Rabobank Wij feliciteren met de nieuwe betaalautomaat Scouting N E D E R Jan van Bree WULDERS AUTOMATISERING LAND PRINSES JULIANA (P WWW Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid om te betalen met de betaalautomaat. Want de betaalautomaat staat voor maximale betaal-service, snelheid en veiligheid. Inmiddels is het al bij onderstaande bedrijven mogelijk te betalen met de pin-code. Wanneer volgt u? INSTELLING DORPSRAAD MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 14 FEBRUAR11996 PAGINA 5 Proficiat!!! Gemeentebestuur van Moergestel. "Wonende: ja nee Moergestel, Handtekening, A. vindt dat er een dorpsraad moet komen B. heeft belangstelling voor een functie in de dorpsraad Op 15 februari 1996 treedt toe tot de ere-galerij van de oude glorie: Jumbo Denissen Tankstation J. van Esch van Amelsfort Mode (Benneten Eindhoven en Weert) Martine Lingerie Tilburg Moto-Rent Oirschot Slijterij In den Korenmaaier Boetiek Bonita Doe-het-Zelf Centrum Op ’t Hoog Modarina F. van Velthoven BV Kapsalon Different Automobielbedrijf Donkers Frans Becx Tuinmachines Fa. Bijvelt/van de Ven Juwelier Ketelaars Van Linschoten Schoenen Dierenpension Alert Bruikbare spullen over....de harmonie is er blij mee In het voorjaar vindt weer de vrijmarkt plaats. De eerste in deze opzet is succesvol verlopen. Natuurlijk is het slagen van de markt afhan kelijk van het aanbod van bruikbare spullen. Daarom, heeft u nog dingen die u al heel lang in de weg staan, u kunt ze kwijt bij Gerard Antonis, Oirschotseweg 41. Een telefoontje naar 5131114 of naar Theo van Nuenen, tel. 5131713 is ook voldoende, het wordt dan bij u opgehaald. Ondergetekende, Naam: MUZIEKVERENIGING Moergestel ja nee Bevernieuws Het is alweer geruime tijd geleden dat u in Moergestel Nieuws het Bevernieuws heeft kunnen lezen. Voortaan zullen we proberen om 1 keer per maand kort verslag te doen van onze belevenissen. 1996 begon voor de Bevers met het bezoek van Tilt de Robot. Tilt was uit een ruimtevaartuig gevallen en bestond enkel nog maar uit een vierkante romp. De Bevers hebben met aller lei materialen Tilt weer opgeknapt, zodat hij weer ging leven. Voordat Tilt afscheid nam, hebben de Bevers vele vragen aan Tilt gesteld en is er ook nog met Tilt gedanst. Een week later kwam de poppendokter op visite in D’n Donk. Alle Bevers hadden een zieke knuffel meegenomen. De poppendokter had het deze morgen zeer druk met o.a. het zwemvliesje van een zeehond en de open wond van een slang. Tijdens het zeer koude weekend van 26 janua ri gingen de Bevers op reis naar de warme Nederlandse Antillen. Hier beleefden we al lerlei avonturen met een vervelende leeuw die onze bagage dreigde te stelen. Gelukkig wa ren de Bevers hem te snel af. Vorige week heb ben de Bevers een echt postkantoor gemaakt. Na al het knutselwerk, werden door de Bevers in ons eigen postkantoor o.a. postzegels, geld en kaarten verkocht. Tot slot van dit verslag moeten wij u medede len dat wij helaas een stop op de wachtlijst van de Bevers hebben moeten zetten. Momenteel wachten er al zo’n 30 kinderen op een plaatsje bij de Bevers. De wachttijd is nu dan ook al ruim 2 jaar. Zodra er weer plaats is zullen wij u hiervan op de hoogte brengen. Suzanne, Sandra, Frank en Danny. vergadering en overleg met het gemeentebe stuur. Verder zal het mogelijk moeten zijn om op ambtelijk niveau te praten op het gebied van uitvoering van zaken. Daarnaast zouden er afspraken gemaakt kunnen worden over ambtelijke ondersteuning en het eventueel beschikken over een eigen budget om te kun nen functioneren. Belangstelling Of er daadwerkelijk een dorpsraad