Rabobank organiseert derde Infodag Wonen. a i Antwoord op de Huizenmarkt Koop een huis, als je durft... J Bel naar de Rabobank Hypotheeklijn 06-9279 (20 cent p.m.) 24 uur per dag, 7 dagen per week! Wilt u vandaag nog weten hoeveel hypo theek u op uw salaris kunt krijgen? kiezen voor een vaste of een variabele rente. Wat is op dit moment verstandig? 3. Mijn man en ik werken allebei. Kunnen we het tweede inkomen volledig mee laten tellen bij de berekening van de hypotheek? Kom zaterdag 30 maart naar de Rabobank. Tussen 10.00 en 16.00 uur geeft een team van deskundigen uitleg en informatie over alles wat er bij het kopen van een huis komt kijken. Voor de bezoekers ligt een aardige attentie klaar. •men, hypotheekgaranties, 2. Bij het afsluiten van i-eisen: aspirant-huizenkopers een hypotheek kan ik noeilijke vragen geconfron- n huis is tenslotte ook een Ve legden een aantal veel ior aan deskundigen. buurt. n in- £en ten om dat soort zaken aan te pakken.” Wat. merkt Hans op, ook weer een voordeel van een eigen huis aangeeft. “Wat we nu aan het huis veranderen, dat doen we echt voor onszelf. Als je het goed bekijkt is zo’n huis een ge weldige investering. Je bouwt wat op: niet alleen het huis, maar ook je eigen vermogen. Dat vind ik een prettig idee.” □n- Gelukkig zijn er wel mogelijk- jaar aan een hoge hypotheek vast heden om het risico een te hoge zit. :ci- Het maximale bedrag dat u met rente te betalen, af te dekken. Als één van u korter wil gaan een Nationale Hypotheek Garan- Bijvoorbeeld de hypotheek met werken, of misschien werkloos tie kunt lenen, bedraagt 315 dui- startrente: daarbij kunt u gedu- wordt, kan zo’n hypotheek een zend gulden. De NHG is overi- rende één of twee jaar zonder enorme last worden. Daarom is gens beter bekend als de opvol- kosten overschakelen op de het verstandig om met een des- ;ek ger van de voormalige gemeente- rentevorm van uw keuze. kundig adviseur de mogelijkhe- ële garantie.” den goed door te spreken. Wie wil er nou geen huis dat perfect is aangepast aan de individuele smaak? Maar voor het zover is, zijn er nog heel wat vragen. De meest geschikte hypotheek, hoge of lage rentestanden, hoe zit het met verzekeringen en moet u het tweede inkomen nu meetellen of toch niet? De weg naar een droomhuis lijkt of zij zelf uitpuzzelt hoe het allemaal laat zich voorlichten door een des- geplaveid met moeilijke beslissin- in elkaar zit. Daar zijn deskundigen kundig adviseur. gen. voor. Wie er over denkt om een ei- Daarvoor kunt u onder meer te- Gelukkig wordt er niet van de star- gen huis te kopen (of misschien zelfs recht bij de Rabobank bij u in de tende huizenkoper verwacht dat hij al een droomhuis op het oog heeft) gegevens voor aan uw bank of Zeker nu de rentewisselingen el- Vroeger telde het tweede inko- andere hypotheekverstrekker, kaar in snel tempo opvolgen, is men maar voor een beperkt aan- Deze toetst met behulp van een dit een vraag waar hypotheek- taljaren mee. Tegenwoordig mag het computerprogramma uw gege- verstrekkers vaak mee worden uhet voor 30 jaar meetellen. Dat vens aan onze normen en regelt geconfronteerd. Bij een lage betekent dat u een veel hogere lan vervolgens de aanvraag. Voor u rente lijkt het verstandig om die hypotheek kunt afsluiten. Maar ale als huizenkoper is het aanvragen voor een langere periode vast te het is wel iets om even bij stil te de van de garantie dus een heel een- zetten. Maar hoe de rentestand staan, want als u beide inkomens dat voudige procedure. U krijgt bo- zich de komende jaren zal ont- volledig mee laat tellen, betekent vendien met de NHG een lagere wikkelen, is niet te voorspellen, het wel dat u voor de volle 30 te- rente die kan oplopen tot 0,5%. ek. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 20 MAART 1996 PAGINA 13 nooit!” im-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 13