U wilt een eigen huis en opeens ziet u die advertentie Rabobank Moergestel m 4,0% 1 Rabobank Informatie van de Rechtswinkel LV.N. natuurwandeling Carnavalsoptocht met oliebollen flexibele hypotheekvormen en lage rentetarieven. Met het kopen van een eigen Iemand die de tijd voor u neemt en nuchtere huis, kan alles plotseling in een adviezen geeft. Die uw persoonlijke hypotheek stroomversnelling komen. En dan is 't prettig iemand te kennen op wie je compleet voor u regelt. Zo'n iemand is onze kunt hypotheekadviseur. Kom langs of bel voor bouwen. Iemand bij de Rabobank bijvoorbeeld. een afspraak. Die u alles kan vertellen over de vele Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. De Scouts Zondag 4 februari om 14.00 uur start er een natuurwandeling o.l.v. gidsen van LV.N. afd. Oisterwijk. Het vertrekpunt is restaurant ‘De Jonge Hertog’, Moergestelseweg 123 in Oister wijk. Deze weg vormt de scheiding tussen de land goederen Oude Hondsberg van het Noordbra- bants Landschap en Ter Braakloop/Galgeven. Het landschapsbeeld van de Oude Hondsberg is zeer gevarieerd. U ziet er bossen, landbouw- Rente vanaf heb je een giraffe, met een slurf eraan was het een ofifant geworden. Een beest is net een bouwdoos met onderdelen in alle vormen en maten. En er komen steeds nieuwe modellen bij. Dat heet evolutie. Info J577.2 Sanderij van der Doef Ben jij ook op mij?: een boek over seks voor jonge kinderen. Seksuele voorlichting voor kinderen vanaf 6 jaar. Info J615.51 Adrian Grant Michael Jackson: het beeldverslag van zijn leven Overzicht in woord en beeld van leven en werk van de Amerikaanse popster. Info J785.7 Christopher Maynard De geschiedenis van de wereld In veertien hoofdstukken die elke een ander onderwerp behandelen, wordt aangegeven hoe de wereld is veranderd door mensen en gebeurtenissen. Info J905.1 prijs wordt bepaald op het ‘tenminste redelij ke niveau’. Dat is 55% van de maximaal rede lijke huurprijs. De hoogte van het voorschot- bedrag wordt gesteld op 25% van de tenmin ste redelijke huurprijs. De uitspraak werkt te rug tot de datum van de indiening van het ver zoek*. Als geen van beide partijen na verzen ding van de uitspraak een schriftelijk verzoek richt tot de kantonrechter geldt de uitspraak van de huurcommissie. Elk jaar kan de huurprijs verhoogd worden met een door het ministerie van VROM vast gesteld percentage. Opgemerkt dient te wor den dat indien de huurder een all-in huurprijs betaalt of reeds de maximaal redelijke huur prijs betaalt deze niet kan worden verhoogd. Tegen verhoging kan bezwaar gemaakt wor den bij de huurcommissie, ook indien er bij voorbeeld sprake is van achterstallig onder houd. Voor meer informatie kunt u uiteraard te recht bij: de Rechtswinkel, Stadsstraat 2, 5038 VJ Tilburg, tel. 013-5353135. Spreekuur: maandag tot en met donderdag van 14.00 uur tot 20.00 uur. Alweer voor het derde jaar zal Scouting Moer gestel met de optocht meelopen. Tijdens de optocht zullen we iedereen die naar de optocht staat te kijken oliebollen aanbieden. De op brengst hiervan komt ten goede aan de leden van de scouts. Hiermee kunnen we dan een extra uitstapje maken of tijdens ons zomerkamp iets extra’s doen. Hoe dan ook, terwijl u staat te smullen van onze vers gebakken oliebollen, steunt u tevens de Scouting. Momenteel zijn we nog druk bezig met de voorbereidingen. Vorig jaar was de