Afscheid Corrie Kastelijn als secretaris Parochiebestuur 4,5% (Effrente 4,7%) U wilt een eigen huis en opeens staat u ervoor. ii «1 Rabobank Moergestel E Rabobank Sint zeer tevreden. flexibele hypotheekvormen en lage rentetarieven. Met het kopen van een eigen Iemand die de tijd voor u neemt en nuchtere huis, kan alles plotseling in een adviezen geeft. Die uw persoonlijke hypotheek stroomversnelling komen. En dan compleet voor u regelt. Zo'n iemand is onze kunt is 't prettig iemand te kennen op wie je hypotheekadviseur. Kom langs of bel voor bouwen. Iemand bij de Rabobank bijvoorbeeld. een afspraak. Die u alles kan vertellen over de vele Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. CORRIE KASTELIJN S.N. Het St. Nicolaascomité Kerst in de kunst I Rente vanaf van het parochiecentrum, de verkoop van de pastorie en de aankoop van een nieuwe wo ning voor de pastor, de renovatie van het plein rond de kerk. Vooral op de functie van sekretaris kwam veel werk terecht zoals de voorbereiding en notu lering van de vele vergaderingen en bespre kingen. Het verzorgen van de uitgaande cor respondentie, het tekenen van alle uitgaande brieven en de opgemaakte aktes van de diver se transakties, de representatieve verplichtin gen en niet te vergeten de vele telefoonge sprekken die bij haar terecht kwamen. Corrie benadrukt vooral dat ze het als heel prettig ervaart dat ze in die jaren heeft mo gen samenwerken met al die mensen die in deze tijd belangstelling hebben voor het kerkgebeuren en zich daarvoor in willen zet ten. Met vreugde constateert zij daarbij dat er de laatste jaren ook veel jongere mensen zijn die voor de kerk iets aan willen pakken. Ook heeft ze veel bewondering voor de bezie lende leiding van Pastor van den Broek, die het werken voor de leden van de Parochiebe stuur en voor de leden van de diverse raden en werkgroepen binnen de parochie prettig maakt. Op de vraag of er ook negatieve zaken in haar gedachten achter bleven was het antwoord volmondig: ‘Nee”. Ze wil graag vooruit zien, maar ziet ook met genoegen terug op deze pe riode. Maar dit afscheid wil niet zeggen dat we Corrie voortaan moeten missen binnen het parochiegebeuren. Corrie is een gemeenschapsmens en de paro chiegemeenschap ligt haar aan het hart. We zullen haar dus op een aantal plaatsen re gelmatig tegenkomen. Ze is nu lid van de lec- torengroep. De vrouw aan het altaar is nu ook in Moerge stel een normale zaak geworden en Corrie is daar blij mee. We zien haar dan ook regelma tig bij het doen van de lezingen en het uitrei ken van de communie. Ze verzorgt ook mede de avondwaken en ge bedsdiensten. Door de teruggang van het aantal ambtsdra gers binnen de kerk is het een goede zaak dat een aantal taken die daarvoor in aanmerking komen door vrijwilliger worden overgeno men. In het begin moesten de mensen er erg aan wennen maar nu zijn die problemen wel ver dwenen en krijgen de leden van de werkgroep vaak heel fijne reacties voor de aandacht en de sfeer die zij gebracht hebben bij een avondwa ke voor een uitvaart. Per 1 januari wacht Corrie alweer een nieu we functie. Ze wordt dan lid van de Raad voor Catechese. Die raad staat onder leiding van Anton Smits en daaronder vallen een aantal werkgroepen op het gebied van catechese, zoals de werk groep voor doopsel, vormsel, communievoor bereiding, de jongeren catechese en ook wordt nu gestart met het betrekken van de ouders van deze jongeren in het werk. Tot slot van ons gesprek zei Corrie: ‘Prijs me niet de hemel in voor ik dood ben’. Dat zal ik dus niet doen, maar ik vind wel dat de gehele parochiegemeenschap van Moergestel aan Corrie veel dank verschuldigd is voor haar geweldige inzet voor de Parochie in de ruim ste zin van het woord en we wensen haar toe dat ze nog lang met veel plezier op de ingesla gen weg mag doorgaan. Corrie bedankt. Stichting Euro prof organiseert: Kerstcydus Corrie is geboren en getogen in Spoordonk, dus Moergestel was niet vreemd voor haar. Ze volgde haar opleiding tot lerares aan de kweekschool (thans pedagogische academie) te Oirschot en ze werd na het behalen van haar diploma benoemd tot lerares aan de basis school de Coppele te Oisterwijk, waar ze nog steeds les geeft aan groep drie en tevens ad- junct-directeur is. Direct na haar huwelijk met Ton, die uit Best afkomstig is, vestigde het jonge paar zich in Moergestel aan het Vooskerbos. Ze woonde nog maar zes weken in Moerge stel toen iemand van de Parochie aan Ton kwam vragen of hij er niets voor voelde om lector te worden, waarop Ton antwoorde: ‘Dat kun je beter aan Corrie vragen want die heeft dat in Spoordonk ook al lang gedaan’. Maar de boodschapper moet daarop antwoor den dat dat niet kon omdat in Moergestel nog geen dames op het altaar assisteerden. Doch datzelfde jaar, in september 1974 werd Corrie gevraagd als sekretaris van de Parochie raad. In die tijd hield het kerkbestuur zich nog in hoofdzaak bezig met de zakelijke