natuurlijk i Moergestel %roen Uitbreiding Dienstverlening door verregaande samenwerking Gemeentelijke herindeling Wijziging openingstijden Ecologisch groenbeheer Op 1 januari 1996 is de energieheffing ingevoerd Gemeenteraads vergadering Bezoekerscentrum Oisterwijk 2 u I Vooruit lopend op de herindeling werken Moergestel en Oisterwijk reeds geruime tijd samen op diverse terreinen. Zo wordt vanuit het gemeentekantoor in Oisterwijk ook voor Moergestel gewerkt op de vakgebieden Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu (VROM). De Moergestelse beleidsambtenaren, die zich met bouwen, wonen en milieu bezig houden, werken al enige tijd vanuit Oisterwijk. Het uitvoerende werk, zoals het verlenen van vergunningen, geschiedt vanuit het gemeentehuis van Moergestel. Wij hebben gemerkt dat de verspreiding van medewerkers over twee kantoren nogal ge makkelijk kan leiden tot communicatiepro blemen. Dit komt de klantgerichtheid zeker niet ten goede. Wij hebben derhalve nagedacht over hoe het beter kan. Energieheffing verlagen? U kunt zelf het een en ander doen om de ener gieheffing te verlagen. Hoe minder energie u gebruikt, hoe lager de heffing. Doe bijvoor beeld het licht uit als u uit de kamer gaat; laat de wasmachine alleen vol draaien; laat tv- en geluidsapparatuur niet op stand-by staan; douche korter; doe de waakvlam van de verwarmingsketel uit in de zomer; zet de ver warming een graadje later; doe ‘s avonds de gordijnen dicht; gebruik spaarlampen; isoleer cv-leiding en zo kunt u ongetwijfeld zelf nog een aantal energie-besparingsmogelijkheden aan deze lijst toevoegen. Natuurbelevingstocht, een bijzondere ervaring Op woensdag 24 januari 1996 vertrekt er van af bezoekerscentrum Oisterwijk van de Vere niging Natuurmonumenten een natuurbele vingstocht. Deze tocht is voor kinderen van 8 tot 12 jaar en start om 14.30 uur vanaf het cen trum aan de Van Tienhovenlaan 5 in Oister wijk. Ontdekken Tijdens deze tocht ga je op een heel bijzonder manier kennismaken met de natuur. In kleine groepjes ga je samen met een natuurgids op pad. Om er een spannende tocht van te ma ken gebruiken wij onder ander spiegels en blinddoeken. Heftig he. Je hoeft geen kennis van de natuur te hebben om aan deze tocht deel te nemen. Hoe een boom heet vinden we niet zo belangrijk, maar we willen wel weten hoe dik de boom is en hoe zien de knoppen en de schors eruit. Ook is het een hele ervaring om met een spiegel onder de bomen te lopen. Of er achter te komen hoe een Oisterwijks bos ruikt. Dit en nog veel meer over vertellen. In ieder geval is het de bedoeling van deze tocht dat je straks met nog veel meer plezier in de natuur gaat lopen. Durf je met ons mee te gaan? Trek dan oude kleren aan, maar meld je eerst wel aan bij het bezoekerscentrum, tel. 013- 5219209. De kosten voor deze tocht zijn 1,50. In het voorjaar gaat de gemeente Moergestel in het kader van ecologisch groenbeheer be ginnen met de aanpak van de groenstrook ge legen tussen de Krijtenbogtstraat en de Ak- kerweg (T-31Een gedeelte van de bomen zal worden gerooid, zodat er meer lichtinval komt op de onderlaag Hierdoor zullen de struiken en de kruiden zich beter kunnen ontwikke len. Daarnaast zal dit de beschermende func tie van de groenstrook verbeteren, hetgeen betekent dat in de toekomst het uitzicht op de Akkerweg nog meer vermindert. Verder zullen er diverse soorten inheemse heesters worden aangeplant, zodat er meer variatie in de struiklaag ontstaat. Op ver schillende plaatsen in de bosstrook zullen kruiden worden ingezaaid dier er van nature voorkomen. Het hout dat bij