Zo is er maar één! Kadoshop Broers volop in kerststemming! Budding Sound Big Band Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. Pierewaaiersblaoike Kerstmusical Demo-rock De boeren zijn het zat Durf meer met je ogen JOHN VAN KRIMPEN 1-330,-; Zondag 17 december v.a. 11.00 uur: De Budding Soud Big Band van de Streekmu ziekschool Oisterwijk e.o. o.l.v. Piet van Cam- penhout is op zoek naar een drummer. De huidige drummer John Pothoven gaat na ja renlange trouwe dienst wegens drukke werk zaamheden de Big Band verlaten. De Budding Sound Big Band bestaat 15 jaar! Zondag 29 oktober jl. is dit 15-jarig jubileum uitbundig gevierd dooreen fantastisch concert in de Kunstkring in Oisterwijk. De stijl vari eert van Jazz-, Funk- en Rockmuziek. In de afgelopen 15 jaar heeft het orkest een uitgebreid repertoire opgebouwd. Ruim hon derd werken kunnen onmiddellijk worden uitgevoerd. Daarom wordt er van de nieuwe drummer wel wat verwacht. Het speelniveau moet op C-ni- veau liggen. De repetities zijn op zaterdagmorgen van 10.00 uur tot 13.00 uur in de Streekmuziek school Oisterwijk e.o., Schoolstraat 3 te Oister wijk. Jaarlijks zijn er tussen de 5 en 10 optre dens. Voor inlichtingen en/of informatie kun je de administratie bellen van de Streekmu ziekschool Oisterwijk e.o., ‘s middags tussen 14.00 uur en 16.00 uur, behalve op donderdag. Protestactie: Wij zijn ‘t zat Tijdens onze protestactie op 14 november jl. hebben wij als N.C.B. Moergestel een petitie aangeboden aan B W van Moergestel. B W van Moergestel heeft laten weten de petitie te hebben ondertekend en verzonden te hebben naar de politici in Den Haag. Ook de Moergestelse gemeenteraadsleden zijn be zorgd over de toekomst en werkgelegenheid van veel land- en tuinbouw en aanverwante bedrijven. Het is verheugend te weten dat het lokale bestuur achter ons staat. DE donkere dagen rond de Kerst zijn weer aangebroken. Een tijd van bezinning en rust. Maar toch ook een tijd dat iedereen weer even wat tijd neemt voor zichzelf. Dus een mooie tijd nu eens wél dat stukje te gaan schrijven voor het Pierewaaiersblaoike. En het hoeft echt niet serieus te zijn. Er hoeft niet eens een echte diepgang in te zitten, als er maar gang in zit! Als krantencommissie schrijven we eigenlijk niks voor, als je je maar aan de algemeen gel dende fatsoensnormen houdt. Verzin eens iets creatiefs, maar natuurlijk ook carnavalesk. Het leukste zou iets zijn waar we met z’n allen mee kunnen lachen. Wacht niet te lang, maar je mag tot uiterlijk 7 januari 1996 op een van onderstaande adres sen inleveren: Rootven 11, Past, van den Boog- aardstraat 11 of Industrieweg 8b. Krantencommissie CV ‘De Pierewaaiers’ neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond Bienekebolders Het begint langzamerhand traditie te worden: de openbare basisschool ‘de Bienekebolders’, brengt dit jaar voor u wederom een prachtige kerstmusical. Na vorig jaar ‘Scrooge’ te hebben gebracht, is deze keer gekozen voor een bewerking van de musical ‘Annie’. De voorstelling, over het weesmeisje Annie, wordt twee keer gebracht, nl. op donderdagavond 21 december en spe ciaal voor de kinderen op vrijdagmiddag 22 december. Alle ‘Bienekebolderkes’ zijn al dolenthousiast en het spel en de muziek zullen zeker de moei te waard zijn. Wij nodigen u hierbij alvast van harte uit: donderdag 21 december in Den Boogaard. Als programmamering van Jongerencentrum DEMO in Oisterwijk organiseren wij voor de derde keer Demo-rock. Dit festival zal plaatsvinden op 17 december 1995. Het programma van dit jaar bestaat uit de vol gende bands: - Sinister Footwear, Hardrock uit Oisterwijk; - The Multi Vitamins, Oisterwijkse Funkrock; - Harvest Moon, Alternative Gitaarrock uit Son; - Green Lizard, Core uit Tilburg; - Ypsilon Garden, Instrumentale Rock uit Vught. Zaal open: 15.00 