met Audacia AUTOMOBIELBEDRIJF JAN MICHIELS P» COMPLETE WONINGINRICHTER Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 KVO nieuws Gezocht... Met Oud in ’t nieuw Levende kerststal weer druk bezocht... hm iL 4 POLITIE HOOFDPRIJS Volkswagen Groep officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. DONKERS Ook voor verkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres Vrijdag 5 januari om 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat ...en... het gebruikelijke kopje koffie ontbreekt ook dit keer weer niet. Donderdag 11 januari: Kringgezinsdag N.C.B. in Den Boogaard, aanvang 9.45 uur, sluiting 16.00 uur, onkosten 11,50 inleveren bij J. Hermus. Maandag 8 januari: Kaligrafie, aanvang 13.00 uur tot 15.00 uur in D’n Donk. Verdere infor matie bij R. de Kruijff. Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 04243-1110 Beste leden, Allereerst nog veel goede wensen voor 1996, veel geluk en goede gezondheid. Donderdag 4 januari: Nieuwjaarsavond in de Bosfazant, aanvang 20.00 uur. We hopen dat de mensen die zich opgaven ook komen! Enkele volleyball(st)ers voor rekreatief volley bal op de dinsdagavond in de Vonder van 20.300 uur tot 22.00 uur. Heb je interesse, bel dan naar Roy Verhoeven, tel. 0499-574914. Met Oud in ‘t nieuw, dat was ‘t streven zo on geveer ‘n jaar geleden. Met inspanning van velen en niet in de laatste plaats door sponso ring van het Moergestelse bedrijfsleven is het dan toch gelukt en stonden we er gekleurd op. Ook de kalender-verkoop stond dit jaar in het teken van de aanschaf van de nieuwe concertuniformen en we hebben weer eens ondervonden dat de Moergestelse bevolking de harmonie een warm hart toedraagt. We be danken dan ook iedereen die dit mede moge lijk heeft gemaakt. Ook dit jaar mochten we ons weer verheugen in een grote belangstelling bij ons jaarlijkse eindejaarsconcert. Tijdens dit concert hebben we de sponsors een ere-plaatsje gegeven en we hopen dat ze ervan hebben genoten. En dan waar het allemaal om draait: de mu ziek. Het concert werd geopend met de niet alledaagse muziek van André Waignein in het stuk Diagram, een zogenaamd ‘concoursstuk’. Zoals u misschien al weet gaat de harmonie dit jaar op concours om haar plaats in de afde ling Uitmuntendheid te verdedigen. Vervol gens werden razendsnelle passages afgewis seld met gevoelvolle delen in het werk El Cai- mon Real van Alfred Reed. Oregon van de componist Jacob de Haan voltooide het ge deelte vor de pauze waarna de drumband een weer geheel eigen bijdrage leverde aan dit con cert. Timing, contrasten en veelzijdigheid waren hier de trefwoorden. Bij het werk Sky over Africa waren de donderslagen niet van de lucht en was de regen bijna tastbaar. Na een Ook dit jaar kwamen er weer meer dan 3000 bezoekers naar de levende kerststal in de manege van Fevior. Natuurlijk waren het merendeel van deze bezoekers kinderen, die naar het kerstverhaal kwamen luisteren, de kerststal kwamen bewonderen en eventueel meededen als herder. Je zag ze genieten van dit echte Kerstfeest. De drukte was dit jaar mooi verdeeld over de gehele dag, zodat de kinderen ook allen van de speciale attracties, zoals pony-rijden, kon den genieten. De grote parkeerplaats voor de manege was constant volledig bezet. Al met al, het was een gezellige drukte in de manege. Hoewel het kerstspel 9 maal werd opgevoerd bleven de medespelers tot het laatste moment enthousiast. Het spel werd weer uitstekend gebracht in en rondom de prachtige kerststal en herberg “In den bonte os”. Daarom wil het Comité van de Moergestelse Kerststal zijn dank uitspreken voor de welwil lende en vrijblijvende medewerking van zo vele Moergestelnaren, waardoor het kerstge beuren vooral voor de kinderen weer zo aan schouwelijk kon worden opgevoerd. Ook dank aan de ruim 3000 bezoekers, van wie zij er volgend jaar weer vele terug verwach ten, want zo’n grote belangstelling is een ech te beloning voor alle medewerkenden. Ook een woord van dank aan de sponsors, voor hun geldelijke en materiële steun, want zon der deze steun is dit traditionele kerstgebeu ren in Moergestel niet mogelijk. Graag willen zij met name noemen Kraam- verhuur van Dijk, Slijterij In den Koren maaier, Brameco, de Rabobank, Tuincentrum de Paardebloem, Gebr. van der Zanden, het Gemeentebestuur