I 2 Van vier naar vijf fracties in de raad I Aphrodite Denise v/d Wouw wint 2-daagse reis Eurodisney Jan Wolfs overleden Uitbreiding schoolgebouw ’De Bienekebolders’ Gastgezinnen gezocht voor kinderen uit Berlijn ’Engelandvaarders’ winnen Pieregeblèr! ooooooooooooooooooooooooooo o o o Donderdag 15 februari oom 20.00 uur gin’Den Boogaard’ o door Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ o o o x AvdW Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Op 101-jarige leeftijd Kaarten a f 10,- vanaf nu verkrijgbaar bij: Slijterij ’In den Korenmaaier’, Groentehal ’Crisje’, Jumbo Supermarkt en 'Den Boogaard’. Afgelopen weekend overleed Moergestel- naar Jan Wolfs in een gezegende ouderdom van 101 jaar. Na Cornelia de Kort is Jan de tweede Moer- gestelse inwoner die deze hoge leeftijd wist te bereiken. Jan was al ’n hele tijd woonachtig in bejaar dencentrum ’De Clossenborgh’ te Hilvaren- beek. Vandaag, woensdag 7 februari, werd hij in Moergestel begraven. WOENSDAG 7 FEBRUAR11996 - 20e Jaargang - Nr. 894 ■jl Huidverzorgingsinstituut Noud Smits gaat alleen verder Nieuwjaarstoespraak Er was een verlate Nieuwjaarstoespraak van de waarnemend burgemeester (de vorige ver gadering was hij niet aanwezig). In tegen stelling wat in Moergestel te doen gebruike lijk was (een opsomming van feiten en cijfers uit het afgelopen jaar) schetste de heer Dosker nu een toekomst na de herindeling met Oister- wijk. Hij plaatste dat in historisch perspectief en preludeerde rond het thema ‘Parel van Bra bant’. Amendementen Het CDA als oppositie-partij koos dit keer voor het indienen van amendementen om de kritiek op raadsvoorstellen tot uiting te bren gen. Hoewel er ook bedenkingen waren bij andere partijen waren zij onvoldoende om een meerderheid achter zich te krijgen. Wel werd door het college het voorstel voor de huren in de toekomstige sporthal teruggenomen en komt daardoor in een volgende vergadering weer op de agenda, doch de financiering van het ‘Landschapsplan’ kón geen genade vinden en daardoor legt de gemente zich vast op een termijn van tien jaar met een jaarlijkse uitga ve van ruim een ton. Na een (te) lange weg vol hindernissen is het dan eindelijk zover...Aannemersbedrijf op ‘t Hoog uit Moergestel begint, zodra het weer dit toelaat, aan de bouw van de uitbreiding, van de Bienekebolders waar men al zo lang op wacht. Er is door bestuur, architect en directie al veel werk verzet, voordat de eerste steen gelegd wordt. Met het budget voor een semi- permanente bouw wordt een permanente uit breiding gerealiseerd van 216 vierkante me ter. Buiten twee lokalen komen er een nieuwe achterentree, bijschakelruimte, toiletgroep en garderobe. In deze nieuwbouw zal dezelfde stijl worden doorgevoerd als in de rest van het gebouw, te weten grote schuifdeuren in de lokalen; door trekken van de vloerbedekking en het schil derwerk in hetzelfde kleurenpatroon. De uitbreiding moet binnen 6 werkbare we ken klaar zijn, en wie er dan het blijste zal zijn is moeilijk te zeggen. Zeker is dat het voor de kleuters hoog tijd wordt dat ze uit de gemeen schapsruimte verhuizen. Men hoeft dan ook niet meer door het ene lokaal te lopen om in het andere lokaal te kunnen komen: iets wat nu noodgedwongen moet. We wensen alle Bienekebolders toe, dat de fa. op ‘t Hoog snel zal kunnen beginnen. U zult t.z.t. zeker in de gelegenheid worden gesteld om het gebouw te kunnen bezichtigen. Ook dit jaar komen er weer kinderen uit Ber lijn naar Nederland om vier weken van een onbezorgde vakantie te genieten. De hulp van gastouders is daarvoor onontbeer lijk en daarom zoekt de Stichting ‘Pax Christi Kinderhulp’ gastgezinnen voor die kinderen. Kinderen die vaak uit kansarme gezinnen ko men of soms al jarenlang in een kindertehuis wonen. Hier in Nederland maken ze kennis met een manier van leven die ze vaak niet ken nen. de PGB-fraktie door Jan Oerlemans en verue- re bespreking van de gevolgen, die deze situa tie moet hebben in de bezetting van de diver se commissies. Raadsvergadering van 1 februari 