Wij de kaartjes.... U de kado’s...! Ad van den Boer Hoge deelname borstonderzoek in Moergestel Algemeen maatschappelijk werk 6/ En de kollektie is zo groot dat u zeker iets naar uw gading zult kunnen vinden. U kunt de boeken reserveren waarna u ze thuis op uw gemak kunt bekijken. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Telefoon 04243 - 2268 Scharen-Messenslijperij Zo is dat! Wanneer u bij ons uw geboortekaartjes bestelt krijgt u van ons: ’n Levensmiddelenpakket van Spar M. Raats ’n Bloemenbon van Wim Willems ’n Fotorolletje (24) van Chris van den Bijgaart Graafschap Megenstraat 10, Oisterwijk Telefoon 04242- 16833 Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... URHAA) Enige tijd geleden heëft het borstonderzoek in Moergestel plaats gevonden. Omdat nu de resultaten van het borstonderzoek bekend zijn, worden de inwoners daarvan op de hoog te gesteld. In totaal hebben 536 vrouwen van 50 tot en met 69 jaar uit Moergestel deelgenomen aan het borstonderzoek. Dat is een opkomst percentage van 83%. Samen met de vrouwen die al onder controle zijn voor hun borsten in het ziekenhuis wordt nu bijna 87% van de vrouwen van 50 tot en met 69 jaar periodiek op borstkanker onderzocht. Twee vrouwen ontvingen het bericht dat de radiodiagnost iets afwijkends had gevonden. Zij kregen het advies contact op te nemen met hun huisarts. De huisartsen hebben deze vrou wen opgevangen, uitleg gegeven en doorver wezen naar het ziekenhuis voor nader onder zoek. Bij hoeveel vrouwen daadwerkelijk borstkanker is vastgesteld is op dit moment nog niet bekend. Ervaring leert dat dit bij on geveer de helft van de doorverwezen vrouwen is. Bij een groot gedeelte van deze vrouwen is, door het borstonderzoek, borstkanker in een vroeg stadium opgespoord. In deze gevallen kan volstaan worden met een minder ingrij pende behandeling. Voor het welslagen van het borstonderzoek is het van belang dat veel vrouwen elke twee jaar blijven deelnemen aan het onderzoek. In mei 1997 start de derde ronde van het borstonder zoek. We hopen dat dan ook weer zoveel vrou wen gehoor geven aan de uitnodiging. Met dit borstonderzoek krijgen vrouwen van 50 tot en met 69 jaar meer zekerheid over hun gezondheid. Het bevolkingsonderzoek naar borstkanker heeft als voordeel dat afwijkingen vroeger opgespoord kunnen worden en dat er daardoor meer kans bestaat op een minder ingrijpende en borstsparende behandeling. Toch kan het gebeuren dat er tussentijds een knobbeltje ontstaat. Het blijft daarom verstan dig dat vrouwen in de periode tussen twee on derzoeken alert zijn op veranderingen aan de borsten. Voor meer informatie kunt u contact opne men met het Informatiepunt Borstonder zoek, tel. 013-4634538. De Sint komt op bezoek... Evenals andere jaren komt St. Nicolaas ook dit jaar weer een bezoek brengen aan de kin deren van Buurtvereniging ‘De Vurhaai’. a.s. Zaterdag om 16.00 uur (afwijkende tijd van wat in onze folder staat) maakt de Goedheilig- man samen met enkele Zwarte Pieten (waar onder de jubilerende Bananos) zijn opwach ting in de kantine van ‘De Bosfazant’ voor de kinderen van 2 t/m 8 jaar. Ongetwijfeld zal de Sint er weer een feestelijk uurtje van weten te maken samen met de kin deren en zal hij zeker weer voor elk kind ‘n passend kadootje bij zich hebben. Graag nodigt het bestuur van ‘De Vurhaai’ belangstellende leden van de Buurtvereniging uit om a.s. zaterdag ook ‘n kijkje te komen nemen... Overhuis familie Lapien Zoals vermeld in een extra brief aan onze le den hebben Jan en Riek Lapien afgelopen za terdag na een periode van liefst 45 jaar de Ois terwijkseweg verruild voor een aanleunwo ning op De Reuselhof. Samen met de familie gaan we hen a.s. zater dag officieel ’overhuizen’. We hopen dat veel buurtbewoners uit ’De Vurhaai’ hen zullen vergezellen op deze ongetwijfeld gezellige overtocht... We verzamelen om 17.30 uur in ’De Bosfa zant’. ‘Ook voor boer en tuinder!’ De agrarische sector staat onder druk. Vrijwel dagelijks horen we bericht over milieu-proble- men, dalende omzet en vrijwillige of gedwon gen bedrijfsbeëindiging. De tegenslagen en teleurstellingen zijn groot, en spanningen kunnen soms hoog oplopen bij mensen in de agrarische wereld. Het Algemeen Maatschappelijk Werk ‘Maas Leye’ is zich bewust van de zorgen en pro blemen bij boeren en tuinders in Midden-Bra- bant. Dit heeft in september van dit jaar geleid tot de start van een projekt gefinancierd door het Juliana Welzijnsfonds. Met dit projekt wil het Maatschappelijk Werk o.a. laten zien dat zij er zeker ook is voor boe ren, tuinders en hun gezinsleden die hulp of ondersteuning nodig hebben. Hiervoor is een speciale folder ontwikkeld die verstuurd gaat worden naar huisartsen en or ganisaties die contact met boeren hebben. In deze folder staat informatie over het Maat schappelijk Werk en waar de 20 bureaus in Midden-brabant bereikbaar zijn. Er zal ook contact gelegd worden met regio nale en plaatselijke boeren-, boerinnen- en jongerenorganisaties. Tevens is samenwerking op gang gekomen met organisatie die de be langen van boeren behartigen zoals o.a. N.C.B. en Z.M.O. en met de Zelforganisatie bedrijfs beëindiging (Z.O.B.). Door middel van studiemiddagen zullen maat schappelijk werkende bijgeschoold worden. De aandachtsfunctionaris voor dit projekt is mevr. M. van de Boer - Maas. Zij is 1 dag per week hiervoor beschikbaar. Voor informatie over dit projekt is zij elke maandagochtend van 9.00 uur tot 10.00 uur bereikbaar in Oisterwijk, tel. 013-5217325. Belangstellenden kunnen hier ook de folder aanvragen. Brandje op industrieterrein Maandag 20 november ontstond er bij Van Dal Kunststoffen op de Sonman een brandje ten gevolge van slijpwerkzaamheden. Terwijl men daarmee bezig was sloeg een vonk over op een mal, die vervolgens in brand raakte. De brand zorgde vóór een behoorlijke rookontwikke ling. Door eigen personeel werd de brand ge blust, waarna de brandweer de zaak slechts rookvrij hoefde te maken. Vuurwerk-overtredingen zwaar beboet! Nu al ontvangt de politie regelmatig meldin gen van overlast door vuurwerk. Vooral jon geren kopen steeds vroeger vuurwerk en ste ken dit af terwijl het niet is toegestaan. Onder dit vuurwerk blijkt ook steeds meer illegaal vuurwerk aanwezig. Ondanks alle waarschuwingen blijken er toch nog vele jongeren uit te proberen wat het afsteken van vuurwerk aan boetes ople vert. Daarom zullen we hieronder even een opsomming daarvan geven: Van 12 tot en met 15 jaar: Voorhanden hebben van vuurwerk wat niet voldoet aan de gestelde eisen (zoals strijkers) 75,- Vuurwerk wat niet voorzien is van de aan duiding particulier gebruik50,- Vuurwerk afsteken buiten de toegestane tij den (31-12-’95 van 10.00 uur tot 01-01-’96 02.00 uur)50,- Voorhanden hebben van vuurwerk op voor publiek toegankelijke plaats (tijdens ver- koopperiode 28/29/30 december is tot 2 kg toegestaan)/ 50,- 16 jaar tot en met ouder Voorhanden hebben van vuurwerk wat niet voldoet aan de gestelde eisen (zoals strijkers) Vuurwerk wat niet voorzien is van de aan duiding particulier gebruik100,- Vuurwerk afsteken buiten de toegestane tij den (31-12-’95 van 10.00 uur tot 01-01-’96 02.00 uur)100,- Voorhanden hebben van vuurwerk op voor publiek toegankelijke plaats (tijdens ver- koopperiode 28/29/30 december is tot 2 kg toegestaan)100,- v I Uns, 1 W ‘'J MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 PAGINA 11 Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. DE

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 11