LAAT HET VOORJAAR MAAR KOMEN... ■■T Vriendengroep 't Spulleke bedankt: i 1 JAN MICHIELS P» COMPLETE WONINGINRICHTER Natuurlijk van de beste materialen en de hoogste kwaliteit. Komt u maar eens een kijkje nemen bij... Onze showroom staat er klaar voor. Wij bieden u een enorm assortiment slaapkamers. 'n Kopje koffie? Graag tot uw dienst! Zeer veel dank aan de sponsors van het 'Reuselhof- Carnaval'! Gratis parkeren aan de deur! Nel en Ad Verhoeven-Denissen hebben de koffie klaar.... Kerkstraat18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 KPJ Moergestel bindt de kat op het spek! I.’*# 1 SB®B A want zonder hen zou onze carnaval nooit zo mooi zijn geweest!!! met Johan van Oosterhoud Rabobank Moergestel «Dr. van Delft «Dr. Terwindt •Café-Rest. de Brouwer» 't Stokske Gebr. Janssen «Cirred Lederwaren •SparMart M. Raats •Jumbo Denissen •Chris van Raak Bloemen •Wim Willems Bloemen Bakkerij van lersel Bakkerij Verkooijen Bakkerij van Hulten •Groentehal Crisje Slagerij Ketelaars «Slagerij van Zon Kadoshop Broers «Juwelier Ketelaars Cafetaria Rommen «Electro Fr. van Velthoven •Woninginrichting Michiels«Slijterij 'In den Korenmaaier' Kapsalon Aksent Modehuis Pointers Vishandel Pieter Smit Pedicure Jet Simons Podotherapeute R. van de Geijn «A.H.G. A.H.O.L.D. 'Moergestel-Nieuws'. Gebr. van Antwerpen Aannemersbedrijf H. Kerkhof Schilderwerken J. van Laarhoven Bouwbedrijf Auto-en Motorrijschool Ken-Te-Ken Jonkers Welten Bouwbedrijf Rob Els van Supercolor De Moergestelse koffieleuters Op de foto ontvangen Nel en Ad Verhoeven de trofee en oorkonde van Dr. Ernesto Illy die daarvoor speciaal vanuit Italië was overgeko men. Voor dat heerlijke kopje Illy-koffie moet u dan wel naar Tilburg, naar Nel en Ad Ver hoeven - Denissen. Nel is van geboorte een echte Moergestelse maar woont sinds haar huwelijk met Ad Verhoeven in Riel. Vorige week woensdag ontvingen zij in Amsterdam de bekroning voor hun inzet en prestatie. Samen met 10 andere ondernemers ontvin gen zij uit handen van Dr. Ernesto Illy, de Italiaanse koffieproducent, de Illy-trofee. Een belangrijke onderscheiding voor deze horeca-ondernemers omdat zij in staat zijn een kwalitatief hoogstaand kopje koffie te serve ren. Een perfecte espresso is te herkennen aan de lichtbruine, naar rood neigende crèmelaag met schuimbolletjes, die niet bezwijken onder een schep suiker. De trofee is bedoeld als blijk van waardering voor de ondernemer. Naast de hoogwaardige koffie, de juiste apparatuur is eveneens de plaats waar de koffie genuttigd wordt en het serveren belangrijk. Wie zich vanuit de parkeergarage van de hoogst moder- Ijsvogel; je zou zeggen, dat deze vogel van ijs houdt. Niets is minder waar. Wanneer er ijs in de meanderende stromen ligt vindt hij geen vis. Vooral het Bermpje behoort tot zijn ga ding. Immers, de ijsvogel is een consument van vis, hoewel hij insekten ook niet ver smaadt. We hebben de laatste jaren zachte win ters gehad, zodat er veel minder ijsvogels het en in het bijzonder: C. van Limpt KPJ Moergestel aan om alvast een toegangsbewijs te kopen en dat duidelijk op uw prikbord te hangen (in uw portemonnee mag ook). De toegangsbewijzen kosten 5,- per stuk en zijn vanaf 1 maart verkrijgbaar bij: slage rij van Zon, slagerij Ketelaars, Boerenbond, Jumbo. De kaarten zijn ook verkrijgbaar in Den Boog aard voor aanvang van de uitvoering. Let op! Er zijn maar twee toneeluitvoeringen, te we ten op 16 en 18 maart in Den