natuurlijk ZOEKERTJES I I I I I i I I I •I i I I Dit is slechts één 'uitgeslapen' idee I I EB Moergestel g "broeit I I I 1 I I I I Poirters uit de grote kollektie van uw slaapkamer-adviseur i I JAN MICHIELS P» COMPLETE WONINGINRICHTER Colportage: een verkooptruc? I B een St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg i I i I I I I i I Noordbrabantse Christelijke Boerenbond Den Haag, wij zijn ‘t zat! A.s. maandag 4 december om 20.00 uur grote politieke manifestatie in de Brabanthallen in Den Bosch. Dit wordt de laatste gelegenheid om met zijn allen de politici ervan te doordringen dat er geen draagvlak is voor het voorgenomen mest beleid. Iedereen die boer of tuinder wil blijven mag die avond niet thuis blijven. Gezien de massale toestroom, zullen wij bus naar en van Den Bosch regelen. Vóór 1 december a.s. doorgeven of U meegaat. Bellen naar Lian Kocx, tel. 5132954. De bus vertrekt uiterlijk om 18.45 uur vanaf het St. Jansplein. Na 18.45 uur zelf voor vervoer zor gen. 1996 Het jubileumjaar van de N.C.B. In het kader van het 100-jarig bestaan van de NCB ontvangen alle leden in de loop van deze week een kalender en jubileumboekje. Het jubileumboekje is een boekje over de historie van de N.C.B. Daarbij zijn ook 2 toegangsbe wijzen voor het Boerenbondmuseum in Ge- mert gevoegd. In dat museum wordt vanaf Pasen een bijzonder expositie ingericht. Mocht U geen kalender hebben ontvangen, laat dit dan even weten aan Lian Kocx, tel. 5132954. Kerkstraat 18- Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Ecologisch groenbeheer Afgelopen voorjaar is de gemeente Moergestel in het kader van ecologisch groenbeheer ge start met de aanpak van een bosstrook in het Groot Bungalowpark. Een gedeelte van de bomen is daar gerooid om meer lichtinval te krijgen in de onderlaag. De bedoeling hiervan is, dat de kruiden en struikenlaag zich beter kunnen ontwikkelen. Hierdoor zal er in de toekomst meer variatie ontstaan in de plan ten. Op diverse plaatsen zijn boomstammen en takkenhopen blijven liggen. Dit betekent niet dat er sprake is van achterstallig onderhoud. Het dode hout vormt namelijk een belangrijk onderdeel van de natuur. Er zullen op den duur diverse soorten paddestoelen, mossen en planten onder en op gaan groeien. Tevens zijn het uitstekende schuilplaatsen voor allerlei diersoorten. Om meer variatie in de stuiken te krijgen zijn er een tiental inheemse struiksoorten aangeplant. Dit zal voor bepaalde dieren een aantrekkingskracht hebben. Terugkijkend naar de ontwikkelingen van het laatste halfjaar, kunnen we tevreden zijn over het tot nu toe bereikte resultaat. Op diverse plaatsen beginnen zich verschillende soorten kruiden te ontwikkelen, waaronder ook wat minder algemeen voorkomende soorten, zo als salomonszegel, breedbladige wespenor chis, bosanemoon, donkere ooievaarsbek en zovoorts. In de maanden oktober en novem ber groeiden er al verschillende soorten pad destoelen op het dode hout. Een andere positieve ervaring is, dat er bijna geen tuinafval meer gestort wordt. Dat afval heeft namelijk voor de natuurontwikkeling zeer nadelige gevolgen. Aantrekkelijke plan ten zouden daardoor gaan verdwijnen, ter wijl er dan brandnetels voor in de plaats ko men. Gelet op de reacties van de mensen uit de di recte omgeving van het bungalowpark, is men tevreden over de nieuwe aanpak van de bos strook. De gemeente biedt graag de mogelijk heid deel te nemen aan een wandeling in de bosstrook. Tijdens de wandeling zal de heer Philip van Hilst uitleg geven over de aanpak van de gebieden, die ecologisch (natuurlijk) beheerd worden. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de gemeente, onder telefoon nummer: 5131235, toestel 239. Thema-avond Psoriasis Ter afsluiting van de thema-maand Psoriasis vindt op donderdag 30 november 1995 een thema-avond over psoriasis plaats in de aula van het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg. Op deze avond spreekt de heer F.H.J. Koedijk, huisarts, over psoriasis in het algemeen, erfe lijkheid en diverse behandelingen. Daarnaast geeft de heer E. de Kousemaeker, werkzaam op de revalidatie-afdeling van het ziekenhuis, een uiteenzetting over lichttherapie. Hierna is er gelegenheid tot vragen stellen. Deze avond begint om 20.00 uur (de zaal is open om 19.30 uur, ontvangst met koffie) en eindigt om circa 22.00 uur. De toegang is gratis. Indien u geïnteresseerd bent in de aandoening psoriasis, bent u van harte welkom op het Pa- tiëntenserviceburo en/of de thema-avond. Het Patiëntenserviceburo van het St. Elisa beth Ziekenhuis is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 15.00 uur. Het buro is ook telefonisch te bereiken op nummer 013-5392721. waarin u, na de aankoop, alsnog kunt beslis sen of u het nieuw gekochte artikel eigenlijk wel wilt. Een colportage-koop kan altijd bin nen acht dagen worden teruggedraaid: onge acht uw redenen. Deze termijn van acht da gen begint te lopen vanaf het moment dat de verkoper het koopcontract heeft aangemeld bij de Kamer van Koophandel. Binnen deze acht dagen kunt u de verkoper (schriftelijk én aan getekend!!) laten weten dat u toch liever van de aankoop afziet. Daardoor wordt de verkoper verplicht u uw geld terug te geven. De door u gekochte arti kelen moeten vanzelfsprekend in oorspronke lijke staat worden teruggegeven. De problemen die vaak voorkomen bij dit soort aankopen kunnen gemakkelijk door uzelf worden voorkomen door de volgende tips in acht te nemen: 1Koop niets aan de deur of bij een demon stratie als u dat niet allang van plan was. 2. Sta erop dat u ter plekke een exemplaar van uw contract krijgt. De colporteur is ver plicht u dat te geven. Controleer of de naam en het adres van de verkoper duidelijk staan vermeld. 3. Heeft u spijt van een aankoop (van tenmin ste 75,-) annuleer dan bij voorkeur bin nen 6 dagen met een aangetekende brief. Bewaar een kopie van deze brief en het be wijs van de terpostbezorging. 4. Wil de colporteur speciale afspraken niet schriftelijk vastleggen, ga dan niet met hem in zee. Mocht u er toch niet zelf uitkomen of aanvul lende vragen hebben over (onder andere) dit probleem dan kunt u natuurlijk ook naar de Rechtswinkel Tilburg komen voor nader ad vies. Het adres is: Stichting Juridische E.H.B.O., Stadstraat 2,5038 VJ, Tilburg. Telefoon: 013- 5353135. De medewerkers van de Rechtswinkel Til burg krijgen veel te maken met problemen van consumenten. Vaak betreft het een pro bleem met betrekking tot een ‘normale’ con- sumentenkoop: de aankoop van een video recorder, een kledingstuk of een ander arti kel in een winkel. Soms echter is er sprake van een speciale vorm van koop: colporta ge. Het kenmerkende van colportage is dat de ver- koper/dienstverlener benadert in plaats van andersom. Van colportage is onder andere sprake als een verkoper u thuis bezoekt met de bedoeling u iets te verkopen (een leesmap, een tijdschriftenabonnement, een encyclope die, pannen enzovoorts), of probeert u een dienst te slijten (bijvoorbeeld een cursus of het vegen van uw schoorsteen). Ook een verkoop- demonstratie tijdens een busreisje of bij ie mand thuis (u kent vast wel de ‘Tupperware- party’) valt onder colportage. Wanneer u een bon of folder in de bus krijgt waarin u afslankprodukten worden aange boden en u vervolgens belt voor meer infor matie, waarop er iemand bij u langskomt om die produkten te laten zien, is er ook sprake van colportage. Een ander voorbeeld is wan neer u wordt aangesproken op straat door iemand die u uitnodigt voor een demonstra tie van huishoudelijk apparatuur in een na bijgelegen zaaltje. Deze manier van verkopen brengt het risico met zich meer dat u sneller iets koopt wat u eigenlijk niet wilt hebben of niet nodig heeft. De verkoper komt vaak wellicht ‘opdringerig’ bij u over en u kunt op dat moment geen nee zeggen. Daarom biedt de wet in dit soort ge vallen een zogenaamde ‘afkoelingsperiode’ a MM TIJDELIJK TIJDELIJK PAGINA 3 worden alleen geplaatst bij contante betaling! Zoekertjes die anoniem worden aangeboden worden niet meer geplaatst!!! 2 fü c '5 aj o. Q CD O c JfU Q. 2 2 w I c Q O 5 neb ’MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 EN KLEUREN DRIE SLOGGI SLIPS - VAN ÉÉN MODEL - - VAN ÉÉN MODEL - Verkrijgbaar bij: MODEHUIS DCRA ui V A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3