KORFBAL'!' O Jeugdvoetbal spelleiders ontvingen certificaat Audacia-nieuws Thuiszorg Midden-Brabant S.V. Roef! Handbal Korting Winter blijft ons verwennen! Kindertelefoon Tilburg zoekt vrijwilligers HSV De Rietvoorn Duikvereniging ‘Silent Bubbles’ bestaat 1 jaar Ponyclub EE.V.I.O.R. Aanmeldstrook: omgaan met dementie. Naam: Adres: Woonplaats: Inleveren: Schoolstraat 22 te Moergestel. Telefoon: Wel/geen lid 4-6 Uitslagen: MAA: Elshout 2 - Roefl 26-5 HES: Roefl 2 - Willem Bos9-21 HJB: Tornado - Roef!14-13 DJB: GHV - Roefl20-5 HES: DESK 2-Roefl 120-15 Mini: DESK - Roefl3-6 Volgend weekend geen competitiewedstrijden. Veel plezier met Carnaval! Handbal is altijd raak! Na de ijspret rond de jaarwisseling lijkt de winter van 1995/1996 nog lang niet voorbij te zijn. Ook in het weekend van 3 en 4 februari organiseerde Schaatsclub ‘De Vennen’ weer activiteiten op het Kolkven. Er was een goed geprepareerde ronde van an derhalve kilometer uitgezet. Hierop reden in 2 dagen ongeveer 500 schaatsliefhebbers een prestatietocht over 10, 20, 40 of zelfs 80 km. Na het verzamelen van de nodige stempels lag er voor hen een medaille klaar. Op zaterdag werden er bovendien zogenaam de Korte Baan Wedstrijden voor de jeugd tot en met 12 jaar gehouden. Aan deze sprintwed- strijden over 160 m werd door ongeveer 40 kinderen deelgenomen. Elk deelnemertje reed 2 ritten, waarna op basis van de totaaltijd een eindstand werd opgemaakt. In de verschillen de categorieën kwamen de volgende winnaar- tjes uit de bus: Steffie de Kort (meisjes t/m 6 jaar); Tommie Hendriks (jongens t/m 6 jaar); Nikki de Kort (meisjes 7 en 8 jaar); Paul de Groot (jongens 7 en 8 jaar); Nikki de Groot (meisjes 9 en 10 jaar); Adriaan Kastelijn (jon gens 9 en 10 jaar); Clarissa Bakker (meisjes 11 en 12 jaar); Kevin Smolders (jongens 11 en 12 jaar). Schaatsclub ‘De Vennen’ dankt ieder die dit prachtige schaatsweekend op het Kolkven mogelijk heeft gemaakt, in het bijzonder de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumen ten, de mensen van E.H.B.O. Moergestel die gelukkig niet veel te doen hadden, Frans Becx voor de verzorging van de veegmachine, Kees van Dijk voor het beschikbaar stellen van de stempelkraam, Jan Timmermans en zijn medewerkers voor de verzorging van de Koek en Zopietent en de gastvrijheid in ‘t Stokske, en tenslotte alle leden en vrijwilligers voor hun belangeloze inzet. zo voort tot het einde. Het resultaat was dan ook een gelijk spel. R. van lersel was de grote uitblinker, hij won 3 maal, A Bax won 1 maal en R. Galle moest het zonder punten stellen. In de wedstrijd tegen Interpolis 6 kon Moer gestel maar 2 man op de been brengen, zodat bij de start al een achterstand van 3-0 geno teerd stond. Die achterstand was te groot om in te lopen. Men wist wel 4 punten te scoren, maar het was toch een verloren wedstrijd. J. Weijers won 2 maal en R. Galle 1 maal. Uitslagen: Red Star’58 2 - Moergestel 1 Tios’51 15 - Moergestel 2 Moergestel 1 - Hyperion 2 Moergestel 2 - Interpolis 6 Programma: 29 februari: Pannenschuur 5 - Moergestel 2; I maart: Slagzin 7 - Moergestel 1; 5 maart: SBM 6 - Moergestel 1; II maart: Moergestel 1 - Red Star’58 2; 11 maart: Moergestel 2 - Tios’51 15. De thuiswedstrijden worden gespeeld in D’n Donk, Bosstraat la. Altijd op maandagavond. Aanvang 20.00 uur. Publiek altijd welkom. De Kindertelefoon in Tilburg zoekt enthou siaste vrijwilligers voor telefonische en onder steunende werkzaamheden voor gemiddeld acht uur per week. De uitgebreide inwerkpe- riode start half maart, wekelijks op dinsdag- of woensdagavond. Geïnteresseerden kunnen zich vóór 25 februari telefonisch aanmelden voor een informatiepakket en voor de infor- matie-avond op woensdag 28 februari. Het te lefoonnummer is: 013-5365686. De doelstelling van de Kindertelefoon is het bieden van laagdrempelige telefonische hulp en informatie aan kinderen en jongeren tot 18 jaar, dagelijks van 14 tot 20.00 uur. De werk zaamheden in Tilburg worden uitgevoerd door een team van ongeveer 25 vrijwilligers dat wordt begeleid door een (betaalde) coördi nator. Naast het uitvoeren van telefonische werk zaamheden bestaat het takenpakket van de vrijwilligers uit het bijwonen van vergaderin gen en trainingen en het uitvoeren van onder steunende werkzaamheden, zoals bijvoor beeld publiciteit of het bijwerken van de so ciale kaart. 