de werkzaamheden vrijkomt zal gedeeltelijk op takkenrillen worden ver werkt. U moet dit niet zien als achterstallig onderhoud, want deze takkenrillen van dood hout vervullen een hoge natuurwaarde. De bedoeling is met deze aanpak een bos strook te creëren, die voor de natuur en de bewoners een aantrekkelijke waarde vervult. Indien u nog vragen heeft kunt u contact op- nemen met de gemeente, bureau civiel- en cultuurtechniek en accommodaties, telefoon nummer 513 1235, toestel 239. Hoe betaalt u? De energieheffing wordt verwerkt in uw ener gierekening De heffing komt bovenop de prijs die u betaalt voor aardgas en electriciteit. betaalt dus aan uw energiebedrijf en dat zorgt ervoor dat het geld naar de Belastingdienst gaat. Verzoek om schriftelijk commentaar Onlangs is bij de Tweede Kamer der Staten- Generaal ingediend het wetsvoorstel inzake de gemeentelijke herindeling in de samenwer kingsgebieden Midden-Brabant, Breda en Westelijk Noord-Brabant en in een gedeelte van de samenwerkingsgebieden Zuidoost- Brabant en ‘s-Hertogenbosch. De vaste Commissie voor Binnenlandse Za ken uit de Tweede Kamer der Staten-Generaal is belast met het voorbereidend onderzoek van dit wetsvoorstel. Deze commissie nodigt be langstellenden uit tot het inzenden van een schriftelijke reactie op het betreffende wets voorstel (voorstelnummer 24 571). Tevens is de commissie voornemens om in de betreffende gebieden ter oriëntatie een of meer rondritten te maken. Daarnaast zullen één of meer hoorzittingen worden belegd voor orga nisaties en groeperingen die zijn betrokken bij de gemeentelijke herindeling. Als voorlopige data voor de rondrit(ten) en de hoorzittingen) zijn gereserveerd 13,14 en 15 maart 1996. Commentaren en aanmeldingen kunnen tot donderdag 8 februari 1996 worden ingediend bij de griffier van de vaste Commissie voor Binnenlandse Zaken uit de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de heer mr. J. Hommes, Post bus 20018,2500 EA Den Haag. (Kamerstukken zijn tegen betaling verkrijg baar bij de Staatsdrukkerij (Sdu) Servicecen trum Uitgeverijen, Postbus 20014, 2500 EA Den Haag, tel. 070-3789880, fax 070-3789783). Nieuwe opzet Vanaf 1 februari 1996 kunt u voor alles wat met bouwen, wonen en milieu te maken heeft, voortaan terecht op het gemeentekantoor van Oisterwijk. Voor alle bestemmingsplanzaken, uw bouw- aanvragen en uw vergunningen op het gebied van bouwen, wonen, milieu, vergunningen op basis van de Algemene Plaatselijke Verorde ning (APV) en grondzaken bent u vanaf 1 fe bruari 1996 in het gemeentekantoor van Oisterwijk aan het goede adres. De technische uitvoering van genoemde ta ken, met name de bouw- en milieucontrole, wordt geregeld vanuit Moergestel. Hierin komt dus geen verandering. De heer A. van Esch houdt zich bezig met het milieutoezicht en de heer H. Raaijmakers doet hetzelfde op het terrein van bouwen. Gemakkelijker voor u De nieuwe situatie is gemakkelijker voor u. In het gemeentekantoor van Oisterwijk wer ken vanaf 1 februari 1996 alle ambtenaren van Moergestel en Oisterwijk op het gebied van bouwen, wonen, milieu en bijzondere wetten binnen één afdeling: de afdeling VROM. Het voordeel voor u schuilt hierin dat alle ambtenaren die nodig zijn om u direct en dui delijk van dienst te kunnen zijn, direct bereik baar zijn. Aan één balie kan men u prima hel pen. U kunt alle informatie krijgen waaraan uw aanvraag moet voldoen. Er kan onmid dellijk antwoord worden gegeven op de vraag of op de plaats waar u dat wik, gebouwd mag worden. En er kan bekeken worden of er mis schien nog een milieu- of andere