van Moergestel en Vogels Butaangas. Omdat de sponsorrekening bij de Rabobank nog niet is afgesloten is de opbrengst voor het werk van Zuster Laura Berkers op dit moment nog niet bekend, maar daarover zult U nog nader geïnformeerd worden. dans om de weergoden gunstig te stemmen werd de lucht boven Afrika weer helder. Het laatste deel nam de gehele harmonie weer voor haar rekening waarbij de nadruk iets meer op het lichtere genre kwam te liggen. Spaanse klanken gingen vooraf aan het hobo- concert van Albinoni, waarin onze dirigent Jan Hermans de solist bleek te zijn en het stok je voor deze gelegenheid werd overgenomen door gastspeler en ex-dirigent van het oplei- dingsorkest Jacco Nefs, waarvoor onze dank. Een wat minder bekend werk van Johann Strauss bracht ons bij de bekende filmmuziek ven Ennio Morricone waarna het concert werd afgesloten met herkenbare marsmuziek wat door het publiek altijd weer wordt gewaar deerd. We kunnen terugzien op en geslaagd concert en de avond werd met dansmuziek voortgezet tot in de kleine uurtjes. Ere-lid 55 Jaar lid van Muziekvereniging Prinses Juliana, dat was Sjef Meeuwis. Als ere-lid werd hij in het zonnetje gezet. Het hoogtepunt in dit rijke muzikale leven was, naar eigen zeg gen, het défilé op Paleis Soestdijk waarbij hij de koningin niet zag omdat iedereen strak voor zich uit moest blijven kijken. Een har- monie-man en een goed verteller nam af scheid. Bedankt, Sjef. Oud papier Ook dit jaar hopen weer karrevrachten papier bij u op te halen. Als u dit zou willen bunde len dan doen we de ophalers een groot plezier en kunnen we de straten weer schoon achter laten. Buurman voorkomt woninginbraak Op 24 december wist een bewoner uit de Krij- tenbogtstraat een inbraak te voorkomen. Om streeks 19.30 uur die avond hoorde hij glasge rinkel bij zijn buren. Hij twijfelde geen mo ment en ging op het geluid af. Bij de voordeur van diens buurman trof hij twee jongens. Zij hadden juist een ruitje van de voordeur inge slagen. Bij het zien van de getuige kozen de mannen onmiddellijk het hazepad en verdwe nen via de voortuin in de richting van het Hoge Driesplein. Van de daders is niet meer bekend dan dat ze ongeveer 20 jaar oud wa ren, ongeveer 1.75 meter lang, normaal pos tuur, een blank uiterlijk hadden en eigenlijk niet gekleed waren voor de winterse koude. Rijden onder invloed Ook dit onderwerp blijft steeds terugkeren in onze rubriek. Ondanks de campagne blijft het een fenomeen wat moeilijk te stoppen lijkt. Nu ging het om een 35-jarige inwoner uit Uden- hout die opviel door zijn rijgedrag in de Slim- straat te Udenhout. Met slecht schoongemaak te en nog deels bevroren ruiten, reed hij slin gerend over de weg. Ternauwernood wist hij een geparkeerde auto te ontwijken en even la ter reed hij rakelings langs het tegemoetko mende verkeer. De bestuurder reageerde niet op een door ons gegeven stopteken en even min op de sirene en het zwaailicht dat werd aangezet. Tenslotte werd hij vlak voor zijn woning aangehouden. Op het bureau volgde de blaastest. Deze viel zo hoog uit dat onze man meteen zijn rijbewijs kon inleveren. En nog dit Met de huidige winterse omstandigheden is het noodzakelijk de ruiten van uw auto schoon te maken. Je houdt soms je hart vast als je die automobilisten ziet naderen. Een enkeling ris keert zelfs een hernia omdat ze zich in alle standen moeten wringen om door dat kleine, ijsvrije stukje ruit, te kijken. Dat de ruit aan de binnenkant kan bevriezen nadat je bent ingestapt is ook geen wereldfenomeen. De soms gladde wegen maken het autogebruik in deze tijd al gevaarlijk genoeg. Laat slecht zicht geen extra handicap worden. Ook wordt het bureau dagelijks gebeld met de vraag of het ijs al veilig genoeg is. Als hierop wordt geantwoord dat wij dat ook niet weten, wordt wel eens vreemd gereageerd. Men hoopt van ons een garantie te krijgen als men de kin deren laat schaatsen. Wij geven die garantie niet. Meten doe wij nergens en wat ons betreft is het ijs, vooral op diepere plaatsen of ven nen, op eigen risico. sf fa Irikvan de week VERKNAL 1996 NIET PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 3 JANUARI 1996 De opruiming gaat beginnen!!! ƒ250, en natuurlijk nog veel meer waardevolle prijzen...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 3