uur, aanvang: 16.00 uur. En tree: 10,- in de voorverkoop en 12,50 aan de deur. Kaarten zijn alleen verkrijgbaar bij DEMO. De boeren gaan door met protesten tegen het mestbeleid. Zij vinden dat met de voor gestelde maatregelen niet valt te werken. De overheid wil de regels voor het mestgebruik zo aanscherpen, dat veel boeren vrezen voor het voortbestaan van hun bedrijf. Steeds minder mest op het land betekent voortdurend stijgende lasten voor mestafvoer of minder dieren houden. En de boer vreest voor de bodemvruchtbaarheid van zijn land, hij wil dat zijn gewassen in elk geval optimaal moeten kunnen blijven groeien. Wat dreigt is een afbraakbeleid, terwijl de boe ren een stimulerend beleid eisen. Ze willen stap voor stap verder werken aan een schoner milieu, maar dan moet dat wel haalbaar en betaalbaar zijn. Het mestprobleem is in feite een mineralenprobleem; een mineralen boekhouding is volgens de landbouworga nisaties het middel om dit milieuprobleem definitief de baas te worden. Als boeren over de kling worden gejaagd, ko men ze in verzet. Ze zijn de overmaat aan re gelgeving en de beperkingen op hun bedrij ven spuugzat. Ze zijn het zat om telkens in de hoek te worden gezet als milieuvervuilers, die zich niets aantrekken van ons aller woon- en leefomgeving. De werkelijkheid is dat juist de boeren als geen ander ondernemers hebben geïnvesteerd in het milieu. a.s. Zondag opent ‘n aantal winkeliers in Moergestel weer haar deuren. Ook Kadoshop Broers geeft kopers en kijkers a.s. zondag graag de mogelijkheid hun winkels te bezoe ken. Zowel de winkel in de Kerkstraat als de kerstwinkel aan het Rootven zijn die dag geo pend van 11.00 tot 17.00 uur, maar dat is nog niet alles... Extra attracties Kadoshop Broers biedt het publiek weer wat extra’s door o.a. een Kerstconcert voor de win kel aan de Kerkstraat. Hier treedt (bekend van de TV Soundmix) John van Krimpen op, ‘n rasartiest die al heel wat jaartjes meedraait. Hij laat het publiek a.s. zondag genieten van lied jes uit bijv, een groot kernrepertoire. Verder vindt u op het St. Jansplein, en dat is absoluut uniek in Nederland, een opblaas- kerstman op arreslee van maar liefst 5x5x2 meter. Bezoekjes aan de winkels van Kadoshop Broers en ‘n kijkje op het St. Jansplein zijn a.s. zondag dus zeker de moeite waard! Algemene Bijstandswet vernieuwd Op 1 januari 1996 treedt de nieuwe Algemene Bijstandswet in werking. Deze wet brengt een aantal belangrijke verandering met zich mee. Deze en volgende week worden steeds enkele onderwerpen belicht. Als u vragen heeft over de artikelen neem dan telefonisch (5131235) contact op of kom langs bij bureau sociale za ken. Wie krijgt wat? De huidige landelijke regeling voor de bij standsnormen, dus wie welke uitkering krijgt, zit erg ingewikkeld in elkaar. In de praktijk blijkt zij vaak onuitvoerbaar en fraudegevoe lig. Daar komt nu verandering in. In de nieu we Bijstandswet, die op 1 januari 1996 in wer king treedt, ziet het er allemaal eenvoudiger uit. We beperken ons hier tot de uitkeringen van mensen vanaf 21 jaar. Er zijn nog maar drie landelijke uitkering- snormen: - voor alleenstaanden; - voor alleenstaanden ouders; - voor echtparen of samenwonenden. Voor elke groep geldt een apart landelijk normbedrag, dat is afgeleid van het netto mi nimumloon. De sociale dienst kan de norm bedragen verhogen met een toeslag. Per groep gelden ongeveer de onderstaande bedragen: rDe nieuwS flijstand Een anderelinstelling i kosten niet met een ander kan delen, de maxi male toeslag geven van 380,-. Als zo’n alleen staande of alleenstaande ouder wél met een ander in hetzelfde huis woont, gaat de sociale dienst na of een toeslag nodig is en zo ja, hoe hoog die moet zijn. Dit bedrag kan dus, afhankelijk van de kosten, lager zijn dan 380,-. Te denken valt hierbij aan kamerbe woners