Boogaard en het begint om 20.00 uur exact! Lachen verzekerd! Op zaterdag 16 en maandag 18 maart gaat het weer gebeuren! De KPJ komt met een avond vullende klucht. ‘De Kat op het Spek’ is de titel ervan. Wekelijks bent u al op de hoogte gehouden door de spelers in Moergestel Nieuws. Natuurlijk staat deze datum al in uw geheugen gegrift. Wilt u uzelf ervan verzeke ren dat u het toch niet vergeet, dan raden wij u ne Tilburgse Emmapassage met de glazen lift geluidloos nar beneden heeft laten glijden, staat oog in oog met Lunchroom ‘Le Mistral’. De Brabantse gastvrijheid van Nel en Ad en hun medewerkers staat borg voor een goede ontvangst en een perfecte bediening. Naast de diverse koffiespecialiteiten kan men bij hen ook terecht voor heerlijke lunches en tussen doortjes. Ook het koopavondbuffet op donder dag is een betaalbaar succes; kom dan zeker niet te laat. Wie zijn vrienden of huisgenoten wil verrassen kan bij Nel en Ad terecht voor een feestelijk ontbijt wat thuis bezorgd wordt. Vanzelfsprekend wordt dan ook Illy koffie ge serveerd. Wist u dat erop vele zaterdagen live muziek is te beluisteren in de Emma-passa- ge? Uw weekeinde kan niet meer stuk! Tot slot een laatste goede tip, op 11 mei, zater dagmorgen tussen 11.00 uur en 12.00 uur, van uit het terras van ‘Le Mistral’, een heerlijk kopje Illy-koffie met vers eigengebakken ap peltaart en dan heerlijk luisteren naar het Re gionaal Klarinet-ensemble o.l.v. Maarten Jen- se. loodje hebben gelegd. In ons land broeden de laatste dertig jaar gemiddeld honderd paren. Dit aantal lijkt toe te nemen. Kanalisaties, verstoring van de biotoop en de verzuring van de natuur zijn mede verant woordelijk voor de achteruitgang van deze vogels. Onlangs hebben zeven organisaties op het gebied van natuurbescherming en water beheer het Projekt Ijsvogel in het leven geroe pen. Dit projekt houdt in, dat de Nederlandse beken en beekdalen in de oorspronkelijke staat worden teruggebracht. Er moeten weer meanderende beken komen waar vogels en planten een betere kans hebben om te overle ven. Aangevuld met houtswallen, broekbos- jes en bloemrijke hooilanden langs de oevers. Ook voor de ijsvogel wordt dat een positieve ontwikkeling. Alle vogels zijn mooi, zelfs die doodgewone Huismus. De allermooiste? Ja, dat is naar mijn mening de ijsvogel. Als u hem ziet: de boven kant is glanzend blauw-groen met een witte keel met dito halsvlek. De wangen en buik zijn rood-bruin. Kenmerkend is de lange snavel, die de vorm heeft van een dolk. Artikelen over de ijsvogel kunt u lezen in Grasduinen van juni 1989, in het tijdschrift Vogels van april 1993 en in het boek Vogels in Midden-Brabant en wel het artikel ‘De nada gen van de ijsvogel’, geschreven door Rob Vereijken. Moeders mooiste: de Ijsvogel 113 April 1992: samen met Kees Roosen zagen we ijsvogels. Eén bleef even op een verdorde halm zitten; Zomer 1993: in een bliksemflits zag ik boven de Rovertse Ley een tweetal ijsvogels voorbij vliegen; Zomer 1995: bij de brug over de Voorste Stroom nam ik op een avond een ijsvogel waar; Oktober 1995: ik wandelde met mijn klein dochtertje Sylvana in de Oude Hondsberg, boven de Reusel vloog, blinkend in de najaars zon, een ijsvogel voorbij. Dat zijn onvergetelijke momenten. Al schrij vend aan dit artikeltje zie ik wéér die beelden voor me. MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 28 FEBRUAR11996 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 3