Actie voor Bosnië zeer succesvol 6<75 230 6.95 2.50 5.45 Babi Pangang Ei sa lade 6.00 1<50 11.90 Hamlappen Slagerij J< van Zon-Reyrink UIT EIGEN KEUKEN Gesuikerde bielzen Gevulde stokbroden Kant en klaar stoofvlees Babi Pangang 1 kg Gehakt 1 kg Verse worst Kado-snoepboetiek Carola Oecumenische gebedsdienst voor de eenheid De Hulpcentrale/ SOS-dienst zoekt nieuwe centralisten Zo is er maar één Een teken voor huishoudelijk chemisch afval te 500 gram 100 gram 500 gram WEEKREKLAME Van uw speciaalslagerij uit eigen keuken: samen voor Ben jij iemand die kan luisteren als het nodig is? Gekookte ham 100 gram Rauwe ham 100 gram IEDERE WOENSDAG Speklappen kilo Varkenslappen 500 gram Let op!!! De komende zes weken is het kant-en-klaar eten!!! Skiën Op vrijdag 12 januari gaan we skiën bij de Beekse Bergen. We vertrekken om half 8 ge zamenlijk vanaf D’n Tob naar de Beekse Ber gen. De kosten bedragen voor leden 7,50 per persoon (incl. huur ski’s) en voor niet-leden 19,- per persoon. Après Ski vindt natuurlijk plaats (na 22.00 uur) in D’n Tob. Tot dan! Touwtrek-video Zoals jullie al in ‘D’n Tobberd’ hebben kun nen lezen, hebben we een video laten maken van heel het touwtrekgebeuren. Op vrijdag 19 januari zal deze video te zien zijn in D’n Tob. Als jij dat weekend aanwezig bent geweest, is de kans groot dat jij ook op de video staat. En dan is de film zeker de moeite van het bekij ken waard! Aanvang: 21.00 uur. Dus tot ziens in D’n Tob. Wie wordt ons 150ste lid? Ja, je leest het goed, KPJ Moergestel is uitge groeid tot een club met bijna 150 leden!! Contributie is voor aspirantleden 20,- per persoon, per jaar. En voor leden van 17 tot en met 30 jaar 40,- per jaar. Wil je ook lid worden van KPJ Moergestel? Dat kan. Je kunt dan even bellen naar Miran da van Korven, tel. 5133322 of je kunt op een vrijdagavond langskomen bij D’n Tob. Als jij dan het 150ste lid bent van onze KPJ, dan ben je een jaarlang gratis lid! Laat deze kans niet schieten en meld je aan. Inbraken in bedrijven Het jaar 1996 is voor wat de inbraken in wo ningen en bedrijven betreft slecht aangevan gen. Op 4 januari werd ingebroken in een bouw keet van de DSW Er werd 1 bosmaaier ter warde van 1500 gulden weggenomen. Op 5 januari werd er een snelkraak gepleegd bij Modehuis Poirters aan de Raadhuisstraat. Omstreeks 04.30 uur werd de rechtervoordeur met een onbekend voorwerp ingeslagen, waar door de alarminstallatie in werking trad. Dit voorkwam echter niet dat er onder andere zo’n 80 a 90 spijkerbroeken werden meegenomen. De waarde van het gestolen goed bedroeg on geveer 10.000 gulden. Opmerkelijke controle van ’vliegende brigade’ Een 16-jarige jongeman uit ons dop kreeg de schrik van zijn leven toen hij op dinsdag 2 ja nuari vanaf zijn vriendin in Óisterwijk op zijn bromfiets omstreeks 23.15 uur naar huis reed. Rijdende op de Waterhoefstraat/Stokeind rich ting Oistelvoirtjes werd hij door en achterop komende bestuurder van een witte Honda Ci vic, eerst middels lichtsignalen geseind en la ter via het afsnijden, tot stilstand gedwongen. De bestuurder, een ongeveer 30 tot 32-jarige blanke gebrilde man van ongeveer 190-195 cm lang, gestoken in groene legerkleding en ge- scheid met zogenaamde ’legerkistjes’, stapte uit met de mededeling: ’de vliegende briga de’! Vluchtig liet de man een soort pas met foto zien en vervolgde met: ’Je scootertje rijdt wel erg hard!’. De Moergestelnaar moest zijn personalia aan hem opgeven en tevens noteer de hij alle gegevens van zijn bromfiets. De ’op sporingsambtenaar’ beval hem zijn voertuig over een half uur (middernacht!) te laten con troleren op de rollerbank bij de politie te Óisterwijk. De jongeman opperde nog om even mee te gaan naar zijn iets verdderop ge legen woning om het met zijn ouders te be spreken, temeer omdat hij de tijd toch wel wat ongebruikelijk vond, daar ging onze ’opspo ringsambtenaar’ echter niet op in. Nadat hij met de jongeman een andere dag en tijd had afgesproken kon hij geschrokken richting huis rijden. Uiteraard is dit geen normale opsporingsamb tenaar geweest. Mochten meerdere mensen met dit soort figuren te maken hebben gehad, dan hoort de politie dit graag. ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON 013 - 513 1769 1 pond 2.95 Maandag gesloten Rootven 35b, Telefoon 013-513 3747 De onlangs in Moergestel gehouden inzamelingsaktie voor Bosnië heeft veel positieve reakties opgeleverd. Goederen bestemd voor Bosnië konden naar het Parochiecentrum worden gebracht, een bankrekening was inmiddels ook opengesteld. Medewerkers van de M.O.V.