bevoorrading namelijk nog al een heet hangijzer en hebben we veel men sen teleur moeten stellen. Dit punt heeft dit jaar dan ook onze grootste aandacht. Want zo wel de Scouting alswel voor de oliebolminnen- de carnavalsoptochtbekijk(st)er kan dat na tuurlijk gunstig uitpakken. Dus, van te voren niet te veel eten want er ko men oliebollen aan. Stichting Juridische EHBO Huurprijs, een ander prijskaartje? De heer en mevrouw Van Beek wonen samen met hun zoon Bart reeds enige tijd in hun huurhuis te Tilburg. Ze vermoeden dat ze een te hoge (kale) huurprijs voor hun woning be talen. Er bestaat een puntensysteem voor zelfstandi ge woonruimte, waar mevrouw en meneer van Beek gebruik van kunnen maken om te controleren of de hoogte van de huurprijs juist is. Er bestaat ook een puntensysteem voor onzelf standige woonruimte, die Bart kan gebruiken als hij op kamers gaat. Met dit puntensysteem kun je namelijk de maximale redelijke huurprijs berekenen. De maximaal redelijke huurprijs berekent u door het puntental te vermenigvuldigen met de zo genaamde puntprijs. Deze puntprijs wordt ie der jaar vastgesteld. Het aantal punten krijgt u door de woning te waarderen naar indeling en uitvoering. Zo krijgt u bijvoorbeeld punten voor het aantal vierkante meters oppervlakte en verder voor voorzieningen, zoals toilet, douche, enz. Wanneer u meer betaalt dan de maximale huurpijs, betaalt u sowieso teveel. Wanneer overleg met de verhuurder niet het gewenste resultaat geeft, bestaat er de moge lijkheid om bezwaar te maken tegen de huur prijs bij de huurcommissie. De rechtswinkel kan u over deze procedure meer informatie geven. Bovenstaande uitleg geldt voor het geval dat u een gescheiden huurprijs betaalt. Wanneer u een zogenaamde all-in huurprijs betaalt, dan is de procedure anders. Bij een all-in huur be taal je één bedrag voor kale huur en service kosten, de verhuurder heeft dan geen uitsplit sing gemaakt tussen huur en bijkomende kos ten. Dergelijke huren zijn niet toegestaan omdat de mogelijkheid om de hoogte van de kale huur en de servicekosten te controleren onmogelijk wordt gemaakt. De huurder met een all-in huur kan de huurcommissie verzoe ken om uitspraak te doen over de huurprijs en het voorschot voor de servicekosten. De huur- Rupsje Nooitgenoeg in de bibliotheek Van 1 tot en met 14 februari krijgen we een belangrijke gast in de bibliotheek. De beroemdste rups van de wereld ‘rupsje Nooitgenoeg’ komt een tijdje in de bibliotheek wonen. Alle kinderen van peuterspeelzaal Janneke en de kleuters van Basisschool Hertog Jan komen met hun groepen naar de bibliotheek. Maar ook alle andere kinderen wil rupsje Nooitge noeg graag ontvangen. Rupsje Nooitgenoeg heeft ons geschreven dat ze dol is op presentjes, bijvoorbeeld tekenin gen of knutselwerkjes. Misschien kunnen jul lie thuis iets moois voor de rups maken. Wij zijn zeer benieuwd naar de resultaten. We ho pen dat onze beroemde rups veel bezoek krijgt. Tot ziens in de bibliotheek! Nieuwe boeken in de bibliotheek Eenmaal per maand geeft de bibliotheek nieu we aanwinstenlijsten uit. Hierop staan de boe ken die de bibliotheek in de afgelopen maand gekocht heeft. Er is een aparte lijst voor de volwassenen en voor de jeugd. Hieronder volgt een selektie uit beide lijsten. Romans Wim de Bie Meneer Foppe over de rooie Door extreme omstandigheden gedwongen moet meneer Foppe