aan Jan van de Wouw Hl Atrium Ruilbeurs Krasloten Winkelaktie Auteurs overhandigen eerste exemplaar Moergestel-Nieuws' met Kerstmis... Aphrodite n Schoolstraat 5 Boek zeer enthousiast ontvangen Spreekuur aandachtsfunktionaris politie Oisterwijk WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 886 Vl.n.r: Ruud Severijns, Ad Wolfs, Jan van de Wouw en Ad Wolfs. AANKOOP VERKOOP TAXATIES VERHUUR l'JWT Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! ’Duifjes’ (Cevabo), ’Baco’ (Leo Fick) en Van Bommel. Bij laatstgenoemde bleef hij tot hij voor zijn werk werd afgekeurd. 23 Jaar al ge niet Jan van de Wouw van zijn vrije tijd. tig hebben doorgekeken, spontaan de telefoon om de samenstellers te komplimenteren. Het spreekuur van uw aandachtsfunktionaris Jan Volleberg, in de Roozendries, Pr. Margriet- straat 1, van 14.00 uur tot 15.00 uur, gaat op vrijdag 8 december en vrijdag 29 december 1995 niet door. U kunt natuurlijk altijd kontakt opnemen met het teambureau te Oisterwijk, tel. 013-52 19111. Ik zal dan zo spoedig mogelijk kontakt opne men met u. Stationsstraat 28,5061 HE OISTERWIJK Tel. 04242-87720 Fax 04242-86412 Lid V.B.O. Om u in de gelegenheid te stellen nog ontbrekende letters op uw formulier te verzamelen organiseren wij een ruilbeurs op woensdag 6 december (vandaag dus) van 18.00 tot 20.00 uur in 'DeCambrinus' (’Den Boogaard’). Morgen, donderdag 7 december, moeten de deelnameformulieren om 18.00 uur zijn ingeleverd, dus dit is een unieke kans uw laatste kaarten vol te maken... Winkeliers Ondernemend Moergestel Het boek ’Op Goede Leest Geschoeid’ dat handelt over de schoenindustrie in Moergestel door de jaren heen is bijzonder enthousiast ontvangen. Ad Wolfs, Ruud Severijns en wederom Ad Wolfs kunnen meer dan tevreden zijn over hun gezamenlijk ondernomen initiatief. Wees er vlug bij Bent u nog niet in het bezit van het boek *Op Goede Leest Geschoeid’ dan kunnen we niet anders aanraden om er vlug bij te zijn. De voorraad is namelijk niet onuitputtelijk. U kunt het boek in uw bezit krijgen voor het be drag van 39,90 bij Ad Wolfs, Oisterwijkse weg 58a. U kunt bij hem dagelijks vanaf ’s avonds 17.30 uur terecht. ’Moergestel-Nieuws’ verschijnt tot aan Kerstmis nog drie keer: 6, 13 en 20 december. 20 December komt ons jaarlijkse Kerstnummer waarin bedrijven, verenigingen en verder iedereen die dat wil, zijn Kerst- en Nieuwjaarswensen kan plaatsen. Bent u niet van ons gewend dat wij die advertentie voor u plaatsen, dan vragen wij u even contact met ons op te nemen. Voor de goede orde delen wij verder mee dat ’Moergestel- Nieuws’ in de week tussen Kerst en Nieuw niet verschijnt. De redaktie Afgelopen vrijdagavond gingen de samenstel lers met een eerste boek onder de arm naar Jan van de Wouw, Heuvelstraat 27. Hij zou het eerste exemplaar van hun pennevruchten in ontvangst mogen nemen. Niet verwonderlijk eigenlijk dat juist hém die eer te beurt viel. In het boek wordt namelijk o.a. geschreven, en dat berust op waarheid, dat hele takken van bepaalde families ook trouw Bleven aan het schoenfabriek waar door vader op vader werd gewerkt. Jan van de Wouw blijkt daarop dui delijk een uitzondering te zijn. Hij begon zijn schoenmakersloopbaan op 14-jarige leeftijd bij Avang, vervolgens ging hij naar de Bata in Best en keerde toch weer naar Moergestel te rug om achtereenvolgens te gaan werken bij jl Huidverzorgingsinstituut Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g Tel. 013-5131474 Drukte van belang Zaterdagmorgen vanaf 11.00 uur kon het boek worden afgehaald bij Ad Wolfs aan de Oister wijkseweg, en meteen liep het al storm. Ook degenen die niet hadden ingetekend kwamen een boek kopen, om achteraf toch zeker niet teleurgesteld te raken. De auteurs hebben inmiddels al veel kompli- menten mogen ontvangen. Kopers pakken, nadat ze het boek thuis een eerste keer vluch- zelf bewust gekozen voor deze pittige aanpak van Ierse Folkmuziek, omdat, zoals zij zelf zeggen, folkmuziek in dit jasje tegenwoordig weer interessant wordt. Het repertoire van Paddy’s Heavy Circus be staat nog steeds uit covers. Daar is inmiddels ook materiaal van The Waterboys, The Pogues en van Van Morrison ingeslopen. Om nog even terug te komen op de vraag in hoeverre folkmuziek met Moergestel te ma ken heeft, moeten er inmiddels toch wat herin neringen opkomen van zeg maar 15 jaar gele den, waarbij folkmuziek ook een belangrijke rol speelde binnen de bebouwde kom van Moergestel. Juist ja, ‘Folkdag Moergestel’! En ieder die daar bij was weet genoeg als ik zeg: ‘maak je borst maar alvast nat!’ Tot dan!! Tot zaterdag 9 december in ‘de Klaore’, aan-' vang 21.00 uur, entree: 7,50. Folkmuziek, wat is dat ook al weer? En waar een wanneer hebben we in ons kleine Moer gestel daar ooit meer mee te maken gehad? Deze vragen zal bij menig bewoner van Moergestel opkomen na het lezen van de volgende aankondiging! Op zaterdag 9 december a.s. zal in café ‘de Klaore’, Rootven 22 te Moergestel, het optre den plaatsvinden van de uit Venlo afkomstige folkband: ‘Paddy’s Heavy Circus’. Het is al weer 13 jaar geleden dat de uit Ier land afkomstige gitarist-zanger van Paddy’s Heavy Circus, Paddy Langan, zich voorgoed in Noord-Limburg heeft gevestigd. Na wat zendingwerk op het gebied van folk-muziek te hebben verricht, is dan uiteindelijk daaruit 7 jaren geleden een folk-band ontstaan. Paddy’s Heavy Circus speelt folk, country en skiffle, met de nadruk op, hoe kan het anders: Ierland! Maar, zo mogelijk nog belangijker, ook met de nadruk op de jaren negentig. Elektrische- gitaarsolo’s en up-temporitmes wisselen bal lades met tinwhistle, mandoline en banjo af. Paddy’s Heavy Circus brengt folkmuziek op een uiterst dynamische wijze. Ook wel ge noemd ‘Irish Folk on Speed! De band heeft G O Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur; advertenties tot en met zondagavond 2X 1 MOERGESTEL w jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1