Aflossing van de wacht ni Atrium Kapsalon ’La Vertu’ opende haar deuren INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL |j Aphrodite TV RADIO Signaalonderbreking centrale antenne Hobby h Jan Wolfs neemt afscheid van Huize Stanislaus AANKOOP VERKOOP TAXATIES VERHUUR Hb ainB IWWTi Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal Wegens werkzaamheden aan de centrale an- tenne-inrichting zal er op donderdagochtend 29 februari 1996 tussen 04.00 uur en 07.00 uur geen signaal te ontvangen zijn. Donderdag 29 febr. 19.00 u.: - Pieregeblèr 1996 - Carnavalsconcert - Carnaval op 'De Reuselhof - Carnavalsoptocht - Live: G.V. De Borrelaers -Sport: Schaatsen en Motor-lnn - Danstest 1996 - Inspraakavond Van Tienhovenlaan - Wè zut zèn? - Historie: 't Broek - Natuur: Beheer natuurmonumenten Deze uitzending wordt herhaald op zondag 3 maart om 13.00 uur en donderdag 7 maart om 20.30 uur. Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. Het eerste lustrum komt eraan en daarvoor hebben wij natuurlijk weer mensen nodig, die andere mensen ook willen laten genieten van hun hobby. Doe je mee? Bel voor informatie Wim 513 1442 of Lia 513 2268. Ken je iemand met een leuke hobby, laat ons dat ook even weten! h Huidverzorgingsinstituut j! Afgelopen donderdag opende Renate van Wezel de deuren van haar kapsalon ’La Vertu’ aan het St. Jansplein (voorheen Nicky). De nog jonge Renate heeft na enkele jaren ervaring opgedaan te hebben in het kappersvak daarmee de grote stap gezet om ’voor zichzelf’ te beginnen. Da mes- en Herenkapsalon ’La Vertu’ is geopend van dinsdag t/m zaterdag. Renate zal graag een afspraak met u maken (tel. 513 3709) en heet u van harte welkom in haar kapsalon aan het St. Jansplein 3a. ’Moergestel-Nieuws’ wenst haar van harte veel sukses met deze nieuwe uitda ging! De afscheidnemende directeur Jan Wolfs tijdens de afscheidsreceptie... Op 1 maart a.s. neemt Jan Wolfs afscheid als directeur van het Klooster Bejaardenoord Huize Stanislaus. Na 43 jaar werken gaat hij in de VUT. Hij heeft er dan 17 jaar opzitten als directeur van dit bejaardencentrum. Toen hij in 1978 aantrad als directeur was dit vrij uniek te noemen. Een leek die de scepter ging zwaaien over een kloostergemeenschap terwijl het vroeger alle maal kloosterlingen waren van hoog tot laag. Intussen heeft Huize Stanislaus een landelijke functie gekregen en zijn er een 100-tal te verzorgen religieu zen met een 85 personeelsleden (omgerekend in volle banen is dat ongeveer 37 mensen). Nu nog komen de bejaarde zusters allemaal uit de eigen orde. Dat zijn dan de Zusters van Liefde oftewel de Zusters van de Oude Dijk uit Tilburg. De gemiddelde leeftijd is momenteel 85 jaar. In 1936 geboren te Oisterwijk heeft hij toch eigenlijk zijn ‘roots’ in Moergestel. Vader was Kees van Jaon van Peerkes en ‘emigreerde’ naar Oisterwijk toen hij trouwde. Vanaf zijn 17e levensjaar heeft Jan in de Verpleging ge werkt. Als verpleegkundige heeft hij een aar dige staat van dienst. Hij heeft gewerkt in de psychiatrie, het reguliere ziekenhuiswerk, zwakzinnigen, demente bejaarden en religieu ze bejaarden. Hij heeft dit werk altijd met veel liefde gedaan en zou het zo weer over willen doen als het moest. Eigenlijk had hij indertijd zo maar gesollici teerd en werd tot zijn verbazing opgeroepen voor een gesprek. Uiteindelijk bleven er 3 kandidaten over. De bewoners hadden ook toep al inspraak en hij kwam uit de bus als nieuwe directeur. Het werk in Moergestel heeft hij altijd als een