-groep hadden er samen met de familie Mandie uit het Regenbeemdeke de schouders onder gezet. Op de foto ziet u wat van het resultaat van de inzameling. Wat is er zo leuk aan dit vrijwilligerswerk? Binnen het werk kom je met allerlei soorten mensen en problemen in aanraking. Het ver breedt je kijk op het leven en ook op mensen in het algemeen. Daarnaast werk je met veel verschillende collega’s samen. Van studenten tot gepensioneerden, van mensen met een vol ledige baan tot mensen die geen betaald werk (meer) hebben, mannen en vrouwen, jong en oud. Ieder heeft er zijn eigen plek en werkt er op zijn of haar manier. Er groeit een speciale band tussen deze vrijwilligers die allemaal enthousiast en gemotiveerd dit zeer boeiende en afwisselende werk doen. Aangezien de Hulpcentrale 24 uur per dag, 7 dagen in de week bereikbaar is, draaien de vrij willigers naast dagdiensten ook avond-, nacht en weekenddiensten. Per week vraagt dit werk gemiddeld 6 uur, die natuurlijk naast je eigen bezigheden buiten de Hulpcentrale in te passen zijn. Lijkt dit werk je wel wat? En woon je op een afstand van maximaal 15 kilometer van Til burg? Kom dan op onze informatie-avond op maandag 15 januari a.s. Deze avond vindt plaats op de Hulpcentrale van Stichting Contour, Spoorlaan 320 Tilburg. Wij ver wachten dat iedereen op deze avond om 20.00 uur aanwezig is. Wil je vooraf meer in formatie, bel hiervoor dan naar de Hulpcen trale, tel: 013-433584. Jaarlijks wordt wereldwijd in de derde week van januari een gebedsdienst gehouden voor de eenheid van de christenen. Vorig jaar vond deze plaats in de Nederlands Hervormde kerk te Helvoirt. Dit jaar is het de beurt aan de pa rochie St. Lambertus te Haaren. De liturgie voor de dienst werd samengesteld door een Portugese oecumenische werkgroep. Zij kozen uit de laatste van de zeven brieven, die in het boek Openbaringen tot verschillende kerken in de vroeg-christelijke wereld zijn gericht, de tekst: ‘Zie, Ik sta aan de deur en klop’. Deze tekst is nog actueel en evenzeer gericht tot de kerken in deze tijd. Christus staat aan de deur en klopt. Luisteren wij er naar en doe wij open om samen met Hem de maaltijd te delen? Ook al willen we samen in deze oecu menische viering met elkaar bidden, wij we ten ook data we momenteel niet allen samen met Hem de maaltijd kunnen delen. Er heerst nog een grote scheiding tussen de kerken. Gebeden zal worden om verzoening zodat christenen in de toekomst gezamenlijk van het Evangelie te kunnen getuigen. U bent van harte welkom in deze gebedsdienst op dinsdag 23 januari a.s. om 19.30 uur in de St. Lambertuskerk te Haaren. Voorgangers in deze dienst zijn pastoor H. Tops en ds. Rood- sant. Verder werken mee de gebedsgroep en het koor van de parochie St. Lambertus Haaren. Wat is de Hulpcentrale? De Hulpcentrale/SOS-dienst is een plek waar mensen anoniem terecht kunnen om over allerlei vragen en problemen te praten. Dit kan over veel verschillende zaken gaan, zoals problemen rond eenzaamheid, versla ving, het niet meer zien zitten, relatiepro blemen, angst. Ook is het mogelijk om er in formatie in te winnen of om advies te vra gen. Ook voor problemen van praktische aard kunnen mensen terecht bij de Hulp centrale. Wat doet de centralist? Op de Hulpcentrale zijn altijd vrijwilligers aanwezig die luisteren, die een open oor heb ben, die de tijd nemen voor een gesprek door de telefoon of in de spreekkamer. De centra listen hebben een informatiesysteem tot hun beschikking om adressen en telefoonnumm- mers op te zoeken te bate van vragen over maatschappelijke dienstverlening. Een ande re taak van de centralist is het bemiddelen bij burenhulp. De centrale heeft een lijst van vrij willigers die zich inzetten voor mensen die praktische hulp nodig hebben en daarvoor in hun omgeving niet terecht kunnen. De cen tralist zoekt uit deze lijst een passende vrijwil liger bij een dergelijke aanvraag. Wat zoeken we? Bij het praten met de mensen aan de telefoon is het niet zo van belang of je een speciale op leiding gevolgd hebt. Het is veel belangrijker dat je open kunt staan voor problemen die medemensen hebben, het is belangrijk dat je de tijd wilt nemen, wilt luisteren, dat je er wilt zijn als anderen iemand nodig hebben. Natuurlijk is het niet zo dat je meteen in het diepe gegooid wordt: voor je begint met wer ken, krijg je een paar cursussen waar je bezig bent rond thema’s als ‘luisteren’ en ‘commu nicatie’. Je krijgt ook richtlijnen voor de prak tijk. Na deze cursussen ga je een serie dien sten draaien met steeds dezelfde, ervaren col lega, je mentor. Ook daarna sta je er niet al leen voor, want diensten draai je altijd met zijn tweeën. Chemisch afval is voortaan gemakkelijker onderscheiden. Op huishoudelijke produkten die na gebruik bij het chemisch afval horen, staat in het ver volg het teken dat u bij dit artikeltje ziet. Het is een minicontainer met daar een groot kruis doorheen. Een produkt met dat teken moet in de blauwe box voor klein chemisch afval. Het gaat om het apart houden van produkten of produktresten, die schadelijk zijn voor het milieu. Een lege verpakking, ook al staat het teken voor chemisch afval erop, hoeft u niet apart te houden en in de blauwe milieubox te doen. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 10 JANUAR11996 PAGINA 6 MAANDAG Geldig van donderdag 11 t/m woensdag 17 januari 1996 w.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 6