U wilt een eigen huis? Rabobank Moergestel Rabobank BBL Dwaallicht Thuiszorg Midden- Brabant Beste biljartliefhebbers K.V.O. nieuws Sociaal Culturele Dag van K.B.O. in Moergestel Evenementenkalender ’96 Gemeente Moergestel Om tijdig een overzicht van alle in 1996 te organiseren evenementen te verkrijgen wordt aan de organisatoren verzocht vóór 20 februari 1996 aan te geven, op een daartoe bestemd evenementenformulier, welke evenementen men op welk tijdstip in dit jaar wil organiseren. Op deze wijze is het mogelijk een evenementenkalender samen te stellen. iilfe nu Bekijk dan eerst de video 'Huis kopen?' Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: Wel geen lid Inleveren: Schoolstraat 22 te Moergestel. Aanmeldstrook: omgaan met dementie. Afgelopen week is de beslissing gevallen in de Moergestelse clubkompetitie. Voor aanvang van de laatste ronde waren er nog 3 verenigin gen die kans maakten op het kampioenschap, namelijk ‘t Stokske, ‘t Centrum en Picobello. Voor ‘t Stokske was het zaak in de uitwedstrijd tegen de Klaore om zo hoog mogelijk te sco ren, tevens moest men er voor zorgen om de 7 punten voorsprong op de Klaore te verdedi gen. Tijdens de gespeelde partijen werd duidelijk dat het kampioenschap er niet meer in zat, maar de voorsprong op de Klaore werd met verve verdedigd, ‘t Stokske won met een klein verschil en stelde daardoor de 3de plaats vei lig- De spelers van ‘t Centrum hadden een thuis wedstrijd voor de boeg tegen de Schouw. Deze wedstrijd werd om 19.00 uur gestart in ver band met het feestje van Peet van de Schouw (nog gefeliciteerd namens alle biljarters). Bart had voor zijn jongens 2 soorten stamppot op tafel getoverd en zodoende waren zij allen ge motiveerd om de ruim 6 punten achterstand op de leider goed te maken. Hoe goed ze ook hun best deden de volle mep zat er niet in, maar met een totaal van ruim 64 punten maakte men toch een deel van de ver wachtingen waar. Met spanning werd er toen gewacht op het te lefoontje van ‘t Draaiboompje waar de leider van de kompetitie: Picobello, een moeilijke opgave wachtte. De spelers van Picobello waren op en top ge motiveerd en wonnen in totaal maar liefst 6 van de 7 wedstrijden. Die ene verloren wed strijd, de laatste van de avond, brak hen ech ter totaal niet op. Met een totaal van iets meer 1. Picobello 2. ‘t Centrum 3. ‘t Stokske 4. de Klaore 5. de Schouw 6. ‘t Draaiboompje In de maand maart zullen weer de nodige pat J J 1 J 1 kampioenschappen gespeeld worden. Hiervan zult u de komende weken in dit blad op de hoogte gehouden worden. Tot ziens. Al dwalend door Moergestels dreven kwam ik een iet wat vreemd persoontje tegen. Koenraad Kuit een broeder van het volle licht. Die komt 16 en 18 maart in zicht. ‘De kat op het spek’ in Den Boogaard. FVH. Beste leden, Om te onthouden: Maandag 12 februari: 20.00 uur in Den Boog aard: informatie-avond G.G.D. over ‘Vroege opsporing baarmoederhalskanker’. Wel even opgeven s.v.p. (indien nog niet gedaan). Donderdag 7 maart: Volksdansavond in Den Boogaard. Maandag 11 maart: Milieu-info-avond (deze is verzet naar een latere datum!). Bestuur K.V.O. dan 69 punten was het duidelijk dat er maar één vereniging de titel op kon eisen. Hierna werden er diverse telefoontjes ge pleegd, waarna alle verenigingen de kampioen bij ‘t Draaiboompje een kleine huldiging brachten. De officiële prijsuitreiking zal volgen op 19 april na afloop van de persoonlijke finales die op die avond in ‘t Centrum gespeeld worden. De uitslagen: de Klaore - ‘t Stokske58.6-59.3 ‘t Centrum - de Schouw64.5-57.9 ‘t Draaiboompje - Picobello49.9-69.1 De eindstand seizoen 1995 - 1996: 629.1 punten (kampioen!) 617.6 punten 610.3 punten 602.6 punten 574.3 punten 569.2 punten iar- tijen in de diverse poules om de persoonlijke Afdeling Moergestel en Oisterwijk gaan samenwerken Na goed overleg hebben de leden van de werk groep Moergestel en Oisterwijk besloten sa men te gaan werken. Het ligt in de bedoeling om gezamenlijk een aantal cursussen en the- ma-avonden te organiseren, zodat er van bei de plaatsen belangstellende deel kunnen ne men. Daarnaast is het voor een ieder mogelijk om deel te nemen aan cursussen en thema- avonden die apart door een werkgroep wor den georganiseerd. Omgaan met dementie Het verzorgen van een dementerende is vaak een zware opgave. Naarmate het proces vor dert, ziet men dierbare personen zienderogen veranderen en achteruitgaan. Soms kan men het gevoel hebben dat het te veel wordt. De gebondenheid aan huis, de zware persoonlij ke belasting en het ontbreken van sociaal sup port, kunnen leiden tot kwaadheid, machte loosheid, neerslachtigheid en eenzaamheid. Vragen en onzekerheden met betrekking tot de verzorging en de prognose houden je be zig. Voor