9.30 10.45 11.00 10.45 Afhalen vergunningen In verband met karnaval kunt u geen vergun ning afhalen op vrijdag 16 februari in café de Klaore. Bent u nog niet in het bezit van de juiste papieren om te mogen vissen dan kunt u terecht op vrijdag 23 februari tussen 18.00 uur en 20.00 uur in café de Klaore. Dit is de laatste mogelijkheid om persoonlijk uw ver gunning af te halen. Nadien kunt u hiervoor terecht bij onze penningmeester, na telefo nische afspraak, zijn telefoonnummer is: 5282120. gestel en Oisterwijk, een gespreksgroep voor direct betrokkenen van dementerende oude ren. Het doel van de gespreksgroep is het onder steunen van direct betrokkenen in het omgaan van de dementerende en het verwerken van dementie. Onder direct betrokkenen wordt verstaan: partner, familieleden en bekende van de dementerende ouder. Vanaf: maandag 26 februari (6x op de maan dag); Van: 19.30 uur tot 21.30 uur; Plaats: Wijkgebouw te Moergestel; Cursus leiding: mevr. Toonen (wijkverpleeg kundige), mevr. Verhoeven (vrijwilligster); Kosten 50,- voor leden, 80,- voor niet- leden. De CZ-groep geeft voor cursussen een ge deeltelijke vergoeding indien u een aanvullen de verzekering heeft afgesloten. Wij adviseren u contact op te nemen met uw verzekering. Voor meer informatie en opgave kunt u con tact opnemen met Marianne van den Meijden- Tijdens een feestelijke bijeenkomst verleden week ontvingen 'n viertal jeugdleiders van SV Audacia hun certificaat na het voltooien van de cursus jeugdvoetbal/spelleider. De bijeenkomst vond plaats in de kantine van SV Nemelaer te Haaren. De competitie ver loopt voor de Moer- gestelnaren nou niet direkt denderend. Het eerste team ver loor 2 wedstrijden en won er 1 en team twee won er 1, ver loor er een en 1 wed- strijd eindigde in een gelijke stand. De wedstrijd tegen Red Star 2 ging met 6-4 verloren voor team 1Er had toch zeker met wat meer geluk een gelijk spel in gezeten. Van de 10 partijen werden er 5 pas in de 3de game beslist, waarvan 4 in het nadeel van Moerge stel. Theo Sprengers won 2 maal, Bart de Cort en Herman Reinders ieder 1 maal. De wedstrijd tegen Hyperion 2 verliep beter. Op de helft van de wedstrijd stond Moergestel al met 4-1 voor. De 2 volgende partijen wer den ook in winst omgezet, zodat de overwin ning een al zeker gesteld was. De tegenstan der won de laatste 3 partijen. Theo Sprengers en Herman Reinders wonnen beiden 2 maal, Bart de Cort won 1 maal. Voor team 2 verliep de wedstrijd tegen Tios’51 om en om. Werd er een partij gewonnen dan werd de volgende weer verloren. Dat zette zich Ruim 1 jaar geleden besloten 19 duikers om in Oisterwijk een duikvereniging te starten. Op 26 januari 1995 werd aldus Duikver eniging Silent Bubbles officieel opgericht. Duikvereniging ‘Silent Bubbles’ is een vere niging waar gezelligheid maar bovenal veilig heid voorop staan. Onze actieve leden, het bestuur de duik-, eve nementen- en zwembadcommissie hebben het afgelopen jaar de basis gelegd voor de conti nuïteit van de vereniging. Veel energie werd gestoken in de organisatie van de duiken (waaronder een ijsduik), evenementen en an dere gezelligheidsactiviteiten binnen onze vereniging. Ook wordt maandelijks, onder meer door on dersteuning van