Rabobank Jacco Verschoor: 150e lid KPJ! De gehele carnavalsweek, van 19 t/m 24 februari, zijn wij gesloten. Mulders Automatisering naar het Rootven Dames- en Heren P.G.B. vraagt om koude-toeslag Wedstrijd voor mooiste regionale carnavalsfoto Wij wensen ook jullie veul leut!!! In verband met Carnaval is ons kantoor op maandag 19 en dinsdag 20 februari alleen in de ochtenduren open. MODEHUIS pOjrterSj t U kunt uiteraard 24 uur per dag gebruik maken van de geldautomaten. Plezierige dagen! Voor de minima De PGB heeft in de commissie-vergadering van Sociaal Economische Zaken van 6 februa ri vragen gesteld over het eventueel beschik baar stellen van een koude-toeslag voor de minima/minder draagkrachtigen in Moerge stel. Middels een brief van 7 februari heeft PGB- fractie officieel verzocht hier een onderzoek naar te doen en vraagt het College van Burge meester Wethouders met een voorstel te komen. De extreem koude periode van eind novem ber tot begin februari hebben de woonlasten (energie) sterk verhoogd. Uit informatie die de PGB heeft van energie bedrijven blijkt dat de energielasten tot 60,- per maand kunnen stijgen. Voor de minima zijn dit extra lasten die men niet of nauwelijks meer op kan brengen. De RG.B.-fractie stelt voor de extra lasten af te leiden uit de eerstvolgende jaarafrekening van het energiebedrijf. Aan de hand van deze afrekening kan een kou de-toeslag toegekend worden. Voorts vraagt de RG.B.-fractie er voor zorg te dragen, dat indien de jaarafrekening in no- vember/december verschijnt, de toeslag nog voor de feestdagen uit te keren. De toegekende uitkering kan vanuit de bijzon dere bijstand gefinancierd worden, aldus de EG.B.-fractie. Voor eventuele hulp bij het aanvragen kunt u zich wenden tot het gemeentehuis en/of de P.G.B.-fractieleden: Julia Burgers, tel. 5133597 of Jan Oerlemans, tel. 5132239. Voor al uw Carnavalskleding... Afgelopen week nam Niek Mulders (Mulders Automatisering) zijn intrek in het pand Rootven 7. Voorheen was het bedrijf gevestigd aan de Vossenhoorn. Mulders Automatisering is leveran cier van computers en de daarbij behorende supplies, zoals hard- en software, printers, faxen, modems, etc. Mulders Automatisering hoopt met deze stap zijn klanten (en toekomstige klan ten) nog beter van dienst te kunnen zijn vanuit het centrum van ons dorp. Graag willen we hem dan ook van harte gelukwensen en veel succes voor de toekomst! Jaar van de natuur s In samenwerking met Staatsbosbeheer orga niseren de bibliotheken in Nederland diverse aktiviteiten in het kader van de bibliotheek- campagne ‘het jaar van de natuur’. Ook de bi bliotheek van Moergestel werkt mee aan deze campagne. Gedurende het hele jaar zal op di verse tijdstippen aandacht worden gevraagd voor het jaar van de natuur. Van 15 februari tot 4 maart treft U de eerste tentoonstelling over dit thema in de bibliotheek aan. Teken, schilder, fotografeer of borduur een landschap in Uw omgeving...en win een gratis verblijf in een boswachtershuis Pak Uw camera of schilderspullen en doe mee. Zoek in Uw omgeving een landschap, een stukje natuur of een cultuur-historisch monu ment en maak een tekening, een schilderij, een foto of misschien wel een collage. Ook andere technieken zijn toegestaan. U maakt met Uw inzending kans op een ver blijf in een echte boswachterswoning midden in de natuur. En dat is niet alles: Uw werk is straks misschien ook te zien in een tentoon stelling die heel Nederland rondreist. Bovendien zal Staatsbosbeheer één werk uit elke provincie belonen met een geldbedrag van 250,-. Deze beloonde werken zullen ten toongesteld worden in de eigen bezoekerscen tra van Staatsbosbeheer. Voorwaarde is dan wel dat het een landschap, natuurgebied of cultuurhistorisch object van Staatsbosbeheer betreft (de boswachter