AALSTER VISHANDEL 9.50 Al op 7 december vuurwerk! 5,- 'Uoofi d^eetwoUe. neAdicAeGited. •L Chris van Raak e) Bloemsierkunst ij Aphrodite Moergestel-Nieuws' met Kerstmis... 17.00 uon 11.00 KERSTAANBIEDINGEN: Speciale prijzen op zondag 17 december bij WONINGINRICHTING JAN MICHIELS g.4. Echte Noorse gerookte zalm -in per pakje 4.00-3 pakjesIUi" Zeeuwse mosselen Verse rode zalm o en Imitatie-crab, sticks of chunks alle materialen voor de doe-het-zelver los verkrijgbaar Kerkstraat 16, Moergestel 013-513 3612 Onze winkels in Haaren én Moergestel zijn dan open van 11.00 tot 17.00 uur!!! 2 kilo 100 gramw W Ml De maquette zoals die gemaakt werd door het architectenbureau Van den Hout/Van den Oete- laar uit Oisterwijk van de nieuw te bouwen sporthal op de terreinen van SV Roef! door Aan nemersbedrijf Gebr. Janssen. De nieuwe sporthal Die nieuwe sporthal komt er, daar was de ge meenteraad het unaniem en vrij snel over eens. De vragen die hierbij nog gesteld wer den gingen eigenlijk alleen over de bereik baarheid van de sporthal voor de schooljeugd. De kinderen van de basisschool zullen name lijk een langere wandelweg moeten afleggen voor het gymnastiekonderwijs. Het college zegt toe aan de veiligheid van de schoolkinde ren op dit traject bijzondere aandacht te zul len besteden. Vuurwerk en verhitte discussies ontstonden vooral naar aanleiding agendapunt 5. Voorstel tot het afwikkelen van de verrekening over- en ondermaat bouwkavels bestemmingsplan Oistelvoirt Deze zaak loopt al een aantal jaren. Het voorstel van het College is om nu over te gaan tot het instellen van een recht svordering om de openstaande vorderingen te innen. De PGB heeft op dit punt een ver deeld standpunt. Er is van de zijde van de gemeente grond geleverd en daarvoor moet betaald worden, daar is men het over eens. Maar over hoe afgewikkeld moet worden, daarover zijn de meningen verschillend. De heer J. Oerlemans wijkt af van het stand punt van zijn partijgenoot Smits en is van mening dat nu men de grond heeft afgenomen, de prijs was bekend, men ook de financiële consequenties dient te dragen. Een tussenweg, bijvoorbeeld een prijs lager dan de oörspron- kelijke prijs, is voor hem niet aan de orde. J. quenties zou hebben voor de coalitie, dat dan ook maar zo moet zijn. Het CDA blijft aan dringen op een minnelijke schikking. De heer Smits zegt van het College geen andere argumenten gehoord te hebben die hem van zijn standpunt kunnen afbrengen. Hij beaamt dat er echter ook nog andere belangen in het geding zijn. De heer Smits eist dat alle rele vante stukken, dus ook de beraadslagingen van deze raadsvergadering meegaan naar de rechtbank. Hij geeft het College het groene licht om de onafhankelijke rechter een volle dige kijk te laten geven op de materie, met de uitdrukkelijke eis dat het College met de be trokkenen alsnog tracht tot een vergelijk te komen. De heer Loosveld zegt toe dat, voor dat de procedure start, om vrijwillige betaling zal worden gevraagd. Mocht die laatste poging niet lukken, dan wordt de rechterlijke hulp ingeroepen. Uiteindelijk komt het aan op stemming: PGB vóór, SPM vóór, VVD vóór, CDA té gen. De gebruikelijke krappe meerderheid -h Huidverzorgingsinstituut q Stroucken heeft bij alle besprekingen gesteld dat de afspraken nagekomen moeten worden zoals op grond van het oorspronkelijke koop contract was vastgelegd. Ook de heer Van Gils is van mening dat er voor de grond betaald moet worden. Hij pleitte echter voor een tus senoplossing en wijst het voorstel in deze vorm van de hand. In zijn reactie, na rugge spraak met de andere leden van het College, zegt de heer Loosveld verheugd te zijn dat alle leden van de raad voor verrekening zijn. Te leurgesteld is hij dat er