en onderhuurders, woningdelers, ouders met inwonende kinderen en kinderen met inwonende ouders of andere woonvor men. Als echtparen en ongehuwde samenwonen den bijvoorbeeld een inwonend verdienend kind hebben of een onderhuurder, gaat de sociale dienst er ook van uit dat, net als bij alleenstaanden en alleenstaande ouders, de kosten kunnen worden gedeeld. Met deze lagere kosten kan de sociale dienst rekening houden door de landelijke norm te verlagen. Het kan ook voorkomen dat iemand helemaal geen woonkosten heeft. Bijvoorbeeld iemand die een woning heeft gekraakt en geen woonkosten betaalt. De sociale dienst kan daar rekening mee houden door de uitkering lager vast te stellen. Ook bij schoolverlaters en alleenstaande jon geren van 21 en 22 jaar kan de sociale dienst de uitkering lager vaststellen. Schoolverlaters hebben hun uitgaven aange past aan de studiefinanciering die zij ontvin gen. De studiefinanciering is lager dan de bij stand. De sociale dienst kan met de lagere bestaanskosten rekening houden door de uit kering lager vast te stellen. Dat kan zolang nog geen half jaar is verstreken vanaf de beëindi ging van de scholing of opleiding. In uitzonderingsgevallen geldt een termijn van een jaar. Voor 21- en 22-jarigen geldt het lagere mini mumjeugdloon. Met een volledige bij standsuitkering kan het financieel onaantrekkelijk zijn om, in plaats van bij stand te ontvangen, te gaan werken. Ook hiermee kan de sociale dienst rekening houden door een lagere uitkering te geven. In duidelijk regels, die in een zogenaamde veror dening door de gemeenteraad zijn vastgelegd, moet iedereen kunnen lezen hoe hoog de uit kering voor hem of haar is. Voor degenen die vóór 1 januari al een uitkering hadden die in 1996 doorloopt, blijft de hoogte van de uitke ring in dat jaar hetzelfde. Verandert er echter iets in de persoonlijke situatie iemand gaat bijvoorbeeld samenwonen of de uitkering wordt langer dan een maand onderbroken - dan gelden de regels van de nieuwe Bijstands wet. bureau wordt geïnformeerd of Wilbert daar staat ingeschreven. Bij de belastingdienst wordt nagegaan of Wilbert inkomsten heeft. Overigens hoeft de sociale dienst geen toe stemming aan Wilbert te vragen om al zijn gegevens te controleren. Let wel: een bijstandsuitkering wordt pas verstrekt als de sociale dienst heeft gecon troleerd of alle gegevens juist en volledig zijn. Als dat nodig is, kan een voorschot op de uit kering worden aangevraagd. De sociale dienst moet er dan wel redelijkerwijs vanuit kunnen gaan, dat iemand recht op bijstand heeft. Het voorschot is altijd een lening, die wordt verrekend met de eerste uitkering. Als blijkt dat er geen recht op bijstand bestaat, moet dat voorschot natuurlijk worden terugbetaald. Wij zijn nog altijd een degelijk, serieus en spaarzaam volk. ‘Doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg’, is niet voor niets een gevleugelde uitdrukking. En dat is vaak van ons gezicht af te lezen. Het gezicht waarmee we de wereld tegemoet tre den. Oogmerk Opticien Ruud Panis Brillen en Contactlenzen B.V zet in deze donkere dagen onze ogen in het zonnetje met de opvallende aktie ‘Geef uw ogen stijl’. Monturen van exclusieve en gerenommeerde merken als Esprit, Fa^onnable en Charmant zijn er te bewonderen. Stuk voor stuk opvallende en karakteristieke modellen met een eigen gezicht. Oogmerk Opticien Ruud Panis Brillen en Contactlenzen B.V. blijft in stijl want laat u voor 31 december a.s. een oogmeting verrichten dan ontvangt u gratis twee champagneglazen en slaagt u met uw montuur, dan krijgt u er ook nog een demi- fles Freixenet bij. Kom eens langs bij: Ruud Panis Brillen en Contactlenzen B. V, de Lind 35a, Oisterwijk. Clubavond Op vrijdag 15 december houden we weer een ouderwets gezellige clubavond in D’n Tob. Aanvang 21.00 uur. Ook nieuwe