komt is nog niet helemaal duidelijk. Een eerste stap is thans het peilen van de belangstelling onder de bewoners van Moergestel. De dorpsraad zal een goede weerspiegeling moeten zijn van Moergestel, hetgeen kan worden bereikt door het houden van afzonderlijke verkiezingen. Als op dit moment een verantwoorde inschat ting kan worden gemaakt over de behoefte aan een dorpsraad, kan de route om hieraan ge stalte te geven verder worden uitgestippeld. U kunt uw interesse voor een dorpsraad aan geven door de hierbij afgedrukte bon in te vul len en vervolgens terug te (laten) bezorgen bij het gemeentehuis, bureau Voorlichting, Raad huisstraat 21, 5066 AP Moergestel. Voor na dere inlichtingen kunt u terecht bij de ge meente, telefoonnummer 5131235, toestel 229. Als meerdere personen bij u in huis de bon willen invullen, dan kunnen zij, of eigenhan dig een briefje schrijven, dan wel bij de cen trale balie in het gemeentehuis een exemplaar halen. Sluiting Gemeentehuis en Openbare Werken Aangezien het komend weekend en de daarop volgende dagen in het teken van carnaval staan, zullen het gemeentehuis en de dienst openbare werken op maandag 19 en dinsdag 20 februari 1996 ‘s middags voor het publiek gesloten zijn. Daarnaast komt in verband met deze festivi teit het spreekuur van beide wethouders op maandagavond 19 februari 1996 te vervallen. De wethouders zijn wekelijks op maandag van 19.00 uur tot 20.00 uur bereikbaar op het ge meentehuis. U dient hiervoor de hoofdingang aan de Raadhuisstraat te gebruiken. Het gemeentebestuur. Naast een beheersmatige en adviserende taak kan de dorpsraad ook fungeren als klankbord voor het gemeentebestuur. Overigens dient voorkomen te worden, dat Moergestel een bevoorrecht positie gaat inne men ten opzichte van (wijken in) Oisterwijk. Om die reden zullen aan de dorpsraad meer of minder taken en bevoegdheden worden toe gekend. Onder beheer valt te verstaan de zorg voor openbare voorzieningen. Het is van groot be lang dat aan de adviserende rol serieus inhoud wordt gegeven. Ofschoon een advies op zich niet bindend is, zijn er best wel constructies te bedenken die voor voldoende zwaarte zorgen. Zo kunnen bij het nemen van een besluit be perkende regels worden gesteld, als wordt af geweken van het advies. Overigens kan van de adviserende bevoegdheid zowel gevraagd als ongevraagd gebruik worden gemaakt. Werkwijze Bij het bepalen van de werkwijze zal aandacht worden geschonken aan zaken zoals, het aan tal keren dat de dorpsraad bij elkaar komt voor Instelling dorpsraad na gemeentelijke herindeling Dorpsraad Alles wijst erop, dat vanaf 1 januari 1997 Moergestel samen met Oisterwijk een nieuwe gemeente gaat vormen, bestaande uit 25.000 inwoners. In dit verband zult u ongetwijfeld de afgelopen tijd weleens hebben gehoord of gelezen, dat het zaak is ervoor te waken dat de eigenheid van het dorp Moergestel verloren raakt. Een wezenlijke stap in die richting zou het instellen van een dorpsraad kunnen zijn. Taken en functies Een van de belangrijkste taken van een dorps raad is het behartigen van de belangen van het dorp in de meest brede zin. De vorm waarin dat dan zou moeten gebeuren, dient nog na der te worden besproken. Bij het toekennen van taken en bevoegdheden kan gedacht wor den aan diverse aspecten op het gebied van beheer en advies. De mate waarin eigen zeg genschap kan gaan plaatsvinden is uiteinde lijk een zaak van de nieuwe gemeenteraad. Man met paard... Heel bekend... Vorige week zagen we de tam. van de Wouw: Jan, Jo, Sjef, Cees (Korenstraat) en Leo (Maasdam).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5