Carnaval 1996 in ,’t Draaiboompje I JÜ Hemeltje lief Van transport- colonnen naar modern vervoer Muziek op Schoot Het vervolg van september tot en met maart in de tropen.... V.O.G.G. stelt zich aan u voor!! VIDO 5 Veel aandacht voor kinderen... Ook Partyboerderij ,’t Draaiboompje’ zet met de a.s. carnaval de deuren natuurlijk wagen wijd open om het camavalsminnend publiek van harte welkom te heten. Hieronder een kort overzicht van het programma. De colonne van de Afd. Oisterwijk, opgericht in de jaren ’30 (we bestaan dit jaar 60 jaar), kan met trots zeggen dat we zijn uitgegroeid met o.a. -medisch sociaal vervoer- naar een verantwoorde, deskundige en technische ver- bezoekende kinderen is er gratis limonade. Kindermiddag: dinsdag Dinsdag 20 februari wordt de jaarlijkse Kindermiddag gehouden waarop échte arties ten komen optreden. Dit jaar komt ‘Circus Renz’ naar ,’t Draaiboompje’ met de zeeleeu wen Neptune en Castor, ‘n ezel en natuurlijk... clowns! Op deze kindermiddag, die om 16.00 uur begint, krijgen alle kinderen zoals altijd een gratis snoepkaart. Voor de beide kindermiddagen wordt er een speciale kindertribune opgebouwd, zodat de kinderen een goed zicht hebben op het po dium en buiten het carnavalsgedrang kunnen blijven. Voor alle dagen geldt natuurlijk dat de entree gratis is. ‘s-Avonds is er een programma voor de volwassen carnavalsvierders waarbij de muziek wordt verzorgd door de D.J.’s Patrick en Lennard. Voor een volledig en uitgebreid programma verwijzen we naar de advertentie elders in dit blad. Baby’s vinden het heerlijk om muziek te ma ken bij papa of mama op schoot. Zodra er muziek klinkt, zijn ze een en al aandacht en reageren vaak met lachen en bewegen. Peu ters zingen en dansen graag, vooral samen met anderen. De kursussen ‘Muziek op Schoot’ spelen hier op in. Er wordt gezongen, gedanst, er worden bewe gingsspelletjes gedaan en er wordt gebruik gemaakt van muziekinstrumenten en speel goed. De kursus is bedoeld voor ouders/verzorgers met een kind in de leeftijd van 4 tot 48 maan den. Om de liedjes en spelletjes zo goed mogelijk aan te laten sluiten bij de leeftijd van het kind, zijn de groepen ingedeeld naar leeftijd. Artiestengala Traditioneel wordt in Partyboerderij ,’t Draai boompje’ de carnaval op zaterdagavond om 20.00 uur ingezet met het alom geprezen ‘Ar tiestengala’. ‘n Keur aan lokale artiesten maakt deze avond haar opwachting om in allerlei creaties voor het voetlicht te treden. Het artiestenprogramma is altijd weer verrassend en origineel. Eén tip echter: wees er vroeg bij, want vol is vol! Mini-playbackshow Ook al jaren ‘n vast onderdeel in het program ma van ,’t Draaiboompje’ is de Mini-playback- show op zondagmiddag om 16.00 uur. Na de optocht barst dit kinderspektakel los dat ook elk jaar wordt gekenmerkt door verrassende optredens, ‘n Middag vol onvergetelijke uren zowel voor de optredende kinderen als de be zoekers. Kinderen die nog mee willen doen kunnen zich nog opgeven bij Marian Kouwen- berg, tel. 513 1887. De winnaar mag rekenen op een mooie wisselbeker en voor iedere deel nemer is er natuurlijk een traktatie. Voor de je op het Prithipura Home georganiseerd voor de kinderen. Ik (Janine) heb voor kerst man gespeeld. Dit vonden de kinderen prachtig. We werden gesponsord door een bedrijf in Colombo. Van dit geld hebben we cadeau tjes gekocht en lekker eten voor de kinde ren. Tweede Kerstdag hebben we alle kinderen mee naar een dierentuin in Colombo geno men. Dit vonden ze ook erg leuk. Dus de kerst kon niet meer stuk. Ook wil ik de lagere school (de Graaf van Ur- sel) hartelijk bedanken. De kinderen hebben erg mooie kerstkaarten voor onze kinderen op het tehuis gemaakt. Ze vonden het echt gewel dig leuk om