Vier opmerkelijke thema’s De eeuwenlange traditie van behang I h I F I’ I WONEN Noodzaak bouwbehang berust op misverstand r rè Sjabloneren Cambridge Met de introductie van de Revival collectie bewijst Sanders Behang wederom hoe mooi behang kan zijn. Qua touch en optiek onderscheidt Revival zich al meteen opvallend, maar ook kwalitatief kan dit bijzonder prettig en gemakkelijk verwerkbare be hang iedere vergelijking glansrijk doorstaan. Prettig te verwerken I Oude techniek A rose is a rose Pinball r 1 F I 1 f Quadrant i PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 20 MAART 1996 I ■^1 Daarnaast is er een voile voor hen die prijs stellen op de trans parante woonstijl. De Revival collectie is dus zeer compleet en biedt alle huishoudens - jong, middelbaar, oud, traditioneel, modern of sjiek - volop keuze mogelijkheden. Een toelichting op.de thema’s: wandtapijten, zijden stoffen of I beschilderde linnens. Na de mechanisatie van de papierbehang-produktie werd Resultaat is een waardevolle collectie met een bijzondere uitstraling. neerd met rose-rood, zonnegeel en zeegroen voor contrasteren de accenten. papier het meest toegepaste wandafwerkingsmateriaal. De nieuwe Revival collectie van Sanders Behang wordt volgens een van vader op zoon overge- Het met de hand sjabloneren en tamponeren van wanden staat momenteel in het middelpunt van de belangstelling. In tijd schriften, kranten en de televisie wordt er regelmatig aandacht aan besteed. Consumenten die deze technieken thuis toepassen, blijken dikwijls teleurgesteld te zijn over het resultaat. Wat in een televisieprogramma uiterst gemakkelijk lijkt, blijkt in de praktijk veel lastiger uit te voe ren. Het levert veelal onrustige wanden op en je ziet direct dat een goedbedoelende maar oner varen doe-het-zelver aan het werk is geweest. Het is een wijdverbreid misver stand dat nieuwbouwwoningen eerst moeten worden voorzien van een 'bouwbehang’ alvorens de bewoners kunnen kiezen voor een betere behangkwali- teit. Bij de huidige bouwtech niek is dat pure onzin. Rijke uitgebouwde dessins met goud-effecten geven aan het thema Cambridge een geheel eigen karakter. Bestemd voor liefhebbers van zowel klassieke als moderne meubels. De op de beroemde universiteitsstad ge ïnspireerde dessins sluiten per fect aan op bijvoorbeeld lede ren zitmeubelen. De sfeer is enigszins formeel en traditio neel, zonder ’stoffig’ te zijn. Revival: het beste bewijs hoe mooi behang kan zijn Het thema 'Cambridge’ getuigt van een levens stijl waarin de waarden van het leven het hoogst op prijs worden gesteld. De Revival collectie van San ders Behang is voor een belang rijk deel gebaseerd op de sjablo neer- en tamponeertechniek, maar in een uiteraard professio nele uitvoering en qua dessine- ring en kleurstelling veelzijdiger uitgewerkt. Met Revival speelt Sanders Behang perfect in op de vraag van de consument naar oude verftechnieken. Binnen de omvangrijke collectie vindt ie dereen - jong of oud - altijd pre cies wat zij zoeken: de wanden van hun ideaalbeeld in een per fecte uitvoering. Het thema ’Quadrant’, bestemd voor natuurlijk ingerichte ruim ten; verfijnd en subtiel. Voor de zogenoemde ’binnen schil’ van de woning worden zeer snel drogende materialen zoals verlijmbare bouwblokken toegepast en voor ’buitenschil’ bijvoorbeeld hoogwaardige bak stenen, terwijl de spouw met moderne materialen wordt geï soleerd. Een nieuwbouwwoning is daardoor kurkdroog als de bewoners er in trekken. veel trager door de drukmachine dan bij andere technieken. Be langrijk voordeel daarvan is dat het papier in één drukgang ge lijktijdig met twaalf verschil lende kleuren kan worden be drukt. Wat direct opvalt is de oogstrelende matte optiek van die kleuren en de verrassende toepassing van brons- en goud- effecten die aan Revival een on gekend en zeer waardevol ca chet geven. Om de voordelen van de lijm- druktechniek optimaal te kun nen toepassen, is een uitsteken de papierkwaliteit noodzake lijk. De verf wordt immers op het papier gelijmd. Een voor de consu- Met het resultaat versierden mensen trots hun woningen. In rijke interieurs werden de muren afgewerkt met kostbare materialen, zoals goudleer, 'Pinball’, een uitbundig en jeug dig thema voor iedereen die zich jong