamheden van de Raad huisstraat uit te voeren. Het raadsbesluit komt erop neer, dat voor deze fase van de dorpsvernieuwing vooralsnog al leen voor de herinrichting van de Raadhuis straat een krediet beschikbaar is gesteld. Daar mee is de weg vrij om de draad voor realise ring van de dorpsvernieuwing weer snel op te pakken, nu de winterperiode voorbij is. Op maandag 25 maart a.s. worden de activi teiten buiten voortgezet met de start van de reconstructie van de Raadhuisstraat. In ’Moer gestel-Nieuws’ van volgende week zal het ge meentebestuur u uitgebreid informeren over de aanpak van dit gedeelte van de dorpsver nieuwing. Stress is een belangrijk aspect van leefstijl. Teveel stress wordt als ongezond beschouwd. Bij het voorkomen en bestrijden van stress die veroorzaakt of versterkt wordt door de werk situatie, kan actie ondernomen worden, die gericht is op het verbeteren van de arbeidssi tuatie, zoals verbetering van de arbeidsom standigheden. De actie kan ook gericht zijn op het verbeteren van de capaciteiten van mensen om met stress om te gaan. Gezond werken is een zaak van iedere werk nemer en werkgever. Als werknemer kun je door te letten op een gezonde leefstijl, mee werken aan gezond werken. Want...gezond werken, werkt nog altijd het best. Voor meer informatie kunt u terecht bij de GGD. Er is een tendens om meer aandacht te beste den aan een gezonde leefstijl. Met leefstijl be doelen we de manier waarop mensen omgaan met gezondheid, ziekte, risico’s, werk, vrije tijd, stress, voeding, lichamelijke activiteiten etc. Men gaat ervan uit dat er een sterke rela tie bestaat tussen de leefstijl en de werkstijl van werknemers; de manier van leven thuis heeft invloed op de manier van werken. Om gekeerd geldt dat ook. Bevordering van een gezonde leefstijl zal ook positieve effecten heb ben op ondermeer arbeidsverzuim en arbeids tevredenheid. Inzamelactie landbouwfolie kosten 0,20/kg aangeleverde folie geldt voor kuilfolie en zakgoed. Dit voorjaar organiseert de NCB een inzamel actie van landbouwfolie in de gemeente Moer gestel. Het doel van deze grootschalige inzamelstruc- tuur is het inzamelen van plastic afval voor hergebruik. Evenals voorgaande inzamelac- ties, zal de landbouwfolie aan huis worden opgehaald en wel in de week van 24 tot en met 28 juni 1996. De leden van de NCB hebben via hun organi satie een deelnamekaart ontvangen. Deze dient voor vrijdag 7 juni 1996 ingestuurd te worden naar Van Kaathoven BV te St. Oeden- rode. Alleen bij bedrijven die op tijd de deelname kaart ingestuurd en het plastic volgens de voorschriften aan de weg hebben gezet, wordt het plastic meegenomen. De inzameling is alleen bedoeld voor kuilfo lie en zakgoed (o.a. kunstmest- en veevoerzak- ken). De kosten worden afgerekend op basis van de aangeleverde gewichtshoeveelheid. Niet georganiseerde agrariërs kunnen op het gemeentehuis eveneens een deelnamekaart afhalen. Het plastic dient: schoon aangeleverd te worden; - zo schoon mogelijk te zijn, in ieder geval vrij van zand-/kleiresten en kuilvoerresten; - vrij te zijn van nietjes, stenen, ijzerdraad, houtkrullen en andere verontreinigingen; inhandzame pakketten (max. 20 kg) met touw gebundeld te worden (zakken ‘stapelen’ en binden met touw, dus niet in elkaar stop pen i.v.m. uitsorteren); verschillende soorten afzonderlijk gebun deld; op de dag van inzameling voor 07.30 uur langs de doorgaande openbare weg waar ook de brievenbus staat (dus niet op het erf) te lig gen. Betreft het een doodlopende openbare weg dan dient de folie bij de brievenbus te lig gen. Alleen bij bedrijven die op tijd de deelname kaart ingestuurd, gemachtigd hebben en het plastic volgens de voorschriften aan de weg hebben gezet wordt het plastic meegenomen. Voor nadere inlichtingen kunnen belangheb benden contact opnemen met de Dienst Mi lieu- en Bouwzaken van De NCB te Tilburg, tel. 013-5836213 of met de afdeling VROM in het gemeentekantoor te Oisterwijk, tel. 013- 5291285. STRESS BEPERKEN: DA’5 GEZOND WERKEN 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 20 MAART 1996 PAGINA 17 ©»l

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 17