ook eens een keertje post te krij gen. Onze dank ik dan ook erg groot. IJc moet zeggen dat verder alles nog steeds Harrie-Harrie gaat in Sri Lanka. De rust is weer een beetje teruggekeerd in het land, en het is te hopen dat dit zo blijft. Ik heb besloten om eind maart terug te ko men naar ons koude kikkerlandje.... Hoe smaakt de boerenkool met worst ook al weer, zijn de wegen echt zo recht? En hoe voelt een warme douche ook alweer??? Al is het misschien een beetje laat, toch wil ik iedereen uit ons dorpke nog een Gelukkig Nieuwjaar toewensen!! Heel veel groetjes uit het warme, mooie Sri Lanka, Janine Hurkmans en Jiska Eekhout. Janine Hurkmans op Sri Lanka... Zoals jullie weten ben ik 6 september naar het warme, mooie Sri-Lanka vertrokken. In oktober heb ik een klein stukje in het Moer- gestels krantje geschreven, over het werken en leven in Sri Lanka! Hier nog eens een kort verslagje van de af gelopen maanden. Het is nu januari, dus heb ik nog zo’n drie maanden te gaan. Ik moet zeggen dat het wer ken in Sri Lanka mij nog steeds goed bevalt. Er zijn zo’n 90 lichamelijk en geestelijk ge handicapten op het Prithipura Home! De tandverzorging van deze kinderen was erg slecht. Dus heb ik de taak op me genomen om dit te verbeteren. Ik heb de tanden van alle bewoners schoongemaakt en nagekeken, voor zover ik dat zelf kon. Ik heb een echte tand arts gevonden die mij in februari komt helpen op het Prithipura Home... Dit heb ik gedaan omdat er zoveel kinderen hulp nodig hadden voor hun tanden. Vaak zi jn ze al zo slecht, dat er niks meer aan te doen is. Wat we dus ook gedaan hebben, is een aantal tandenvoorlichtingsdagen gegeven. Hoe men de tanden moet poetsen en wanneer... De banden van de rolstoelen waren lek of kapot. Niemand was in staat om deze steeds te repareren of op te pompen. We hebben dus besloten om alle luchtbanden van de rolstoelen te vervangen in ‘Hard’rubbere banden. Dit hebben we dus afgelopen week in Colombo bij een bedrijfje laten doen. De bewoners zijn erg blij.... Een ander probleem is dat we 2 kinderen op Prithipura hebben die erg spastisch zijn. Ze hangen in hun rolstoel. Dit is niet echt bevor derlijk voor hun spasme en houding.... Jiska en ik hebben dus 2 ontwerpen gemaakt met aanpassingen voor deze rolstoelen. Er is in Colombo een bedrijfje die dit kunnen ma ken. Dus hebben we een estimate laten ma ken. Dit kwam op ongeveer 500,- uit. Wat dus ook tot onze taak behoort is het zoeken van sponsoring. We hebben dus al menige brieven de deur uit gedaan. Maar nog steeds geen reakties. We wachten nog rustig even af. Ook dit zal ons wel lukken, hopen we! Met Kerstmis hadden Jiska en ik een feest- sta ik hier ineens in de krant. Met mijn pick- nickspullen nog wel! Hoe opwindend: zoals je op de foto kunt zien, valt het allemaal niet mee. Maar ja, dat krijg je van al die toestan den. Je probeert het allemaal zo goed mogelijk te organiseren en dan gaat er toch altijd wel wat mis. Maar ik weet zeker dat ik er niet mee blijf zit ten. Dus kom gewoon gezellig kijken op 16 en/of 18 maart naar ‘de kat op het spek’ en wie weet, krijgt u ook nog een sandwich! voersdienst binnen het Rode Kruis. Dit alles t.b.v. zieke, gehandicapten en mede mensen die zonder begeleiding niet vervoerd kunnen worden (liggend, half-zittend en zit tend vervoer, alsmede rolstoel-vervoer). Door een steeds betere samenwerking tussen de G.G.D. en het Rode Kruis hebben wij een ambulance tot onze beschikking die wij in mogen zetten voor ‘sociaal vervoer’. Dit wil zeggen dat wij hulpbehoevende kunnen en mogen vervoeren. Voorwaarde is wel dat zij redelijkerwijs geen gebruik kunnen maken van het reguliere vervoer. Wil iemand een beroep op ons doen, dan kun nen wij U ten dienste