Vier generaties Van Dijk Zoekertjes... Zo is er maar één! Oisterwijkse Kerstmarkt 1995 Het St. Elisabeth Ziekenhuis geeft kunst en cultuur meer kans Marjan van de Biggelaar exposeert in Oude Kerkje Oproep Oproep Oproep ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! -BON Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Hoe Zoekertjes insturen? Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Nog een paar weken, en dan vindt op zaterdag 9 december de Oisterwijkse Kerstmarkt weer plaats, bij het WV-kantoor in het centrum van Oisterwijk. De organisatie draait op volle toe ren om de mensen die in Oisterwijk gaan win kelen een sfeervolle Kerstmarkt te kunnen bieden, met allerlei zaken die met Kerstmis en de winter te maken hebben. Zo bestaat de mogelijkheid om hier de kerstboom aan te schaffen, alsmede andere artikelen om het bin nenshuis op te vrolijken. De garderobe voor de winter kan worden aangevuld, en tijdens het winkelen kan men ook letterlijk de Kerst en wintersfeer proeven met een kop warme chocolademelk, worstebrood en Glühwein. De Oisterwijkse Kerstmarkt wordt sinds enkele jaren georganiseerd door Taxandria Handbal, tevens bekend van de grote jaarlijkse tweede- handsmarkt bij sportcentrum De Leye. Geïnteresseerden voor het huren van een kraam of een vrije standplaats op de Kerst markt kunnen met hen contact opnemen. Contactpersoon is de heer Hoosemans, tel. (013-) 5216324. (Z) of (V)akkenvuller Afgelopen maandag werd een 17-jarige inwo ner uit ons dorp, die werkzaam was in een su permarkt aldaar, aangehouden terzake dief stal. De eigenaar miste al eens eerder enkele sloffen sigaretten en hield daarom het perso neel extra in de gaten. Een jongen gedroeg zich wel heel verdacht en werd door de eigenaar aangesproken en overgedragen aan de politie. Hij bekende al eens eerder sigaretten te heb ben weggenomen en was dat ook die avond van plan. Verder verklaarde hij, de eerder ont vreemde sigaretten te hebben verkocht op de school waar hij zat. Er was daar kennelijk veel vraag naar sigaretten. De sloffen werden ver kocht voor 50 gulden. Verlichtingscontroles De periode van waarschuwen is voorbij. Van af 18 november mogen de fietsers en brom fietsers rekening houden met en bon als hun verlichting niet in orde is. Deze verkeersaktie is een landelijke en zal tot en met eind decem ber duren. Er zullen in die periode speciale patrouilles op uit gestuurd worden die speciaal belast zijn met het toezicht op de verlichting. De hoogte van de bekeuringen is vanaf 20 gulden. Met het oog op de naderende feestdagen zul len ook de alcoholcontroles weer opgevoerd worden. Ook dit zijn landelijke controles. In latere berichten komen wij hierop nog eens terug. Laat in ieder geval uw feestdagen niet bederven omdat u uw rijbewijs moest inleve ren... HAGHORSTS SPEKTAKEL 9-10-11 AUGUSTUS Sinds eind augustus van dit jaar wordt er flink gewerkt aan het programma voor het komend jaar dat qua programmering zeker weer ver rassend en vernieuwend zal zijn. De vrijdag, zal een muzikaal thema hebben waarover we in de toekomst meer los zullen laten. Zaterdag 10 augustus zal in het teken staan Dit is het motto waaronder in het St. Elisa beth Ziekenhuis jaarlijks een aantal evene menten georganiseerd wordt. In het ziekenhuis komen dagelijks een paar duizend mensen, zowel patiënten en hun be zoekers als medewerkers. De centrale gang en het ontmoetingscentrum van het ziekenhuis vormen een belangrijk ontmoetingspunt, dus bij uitstek een gelegen heid om aandacht te geven aan uitingen van kunst en cultuur. Het jaar 1995 wordt afgesloten met een dub bele expositie en wel van Maria van de Hoo- gen uit Valkenswaard en van Els Smulders - Waijers uit Loon op Zand. De werken zijn van 3 november 1995 tot 3 januari 1996 in de hoofdgang en in het personeelsrestaurant van het ziekenhuis te zien. Komend weekend van 25 en 26 november ex poseert Marjan van de Biggelaar uit Mierlo in het Oude Kerkje te Middelbeers. Marjan heeft een opleiding tekenen en schet sen genoten aan de Vrije Akademie in Hel mond. Daarna heeft ze schilderlessen gevolgd bij Louis Ector en aan de Akademie der Scho ne Kunsten in Arendonk. Olieverf en aquarel zijn de toegepaste technie ken. De werken van Marjan zijn heel herken baar met een helder en mooi kleurgebruik. Stillevens, clowns, veldboeketten en padde stoelen hebben als thema’s de voorkeur van de schilderes. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13.00 uur tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Het Kerkje is gelegen aan de Willibrordus- straat. De entree bedraagt een gulden vijftig, kinde ren vijftig cent. Operettevereniging Con Amore Moergestel, vraagt voor haar uit te voeren operette ‘Eine Nacht in Venedig’, nieuwe leden. Deze uitvoeringen zullen zijn op Tl april 1996 in party- en vergadercentrum Den Boogaard in Moergestel, en op 8 en 9 juni in ‘t Natuur- theater Oisterwijk. Omdat wij dringend behoefte hebben aan medespelers is het mogelijk om alleen met deze uitvoeringen en repetities mee te doen. De repetities zijn ‘s woensdags van 20.00 uur tot 22.30 uur in Den Boogaard in Moergestel. Hier kunt u zich dan ook aanmelden. Ook kunt u zich aanmelden of inlichtingen inwinnen bij J. van Zon, Rootven 74 Moerge stel. Tel. 013 - 5131769. Wij wachten op uw antwoord en uw zang. Dart-toernooi ‘95 Dit jaar gaat het er iets anders aan toe dan voorgaande jaren. Deze keer gaan we darten om een echte wisselbeker. Verder zijn er ook prijzen beschikbaar gesteld voor de nummers 1 tot en met 3. Dus pak de uitdaging aan en versla de dartkampioen van 1994 en misschien ben jij dan wel de grote winnaar van het dart- toernooi van 1995! Aanvang: 21.00 uur. Sinterklaasavond Deze houden we op vrijdag 1 december. Er zullen die avond zelfs Zwarte Pieten aanwezig zijn, en misschien dat Sinterklaas zelf ook even tijd heeft om langs te komen. (Deze avond is alleen toegankelijk voor leden.) Schaatsen Op vrijdag 8 december gaan we schaatsen in Eindhoven. Dus haal je schaatsen maar alvast uit het vet. Bloemschikken Op dinsdag 19 december gaan we bloemschik ken voor de Kerst. Degene die hieraan mee willen doen, moeten zich voor deze datum opgeven bij Judith Ketelaars, tel. 013-5131262. Tijd: 19.30 uur tot 21.00 uur. Plaats: D’n Tob. Nu de vergadering met de verenigingen en de werkgroepen van Haghorst zijn afgerond, is het weer de tijd om U als lezer van ‘Moerge- stel-Nieuws’ op de hoogte te stellen wanneer in 1996 weer het Haghorst’s Spektakel zal plaatsvinden. De volgende data zijn daarvoor geprikt: vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 augustus. van: ‘Back to the Haghorst’ met bekende ar tiesten die muzikaal terug in de tijd zullen gaan. Gezien het succes van het laatste jaar een blijver. Op zondag 11 augustus zal het toch al weer zestiende Spektakel van start gaan. We houden U over de ontwikkelingen op de hoog te. Feestdagentip Tevens willen we U met het oog op de komen de feestdagen attent maken op een ons inziens leuke tip voor Uw surprise of het kerstpakket, namelijk de onvervalste Vin d’Ecluse die voor 10,- per stuk te koop is bij Eetcafé De Sluis, Feesterij en Tapperij De Bierelier en Partycen trum Den Horst. Door de geboorte van Corné van Dijk, zijn de vier generaties nu compleet. Overgrootvader Willeke van Dijk is 91 jaar en woont in De Reuselhof. Opa Cees van Dijk is 58 jaar en woont aan de Oistelvoirtjes. De vader van Corné is Wtm van Dijk, 27 jaar jong en eveneens wonende aan de Oistelvoirtjes. Baby Corné is geboren op zondag 30 juli 1995. Op 1 oktober werd Corné in Moergestel gedoopt. MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 22 NOVEMBER 1995 PAGINA 4 Naam Straat Woonplaats Telefoon Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. t/m 6 regels f5,- Vi-.*/- Uw ’Zoekertjes' kunt u uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt u gebruik maken van onderstaande bon (gewoon stukje papier mag ook). Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt u f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.!) t/m 10 regels f 7,50

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 4