kan U daar meer over vertellen). Tentoonstelling De bibliotheek Moergestel zal alle inzendin gen die binnenkomen in de zomer van dit jaar exposeren. Daarna worden de beste inzen dingen naar de Provinciale Bibliotheekcentra le gestuurd. Deze stellen hieruit per provincie een tentoonstelling samen die in de loop van 1997 in de bibliotheek in Noord-Brabant te zien is. Deze beste werken van alle provincies vormen tenslotte een expositie die -ook in 1997- alle provincies van Nederland aandoet. Uit de provinciale winnaars worden de lande lijke drie beste gekozen. De prijzen De prijzen voor de drie beste werken bestaan uit een gratis verblijf in één van de circa 25 boswachters-vakantiewoningen bij Staatsbos beheer. De winnaar van de eerste prijs krijgt een verblijf van 2 weken aangeboden. Bij de tweede en derde prijs gaat het om een verblijf van één week. Inleverdatum De uiterste inleverdatum is 30 juni 1996. U kunt Uw werk samen met het ingevulde deel- nameformulier inleveren bij de bibliotheek Moergestel. Bibliotheek gesloten met carnaval In verband met carnaval is de bibliotheek op maandag 19 februari en dinsdag 20 februari de gehele dag gesloten. Tot ziens in de bibliotheek! Eerste prijs ballonvaart boven Midden-Brabant In samenwerking met Omroep Brabant houdt Fuji Photo Film in Tilburg een grote fotowed strijd met als thema het komende carna valsfeest in Midden-Brabant. Een jury met onder meer Prins Gérard d’n Eerste van Krui kenstad Tilburg zal uit de inzendingen de mooiste foto kiezen. De maker of maakster van deze foto krijgt een ballonvaart voor 2 perso nen boven Midden-Brabant aangeboden on der leiding van de bekende Tilburgse ballon- vaarder Henny van Loosbroek. De wedstrijd die door Fuji Photo Film in Til burg samen met Omroep Brabant wordt uit geschreven staat open voor iedereen in Mid den-Brabant, de hele regio Tilburg-Waal- wijk. Per deelnemer zijn meerdere inzendingen toe gestaan. Wel moet achterop iedere foto duide lijk de naam, het adres (met postcode) en tele foonnummer vermeld staan. De foto’s moeten uiterlijk 15 maart ingeleverd zijn bij Omroep Brabant, Enschotsestraat 244 in Tilburg, of opgestuurd naar Omroep Brabant, postbus 400, 5000 AK in Tilburg. Zij dienen goed ver pakt te zijn om beschadigingen te voorkomen. De jury bestaat uit 4 leden. Namens Fuji Photo film is dat Gert-Jan van de Eisen, namens Omroep Brabant-Midden is dat programma leider Lauk Bouhuijzen en daarnaast gaat het om stadsprins Gérard d’n Eerste van Kruiken stad en de fotograaf Peter Jac Steenman. De jury beoordeelt de foto’s op criteria als origi naliteit, creativiteit, het idee en de wijze waar op het thema ‘Carnaval in Midden-Brabant’ is uitgebeeld. De uitslag van de wedstrijd wordt vrijdag 22 maart tussen 16.00 uur en 17.00 uur in het Omroep Brabant-program- ma Hartelijk Brabant bekend gemaakt. Behalve de eerste prijs, een ballonvaart boven Midden-Brabant voor 2 personen, zijn er 5 exemplaren van het boek ‘Eer en schande’ over oude Brabantse volksgebruiken van Ge rard Rooijakkers en 10 exemplaren van de onlangs uitgebrachte regionale carnavals-CD ‘Rondje Harten Troef 7’ van de Tilburgse stichting de Brackaliers te winnen. De beste foto’s zullen in de studio van Omroep Brabant in Tilburg worden geëxposeerd. Het 70-jarig bestaan van KPJ Moergestel werd afgelopen vrijdag o.a. gevierd met de huldiging van het 150e lid van de vereniging. Jacco Verschoor uit de Pr. Margrietstraat 10 bleek de geluk kige. Vrijdagavond werd hij in het clubgebouw D’n Tob aan de Kerkstraat door voorzitster Judith Ketelaars in de bloemetjes gezet en werd hem een gratis lidmaatschap van de KPJ aan geboden. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 14 FEBRUAR11996 y-v- 1 ia yy?

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 3