De nieuwe Eurocamp-gidsen zijn er!!! ’Op Goede Leest Geschoeid’ vanaf zaterdag te koop! I ó- - &L a Aphrodite Eremedaille voor Hans van Kerkoerle uality TV RADIO HOILAND INTERNATIONAL Reisburo Wees wijs, ga met Quality Travel op reis!!! 4 a irwrvf-lM Spreekuur aandachtsfunktionaris in De Roozendries Pieregeblèr 1996 E.H.B.O.-geslaagden Hartelijk dank WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 885 Huidverzorgingsinstituut REISBURO Boek over schoenindustrie prachtig kado voor Sint of Kerst... Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Het spreekuur van uw aandachtsfunktionaris Jan Vblleberg, in de Roozendries, Pr. Margriet- straat 1, van 14.00 uur tot 15.00 uur, gaat op vrijdag 8 december en vrijdag 29 december 1995 niet door. U kunt natuurlijk altijd kontakt opnemen met het teambureau te Oisterwijk, tel. 013-5219111. Ik zal dan zo spoedig mogelijk kontakt opne men met u. Donderdag 30 nov. 19.00 u.: - Protestaktie boeren - Groenplan Moergestel - Koninklijke onderscheidingen - Kringloopbedrijf Oisterwijk - Snertrit motorrijders - Presentatie boek schoenindustrie - Wè zut zèn? - Historie: De gemeint - Presentatie telebingo 1996 - Gedeelte oude uitzending - Natuur: paddestoelen Deze uitzending wordt herhaald op zondag 3 december om 13.00 uur en donderdag 7 december om 20.30 uur. Binnen enkele dagen na de uitzending is de videoband van de uitzending ook te leen in de Bibliotheek. Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het TV-kanaal Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Postbus 80 5066 ZH Moergestel Tel. 013-513 2020 Fax 013-513 2629 Ad Wolfs (Moergestel), Ad Wolfs (Eindhoven) en Ruud Severijns hebben er ‘n drietal jaren aan gewerkt en het resultaat mag gezien wor den: een prachtig uitgevoerd boek op A4-for- maat, 160 pagina’s dik en, genaaid-gebonden, met goud bedrukte linnen rug, voorzien van een mooie stofwikkel. In het boek ruim 240 foto’s en afbeeldingen die alleszins de moeite waard zijn: complete schoenmakersfamilies alswel heel ‘bekende’ schoenmakers en veel prachtige oude plaatjes uit ons dorp sieren het boek dat een waardig kado is voor de komende feestdagen. Zoals de meesten van u inmiddels wel heb ben gehoord vindt op 3 februari 1996 het eer ste Pieregeblèr plaats. Tijdens dit liedjese venement wordt het Gèssels carnavalslied 1996 gekozen. Op dit moment zijn er reeds 8 aanmeldingen binnen. Dit betekent dat zich nog vier a vijf kandidaten kunnen aanmelden. Derhalve wil len wij nadrukkelijk niet alleen de verenigin gen en groepen die aangeschreven zijn, maar iedereen uit Moergestel die eens zin heeft om een (Gèssels) lied te zingen, uitnodigen om zich op te geven bij Cees van Esch (tel. 513 2343). Bij hem kunt u ook terecht voor vragen over het Pieregeblèr. Echt iedereen kan mee doen. Zo werd tijdens de onlangs gehouden informatieavond reeds gefluisterd dat de gezamenlijke kasteleins ook zullen optreden met een lied getiteld: ‘Geef me fooi, fooi, fooi man’. Of dit uiteindelijk zo zal zijn zullen we nog maar even afwachten. Misschien ook een goed idee voor de aannemers en welke onder nemers dan ook. U ziet echter het kan zo dol niet zijn of u kunt meedoen. Bovendien is het leuker dan om als (buurt)vereniging, (sport club, vriendengroep of gewoon in je eentje of met zijn tweeën een lied te zingen of liever gezegd te blèren. Net zoals in de ons omrin gende dorpen moet het toch ook bij ons in Gèssel mogelijk zijn om een eigen Gèssels car navalslied te hebben. Het leukst is het dan als zo veel mogelijk mensen op 3 februari strij den om de titel van Gèssels carnavalslied 1996. De inschrijving loopt nog tot 15 december a.s. en inschrijvingsformulieren zijn te verkrijgen bij Cees van Esch. Dus schrijft u in en mis schien bent u straks wel de vertolker(s) van het Gèssels carnavalslied 1996. Zaterdag 18 en zondag 