staan met een ambulan ce (die elk half jaar gekeurd moet worden) en opgeleide chauffeurs en begeleiders. Wij denken dat velen niet op de hoogte zijn van deze mogelijkheid. Wel is het van belang ons dit tijdig te laten weten omdat wij alleen werken met opgeleide vrijwilligers die meest al ook hun dagelijkse verplichtingen hebben. Ons motto: ‘Het Rode Kruis is er ook voor U’, dragen wij hoog in het vaandel. Mocht U vragen hebben of een beroep op ons willen doen, dan is ons contactadres: Adm. Rode Kruis Colonne, Marian Pover, Uden- houtseweg 31, tel. 5215882. De afkorting V.O.G.G. (voorheen ‘t Zorgen kind) staat voor: Vereniging voor ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke handicap. Het is een ‘oudervereniging’, d.w.z. dat ouders en/of broers en zussen lid zijn van deze vere niging. Via verschillende activiteiten worden deze ouders en familieleden en’hun kinderen met elkaar in contact gebracht. Ook worden er ac tiviteiten voor de verstandelijk gehandicapte georganiseerd. Enkele activiteiten zijn: Paas-eieren zoeken; nieuwjaarsbal; bingo; kerstviering; carnaval. De V.O.G.G. is een groep mensen die elkaar begrijpen en daardoor elkaar kunnen helpen. Want datgene wat zij samen gemeen hebben, is de zorg om hun kind, de verstandelijk ge handicapte. Wat de een niet weet, weet de ander wel. Bij de komst van een verstandelijk gehandi capt kind kom je in een doolhof terecht, en de juiste weg kiezen is moeilijk. Juist dan is het belangrijk om in een gemoe delijke sfeer te komen, bij ouders die al wat wegwijs zijn geworden, en die U graas helnen. De V.O.G.G. is een landelijke vereniging, waar van het hoofdbureau is gevestigd in Utrecht. De landelijke vereniging is onderverdeeld in plaatselijke afdelingen. Onder afdeling Oisterwijk valt: Berkel-En- schot, Haaren, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. In elke gemeente is een contact-ouder waar u terecht kunt met uw vragen. In Moerge stel is dit bij: Riet de Laat, tel. 013-513 2293. Onze doelstelling is; om vrouwen in de over gangsfasen de mogelijkheid te bieden, met el kaar in contact te komen. Daarom organiseren we elke eerste en derde dinsdag van de maand een inloopmiddag voor vrouwen die graag eens over hun overgangsverschijnselen willen praten. Tevens is er dan gelegenheid om U in te schrijven voor een gespreksgroep, om elkaar zowel fysiek als psychisch te kunnen onder steunen. Vele vrouwen hebben baat gevonden in deze gespreksgroepen onder leiding van een ervaringsdeskundige. De eerstvolgende in loopmiddag is 5 maart 1996 (20 februari geen inloop) van 14.30 uur tot 15.30 uur. U wordt verwacht in het wijkgebouw Loven-Besterd, Koestraat 164 te Tilburg. Men neme ingang Park de Horion, zaal 2. Voor informatie: 013-562738 en/of 013- 426591. Uw baby of peuter kan ook vergezeld worden door opa, oma of een vaste verzorger. Het is niet nodig dat u noten kunt lezen, over zang talent beschikt of een instrument bespeelt. De liedjes worden uitgereikt op een stencil, zodat u er thuis ook mee kunt werken. Het belangrijkste doel van de kursus is het samen plezier beleven aan muziek maken. Daarnaast worden de motoriek en het ritmegevoel van het kind ontwikkeld; zingen stimuleert de taalontwikkeling en kinderen kunnen hun fantasie en gevoel uitleven. Op maandag 12 februari 1996, kunt u vrijblij vend een proefles volgen: Baby’s van 4 tot 14 maanden: 9.30 -10.15 uur; Peuters van 14 tot 24 maanden: 10.15 - 11.00 uur; Peuters van 24 tot 48 maanden: 11.00 - 11.45 uur. Voor meer informatie: administratie Streek- muziekschool Oisterwijk e.o., tel. (013- )5282753. PAGINA 7 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 II ^ÈRl® CarïtK; - W

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7