uitdaging gezien. In het begin moest hij leren wat een klooster eigenlijk is. Hierop moest de organisatie worden aangepast en dan tevens de kwali teit van de zorg op een hoger niveau bren gen. Beslist geen kleinigheid. Wel is er intussen veel werk verzet. Het oude gebouw kostte enorm veel aan on derhoud en werd afgekeurd door de Brand weer omdat het levensgevaarlijk zou zijn in geval van calamiteiten. Dus moest er nieuw bouw komen. Later is ook het oude monu mentale gebouw ingrijpend vernieuwd door er 17 geheel zelfstandige wooneenheden in on der te brengen. Het heeft intussen ook de nieu we naam ‘Nieuwenhof’ gekregen en is een geheel zelfstandige kloostereenheid. Werden vroeger de bejaarde zusters maar in bed gestopt als ze iets mankeerden. Nu kan dat niet meer. Het verzorgingspeil is langza merhand opgetrokken tot zelfs iets hoger dan de huidige lekenbejaardenoorden. De tijd in Moergestel is voorbij gevlogen. Zeer waarschijnlijk komt dit door de rustige sfeer die er altijd hangt. Misschien zijn zusters dankbaarder als ze goed verzorgd worden. Alle zusters die er wonen komen van ande re kloosters af en ervaren de overplaatsing soms wel eens als pijnlijk. De meesten zijn vroeger werkzaam geweest in onderwijs, verpleging of verzorging. Het sociale werk is hen dus niet vreemd. In zijn tijd als direc teur had hij vroeger meer contact met de bejaarden dan de laatste tijd. Temeer omdat de groep driemaal zo groot geworden. Het werk verveelde niet maar de snelle wijzi gingen van de regelgeving was soms wel eens een beetje te veel van het goede. Vele en lange vergaderingen kwamen er aan te pas. De Arbo-wet is beslist een goede wet maar soms langs het absurde af. Er is momenteel weinig ‘tilwerk’ meer omdat er in tussentijd tilliften, badvoorzieningen, hoog/laag bedden en bejaardenbedden zijn gekomen. Al met al toch een aardige investering. Dat er meer allochto nen en gehandicapten moeten worden aange nomen als medewerker vind hij wel goed. Zijn ervaringen met allochtone stagiaires zijn dan ook zeer goed te noemen. Alleen om ze als medewerker te krijgen valt beslist niet mee. De meeste allochtonen gaan anders met be jaarden om en hebben toch nog een beetje meer eerbied voor hen. Het werk is voor hem altijd zeer afwisselend geweest. Er was geen dag hetzelfde te noe men. Hij kon gelukkig ook gemakkelijk de legeren en de kwaliteit van de medewerkers stond ook op een hoog peil. De nieuwe direc teur, H. Bouwmans uit Maria-Hout, gaat Stanislaus part-time besturen. Hij is al directeur van een tehuis in Aarle-Rixtel. Er zal wel een herverdeling van taken komen in de nieuwe leiding. Nu kan hij het dan wat rustiger aan gaan doen en gaan genieten van de hobby’s zoals koken en glas in lood maken. Ook blijft hij nog voor zitter van de Zonnebloem en zal zich voorlo pig ook nog wel bemoeien met de Avondvier daagse. De kinderen zijn nagenoeg de deur uit en samen met zijn vrouw hoopt hij nog vele jaren in goede gezondheid van de vrije tijd te genieten. I G O WOENSDAG 28 FEBRUAR11996 - 20e Jaargang - Nr. 897 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Stationsstraat 28, 5061 HE OISTERWIJK Tel. 013-52 87720 Fax 013-52 86412 LidV.B.O. Aanmelding of informatie over baanhuur: Mare de Groot, Tilburg (013) 467 82 31 bij geen gehoor: (06) 52 79 36 66 I Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jl p luiu.via-viyiuyouiouiuui h ffl Schoolstraat5 j 3 j MOERGESTEL n Tel. 013-513 1474 J3 a

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1