Wij feliciteren met de nieuwe betaalautomaat Wandelen in de nataiir Lmschoten Rabobank Jawel Wanneer volgt u? Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid om te betalen met de betaalautomaat. Want de betaalautomaat staat voor maximale betaal-service, snelheid en veiligheid. Inmiddels is het al bij onderstaande bedrijven mogelijk te betalen met de pin-code. <:?!y "MM Zb 1 Jumbo Denissen Tankstation J. van Esch van Amelsfort Mode (Benneton Eindhoven en Weert) Martine Lingerie Tilburg Moto-Rent Oirschot Slijterij In den Korenmaaier Boetiek Bonita Doe-het-Zelf Centrum Op ’t Hoog Modarina F. van Velthoven BV Kapsalon Different Automobielbedrijf Donkers Frans Becx Tuinmachines Fa. Bijvelt/van de Ven Juwelier Ketelaars KPJ-Moergestel wenst U de beste wensen voor 1996! Een goede wens gaat in ieders geval al in vervulling. KPJ-Moergestel komt dit jaar weer met een avondvullend toneelstuk op de planken. Yes! Na een jaar interne improvisatie zijn we er weer helemaal klaar voor. Naast een leuke, gezellige, nieuwe, goede groep spelers hebben we ook nog een gewel dig, komisch, wervelend toneelstuk! Dat wordt weer een klapper, let op! ‘De kat op het spek’, zo luidt de titel, en de datums zijn 16 en 18 maart. Noteer deze datums alvast in uw nieuwe agen da! En....we houden u nu elke week op de hoogte! Groetjes! oprechter liefde dan de liefde voor lekker eten” Deze week kunt u weer verliefd worden bij extra kaarslicht! SCHOENEIM “Er is geen Over acrobaatjes gesproken 111 Een acrobaat in optima forma: de koolmees. Iedereen kent dit vogeltje met zijn glanzend zwarte kop, witte wangen, zwarte overlangse buikband en gele onderdelen. Vaak is hij in gezelschap van pimpelmees en staartmees. Overal komt hij in ons land voor. In geheel Europa, Japan, Rusland, Afrika. Naast de pim pelmees is de koolmees de meest algemene mezensoort. Ze komen in dezelfde biotoop voor doch van vijandschap is geen sprake. De koolmees is er een, die al heel gauw in een nestkastje gaat wonen. Hakkend aan het vlieg gat alsof dat nog niet groot genoeg is. Af en toe vliegt hij (of zij, want je moet goed het ver schil tussen de geslachten weten) met bouw materiaal, dat bestaat uit wortels van plantjes, mos en gras. Om het wat gezelliger te maken wordt de woonruimte voor de borelingen met haar van zoogdieren bedekt. De koolmees legt 9 a 12 eitjes. De laatste jaren gaat het nog wel eens mis. De eitjes hebben vaak slechte schalen en de jongen zijn zwak. Kalkgebrek is de oorzaak. Als gevolg van de verzuring in de natuur bevindt zich in het voedsel voor de koolmees te weinig kalk. De jongen vliegen tegelijk uit. Eventuele ach terblijvers worden aan hun lot overgelaten en hebben geen kansen meer om te overleven. Ik heb dat nog wel eens gezien bij het uitvliegen van de kleintjes uit een van mijn vogelkastjes. Voor de uitgevlogen jongen breekt wel een kwetsbare periode aan. Ze moeten nog aan het leven in de natuur wennen en kunnen nog niet zo goed vliegen. Ze zijn dan een prooi voor ekster, kraaien en zoogdieren. Het voedsel van de koolmees bestaat uit rup sen, spinnen, langpootmuggen, torretjes. Ze pikken vooral veel insekten van eikebladeren. Een koolmeespaartje vangt ‘s zomers per dag 700 rupsen om de jongen te voeden. Van ‘s morgens tot ‘s avonds vinden konstant voed- selvluchten plaats. De koolmees kan acht jaar oud.worden en er zijn in ons land ongeveer anderhalf miljoen broedparen. g|gggggg 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 10 JANUAR11996 PAGINA 7 Zondag 14 januari: Big Billy The Baby's in Café De Brouwer. Aanvang 20.00 uur. Entree gratis. Hollandse Fun Pop mert een lach... Nu 10 tot 50% korting op alle artikelen bij Ka- doboetiek Carola, Rootven 35b, Tel. 013-513 3747 (van 2 t/m 13 jan.). Te koop lederen zwarte 2-zits bank, f 100,-. Tel. 513 1421. George Bernard Shaw (1856) U kunt bij eetcafé ‘De Tijd’ terecht voor: een dagelijks wisselende menukaart, koffie met gebak, een snelle of uitgebreide lunch, een smakelijke en betaalbare maaltijd en gewoon voor een lekker pilsje of een andere keus van onze uitgebreide dranken- en toerkaart. Eetcafé ‘De Tgd\ De Lind 53. Oisterwijk. reserveren nietmogelijk - dinsdag gesloten We pakken deze week de draad weer op met 2 broers. Wie zijn het? We zitten trouwens dringend verlegen om nieuwe (oude) foto's. Doe er eens een in een en velop met daarbij een aan uzelf geadresseerde en gefrankeerde envelop. Dan krijgt u ze zo snel mogélijk weer terug... met Johan van Oosterhoud

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7