met de nieuwe betaalautomaat 7 Wij feliciteren Rabobank i Wanneer volgt u? Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid om te betalen met de betaalautomaat. Want de betaalautomaat staat voor maximale betaal-service, snelheid en veiligheid. Inmiddels is het al bij onderstaande bedrijven mogelijk te betalen met de pin-code. HONDENPENSION Camiel van de Wouw: winnaar 2e TV-bingo Driekoningenzingen Moergestel op z’n smalst.... Jumbo Denissen Tankstation J. van Esch van Amelsfort Mode (Benneton Eindhoven en Weert) Martine Lingerie Tilburg Moto-Rent Oirschot Slijterij In den Korenmaaier Boetiek Bonita Doe-het-Zelf Centrum Op ’t Hoog Modarina F. van Velthoven BV Kapsalon Different Automobielbedrijf Donkers Frans Becx Tuinmachines Fa. Bij velt/van de Ven Juwelier Ketelaars Van Linschoten Schoenen Zo’n 37 groepen, bij elkaar ongeveer 120 kin deren gingen op zaterdag 6 januari jl. op pad om te gaan zingen. Zij haalden met elkaar ruim 2.100,- op. Vier bingoloten had hij gekocht voor de twee de ronde van de MTV Televisiebingo en dat legde hem geen windeieren: Camiel van de Wouw, De Hoefkens 32, was de eerste beller donderdagavond tijdens de telebingo van MTV. Hij mocht dan ook naar de studio ko men om de 300,- op te halen. Camiel: nog maals proficiat! Morgen, donderdag 18 januari, wordt de der de ronde gespeeld. De kroegenlopers, die thuis zijn bij café de Brouwer, deden het ‘s avonds nog eens dun netjes over. Het resultaat was geweldig: 340,10. Tijdens de missen op zaterdag en zondag wa ren ook koninkjes met de collectebus aanwe zig. Hierin zat na afloop ruim 400,-. Bij elkaar dus een bedrag van ruim 2.850,-. Van dit geld krijgen Zr. Laura Berkers en pa ter Theo Raaijmakers ieder de helft. Zij zul len hier zeker een bestemming voor hebben in Brazilië en Bolivia. In de oproep ‘Moergestel Breed’ in ‘Moerge- stel-Nieuws’ van woensdag 10 januari jl. werd gesteld dat door het samengaan van politieke partijen, zoals met name het CDA en de WD, de Moergestelse herkenbaarheid aanmerkelijk minder zou worden. De WD, afdeling Oister- wijk/Moergestel, wil hier op reageren. De samenstelling van de toekomstige gemeen teraad wordt bepaald door de stemmenver houdingen bij de eerstkomende gemeente raadsverkiezing. Aan deze verkiezing zal ook de WD meedoen. Binnen de WD zijn de voorbereidingen hierop al in volle gang. Al vanaf het begin van haar bestaan vormt de WD in Moergestel bestuurlijk een eenheid met Oisterwijk. Al é'venzoveel jaren is er van uit Moergestel volwaardig deelgenomen aan het bestuur van de WD afdeling Oisterwijk/ Moergestel. De bestuursleden uit Moergestel hebben hierbij nooit het ‘Calimero’-gevoel gehad (‘zij zijn groot en ik is klein’). Het WD- bestuur is van mening dat in de nieuwe raad beslist ook een of meer afgevaardigden uit Moergestel aanwezig dienen te zijn. Hierbij staat niet voorop het aantal stemmen dat deze Moergestelse kandidaten zullen krijgen, maar het principe dat ook de kern Moergestel vol doende aandacht en inbreng na de gemeente lijke herindeling behoeft. Wil men zekerheid hebben dat Moergestel vertegenwoordigd blijft in de nieuwe raad, dan is het verstandig om op partijen te stemmen waarbij Moergestelse kandidaten op verkies bare plaatsen staan. Door een voorkeurstem uit te brengen op deze kandidaten kan men deze zekerheid bovendien vergroten. Wat te denken van het voornemen om een PMB (Partij Moergestel Breed) op te richten? Wij lezen in het genoemde artikel dat in die partij de belangen worden behartigd van ‘werknemers, werkgevers, agrariërs, vrije be roepen en verenigingsmensen’ en wel ‘dwars door alle huidige politieke voorkeuren heen’. Ons bekruipt daarbij een vreemd gevoel. Want, laten wij reëel en niet naïef zijn, derge lijke belangen kunnen heus niet in één partij worden behartigd; daarvoor zijn-de belangen van deze mensen te divers. Voor zaken die niet direct politiek geladen zijn, zou juist een dorpsraad gedurende een bepaalde gewen ningsperiode kunnen functioneren. Wij mogen bovendien niet vergeten, dat het aantal kiesgerechtigeden in Moergestel aan merkelijk kleiner is dan in Oisterwijk. Er ont staat hier geen ‘Rosmalen’-effect, waarbij een PMB dominant zou worden in de nieuwe ge meenteraad; zelfs als alle kiezers in Moerge stel op een PMB zouden stemmen, dan nog zou deze partij een minderheid vormen in de nieuwe gemeentraad en zal een dergelijke par tij naar alle waarschijnlijkheid snel politiek buiten spel worden gezet. Er wordt dan bereikt wat wij juist niet willen: een ondergeschikte positie voor Moergestel en verder geen aan dacht voor Moergestel vanuit de andere par tijen. Wij mogen U met een gerust hart zeggen, dat de WD de belangen van haar Moergestelse kiezers ook in de nieuwe gemeente Oisterwijk zal behartigen, reken daar maar op! WD afdeling Oisterwijk/Moergestel. De prijzen zijn als volgt verdeeld: Interpolisprijs: groep van de Steen; Kleding: groep Smulders; Zang: groep Smits. Het hoogste bedrag werd opgehaald door de groep van Saskia Willems. Voor de dertiende keer heeft Jan Geerts het geheel aan elkaar gepraat. Wij willen hem hiervoor hartelijk danken. Ook dank aan de heer en mevrouw Ceulemans voor hun assis tentie. De dames van Ganzewinkel, van Nue- nen, Zr. Beatrix Cox en Jessica Persoons en Ingeborg Vriens voor hun deskundige jure ring. Jan Timmermans bedankt voor het nauwkeu rige tellen van het geld. Dan rest ons nog alle mensen te bedanken die hun deur en hun hart hebben opengezet en die door hun giften hebben gezorgd voor bovengenoemd resultaat. M.O.V.-groep Moergestel (Missie-, ontwikkelings- en vredeswerk). MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 17 JANUARI 1996 PAGINA 5 I I Zojuist hout gehakt. Wie is zij? Vorige week zagen we Kees (de Werft) en Pterre (Rootven) de Kort in deze rubriek. Cursussen Frans voor faux-débutants, gevor derden, conversatie, grammatica vanaf 29 janua ri. Open dag: dinsdag 23 januari van 14.00 tot 21.00 uur aan de van Rijckevorsellaan 30 te Moergestel. Tel. inl.: 013 - 5132942. Wilt u een fiets kopen? Dan eerst bij Sche- pens Tweewielers binnenlopen! 10 t/m 40% kor ting. Indien gesloten maak afspraak: 013 - 513 2864. Oisterwijkseweg 19-21, Moergestel of op nr. 15. Zaterdag 20 januari: Amsterdamse Avond met optreden van Berrie van Wijk. Gratis entree i.v.m. 10jaar'De Veerkes'! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. Nu elk 2e laagst geprijsd kledingstuk voor f 1De gehele maand januari. Kadoboetiek Ca- rola, Rootven 35b, Tel. 513 3747. i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5