vergunning nodig is. Dat is efficiënter en gemakkelijker, met name voor u. Uw aanvraag kan op die manier snel worden verwerkt en u kunt op al uw vragen snel een duidelijk antwoord krijgen. Klantgericht dus. Bestuur Moergestel beslist! De ambtenaren werken weliswaar vanuit het gemeentekantoor in Oisterwijk, maar het ad vies dat zij over bijvoorbeeld uw aanvraag ge ven, komt op de tafel van de raad van Burge meester en Wethouders van Moergestel. Na tuurlijk beslissen zij of u de vergunning krijgt of niet. Dat blijft ongewijzigd zolang Moerge stel zelfstandig is. Wanneer kunt u terecht? In het gemeentekantoor van Oisterwijk kunt u terecht van maandag tot en met vrijdag tus sen 09.00 uur en 12.30 uur. Het loket in Moergestel is geopend op maan dag en donderdag van 09.00 uur tot 12.30 uur. U bent ook ‘s middags welkom, zowel in Moer gestel als in Oisterwijk, maar dan wel op af- spraak. Het is voor u prettig te weten of de ambtenaar die u nodig heeft, ‘s middags aan wezig is. Natuurlijk kunt u ook telefonisch uw infor matie inwinnen. Dat kan de gehele dag. Maar houdt u er wel rekening mee, dat het gemeentekantoor van Oisterwijk eens per twee weken op vrijdagmiddag in verband met arbeidsduurverkorting gesloten is. Bij wie moet u zijn? Het gemeentekantoor van Oisterwijk vindt u aan De Lind 44. Wij zijn telefonisch bereik baar onder nummer (013) 5291311. De afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu kunt u vinden op de be gane grond in het gemeentekantoor. Die afde ling staat onder leiding van de heer J. van Wijk. Voor onderwerpen op het gebied van volks huisvesting en stads- en dorpsvernieuwing kunt u in het Oisterwijkse gemeentekantoor terecht bij mw. ir. B. van Daal en mw. A. Tool. Voor ruimtelijke ordening (bestemmingsplan nen, artikel 19 WRO-procedures en dergelij ke) moet u zijn bij mw. mr. D. Driessen, mw. J. van de Wiel en mw. mr. S. van de Ven. Voor bouwen en monumentenzaken kunt u in het gemeentekantoor terecht bij mw. G. van Energiekosten hoger De energieheffing wordt in fasen ingevoerd. In de komende drie jaar worden de tarieven geleidelijk hoger. Alleen het tarief voor elec triciteit blijft in 1997 en 1998 op het niveau van 1996. U moet er rekening mee houden dat de prijs van de electriciteit met 15% omhoog zal gaan. Voor gas zal in 1998 zo’n 20 tot 25% meer moeten worden betaald dan nu het geval is. De heffing op electriciteit geldt voor huis houdens en voor bedrijven met een relatie! laag electriciteitsgebruik. Voor bedrijven met een relatief hoog electriciteitsgebruik zijn an dere maatregelen getroffen. Zuinigheid loont Hoe zuiniger, hoe minder u van de energie heffing merkt. Per aansluiting wordt geen energieheffing geheven over de eerste 800 kWh electriciteitsgebruik per jaar. Datzelfde geldt voor de eerste 800 kubieke meter aard gasgebruik. Dat betekent, dat u voortaan een heffing gaat betalen over de energie (gas, electriciteit en olie) die u gebruikt. Uw energierekening gaat dus omhoog Die energieheffing is bedoeld om de gebrui kers, en dat zijn huishoudens, bedrijven en instellingen, te stimuleren om zuiniger om te gaan met energie. Het uiteindelijke doel daar van is het terugdringen van het zogenaamde broeikaseffect, dat vooral wordt veroorzaakt door de uitstoot van kooldioxide. Dit gas komt vrij bij het verbranden van bijvoorbeeld olie, kolen en gas. Dus ook bij het opwekken van electriciteit. lersel, mw. M. de Rooij, de heer E. Grietjes en mw. S. Meijer. Voor milieuzaken, zowel administratief als voor wat de procedures betreft, moet u zijn bij mw. M. Snellen, de heer drs. M. Hordijk, de