sponsors het verenigingsblad ‘Talking Bubbles’ uitgegeven. Wij hebben tot nu toe een bescheiden groei doorgemaakt en tellen nu 26 leden. Naar aanleiding van een onlangs door ons ge organiseerde Open Dag, waarbij 26 geïnteres seerden een introduktieduik meemaakten, hebben reeds enkelen uit deze groep te ken nen gegeven bij onze vereniging te starten met de cursus tot het behalen van een duikbrevet. Op korte termijn zal hiermee gestart worden. Het is namelijk mogelijk binnen onze vereni ging opleiding voor een wereldwijd erkend duikbrevet te volgen welke wordt gegeven door professionele gecertificeerde duikin- structeurs. Gebreveteerde duikers die door training hun conditie en duikvaardigheid (wat bij ons hoog in het vaandel staat) op peil willen houden, zijn bij ons ook van harte welkom. Heeft U door het lezen van het bovenstaande, of loopt U al langer met het idee rond eens kennis te willen maken met de duiksport, kom dan eens, geheel vrijblijvend, op onze trainingsavond, de donderdagavond, tijdens onze training van 22.30 uur tot 23.30 uur in zwembad ‘de Leye’ te Oisterwijk. Ook telefonisch kunt U informatie inwinnen bij Jan-Hein Kremers (tel. 013-5422006) of Roel Vermelis (tel. 013-5284314). berg, tel. 013-513 3790. Aanmelding is eveneens mogelijk door onderstaande strook bij haar (Schoolstraat 22 te Moergestel) in te leveren. Springen: Op 3 februari 1996 heeft Frans Burgers met zijn pony Princess deelgenomen aan de NKB kampioenschappen springen te Wanroy. Frans behaalde met zijn pony de 12de plaats in de klasse B. Dressuur 27 en 28 januari 1996 te Boxtel: Maggie Bax, Godfried, klasse B 151 punten; Maggie Bax, Tosca, klasse B 142 punten; Kees op ‘t Hoog, Boy, klasse Ml 157 punten 3de prijs. Dressuur 3 en 4 februari 1996 te Wintelre: Maggie Bax, Godfried, klasse B 141 punten; Maggie Bax, Tosca, klasse B 152 punten; Kees op ‘t Hoog, Boy, klasse Ml 137 punten; Ellen Spijkers, Mon Ami, klasse L 158 pun ten 3de prijs. Omgaan met dementie Het verzorgen van een dementerende is vaak een zware opgave. Naarmate het proces vor dert, ziet men dierbare personen zienderogen veranderen en achteruitgaan. Soms kan men het gevoel hebben dat het te veel wordt. De gebondenheid aan huis, de zware persoonlij ke belasting en het ontbreken van sociaal sup port, kunnen leiden tot kwaadheid, machte loosheid, neerslachtigheid en eenzaamheid. Vragen en onzekerheden met betrekking tot de verzorging en de prognose houden je be zig. Voor mensen die dit herkennen, organiseert de Thuiszorg Midden-Brabant afdeling Moer- Voel je thuis in je sport f Uitslagen: Pup. 1: Roef. - WO2-1 Pup. 2: ZIGO - Roef 23-0 Asp.: Vriendschap 2 - Roef 0-4 Sen.: Roef - DDW 24-9 Reen: Roef - Sp. Girls5-6 Het volgend weekend zijn alle teams vrij i.v.m. Carnaval. Veel plezier allemaal! AUDACIA PUPILLEN Pupillen zaterdag 17 februari: Vanwege carnaval zijn er deze dag geen pupil lenwedstrijden, maar er is wel carnaval voor alle pupillen: 17 februari 14.30-18.30 uur: Een carnaval om nooit te vergeten! Dat wordt een toffe middag met: Karaoke, Disco, ‘n loterij, ‘De Dorstvlegels’ en Blaaska pel ‘Dinges’. Alle pupillen met broers, zussen en ouders zijn van harte welkom. Het leukst, gekst of origineelst verklede kind valt in de prijzen. Allemaal komen carnavallen bij Audacia. Tot 17 februari! Alaaf! De Activiteitencommissie Programma zaterdag 24 febr.Aanwezig: Audacia Dl - Tuldania 19.30 Audacia D2 - GSBW 19.30 Audacia El - 4 tegen 4 bij WSC9.00 Audacia E2 - 4 tegen 4 bij WSC9.00 GSBW 9 - Audacia E39.15 Audacia E4 is vrij Audacia E5 - GSBW 7 Audacia F1 - GSBW 3 GSBW 5 - Audacia F2 Audacia F3 - GSBW 7 PAGINA 11 IO MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 14 FEBRUAR11996 r s 3 D 6-4 5-5 6-4 a

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 11