zijn veilige plekje verla ten. Op zoek naar hulp valt hij in handen van eigentijdse fenomenen als managementgoe- roes en gebedsgenezers. Boudewijn Buch Geestgrond Het leven van de nabestaanden van een kleine overleden jongen. Vervolg op ‘Een kleine blon de dood’. Sue Grafton K staat voor killer De moeder van een vermoorde vrouw roept de hulp van privé-detective Kinsey Millhone in als de politie het onderzoek naar de moord als onoplosbaar afsluit. Jos van Manen-Pieters Ogen van de overzij Wanneer een verpleegkundige haar baan op- zegd om een kinderdagverblijf te beginnen neemt haar leven een verrassende wending. John Saul Het ding Wanneer een vrouw de zorg voor een weesjon- getje op zich neemt, gebeuren er bij zijn ouder lijk huis allerlei onverklaarbare ongelukken. Informatieve boeken H. Brandt Corstius Water en vuur Speelse causerie over wetenschappelijke, lite raire en alledaagse aspécten van water en vuur. Info 506 AJ. de Boer Basiscursus Windows 95: NL versie Handleiding voor de Nederlandse versie van het PC-besturingsprogramma. Info 525.1 Moira Ryan Biologisch tuinieren Informatie in woord en beeld voor amateur- tuinders. Info 638.4 Woordenlijst Nederlandse taal Korte inleiding over de beginselen van de Nederlandse spelling, gevolgd door een lijst van woorden in de officiële voorkeurspelling van 1997 met verwijzingen naar de alternatie ve toegestane spelling. Info 842. Jeugdverhalen Eric Carle Het eenzame vuurvliegje Een eenzaam vuurvliegje ondervindt veel vij andigheid op zijn zoektocht naar zijn soortge- nootjes. Vanaf ca. 3 jaar. Prentenboeken Rindert Kromhout De troep van Joep Joep ruimt zijn huis op. Hij wil de spullen aan zijn vrienden geven, maar de vrienden willen de spullen van Joep niet hebben. Eerste leesboekjes Bies van Ede Ik wil geen ridder worden Siebe is de zoon van een echte ridder, maar hij houdt helemaal niet van vechten. A leesboeken Elke Brems De reis met de De Duiv Eva, een zeerover in opleiding, ontmoet een nijlpaard met heimwee, omdat hij zijn soort genoten in Afrika erg mist. In haar zeerovers- boot brengt zij het dier weer naar zijn thuis land. B leesboeken Els de Groen Tuig Aida probeert in Bosnië aan de Serviërs te ontsnappen en zoekt hulp bij een zonderlinge vrouw, die zowel door de Kroaten als de Ser- ven met rust gelaten wordt, de vrouw verbergt nog vier Bosnische jongeren die op de vlucht zijn. C leesboeken Informatieve jeugdboeken Midas Dekkers Neuzen in je oksel Neem een beest en zet er een lange nek op. Nu gronden en het Rietven met een gordel van riet, wilg en gagel. Ter Braakloop is een ontginningslandgoed, aangelegd op stuifzanden, langs de Braakloop. In de vochtige bossen groeien stekelvaren, veldbies en dubbelloof. Het Galgeven was in de vorige eeuw vooral bekend bij de Tilburgse wollenstoffenfabri- kanten, die in dit ven hun wollen stoffen kwa men vollen. Ongeacht welk gebied u ingaat, het is de moei te van het wandelen waard. Deelname is gra tis. f I *n Familieportretje weer deze week. Wie zijn het? De ‘Volendamse’ dames van vorige week: boven v.l.n.r.t Bet Jansen-van Lievenogen, Miel Jansen-van Boxtel en Marie hendriks-Wolfs. Op de voorgrond: Anneke van Gorp, Mien Boogaers en Oor Boogaers. B O*- - A Br*w PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 31 JANUAR11996 (Eff. rente 4,2%)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5