nog geen eenduidig heid is over de bedragen die betaald zullen moeten worden. Mensen die wel betaald heb ben zullen nar de gemeente hun ongenoegen gaan uitspreken en deze precedentwerking is niet wenselijk. Het College tilt er zwaar aan dit punt ondersteund te krijgen in de raad. Wethouder Gerlach benadrukt dat wat van gemeentewegen geleverd is, betaald zal moeten worden. Het gelijkheidsbeginsel mag zijns inziens niet losgelaten worden, temeer omdat daardoor allerlei claims in de richting van de gemeente zullen komen. Dit is in strijd met de belangen van de gemeen te. Dit is voor hem onaanvaardbaar. Tijdens dit vuurwerk wordt er zelfs met portefeuil les gedreigd. Het college handhaaft het oorspronkelijke voorstel verrekening tegen een prijs van 115,42 per m2). Naar aanleiding hiervan wordt de vergadering geschorst. Duidelijk was dat de coalitie onder druk stond. Het CDA tracht het smeulende vuurwerk verder op te rakelen en zegt nu te begrijpen waarom dit punt vorig keer van de agenda gehaald is. De heer Van Gils stelt, dat, wanneer dit agendapunt conse- uan11.OO-'>8OO2U En dat nog wel in de gemeente Moergestel. Iedereen was ervan overtuigd dat de bouw van de nieuwe sporthal centraal zou staan bij de raadsvergadering van 7 december jl. Dat bleek helemaal niet het geval te zijn. van de raad stemt aldus in voor het instel len van een rechtsvordering. ‘De leefsituatie van ouderen in de gemeente Moergestel, een inventariserend onderzoek’ In dit onderzoek wordt nagegaan waar knel punten liggen in de leefsituatie van ouderen in de gemeente Moergestel. Het gaat hierbij om zaken als wonen, de woonomgeving, de sociale veiligheid, vervoer, algemene voorzie ningen, sociaal leven, gezondheid/verzorging en financiën voor de ouderen in ons dorp. Di verse instanties zijn betrokken geweest bij dit onderzoek en hebben hun reacties gegeven op de uitkomsten. Met name worden genoemd het Vrouwenoverleg Moergestel, de KBO, de Stichting Welzijn Ouderen Moergestel, Stich ting De Runne en de Regionale Stichting Wel zijn Ouderen Oisterwijk. Mevrouw Denissen (CDA) vindt het inven tariserend onderzoek bijzonder zinvol en wijst op een aantal punten van zorg: de verkeersveiligheid voor fietsers en wande laars in het Rootven en de Kerkstraat. WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 887 r De redaktie 0 o o Cl O 0 o Vervolg op pagina 5 9 a Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! per pakje c» Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond I q M Schoolstraat iel. uio-oio is/h p h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jj| Voor eventuele andere bestellingen bellen: 040-2424996 Bestellingen graag opgeven vóór 18 december. Prettige feestdagen! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-5131474 J Volgende week woensdag verschijnt ons jaarlijkse Kerstnummer waarin bedrijven, verenigingen en verder iedereen die dat wil, zijn Kerst- en/of Nieuwjaarswens kan plaatsen. Bent u niet van ons gewend dat wij die advertentie voor u plaatsen, dan vragen wij u even contact met ons op te nemen. Alle teksten voor het Kerstnummer moeten uiterlijk vrijdagavond 15 december om 20.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties mogen later, maar wilt u graag extra aandacht aan uw advertentie besteed hebben dan gelieve u die ook zo vroeg mogelijk in te leveren. De week tussen Kerst en Nieuw verschijnt ’Moergestel- Nieuws’ niet! Voor de eerste krant in het nieuwe jaar verwachten we alle 6i teksten uiterlijk vrijdagavond 29 december om 20.00 o uur. Voor advertenties geldt hetzelfde als bovenomschreven (we hebben die week namelijk maar ij één dag om de krant te maken...). x. ff.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1