mensen die dit herkennen, organiseert de Thuiszorg Midden-Brabant afdeling Moer gestel en Oisterwijk, een gespreksgroep voor direct betrokkenen van dementerende oude ren. Het doel van de gespreksgroep is het onder steunen van direct betrokkenen in het omgaan van de dementerende en het verwerken van dementie. Onder direct betrokkenen wordt verstaan: partner, familieleden en bekende van de dementerende ouder. Vanaf: maandag 26 februari (6x op de maan dag); Van: 19.30 uur tot 21.30 uur; Plaats: Wijkgebouw te Moergestel; Cursus leiding: mevr. Toonen (wijkverpleeg kundige), mevr. Verhoeven (Vrijwilligster); Kosten 50,- voor leden, 80,- voor niet- leden. De CZ-groep geeft voor cursussen een ge deeltelijke vergoeding indien u een aanvullen de verzekering heeft afgesloten. Wij adviseren u contact op te nemen met uw verzekering. Voor meer informatie en opgave kunt u con tact opnemen met Marianne van de Meijden- berg, tel. 013-513 3790. Aanmelding is even eens mogelijk door onderstaande strook bij haar (Schoolstraat 22 te Moergestel) in te le veren. Het kringbestuur van de K.B.O. heeft beslo ten om op donderdag 7 maart 1996 voor de vijfde achtereenvolgende maal een sociaal- culturele dag te organiseren. Deze bijzondere dag zal evenals in voorgaande jaren worden gevierd in Den Boogaard te Moergestel. Bij deze nodigen zij U uit aan deze kringbij- eenkomst deel te nemen. Het motto van de dag, dat zij hopen waar te maken is ditmaal “Ontmoeting en Inspiratie”. Het programma ziet er voorlopig als volgt uit: 10.00 uur Eucharistieviering in de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel. Celebrant is Pastor H. v. d. Broek. Het ouderenkoor van Oisterwijk zingt onder leiding van mevr. Ag nes v. d. Broek. 10.50 uur Ontvangst met koffie of thee met cake in Den Boogaard. Welkomstwoord door de voorzitter van de kring de heer K. Bankers. 11.30 uur Toespraak door de heer W. J. Vos, voorzitter van de diocesane K.B.O.; de Bos sche Bond. Hierna geven twee prominente K.B.O.-leden een terugblik op de sociaal-cul- turele dagen van de afgelopen vier jaren. 12.30 uurFeestelijke koffietafel. 14.00 uur Begin van een gevarieerd ontspan- ningsprogramma van zang en muziek, waar aan door onder andere mevr. Lya de Haas met gezellige liedjes en praatjes in Brabantse stijl wordt meegewerkt. Bovendien kunt U luiste ren naar mondharmonicaclub De Ademhap- pers. Tijdens de pauze wordt U een consump tie aangeboden en is er een verloting van prij zen, beschikbaar gesteld door de stichting R.R.O. 17.15 uurSamenzang en afsluiting van de dag. Het misboekje ontvangt U bij binnenkomst in de kerk. Door de dag heen is er gelegenheid om in de wandelgangen creatief werk van ei gen K.B.O.-leden te bezichtigen. Mede dank zij subsidies hebben zij uw bijdra ge, ter bestrijding van diverse onkosten, op 17.50 per persoon weten te houden. Reiskos ten en extra consumpties zijn echter voor ei gen rekening. Als U aan de bijeenkomst wilt deelnemen, dan verzoeken zij in te schrijven tegelijk met het voldoen van de eigen bijdrage, uiterlijk 14 februari, bij één van de volgende adressen: Mevr. C. v. d. Ven-Rijnen, ‘t Vunderke 14 en Mevr. A. v. d. Wouw-v. Rooij, Kloosterlaan 3. Ruim een week voor 7 maart krijgt U uw programmaboekje(s), voorzien van uw naam en adres en tevens uw toegangsbewij(s)zen, thuisbezorgd. ■MI Door middel van een evenementenkalender bestaat er tijdig inzicht in het aantal evenementen en de data waarop deze plaats zullen vinden. De evenementenformulieren zijn verkrijgbaar bij de heer A. van den Bijgaart, op het gemeen- tekantoor in Oisterwijk, De Lind 44 (tel. 013-52196°9). 'lip 'n Hele familie In de schoolbanken. Allemaal broers. Wie zijn het? De familie van vorige week was de familie Jonkers uit de Schoolstraat Jo (Tilburg), Wim (Moergestel) en Annie (Biest-Houtakker). Op de achtergrond was hun vader Jan nog juist zichtbaar. PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 7 FEBRUARI 1996 één van de drie. Of helpt hun verhaal u de juiste stappen te nemen. U wilt een eigen huis en ontdekt al gauw dat daar heel wat bij Wilt u weten hoe u in uw eigen situatie het best kunt handelen, dan komt kijken. Daarom hebben we bij de Rabobank de informatieve kunt u natuurlijk altijd even bij ons langs komen. video‘Huis kopen?'voor u klaar liggen. U kunt'm gratis bij ons lenen. We nemen rustig de tijd om u alles te vertellen over onze vele en In ongeveer 15 minuten nemen we u mee langs alle zaken die belangrijk zijn bij het kopen van een huis. U volgt drie gezinnen Kom dus gerust eens praten. die net een huis gekocht hebben. Misschien herkent u zich in flexibele hypotheekvormen en onze prettig lage rentetarieven. v 'x'“

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5