■199 KADOSHOP ’BROERS 500 gram Winegums 0p al uw stoomgoed 20% KORTING! Harkema Honders Indoor tennis in Moergestel We zijn en blijven de goedkoopste... daarom deze week: MOERGESTEL De Looyakker 56 WIGWAM STOMERIJ: voor makelaars Stamboom-onderzoek voor beginners Huurdersraad woningbouwvereniging ’St. Joseph’ opgericht MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 28 FEBRUARI 1996 PAGINA 7 Akties gelden van 28 februari t/m 6 maart 1996. Groenstraat 2a Postbus 27 5060 AA Oisterwijk Tel. 013-5288779 Fax 013-5220127 Bemiddeling Taxaties Hypotheek adviezen ORANJEPLEIN 12 5175 BE LOON OP ZAND TEL 0416-363800 FAX 0416-363025 De taken van de Huurdersraad zijn vastgelegd in een reglement. De Huurdersraad telt momenteel 11 leden, verdeeld over de wijken Oost, West, Pannen- schuur en de gemeente Moergestel. Er is nog een vacature voor de wijk Pannenschuur. Nadere informatie over de Huurdersraad is te verkrijgen bij de leden, of bij de Afdeling Be- wonerszaken van woningbouwvereniging ‘St. Joseph’ (de heer Smitsmans of de heer van den Berssel aar). Op de foto: van links naar rechts: mevr. Van den Breekel, de heer Santegoets, de heer Krij- nen, mevr, van de Geijn, de heer Elings, de heer Van Elderen (voorzitter), de heer Van den Biggelaar (secretaris), mevr. De Wijs, mevr. Van Kuijen, mevr. Oerlemans (penningmees ter). KERKSTRAAT 21 5066 AS MOERGESTEL TEL. 013-513 1889 FAX 013-5132106 lega’s om de sportiviteit en vaardigheid met het racket te meten. In principe worden de banen op con tractbasis verhuurd gedurende 7 dagen per week van september tot en met april. Wil men in aanmerking komen voor een baan dan dient men er als de kippen bij te zijn om dit vast te leggen. Men kan nu nog ruim schoots kiezen uit geschikte tijden. De hal is straks open van 08.00 tot 24.00 uur. Weer sinvloeden spelen niet meer mee. Voor re serveringen geldt wel: Wie het eerst komt die het eerst maalt. In april begint het zomerseizoen. Maar hier in Nederland met zijn natte dagen kan het ook nodig zijn om dan binnen een balletje te slaan. Daar zullen beslist ook mogelijkheden voor komen. Over het hoe en wat wordt door Mare de Groot nog nagedacht maar wij zijn ervan overtuigd dat de jonge enthousiaste onderne mer hier wel uit komt. De inschrijving is vanaf heden geopend (zie de advertentie elders in dit blad voor de te lefoonnummers). Men kan nu in het begin stadium zijn of haar wensen kenbaar maken of de gewenste uren uitzoeken. Als de inschrijvingen eenmaal lopen zal dat beslist moeilijker worden. Mare de Groot vertelde nog dat hij in de beginperiode bijna dag en nacht bereikbaar zal zijn om afspraken te maken. De sportzaal en tennishal zijn een verrijking voor sport-minded Moergestel waarvan vol gens ons druk gebruik zal worden gemaakt. Wij wensen de jonge ondernemer alle succes toe voor de komende jaren. Hb De afdeling ‘s Hertogenbosch-Tilburg van de Nederlandse Genealogische Vereniging orga niseert op dinsdag 5 maart a.s. een instruktie- avond voor hen die willen beginnen met on derzoek naar voorouders. Inleider is oud- streekarchivaris P Wuisman, die zal ingaan op o.a. vragen over burgerlijke stand, bevolkings registers, oude doop- en begraafboeken en materiaal waarmee men de stamboom kan aanvullen met bepaalde gegevens over grond bezit van de familie, beroepen, enzovoorts. Tevoren zal de afdeling een korte huishoude lijke vergadering houden. Deze avond die voor eenieder toegankelijk is, wordt gehouden in café-restaurant ‘t Oude Nest, aan de J. Lenart- zstraat 2 te Oisterwijk en begint om 8 uur. Toe gang is gratis. Onlangs heeft het Bestuur van woningbouw vereniging ‘St. Joseph’ een Huurdersraad geïn stalleerd. De Huurdersraad vertegenwoordigt de belan gen van alle huurders van de woningbouwver eniging en is voortgekomen uit de reeds be staande bewonerscommissies uit Oisterwijk en Moergestel. De Huurdersraad is voortaan dé gesprekspartner als het gaat om onderwer pen die voor de huurders van belang zijn, zo als de jaarlijkse huurverhoging, het onder houdsbeleid van ‘St. Joseph’, het toewijzings beleid etc. Rustig gelegen goed onderhouden middenwoning met garage (te bereiken via de achterkant). Opp. ca. 158 m2. Bj. 1984. Indeling: entree met toilet en trapopgang. Woonkamer met deur naar terras en keuken met mod. interieur ('92). 1e Verdieping: overloop, 3 slpks. resp. groot ca. 2.30x4.00, 3.00x3.80 en 3.00x4.40 waarvan 1 met balkon en vaste kast. Badk. met ligbad, wastafelmeubel en 2e toilet. 