19 november brach ten wij ons jaarlijks bezoek aan Moergestel. Via dit berichtje willen wij de gehele Moer- gestelse gemeenschap danken voor de har telijke ontvangst en medewerking, waardoor dit bezoek grandioos werd. In het bijzonder danken wij het St. Nicolaas- comité Moergestel voor de perfecte organisa tie, de harmonie en mirlitonfanfare ‘De Klomp’ voor de muzikale opluistering van de optocht, Burgemeester Dosker en dhr. Nou- wens voor de ontvangst op het gemeentehuis, familie Nagel voor de medewerking aan de dakpieten, familie Verbakel voor de persoon lijke verzorging, de directie en personeel van Den Boogaard voor de gastvrijheid, Bjorn voor de assistentie tijdens de kindervoorstellingen, bakker Bakgraag voor de hulp bij het bakken van de pepernoten, de mensen van sporthal De Vonder voor het beschikbaar stellen van de sanitaire voorzieningen, de scholen voor de prachtige versiering van Den Boogaard, Theo Verbakel van MTV voor de vakkundige ver zorging van de speciale Sint Nicolaas-uitzen- ging, en tot slot alle mensen die spullen be schikbaar stelden voor de voordrachten tij dens de kindervoorstellingen en het Sint Nico- laasbal. Het was voor ons wederom een feest om een weekend in Moergestel te zijn en wij beloven nu reeds dat we volgend jaar weer een bezoek aan Moergestel zullen brengen. Sint en Pieten Afgelopen donderdagavond 23 november heb ben 12 cursisten van E.H.B.O. vereniging St. Christoffel uit Moergestel examen afgelegd in het onderdeel reanimatie dat werd afgenomen door arts Elshof uit Oisterwijk. De 12 geslaagde kandidaten zijn: Chris van Alphen, Ria van Elderen, José op ‘t Hoog, Angelique de Jong, Marion Jansen, Kees van de Loo, Jan Oude Vrielink, Astrid Reyrink, Nard van de Rijt, Christian Roosen, Peter Swinkels en Martin Weken. Alsnog door de gehele E.H.B.O. vereniging van harte gefeliciteerd! Reanimatie is een levensbelangrijk onderdeel van eerste orde voor de E.H.B.O., en Moerge stel mag zich gelukkig prijzen met zoveel re- animatie-leden. Door oefenavonden houden wij de leerstof op een hoog niveau en wel nl. a.s. donderdag 30 november en 14 december. E.H.B.O. gegevens vindt u op de kaartjes die zijn uitgereikt bij onze jaarlijkse collecte of bij het bestuur, p/a secretaris Gerrie van Gisber gen, Raamackerstraat 18, tel. 513 3329. Van links naar rechts: Hans, zijn vrouw José en waarnemend burgemeester Dosker. Tijdens een bijeenkomst van genodigden en personeel van Installatiebedrijf Van Velthoven Kruijssen in ‘De Cambrinus’ afgelopen vrijdag, werd Hans van Kerkoerle (55) wonende aan de Huysackerstraat, verrast met de koninklijke eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd hem, in het bijzijrf uiteraard van waarnemend burgemeester Dosker, opgespeld door zijn vrouw José. Hans viel de onderscheiding ten deel vanwege zijn 40-jarig dienstverband bij de Firma Van Velthoven (later Van Velthoven Kruijssen) waar hij op 8 augustus 1955 in dienst trad. -H Huidverzorgingsinstituut h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jjl Koninklijke Onderscheiding Komende zaterdag is het zover: dan verschijnt namelijk het langverwachte boek: ’Op Goede Leest Geschoeid’. Een boek dat vertelt over de schoen industrie in Moergestel door de jaren heen. Afhalen bestelde boeken Mensen die op het boek hebben ingetekend (wiens namen eveneens vermeld worden in het boek) en het dus ook al hebben betaald, kunnen hun boek a.s. zaterdag vanaf 11.00 uur afhalen bij Ad Wolfs, Oisterwijkseweg 58a. Ook normale verkoop Indien u het boek niet vooraf hebt besteld, dan ook kunt u vanaf a.s. zaterdag bij Ad Wolfs, Oisterwijkseweg 58a terecht vanaf 11.00 uur. Het boek kost (in sommige publicaties werd niet de juiste prijs vermeld) 39,90. 1 I V Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-5131474 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1