voelt. Strak modernisme met dessins in verschillende kleuren. leverde ambachtelijke techniek geproduceerd. Het betreft een zeer langzaam drukprocédé waarin vakmensen al hun drukkersliefde investeren. De versiering van wanden kent een lange traditie. Sinds de middeleeuwen heb ben talloze kunstenaars, ambachtslieden en technici gewerkt aan het verbeteren en het verfraaien van de kwaliteit van behangsels. Revival wordt gemaakt volgens een beproefde techniek, die Sanders Behang ook al in de ja- ren vijftig en zestig toepaste. Die oude lijmdruktechniek is evenwel geheel geactualiseerd en geperfectioneerd. Daardoor is er in feite sprake van een vol ledig nieuwe en uiterst moderne druktechniek. Bij het lijmdrukprocédé wordt verf op het papier gelijmd. In te genstelling tot de andere door behangfabrikanten toegepaste druktechnieken (voornamelijk Duplex en Flexo) vereist dit veel ambachtelijk vakmanschap en 'drukkersliefde’. Gelukkig wer ken bij Sanders Behang de vak mensen die daarover beschikken en hun specifieke kennis tijdig op de nieuwe generatie over brengen. Lijmdruk is bovendien een lang zaam procédé. Het papier loopt tige uitgedecoreerde uni's. De uitstraling is luxueus en sjiek, het geen nog wordt ver sterkt door transpa rante kleurstellingen die bij de florale sfeer passen. druktechniek, diepgeworteld vakmanschap en een eigentijdse visie op design, gecombineerd .met geavanceerde drukpro- cédé’s waarin Sanders Behang het afgelopen jaar fors heeft geïnvesteerd. Consumenten kunnen dit bedrag beter besteden aan een mooie behangkwaliteit waarmee zij zich van meet af aan van hun buren on derscheiden. Regelmatig verzuchten kopers van een nieuwbouwwoning: ’had ik dit maar eerder geweten’. De tuin in huis brengen, getuigt van levenskunst. ’A rose is a rose’ is daarvan de sublieme vertaling binnen de Revival col lectie. Subtiele knopjes ontlui ken tot tere rozen en dat is nog maar één voorbeeld van de ge raffineerde dessins waarvoor de ontwerpers van Sanders Behang hebben gekozen. De tinten ver raden een afgewogen doordach te voorkeur voor de midden- pastels. Van mango tot hemels blauw en off whites gecombi- Het thema 'A rose is a rosé’. De tuin in huis brengen getuigt van levenskunst. De expressie van mensen die houden van individu ele vrijheid, maar het leven inge togen met anderen weten te de len. Er zijn dus geen vochti ge of doorslaande mu ren. Bouwbehang is daardoor overbodig. Met het aanbrengen van dit goedkope behang is bij een gemiddeld rij tjeshuis al gauw vijfhon derd gulden gemoeid. De meeste aannemers zijn bereid een deel van dit bedrag in mindering op de bouwkosten te brengen als daarvan wordt afge zien. Pinball is het Engelse woord voor flipper kast. Een uitbundig en jeugdig thema. Pinball staat er uitgesproken gekleurd op in een zeer geraffineerd uitge werkte structuur en met strepen in een -eigentijdse dessinering. Sterk en strak in geel, rood, groen en blauw. Een kamer met Pinball straalt ambi tie uit. ■C. t Het is het best denkbare resul taat van de traditionele lijm- ment belangrijk voordeel daar van is de zeer gemakkelijke ver- werkbaarheid van Revival. Het ligt vlak op de behangtafel, laat zich soepel insmeren, scheurt niet uit en zuigt zich zonder bobbelen aan de wanden vast. Kortom, Revival zit als een huis! De veelzijdige Revival collectie is opgebouwd rondom vier the ma’s: Quadrant, Pinball, A rose is a rose en Cambridge. Binnen alle floraal/organisch georiën teerde thema's vindt de consu ment gedessineerd en uni be hang, behangranden en qua dessinering en kleurstelling perfect aansluitende vijf stof fen op 140 cm breed. Bestemd voor natuurlijk in gerichte ruimten: verfijnd en subtiel. U kunt hierbij denken aan houten vloeren, grenen of gietijzeren meu belen. Quadrant is een mo ll derne interpretatie van de AV Zweedse traditie, die ook lil we^ met Gustavianstijl wordt aangeduid. Cen traal staan de hoogst ac tuele ruitvorm (Cuchot) en naturelle natuurtinten zoals zonnig geel, beige, crème en off-whites, maar ook aardetinten, okergeel en steenrood. Verrassend attractief is de combinatie met de iets glanzende goud- en brons accenten. Bij de ruit passen sterk gedes sineerde strepen en rus-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 11