aspecten van de parochie en de parochieraad met de pasto rale zaken, ter ondersteuning van de pastor. In 1984 werd het kerkbestuur omgezet in Pa rochiebestuur en Corrie werd daarvan de eer ste sekretaris. Volgens het bisschoppelijk reglement geldt een dergelijke benoeming voor vier jaar met de mogelijkheid tot een maal een herbenoe ming voor vier jaar maar om te voorkomen dat meerdere functies tegelijk moesten wisselen en vooral ook vanwege haar kwaliteiten werd aan het bisdom om verlenging van haar be noeming gevraagd. Daarin werd toegestemd met de uitdrukkelijke opmerking dat deze toe stemming hierna niet nog eens gegeven zou worden. Per 1 januari 1996 neemt ze nu dus, na twaalf jaar, afscheid uit deze functie. Corrie kijkt met dankbaarheid terug op deze voor de parochie toch wel turbulente periode. Er is veel gebeurd in die jaren en naast moei lijke dingen zijn er toch ook veel mooie din gen tot stand gekomen waar voor haar en het hele parochiebestuur veel tijd in ging zitten. Ze denkt daarbij aan de verkoop van Den Boogaard en het pand St. Jansplein 7, de bouw Corrie Kastelijn, een duizendpoot binnen het parochiegebeuren, neemt af scheid van haar functie als sekretaris van het Parochiebestuur. Hoewel de voorspellingen niet gunstig wa ren, wat het weer betrof, was het toch weer een vreugdevolle intocht van Sint Nicolaas en zijn Spaanse Pieten. Af en toe een regendruppeltje, af en toe een straaltje zonneschijn, maar verder een heer lijk frisse novembermiddag. Vanaf de Tilburgseweg kwam de koets met paarden waarin Sint Nicolaas zelf nu voor de 50ste keer, en naast hem Bananos de kleine Spaanse Piet bij de kinderen wel bekend, voor de 25e keer mee naar Moergestel. Nabij het Hogendriesplein stond Harmonie ‘Prinses Juliana” en jawel ook de Mirlitonfan- fare ‘De Klomp’ reeds opgesteld om het Spaans Gezelschap, met hun muzikale gelui den naar het Gemeentehuis te vergezellen. Het heeft de Goede Sint heel veel goed gedaan, sprak hij nadien, om elk jaar weer zoveel kin deren met hun ouders langs de route te zien staan. In hun verkleumde handjes ontvingen ze weer de heerlijke Spaanse pepernoten van de Pieten, waar ze al nachten van gedroomd hadden. Bij een bepaald restaurant kreeg Zil veren Piet nog een heerlijke fles Hollandse drank, en iets verderop ontving de Sint van een groenteman vele kisten met mandarijnen, ter ere van zijn gouden jubileum. Maar de Sint zou de Sint niet zijn, en daarom heeft hij elk kind in Den Boogaard, deze heerlijke gave weer uitgedeeld. Na de intocht door het dorp, hadden zich weer honderden kinderen opgesteld bij het Gemeentehuis, waar Burgemeester Dosker het hele Spaanse Gezelschap hartelijk ont ving. Na een woord van welkom door de Burge meester, sprak ook de Goede Sint alle kin deren hartelijk toe en dankte hij alle aan wezigen voor de grote opkomst tijdens zijn intocht in Moergestel. Nadien begon het kinderfeest pas echt in Den Boogaard waar kinderen van 2 tot 8 jaar één voor één persoonlijk bij Sint Nicolaas moch ten komen. En de Sint had ze niet vergeten, met handen vol liepen ze het podium af met wat ze van zijn Spaanse Pieten in ontvangst mochten ne men. Ook het St. Nicolaascomité wil zijn tevreden heid en dankbaarheid uitspreken aan alle me dewerkers in de voorbereiding naar dit jaar lijkse kinderfeest. Op de eerste plaats de be volking zelf voor de gulle gave tijdens de en- veloppenaktie, aan de vele collectanten die deze weer hebben opgehaald. Ook de instellingen en bedrijven met hun fi nanciële steun, de vele winkeliers met hun prijzen, de vaste medewerkers de twee dagen, en niet te vergeten de geweldige samenwer king van het personeel van Den Boogaard. Ook het St. Nicolaasbal was weer een geweldi ge belevenis compleet met een Zwartepieten- orkest, deed vele lachspieren los maken. Al met al een kinderfeest waar wij als comi té met dankbaarheid op terug zien, en wij hopen dat wij dit nostalgisch feest nog jaren lang mogen blijven organiseren met Uw hulp. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 PAGINA 5 Kosten voorde hele cyclus: ƒ35,- Drie gezellige, praktische en interessante avonden, voor de vrouw die aan deze Kerstdagen haar eigen feestelijk tintje wil geven... Woensdag 13 december 19.00-22.00 uur Kerst in decoraties Kosten incl. materialen: 10,- Donderdag 14 december 19.00-22.00 uur: Kerst in de keuken Kosten incl. alle ingrediënten: 20,- Vrijdag 15 december 19.30-21.00 uur Kosten: 10,- Voor meer informatie of inschrijving, bel 013-S 13 226S of Tilburgseweg 54, Moergestel. Ié s- Met de hand aan de gieter... Wie Is zij? Vorige week hadden we de familie Vo gels In deze rubriek: Mlen (De Dagmaet), Gerard (De Dagmaet), Nelly (Pater Hel- merpleln) en An (De Dagmaet). De oplossing die we vorige week gaven bleek niet juist. Het was niet Joyce, maar Jolanda Beerens die we twee weken ge leden zagen... XC men Werken' San}®" eern

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5