2e Verdieping: Vaste trap, grote zolder met opstelling c.v. combiketel en mog. voor 4e slpk. Vraagprijs: f 242.500,- kosten koper. Zodra de winter voorbij en de vorst uit de grond is zal Aannemersbedrijf Gebroeders Jans sen b.v. uit Moergestel met het grondwerk beginnen voor de nieuwe sport- annex tennishal op het Stokeind. Het ligt dan in de bedoeling dat begin september, bij de aanvang van het nieuwe schooljaar, de beide sportaccomodaties operationeel zullen zijn. Na jarenlang te hebben moeten uitwijken zullen een aantal sportverenigingen uit ons dorp niet meer hun competitie-wedstrijden elders hoeven te spelen of trainingen te houden omdat de Vonder reglementair te klein was. De tennishal zal geëxploiteerd worden door Mare de Groot (30) uit Tilburg die op tennisgebied zijn sporen al ruimschoots heeft verdiend. Wij spraken met hem over zijn plannen. Mare de Groot is geen onbekende voor de Moergestelse tennisliefhebbers want al een 7- tal jaren traint hij de jeugd en senioren van de M:T.V. Stokeind. Hij wil de snelst groeiende sport in Nederland hier nog populairder ma ken door het organiseren van allerhande activiteiten. Zo kan een avondje tennis uit groeien tot een aangenaam tijdverdrijf. Ten nis is mogelijk vanaf ±7 jaar (jong geleerd is oud gedaan) tot vrij ver na de 55+ leeftijd Het is geen contact-sport en daarom tot. op zeer hoge leeftijd met leeftijdgenoten te beoefenen. Uiteraard is er gelegenheid tot het volgen van lessen zowel individueel als in groepsverband. Ook voor senioren en 55+ers komen er beginnerscursussen. Zeker voor hen die altijd al wel eens een balletje hadden willen slaan maar zich te oud voelden of zich daar voor schaamden omdat de vaardigheid ontbreekt. Natuurlijk zullen de banen in het wintersei zoen ook gebruikt gaan worden voor de re guliere trainingen van de M.T.V.-Stokeind en/of verenigingen van buitenaf indien er ruimte in het baanschema is. Een zo groot mogelijke bezettingsgraad zal de exploitatie alleen maar ten goede komen. Verder denkt Mare de Groot aan het organise ren van interne winter-competities voor jeugd, heren, dames, gemengd, teams en veteranen. Ook zullen er tijdens feestdagen verschillen de evenementen worden georganiseerd. Voor instuiftennis op zaterdagavonden, door liefhebbers te organiseren onderlinge eigen toernooien en eventuele bedrijfscompetities zal ruimte komen. Een personeelsfeestje kan ook uitmonden in een avondje tennis met col- Carnavalsperikelen... Een 15-jarige jongen uit Haaren, had op car- navalsmaandag de pech dat zijn fiets kapot ging. Op de weg van Moergestel naar Oister wijk, kwam hij met een lekke band te staan. Met nog 1 vriendje bleef hij daar achter, ter wijl de rest doorfietste. De jongens werden plotseling lastig gevallen door een groepje ouderen. Zonder reden werd de jongen mis handeld. Toen hij daarop het hazepad koos en later terugkwam om zijn fiets op te halen, bleek deze te zijn verdwenen. Pas in de loop van de ochtend werd duidelijk dat een omwo nende de fiets zolang had veilig gesteld. Via de postcode had deze omwonende het adres van het slachtoffer achterhaald en kon de fiets geretourneerd worden. Op de laatste avond was het ook onrustig op het St. Jansplein. Tegen sluitingstijd bleven diverse groepjes hangen en ontstond een ge spannen sfeer. Links en rechts braken kleine vechtpartijtjes uit en vielen er over en weer diverse klappen. Diezelfde avond kwam een 24-jarige Uden- houter op een ongewone manier, een horeca gelegenheid op het St. Jansplein binnen. Na dat de zaak al was gesloten en hij zijn vrien den was kwijtgeraakt, bleef hij op en neer drentelen voor de zaak. Vervolgens begon hij met zijn hoofd en zijn vuisten tegen een raam te bonken. Dit duurde net zo lang totdat de ruit het gehaf. De jongen werd daarop door het personeel naar binnen getrokken in af wachting van de komst van de politie. Hij wei gerde zich aan zijn opgelopen verwondingen te laten behandelen. Wel zou de schade, ver moedelijk 500 gulden, door hem worden ver goed. Ook werden er tijdens deze dag steekproeven gehouden op het gebruik van alcohol door de automobilisten. In totaal werden 250 voertui gen binnen ons bewakingsgebied, gecontro leerd. Ondanks de eerdere publicaties over de controles, liepen toch maar liefst 6 mensen tegen de lamp. Van die zes, hadden drie een zodanig hoog percentage, dat ter plaatse hun rijbewijs werd ingevorderd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7