leden zijn dan welkom. Kerstbingo Op vrijdag 22 december houden we weer onze jaarlijkse terugkerende Kerstbingo. Op deze avond zijn, zoals vanouds bekend, weer prach tige prijzen te winnen. Dus kom eens een kansje wagen. Deze avond is alleen toeganke lijk voor leden. Aan vang: 21.00 uur. Wie wordt ons 150ste lid? Ja, je leest het goed. KPJ Moergestel is uitge groeid tot een club met bijna 150 leden! Wil je ook lid worden van KPJ Moergestel? Dat kan. Je kunt dan even bellen naar Miran da van Korven, tel. 5133322 of je kunt op een vrijdagavond langskomen bij D’n Tob. Als jij dan het 150ste lid bent van onze KPJ, dan ben je een jaarlang gratis lid! Laat deze kans niet schieten en meld je aan. Zonder informatie geen bijstand Wie straks een bijstandsuitkering aanvraagd, heeft de plicht aan te tonen, dat hij of zij er ook recht op heeft. Dat staat in de nieuwe Al gemene bijstandswet, die op 1 januari 1996 in werking treedt. Een van de spelregels daarvan is: zonder informatie geen uitkering. Deze re gel is er niet voor niets. De huidige bijstandswet schiet tekort als het gaat om het voorkomen van fraude. Dit heeft er mee te maken dat een duidelijke plicht ont breekt van de aanvrager om inlichtingen te verstrekken en van de sociale dienst om te con troleren of deze kloppen. Dat wordt anders. De aanvrager moet straks met alle informatie over de brug komen, die de sociale dienst no dig heeft om te kunnen vaststellen of hij recht heeft op een uitkering. Daarvan moeten zo veel mogelijke schriftelijke bewijsstukken worden getoond. De aanvraag gaat als volgt. De aanvrager krijgt een formulier van de ge meente, waarin staat welke gegevens en be wijsstukken moeten worden verstrekt. Dat kan van alles zijn: het SOFI-nummer, de brief van de bedrijfsvereniging over beëindiging van de WW-uitkering, een bewijs van inschrij ving bij het arbeidsbureau, een geldig identi ficatiebewijs, een huurcontract, inzicht in de financile situatie door bank- en/of giro-af- schriften van de laatste tijd. De gemeente geeft aan hoe en wanneer de gevraagde gegevens moeten worden ingeleverd. De aanvrager moet ook medewerking ver lenen aan een huisbezoek, als de sociale dienst dit nodig vindt. Pas als zij alle ge vraagde inlichtingen en bewijsstukken in huis heeft, zal de sociale dienst zich over de aanvraag buigen. Als de gegevens binnen zijn, zal de sociale dienst nagaan of deze kloppen. De sociale dienst heeft de bevoegdheid om bij tal van in stanties informatie te verkrijgen. Zo zal bij voorbeeld bij een aanvraag van een schoolver later bij de Informatiebeheergroep (voorheen Informatiseringsbank) in Groningen worden nagegaan of hij staat ingeschreven voor onder wijs, of een studiebeurs krijgt. Andere bron nen die de gemeente kan raadplegen zijn on der meer: de gemeentelijke basisadministra tie, de bedrijfsverenigingen, de bestanden van de Rijksdienst voor het Wegverkeer, de Vreemdelingendienst, de ziekenfondsen etc. Om een voorbeeld te geven: Wilbert heeft alle gevraagde gegevens verstrekt. De gemeente controleert bij de bedrijfsvereniging of inder daad de WW-uitkering op de datum die in de brief is vermeld, is beëindigd. Bij het arbeids- normbedrag max. toeslag Totaal Alleenstaanden 50% minimumloon 950,- 380,- Alleenstaande ouders 70% minimumloon ƒ1.330,- 380,-1.710,-; Echtparen/samenwonenden 100% minimumloon 1.900,-1.900,-. De kosten van levensonderhoud hangen af van de woonsituatie. Iemand die alle kosten zelf moet betalen heeft een hogere uitkering no dig dan iemand die bijvoorbeeld een onder huurder heeft of samen met een ander een woning heeft gehuurd. De sociale dienst stemt de landelijke normen af op de werkelijke kos ten. De sociale dienst moet een alleenstaande en alleenstaande ouder, die alleen woont en de 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7