1996 Het elftal van de raad bestaat sinds de verga dering van afgelopen donderdag uit drie indi vidualisten, een hecht blok van vijf en drie middenvelders, die een nieuwe leider hebben aangewezen. Of het 4-1-1-systeem in stand kan blijven werd nog niet duidelijk. Van de 4 is er nu een afvallige, die per brief doodleuk mede deelde wel mee te blijven doen, omdat hij zijn supporters niet in de kou kan laten staan, doch onder de naam ‘Algemeen Belang’ nog in het midden liet op welke flank hij gaat spelen. Anders gezegd: Noud Smits heeft in de ge dwongen fusie met de club uit Oisterwijk on voldoende aansluiting gevonden bij de zuster partij en daardoor geoordeeld zijn eigen weg te moeten gaan. Met het oordeel in november (verkiezingen) in het vooruitzicht meent hij - door zijn supporters voldoende gesteund - een spelbepalende plaats in het nieuwe team te kunnen innemen. Geen verrassing Het was natuurlijk geen verrassing meer. Het was het afgelopen jaar al duidelijk dat er in houdelijk verschillen van mening waren bin nen de PGB en haar fraktie-leider Noud Smits. Bij uiteindelijke stemmingen hield hij de coalitie nog wel in stand, doch dat ging niet van harte. De reaktie van de raad was dan ook een zakelijke: kennisneming van de nieuwe fraktie, kennisneming van het leiderschap van ■Ji Huidverzorgingsinstituut Onlangs hield de BBA onder haar reizigers op de Kempenlijnen een enquête. Om de passa giers te stimuleren de vragenlijst in te vullen, werd een tweedaagse reis voor twee personen naar Eurodisney verloot. Denise van de Wouw bleek bij de trekking de gelukkige winnares. Afgelopen vrijdag werd haar in Herberg ’De Veerkes’ de resicheque overhandigd. In een werkelijk bomvolle zaal van ’Den Boo gaard’ wisten de ’Engelandvaarders’ afgelopen zaterdag de eerste editie van het ’Pieregeblèr’ te winnen. Hun vertolking van het lied ’Meej zun allen dur één deur’ bleek bij het tellen van de stemmen het meeste bijval te hebben ge kregen. De presentatieprijs was voor ’De Brouwer Ju nior’ met een dolkomische act en het lied ’Wordt ’r hier nog gejodeld of hoe zit dè?’ De optredens waren trouwens toch in het al gemeen van uitstekend gehalte, alleen onder vonden alle deelnemers last van het slechte geluid. De tekst was in veel gevallen niet te verstaan. Dat wetende zal daaraan voor de tweede editie nog wel het een en ander wor den gedaan. De organiserende Carnavalsvere niging ’De Pierewaaiers’ kan ondanks dat toch terugzien op een geslaagde première. Bel ons even Als U er iets voor voelt om een Berlijns kind vier weken een onvergetelijke vakantie te be zorgen... bel dan voor verdere inlichtingen naar contactpersoon: Thea Donders, tel. 013- 4550295 (Beethovenlaan 206). Z? O o o o o o o o o o o o ooooooooooooooooooooooooooo Van 7 juli t/m 3 augustus 1996 Actie voor Berlijnse kinderen nog steeds hard nodig! In de Duitse hoofdstad is nu, 6 jaar na het weg halen van ‘De Muur’, bijna niets meer te zien van deze grens. Dat wil echter niet zeggen dat de leefomstandigheden in het oostelijk- en westelijk deel van Berlijn hetzelfde zijn. Vooral de sociale leefomstandigheden van kin deren zijn met name in het oostelijk deel van de stad verre van optimaal. Ze wonen overwegend in sfeerloze huurkazer nes of flatgebouwen. Voor hun spel moeten ze gebruik maken van kleine- en donkere binnenplaatsen, waar meestal met het milieu ook niet al te zorgvul dig wordt omgesprongen. En...Berlijnse kin deren krijgen steeds vaker te maken met de gevolgen van werkloosheid van de ouders; agressiviteit en vreemdelingenhaat. Uit welk deel van Berlijn ze ook komen, de Stichting ‘Pax Christi Kinderhulp’ wil ook dit jaar weer zo’n 900 kinderen die het zo hard nodig hebben een fijne vakantie geven. Daarvoor is de hulp van gastouders onont beerlijk!! Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. jTj’ I KI. UIO-U 10 IH/H Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ji Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-5131474 7 -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1