heer M. van de Sande en mw. K. Wolfs. De heer T. van de Bijgaart is belast met de af handeling van vergunningen op het gebied van bijzondere wetten (APV, Drank- en Hore ca). De heer mr. M. Morel houdt zich bezig met verhuur en verkoop van grond en de heer H. Arens neemt de overige grondzaken (onteige ning, verwerving grond enz.) voor zijn reke ning. In Moergestel blijven de heren A. van Esch en H. Raaijmakers werkzaam vanuit het ge meentehuis van Moergestel. De heer A. van Esch verzorgt de technische kant, waaronder het toezicht op milieugebied. De heer H. Raaijmakers houdt zich met tech nische bouwzaken bezig, waaronder welstand, bouwbesluit en dergelijke. Vragen? Is de situatie u niet helemaal duidelijk, heeft u vragen, suggesties voor verbetering, op- of aanmerkingen of klachten, dan kunt u contact opnemen met het afdelingshoofd van de afde ling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), de heer J. van Wijk. Hij is rechtstreeks telefonisch bereikbaar onder nummer 013-5291207. Meer weten? Wilt u meer weten over de energieheffing, dan kunt u bellen met de postbus-51-infolijn, tel. 06-8051 (40 ct. per minuut). Op werkdagen is dit nummer van 09.00 uur tot 21.00 uur be reikbaar. Donderdag 1 februari om 19.30 uur in het ge meentehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer 3. Vaststelling van de notulen van de openba re vergadering van 11 januari 1996 4. Ingekomen stukken en mededelingen 5. Voorstel tot het vaststellen van het draaiboek samenvoeging gemeente Oisterwijk/Moerge- stel en het besturingsconcept met uit gangspunten voor de organisatiestructuur van de gemeente Oisterwijk/Moergestel 6. Voorstel tot het instellen van een adviescom missie voor bijstandverlening aan zelfstandi gen 7. Voorstel tot opheffen regeling Indicatiecom- missie 8. Voorstel tot het subsidiëren van de Kinder opvang 1996 9. Voorstel tot het vaststellen van de huurprij zen voor de nieuwe sporthal aan het Stokeind 10. Voorstel tot vaststelling van de Nota Op- vangmodel Nieuwkomers 11Voorstel tot wijziging van de gemeenschap pelijke regeling Hypotheekfonds Noordbra- bantse Gemeenten 12. Voorstel tot het instemmen met de uit gangspunten van het concept-landschapsbe- leidsplan Moergestel 13. Sluiting. Gewijzigde openingstijden en avondopenstelling streekarchief Het Kwartier van Oisterwijk Bij wijze van experiment zal het streekarchief Oisterwijk met ingang van 1 januari 1996 de openingstijden wijzigen. Dit experiment zal maximaal gedurende zes maanden lopen. Af hankelijk van de opgedane ervaringen zal daarna definitief beslist worden over het al dan niet voortzetten van de nieuwe openingstijden. Met ingang van 1 januari worden de openings tijden voor het publiek als volgt: maandag: gehele dag open van 08.30 uur tot 16.30 uur; dinsdag: gehele dag open van 08.30 uur tot 16.30 uur; woensdag: gehele dag open van 08.30 uur tot 16.30 uur; donderdag: gehele dag open van 10.00 uur tot 20.45 uur! vrijdag: gehele dag gesloten! Wij hopen hiermee, naast een verruiming van de dienstverlening op maandag tot en met woensdag, tegemoet te komen aan een door velen reeds lang gekoesterde wens om ook in de avonduren onderzoek te kunnen doen. Voor inlichtingen bent U van harte welkom op het streekarchief gelegen aan de Burge meester Verwielstraat 44 te Oisterwijk. Telefo nische inlichtingen kunt U verkrijgen via 013- 5287444. Eventuele faxberichten kunt U ver zenden via 013-5287385. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 31 JANUAR11996 PAGINA 9 5 o o o Q. 5 o 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 9